165 ЦДГ "Латинка" ?

  • 41 185
  • 386
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 182
Майчета,
Ако има някоя мама с детенце с група 3а, може ли да ми пише на лични? Благодаря предварително.

Апропо, знаете ли кога ще почива градината през лятото?
 

# 361
  • Мнения: 7 154
Апропо, знаете ли кога ще почива градината през лятото?
Юли и август.

# 362
  • Мнения: 182
Благодаря, Фран Джонсън.

# 363
  • sf
  • Мнения: 10 143
Моят ще бъде 3а наесен.

# 364
  • Мнения: 9
Здравейте на всички Simple Smile,

Моята дъщеричка е приета в тази градина в първа група. Моля ви, кажете няколко думи за учителките там, за отношението към децата, за начина по който прекарват времето си, излизат ли навън и т.н. Благодаря Ви предварително. Наистина се надявам да науча нещичко от Вас и да ми бъде малко по-леко и по-информирано.

# 365
  • Мнения: 18
Мамчета,

Имате ли по-прясна информация за градината? Как са госпожите там?
Има вероятност да ни приемат за 1-ва група за на есен.

Виждам, че градината почива юли и август. Къде се правят сборни групи, в друга градина ли?

# 366
  • Мнения: 135
Здравей,
в квартала има дежурни детски градини и те поемат децата през лятото.
Би трябвало да има 2 първи групи догодина, от 4-те госпожи само за една съм чувала , че не се занимава достатъчно с децата, другите са ок.

# 367
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте, не знам дали някой ще прочете това, което ще напиша за ЦДГ Латинка София (нали темата е малко стара), но все пак ще дам и моето мнение - дъщеря ми от 23 септември посещава тази градина. Днес сме 20.11. Значи вече близо два месеца (струват ми се две години). От тези два месеца е отсъствала 15 работни дни - значи може да сметнете колко дни е ходила. Тя е на три година - глезена е, но когато и се каже да свърши нещо (да си прибере нещата и т.н.) - изпълнява. По-буйна е, по-енергична (мнение и на госпожите) - затова съм я записала във всички всевъзможни курсове - само и само да си почиват от нея госпожите. Пиша "да си почиват", защото тя за тях е най-големия звяр, който някога са виждали. Когато беше болна се занимавахме с допълния комплект материали, с който се занимават и в детската - желанието и е огромно, постоянно вървеше след мен и искаше да учим математика, обича да и се четат книжки, заиграва се с животни (особено динозаври)... пиша всичко това явно защото на моето дете му има нещо и по-голям звяр от него не са виждали в детската. Има неизчерпаема енергия - но когато съм с нея мога да сготвя, да изгладя, да изчистя... Или аз не съм наред или детето ми е най-лошото, което е съществувало... Знае да брои до 10 на 4 езика, обича да учи цифрите, цветовете, фигурите, да хо дим по музеи (особено музея по Палеонтология), стихотворенията ги знае след второто повтаряне, научили сме сами вече около 70 думи на английски, испанки и немски.... но и е трудно да прецени на коя страна трябва да е обърната блузката, за да я облече сама и започва да реве... защо ли? защото това не влиза в задълженията нито на помощник-възпитателя (леличката демек), нито на педагозите (учителките) - в скобите пиша за по-прости хора (като мен). Дори и когато тръгна и се опитах да обясня, че е ходила година в провинцията на детска, докато чакаме класиране, че сменя местожителство, детска и всичко от ден преди това - резултата беше - тотално зарязване да се оправя сама (в другата детска беше свикнала на друг режим, но и в провинцията са по две лелички на група, а тук е една)- ходят до тоалетна (оправят се сами), обличат се (оправят се сами), събличат се (оправят се сами)... Цяла седмица детето реве и се бори насън, ходи на сън и се видяхме в чудо, защото ПЕДАГОЗИТЕ в детската... - не им е работа да се занимават с неща извън учебния график... (не ми го побира ума какво правят с децата със специални потребности!?). Предполагам че повечето деца на 3 години го правят всичко това и моето е най-тъпото, но според мен има цял живот да се научи да си дига сама ЧОРАПОГАЩНИКА, да си обува сама обувки с ВРЪЗКИ (ЗАЩОТО НЯМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ДА КУПЯ ТОЧНО КАКВИТО ЛЕЛИЧКАТА МИ ЗАРЪЧА, ПОРАДИ ПРОСТИЯ ФАКТ, ЧЕ СЛЕД КАТО ДАДОХМЕ И ДАВАМЕ ПАРИ ЗА РАЗНИ НЕЩА ЗА ДЕТСКАТА И ДЕТЕТО ИМА 4 ЧИФТА ОБУВКИ - НЯМАМ ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ ДА КУПЯ ПОРЕДНИТЕ ОБУВКИ С ЛЕПЕНКИ)! Защото виждате ли проблема е "Как мислите че мога да обърна внимание на 30 деца?" Ами просто няма да ви се наложи - в 8 идвате, започвате да миете с препарат стаята, отваряте прозорци да се проветри в 8:30 часа (ДОКАТО ИМА ДЕЦА ВЪТРЕ ВЕЧЕ ДОШЛИ) - та така че не се притеснявайте - повечето ще са (и са) болни и няма да ви се наложи да "помагате" на 30 деца. Няма да проверявам написаното (със сигурност има правописни грешки от бързане да напиша това, което ми идва първосигнално - за което се извинявам)... дано съм помогнала на някой с написаното. От това може да се види, че за мен е по-важно детето да се учи постепенно и че за мен не е кой знае какво че на 3 години не може да си връзва връзките, или ще се напиша, само защото не е могла да свали хубаво чорапогащника... да сте виждали здрави, прави хора да носят памперси по улицата... или да ходят с биберон в устата... е някои по-рано, други по-късно... след време като тръгне да се реализира в живота никой няма да я пита "Ама Вие на колко годинки отказахте памперсите?"... МОже би аз не съм наред в разсъжденията си, за което се извинявам за заетото пространство във форума. Всеки да си извади изводите сам... Това е всичко от една тъпа майка и от още по-тъпото и дете!  P.S. Сестра ми е учителка в детска градина , а свекърва ми е леличка пак в детска... не съм предубедена към персонала, но има си правило, че деца в първа група до Нова година им се помага (на по-неможещите и тъпи като мойто), а знаем, че те бързо се учат, особено в дестката, защото гледат и от другите... Всичко това написах по повод днешното изказване на леличката, когато мъжа ми завел дъщеря ми в 9 часа на детска - тя му я дръпнала от ръцете и я накарала сама да се събуе, дъщеря ми се разревала и и казала, че не иска нея, а тати, а леличката и отговорила "И АЗ НЕ ТЕ ИСКАМ, ама ти идваш при мен..." нямам какво повече да напиша

