промени в приема за СМГ

  • 88 674
  • 935
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 61
Поздравления за избора на руски език! В СМГ той се преподава от native speaker  Peace

Аз разсъждавах така с езиците - английски в 5 клас се започва от ABC, а синът ми вече 4 години беше ходил на школа и постигнал доста добро ниво. Нямаше смисъл да кара часовете като свободни.

ПС Прочетох какво е писала Carmela след мен, явно не съм била права за нивото, от което се започва английски  Blush

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 13:01 от tochitca

# 901
  • София
  • Мнения: 1 654
А по повод езиците и ние сме с руски. Решихме, че след като се удава възможност за нов език да, не я изпускаме.
От друга страна при положение, че детето има известни успехи с английския не бих му причинил отново да отговаря на въпроси от рода на: Том има ли котка? и т.н...... По-добре да търси отговори на по-сложни въпроси!


Просто за яснота и като бележка към всички, които досега са учили език, различен от
английски и са записани в английска паралелка:
английски език в пети клас се учи по учебника на Longman  за пети клас, като обучението
продължава от там, където стандартно са стигнали в обучението по езика в СОУ - т.е.
детето трябва да има този речников запас и граматика - изучаваните глаголни времена,
неправилни глаголи и т.н.
Не очаквайте "Том има ли котка" и ако детето изобщо не е учило английски, може би не е
лоша идея да изкара един ускорен курс през лятото, защото наесен много математика +
сериозни очаквания и изисквания по всички предмети + език, който 70% от децата в класа му
владеят на по-високо от училищното ниво ще му дойде в повече. Лично мнение  Peace

# 902
  • Мнения: 7 159
английски език в пети клас се учи по учебника на Longman  за пети клас, като обучението
продължава от там, където стандартно са стигнали в обучението по езика в СОУ - т.е.
детето трябва да има този речников запас и граматика - изучаваните глаголни времена,
неправилни глаголи и т.н.
Не очаквайте "Том има ли котка" и ако детето изобщо не е учило английски, може би не е
лоша идея да изкара един ускорен курс през лятото, защото наесен много математика +
сериозни очаквания и изисквания по всички предмети + език, който 70% от децата в класа му
владеят на по-високо от училищното ниво ще му дойде в повече. Лично мнение  Peace
Много точно казано! Peace

"Том има ли котка" ще подлежи на коментар първите няколко часа. След това следва един нормален ритъм по английски език в СМГ.
Натоварването в 5-ти клас е доста голямо поради изброените причини от Carmela Biscuit.
Дори реших моята девойка в 5-ти клас де не я записвам на допълнителен курс в школа по английски език.

# 903
  • София
  • Мнения: 757
Вие сериозно ме притеснихте с нивото на английския. Аз записах детето си с английски, защото той досега не го е учил. Аз разсъждавах така-по-добре от малък да започне с един по-труден от английския език, за да му е по-лесно по-късно със следващия език. Той покрива много сериозни нива във френския език - вече 3 по техните системи и то със 90 -95т. от 100, като оценките и дипломите са от френското министерство на образованието. Тъй като не всички деца са учили английски до 5клас, аз мислех, че няма да започнат от АВС /все пак всички деца знаят как се учи език/, но ще започнат от едно ниско ниво, както е и редно. А може би беше добре при записването да питат дали детето е учило английски за да сформират паралелките по по-разумен начин - да няма изоставащи по езика деца и такива, които искат да отговарят на по-сложни въпроси от този за котката!
Иначе, ако и моето дете беше учило английски в школа, аз също бих предпочета руския.
И в този ред на мисли в 4 клас някой знае ли кои са глаголните времена, които са изучавани?

# 904
  • Мнения: 72
До 4 клас учиха по учебниците EXELLENT 1,2,3 - Longman - досега по редовната учебна програма са покрили следните времена:
- present simple tense
- present continuous tense
- past simple
- past continuous
- present perfect
- future with will and wont
- future with going to
неправилни глаголи взеха, неизвестно защо ги учиха само с втората им форма, а след това се наложи пак да ги учат заедно с третата форма.

# 905
  • Мнения: 28
Ние много се колебахме за езика. Английски го учим в Алианса и е на доста по-високо ниво от училищния. Все пак решихме да не избираме нов език засега, за да можем да посрещнем голямото натоварване, което ни чака от есента.
Вероятно знаете, че от 8 клас в СМГ 5 паралелки са с английски и само една с немски... newsm12 newsm12
Така че, живот и здраве, проблемът ще го има пак след 3 години.

# 906
  • София
  • Мнения: 757
Благодая onfio. Да видим за 1 месец дали ще успее да получи представа за тях или ще се обърка съвсем newsm78.

# 907
  • Мнения: 4 877
Покрай жегите днес ми хрумна една идея да разгледам откъде идват бъдещите СМГ-ейци. Като страничен наблюдател, който ви четеше редовно, защото имам дете на същата възраст, ми беше много любопитно.
Ето какво систематизирах от вашите класации и от снимките на Кумчо (Благодаря!):

1. 7 деца от 107-мо
2. 6 деца от 32-ро
3. 5 деца от 138-мо
4. 4 деца от: 119-то и от 96-то
...

