промени в приема за СМГ

  • 88 724
  • 935
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 331
На сайта на РИО са само резултатите на деца над 50% от Софийския математически турнир, дали СМГ ще зачитат резултатите на деца с под 50% и от къде ще ги вземат newsm78

# 211
  • Мнения: 7 163
На сайта на РИО са само резултатите на деца над 50% от Софийския математически турнир, дали СМГ ще зачитат резултатите на деца с под 50% и от къде ще ги вземат newsm78
Това лесно може да се уточни при записването за самото състезание в СМГ. newsm78
Предполагам, че децата изкарали под 50% на СМТ и кандидатстващи в СМГ няма да са много, да не кажа, че ще са единици. Thinking

# 212
  • София
  • Мнения: 320
На сайта на РИО са само резултатите на деца над 50% от Софийския математически турнир, дали СМГ ще зачитат резултатите на деца с под 50% и от къде ще ги вземат newsm78
Това лесно може да се уточни при записването за самото състезание в СМГ. newsm78
Предполагам, че децата изкарали под 50% на СМТ и кандидатстващи в СМГ няма да са много, да не кажа, че ще са единици. Thinking


На таблото в СМГ е разлепен списък с резултати и под 50% от СМТ или поне така ми се видя онзи ден.

# 213
  • Мнения: 1 988
Здравейте, Знаете ли какви документи трябва да  представим за записването за изпита на 25.06 и до кога е срокът?

Последна редакция: ср, 18 май 2011, 12:00 от VAVA

# 214
  • Мнения: 1 175
Трябва само да подадете заявление за участие в състезанието в периода от 6 до 20 юни 2011г.
Никакви други документи не искат доколкото разбирам. Не се интересували от нашите оценки в училище (каза г-жата от курса).  Grinning

# 215
  • Мнения: 1 988
peppia, благодаря!

# 216
  • Мнения: 306

Моя приятелка днес е подавала заявление за корекция на името на детето и са и поискали копие от бележник или лична карта, въпреки че на сайта не пише.

# 217
  • Мнения: 1 988
Звучи логично, защото на тази възраст нямат друг документ освен бележника и ученическата карта, които да удостоверяват в кое училище и в кой клас учи детето. Паспорт в случая не върши работа.

# 218
  • Мнения: 1 175
Графикът по приема е на сайта на СМГ. Вижда се края и на нашите мъки Simple Smile))

# 219
  • Мнения: 7 163
peppia , благодаря. Hug
Тази година доста ще се проточи изнасянето на резултатите и всичко около изпита.
Доколкото разбирам на 04.07 ще се обявят резултатите само от състезанието, а на 07.07 класиране на приетите в зависимост от рейтинга от състезания, при това работите на децата ще могат да се видят от родителите преди самото класиране. Или аз нещо не съм разбрала правилно? Thinking
Доста прозрачен прием ми се вижда, което е похвално.
Дано само да качат резултати и на сайта на 04.07., защото си представям какво стълпотворение от народ ще е в сградата на СМГ в 10.00 ч. сутринта. Crazy

# 220
  • Мнения: 1 988
Доживяхме!

"Съобщение

 

График на дейностите по провеждане на математическото

състезание „Откриване на млади таланти” и прием на ученици в

5 – ти  клас на Софийска математическа гимназия

1.Математическо състезание „Откриване на млади таланти” – провеждане на 25.06.2011 г.

2.Записване за състезанието от 06.06.2011 г до 21.06.20101г    в стая №2.

3. Изготвяне на рейтинг от предвидените в Наредба № 1 на директора на СМГ за прием в 5-ти клас състезания .

4.Съставяне на задачите и размножаване на материалите на 24.06.2011г. от 22.00 часа

5.Проверка на работите до  03.07.2011 г. включително.

6.Обявяване на резултатите и награждаване на първенците на 04.07.2011 г. от 10.00 часа в сградата на СМГ

7.Показване работите на родителите на участниците в състезанието на 05 и 06 юли 2011г.

8.Класиране на кандидатите за прием в 5-ти клас на СМГ за учебната 2011/2012 година на 07.07.2011г.

9.Записване на новите ученици на 08,11и 12 юли 2011г.

 Състезанието  се провежда със съдействието на Съюза на математиците в България.
Записването на новоприетите ученици  се извършва със свидетелство за завършен начален етап на образование - оригинал.
"

Последна редакция: вт, 31 май 2011, 15:45 от VAVA

# 221
  • Мнения: 1 175
peppia , благодаря. Hug
Тази година доста ще се проточи изнасянето на резултатите и всичко около изпита.
Доколкото разбирам на 04.07 ще се обявят резултатите само от състезанието, а на 07.07 класиране на приетите в зависимост от рейтинга от състезания..
Да, но както ще имаме предварителен рейтинг ще знаем класирането още на 04.07. Ами явно имат уплах от миналата година, та цяла седмица ще проверяват работите, а ние ще тръпнем..
Каквото е такова..

# 222
  • Мнения: 7 163
3. Изготвяне на рейтинг от предвидените в Наредба № 1 на директора на СМГ за прием в 5-ти клас състезания .

По трета точка от графика не виждам нито краен срок /дата/ за изготвянето на рейтинга, нито дали ще го публикуват някъде. Thinking
Така или иначе този рейтинг не ни е особено нужен, преди да излязат резултатите на 04.07.

# 223
  • София
  • Мнения: 320
Заведох дъщеря ми на последния курс и погледнах изнесените списъци - 592 деца, доста повече от тези, които се явявахе на пробни изпити! Голяма борба ще е !

Дали да не започнем да пишем коментарите си около изпита в темата "Промени в изпита за СМГ" - по-подходящо ми се струва!

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 09:25 от tufche

# 224
  • Мнения: 4 877
Заведох дъщеря ми на последния курс и погледнах изнесените списъци - 592 деца, доста повече от тези, които се явявахе на пробни изпити! Голяма борба ще е !


Наистина е огрооомна бройката. Очаквах, че ще са под 500 - не, че пак е малко.
Аз продължавам да се вълнувам с вас.
Може би е по-добре да проверявам за курсове за 5 клас по-нататък. Всичко сега вероятно е насочено към изпита. Дали в средата на юли ще има възможност за записване на курсове или направо през септ.?

Общи условия

Активация на акаунт