# 368
  • Мнения: 19 296
Не знам кои са госпожите на първа група, но това не е наред, което описваш. Не мога да пиша много сега, но на прима виста ми идва да сложите плоски ластици на обувките вместо връзки. Другото е да помолиш да ходи до обяд известно време, докато посвикне. Така няма да се налага да се облича. Говори с госпожите, ако трябва и с директорката. Ако не даде резултат,мести детето ,без да се замисляш.

# 369
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Destiny_D - първото, което, според мен трябва да направиш е да разговаряш с учителките. Дъщеря ми е ІV-та група в детската градина, аз съм изключително доволна и от градината, и от персонала и от директорката (с която съм спорила дори за важни неща, тя винаги взима отношение по свой начин). В І-ва и ІІ-ра група бяха с един учителски екип, ІІІ-та и ІV-та са с други учителки. За връзките специално - чак в ІІІ-та група престанаха да им помагат. Дъщеря ми - точно като твоята беше посещавала друга детска градина докато чака прием на набора й в държавна. Жива, енергична, любознателна. Ами - ако трябва да бъда честна - и сега връзва връзки - от 5 пъти - един път успява. Първото ниво на което трябва да се обърне внимание - това са учителките. И после - към директорката. На родителската среща в І-ва група аз зададох въпроса - имате ли изисквания към облекло и обувки на децата - тя отговори - никакви.
Сигурна съм, че не си е променила мнението. За проветряването - това се прави във всички групи. Дъщеря ми я научих от първа група - докато не затворят - стои със суичър и после тя сама се съблича. Сега, когато има вече парно - температурата в занималните е ....... доста висока.
Аз не бих я водила до обяд само заради едно събличане и обличане. Това може да се направи ако има трудна адаптация детето. Има време - ще се научи, но ако са някакви супер изисквания на помощник-възпитателя - ами малки са си още в първа група.