Влизат 6 деца от частни училища и 2 от страната - Враца и Дупница.
Общо учениците идват от 57 училища. 23 училища имат по повече от един "представител".

Посъбрах още статистика в блога си - ако ви се чете http://danybon-hlapeta.blogspot.com/2011/07/blog-post_10.html
Ако имам неточности - неволно е (по-скоро заради жегата) и мога да редактирам.

И аз покрай вас - големи вълнения! То все едно и ние кандидатствахме. Simple Smile
Благодаря за емоциите! Дано да ви е полезна или поне интересна статистиката.

# 908
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Danybon, добре си усетила, че не всички от 107-мо кандидатстват в СМГ. Моят син, така с добър рейтинг (отлично представяне по състезания) тогава когато щеше да бъде 5 клас, но не е кандидаствал никога, а и доста деца не отидоха, но имаше и такива, които кандидтстваха, но влязоха в спонсорските паралелки и естествено хората се отказаха. Някои само мериха сили и не се записаха.




За английския език, би трябвало да започнат от от началото и да напредват, като влязат след 7-ми, пак се започва от 0 и бързо се напредва с езика. Така е навсякъде.

# 909
  • Мнения: 28
Покрай жегите днес ми хрумна една идея да разгледам откъде идват бъдещите СМГ-ейци. Като страничен наблюдател, който ви четеше редовно, защото имам дете на същата възраст, ми беше много любопитно.
Ето какво систематизирах от вашите класации и от снимките на Кумчо (Благодаря!):

1. 7 деца от 107-мо
2. 6 деца от 32-ро
3. 5 деца от 138-мо
4. 4 деца от: 119-то и от 96-то
...

Влизат 6 деца от частни училища и 2 от страната - Враца и Дупница.
Общо учениците идват от 57 училища. 23 училища имат по повече от един "представител".

Посъбрах още статистика в блога си - ако ви се чете http://danybon-hlapeta.blogspot.com/2011/07/blog-post_10.html
Ако имам неточности - неволно е (по-скоро заради жегата) и мога да редактирам.

И аз покрай вас - големи вълнения! То все едно и ние кандидатствахме. Simple Smile
Благодаря за емоциите! Дано да ви е полезна или поне интересна статистиката.
Благодаря за статистиката - интересно е наистина. Моля да коригирате информацията за 104 оу - децата са две.

# 910
  • гр. София
  • Мнения: 182
Благодаря за статистиката, но в нея е пропуснато 120 ОУ (кв. "Лозенец"), отчело се с две приети момчета!!!!! "...и ние сме дали математици на СМГ......"

# 911
  • София
  • Мнения: 1 154
Ето какво систематизирах от вашите класации и от снимките на Кумчо (Благодаря!):

1. 7 деца от 107-мо

Посъбрах още статистика в блога си - ако ви се чете http://danybon-hlapeta.blogspot.com/2011/07/blog-post_10.html
Ако имам неточности - неволно е (по-скоро заради жегата) и мога да редактирам.

И аз покрай вас - големи вълнения! То все едно и ние кандидатствахме. Simple Smile
Благодаря за емоциите! Дано да ви е полезна или поне интересна статистиката.
Благодаря за статистиката.  Hug
Ние догодина, живот и здраве, ще изживеем тези емоции. Надявам се да са положителни, най-вече за синчето. Важното е накрая да бъде удовлетворен от себе си и да има възможност за избор.   
За статистиката децата от 107 ОУ са 8 - с детето победител на Шуменското състезание.
Поздравления за всички дечица преминали тази година през състезанията. smile3501 Със сигурност всички те са спечелили много знания и умения, които ще са им от полза във всяко училище.

# 912
  • Мнения: 918
Децата приети от 32 СОУ са 5 (пет), от които едно е прието без изпит, едно е в първите 10 класирани (изпит + рейтинг) и едно е във вторите десет класирани (10-20 място).

P.S. Знае ли някой кога ще стане ясно разпределението по класове за приетите с английски език?

# 913
  • Мнения: 918
Моя грешка. Децата от 32 СОУ наистина са 6. Между 10-то и 20-то място има не едно а две деца.

# 914
  • Мнения: 1 173
До 4 клас учиха по учебниците EXELLENT 1,2,3 - Longman - досега по редовната учебна програма са покрили следните времена:
- present simple tense
- present continuous tense
- past simple
- past continuous
- present perfect
- future with will and wont
- future with going to
неправилни глаголи взеха, неизвестно защо ги учиха само с втората им форма, а след това се наложи пак да ги учат заедно с третата форма.
Това ако добре си спомням се учеше цялата година в Подгответо(+past perfect). Според мен думата за знанията на времената от училище до 4ти клас е "поназнайват". Единствено за сегашно и минало (simple vs continuous) съм сигурна че са ги упражнявали сериозно.

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 10:37 от peppia

Общи условия

Активация на акаунт