ЕПИЛЕПСИЯ

  • 213 705
  • 867
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
Здравейте!
Дълго време търсих нещо по болезнения за нас проблем - детската епилепсия.Племенникът ми е на 2г и 4м.През лятото на 2005г след почивка на море получи лек гърч,лежа в местната болница.Направиха му изследвания, включително и скенер-нищо не откриха.Ходихме на ЕЕГ при д-р Попова в детска неврологична клиника в СФ.Пак нищо.Преди месец получи повече гърчове.Пак беше приет в болница.Поставиха му диагноза "Доброкачествена епилепсия".Тревожат ни много въпроси:откъде се появи това заболяване така внезапно,100% ли е диагнозата,правилно ли е лечението и дали има шанс да се отърве от болестта.Трябва ли да се отглежда по по-специален начин?Сестра ми трябваше да започне работа, но е уплашена и притеснена.Чувствам, че не е готова.Може ли някой да ни даде съвет, да сподели опита си.Предварително благодаря на всички!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!

Искренно съжалявам, че и на вас ви се е наложило да видите малко безпомощно дете в гърч. Дано всичко е временно при вас.
Казвате че има лечение, но не споменавате какви лекарства приема детето. Напишете за лекарствата, за това кой лекар наблюдава детето, какви др изследвания са правени освен ЯМР и ЕЕГ.
А кой ви каза това за "Доброкачествена епилепсия"?

Пишете ни тук, споделяйте проблемите и радостите си с нас!
А ние ще се опитаме да ви помагаме с какво то можем.

С вас сме !!!

# 47
  • Мнения: 87
Много съжалявам за преживените неприятности!
Знам ,че е много гадно мойта дъщеря беше на 4м. когато получи два гърча после 1година не беше получавала , явно лекарството действа, но преди няколко дни пак направи гърч. Доктора казва ,че при децата вероятността да е оправят е голяма.Вие пиетели някакви лекарства , какви?
Поздрави

# 48
  • Мнения: 480
Здравейте! Съжалявам че така са се стекли обстоятелствата около детенце.Реших да споделя и моя опит.Дъщеря ми получи епи -синдром на Уест когато беше на 1г2м.Скенера беше добър но влязохме в детска неврология в София.Благодарна съм че попаднахме на д-р Литвиненко който още при първия преглед предположи че може би се касае за генетично заболяване-и наистина след направените изследвания се оказа точна преценката му.Нашето заболяване се лекува с диета и след започването й епито спря.Разбира се все ище пием лекарства макар и в мин.дози но важното е че ЕЕГ-то вече е хубаво.Не искам да си представям картината при която ако не се беше открило заболяването щяхме да се тъпчем с лекарства и да продължават гърчовете.Реших да разкажа всичко това просто за ваша онформация  и аз преди дори и не подозирах че може да има такова заболяване.Ако решите за ваше успокоение можете да направите една консултация.Желая ви успех!

# 49
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52725.0 статия за епилепсията
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33982.0 адреса на организацията на родители на деца с епилепсия
виж тука инфо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29764.0

# 50
  • Мнения: 6
                                  Здравейте!
Искам първо да благодаря на всички, които са ми писали.Това зарадва невероятно много и мен, и семейството на сестра ми.На 23.03. детето беше на ЕЕГ в  София.Оказа се,че има огнище на възбуда, което се провокирало от психичното състояние на детето, на страхова основа.То е много привързано към майка си и изживявало болезнено раздялата с нея и се страхувало от самата раздяла.За съжаление не съм много наясно с лекарските термини.Лекува го д-р Попова в детска неврологична клиника,но то не е в София.Пътуват и се връщат.Пие /откакто получи последните гърчове и лежа в болница/ Convolex сутрин 2 ml, след обед 2ml и вечер 3ml.Сега  д-р Попова му изписала някакви водорасли, но все още не сме ги намерили.Що се отнася до изследванията още първият път през лятото му направиха поне така ни казаха всички изследвания-кръв,урина,невролог,скенер,имаха съмнения за бактерия и това изследваха.В нашия град не бих казала, че го наблюдават, тъй като не са определили някакъв интервал от време след който да го видят.В София ходим както вече писах при д-р Попова.Насочиха ни местните лекари.Това беше третото им посещение от лятото насам.Не знам дали това е достатъчно.Диагнозата ни е поставена в местната болница през месец февруари тази година, но лекуващата лекарка се свърза с д-р Попова и обсъдиха положението.Тогава беше невъзможно детето да се транспортира.
На S_vetlana също благодаря, вече съм дала на сестра си Вашия телефон и те ще се свържат с Вас.
Още веднъж благоваря на всички Вас!Ще продължа да споделям радостите и проблемите!Благодаря, че сте с нас!Желая Ви здраве и радост от сърце!

# 51
  • Мнения: 1 193
Здравейте,детето ми е на 1г.5м с епилепсия,Пие конвулекс,радедорм,сабрил.След поредния преглед и предписаха топамакс.На листовката пише че обикновено не се дава на деца под 2 год.Какво да правя.

# 52
 Някой знае ли нещо за кетогонната диета?Преди години даваха игрален филм на тази тема по действителен случай. Ако някой си спомни заглавието ще му бъда благодарна.

# 53
  • Мнения: 1 193
Аз също се интересувам от нея.Това което разбрах е че не е подходяща за малки дечица защото е много строга- дават се 2-3 неща.Дочух че д-р Христова е пробвала,но не съм говорила с нея.Иначе масово се прилага в Англия и САЩ.

# 54
  • Мнения: 6
Съжалявам искрено, че тези малки създания и техните близки се сблъскват с този проблем-детската епилепсия.Надявам се в този форум да си помагаме.На "bebo4e" искам да кажа, че според мен е необходимо да се консулнирате със специалист щом на листовката пише, че не бива да се дава на деца под 2г.Не знам откъде сте и дали във вашия град има такъв, но ако няма намерете.Преди няколко дни научихме, че конвулекса може да има страничен ефект и трябва да се правят изследвания как се отразява на черния дроб.Показателите на племенника ми са малко завишени и чакаме мнението на специалистите.За филма и катогенната диета прочетох в интернет.Не знам заглавието и ако някой го знае нека да го напише.За катогенната диета все още търся информация и ако открия ще я споделя с всички.Не се отчайвайте и търсете изход от ситуацията!Борете се за вашите деца!Аз също имам деца макар и по-големи от вашите и знам, че не е лесно да си родител!Аз лично ще помагам с каквото мога.

# 55
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
http://www.stanford.edu/group/ketodiet/ даден линк от Йосариан

# 56
  • Мнения: 390
Здравейте,Майки Героини.Изобщо не е пресилено това,което казвам,защото ние сме точно такива.Така като чета не малко от нас отглеждат децата си сами,което е достатъчно трудно в това време, и на всичкото отгоре се налага и с болести да се борим...
Та,ето какъв е моят случай.Дъщеря ми е на 10 години.На около 6-7 години получи на няколко пъти колапс(не гърч!) и лекарите казаха,че е на емоционална основа,защото имала нисък праг на поносимост на болка,и е много чувствителна.Оттогава не се беше случвало.Преди две седмици се разболя от грип и имаше страхотно главоболие.Аналгина и парацетамола не помогнаха изобщо.Когато отидохме при педиатъра,за да ни помогне,тя ни изпрати за рентгенова снимка,тъй като се съмняваше,че има синозит(главата я боли в челната област).
Там детето колабира.Веднага ни приеха в болницата и заключиха,че е от грипа.При първото вливане на глюкоза и метанол(май беше)главата спря да я боли.Направихме и скенер за всеки случай.Резултата беше супер и аз се успокоих.На следващата седмица,обаче,главата отново я заболя.Тогава направихме ЕЕГ.Д-р Алексиева в Русе ни каза,че има отклонения в ЕЕГ-то,които говорят за хипервентилация.Обясниха ми ,че това е прекалено окисление на мозъка.Изобщо не ми е ясно какво е това.
Мисля да отида в София и да направя ново ЕЕГ.
МОЛЯ,ако има някой,който може да ме насочи или има подобен случай да ми пише!Благодаря ви предварително.Ще чакам с нетърпение вашите отговори.За сега съм се насочила към Детска неврологична клиника и д-р Белопитова.
Желая ви здраве,късмет и търпение!И помнете,че вие сте най-прекрасните майки на света!

# 57
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За кетогенната диета. Имам превод на материал за нея, но не бих искла да го публикувам защото е даден доста подробен режим и се притеснявам някой да не тръгне на своя глава да го прави. Мисля, че трябва да говорите за това с лекар. По принцип се прави в болнична обстановка. Реза беше питала до колкото си спомням лекар за нея, но и бяха казали, че е остарял метод от времето когато не съществували добри лекарства. Факт е обаче, че методът не е отхвърлен и все още се прилага и има резултати.

# 58
  • Мнения: 2 336
Здравейте, със сигурнаст сте героини. На 28г. от 12 г. полечавал епилиптични гърчове моят личен съвет е да не се дават билки и да не се лъжете на иглотерапия да подлага те датето. На Всечко това съм подлагана лично и полза никаква. 2 год. лекарите ми бяха улучили идоза и лекарства но с времето от едното лекарство Депакина започнах да треперям като алкохолик и го прекъснаха по схема разбира се от тогава състоянието ми се влоши. Но ще бъде трудно в на вас майките да гледате децата си как припадат, но ако това продалжи уверявам Ви че по накакъв начин дори и неприятен се свисва с този начин на живот

# 59
Doc.Belopitova se pensionira i sega priema samo v chasniq si kabinet,vsqka srqda ot meseca.

Общи условия

Активация на акаунт