# 370
  • sf
  • Мнения: 10 143
И моят син е 4та група. Чак миналия месец се обзаведе с маратонки с връзки и то защото все забравям да купя ластик. Аз гледам максимално да го улеснявам, обувки с лепенки/ластици. Анцузи, широки блузи, никакви ципове, дънки и т.н. Кака му обличаше чорапогащник ,чак когато можеше сама да си го обува. За какво въобще я пращаш с чорапогащник?! Това е толкова неудобна дреха  Rolling Eyes
За проветряването- аз лично повече бих се притеснила ако не проветряваха.

# 371
  • Мнения: 19 296
Докато проветряват нали ги извеждаха да чакат в коридора или на горния етаж?

Съгласна съм с Донсита за чорапогащника. Не знам заради рокли ли го обуваш или защото ти се струва студено и слагаш под панталон. Ако е второто, просто го махни в градината и й сложи анцуг с ластик. Моята дъщеря е вече ПГ в училище и все още си ходи с клинчета. Просто е най-удобно, когато децата са по цял ден.
Обувки с връзки- или с ластик, или ги връзвам по-хлабаво и ги обуваше, без да ги развързва.
Нагоре широки блузки и сутчери.
Много е кофти, когато се започне така още от началото. Дано да успееш да се разбереш с учителките.

# 372
  • София
  • Мнения: 371
здравейте ,
Майките на деца от 4та гр. доволни ли сте от подготовката на децата Ви по предучилищния материал ?
Lachesis, би ли споделила за предучилищната в училище, целодневно ли ходи детенцето ти
И аз се замислям но незнам кое училище има по цял ден занимания ..., ще трябва да проуча
 
хубав ден на всички !

# 373
  • Мнения: 110
Здравейте, не знам дали някой ще прочете това, което ще напиша за ЦДГ Латинка София (нали темата е малко стара), но все пак ще дам и моето мнение - дъщеря ми от 23 септември посещава тази градина. Днес сме 20.11. Значи вече близо два месеца (струват ми се две години). От тези два месеца е отсъствала 15 работни дни - значи може да сметнете колко дни е ходила. Тя е на три година - глезена е, но когато и се каже да свърши нещо (да си прибере нещата и т.н.) - изпълнява. По-буйна е, по-енергична (мнение и на госпожите) - затова съм я записала във всички всевъзможни курсове - само и само да си почиват от нея госпожите. Пиша "да си почиват", защото тя за тях е най-големия звяр, който някога са виждали. Когато беше болна се занимавахме с допълния комплект материали, с който се занимават и в детската - желанието и е огромно, постоянно вървеше след мен и искаше да учим математика, обича да и се четат книжки, заиграва се с животни (особено динозаври)... пиша всичко това явно защото на моето дете му има нещо и по-голям звяр от него не са виждали в детската. Има неизчерпаема енергия - но когато съм с нея мога да сготвя, да изгладя, да изчистя... Или аз не съм наред или детето ми е най-лошото, което е съществувало... Знае да брои до 10 на 4 езика, обича да учи цифрите, цветовете, фигурите, да хо дим по музеи (особено музея по Палеонтология), стихотворенията ги знае след второто повтаряне, научили сме сами вече около 70 думи на английски, испанки и немски.... но и е трудно да прецени на коя страна трябва да е обърната блузката, за да я облече сама и започва да реве... защо ли? защото това не влиза в задълженията нито на помощник-възпитателя (леличката демек), нито на педагозите (учителките) - в скобите пиша за по-прости хора (като мен). Дори и когато тръгна и се опитах да обясня, че е ходила година в провинцията на детска, докато чакаме класиране, че сменя местожителство, детска и всичко от ден преди това - резултата беше - тотално зарязване да се оправя сама (в другата детска беше свикнала на друг режим, но и в провинцията са по две лелички на група, а тук е една)- ходят до тоалетна (оправят се сами), обличат се (оправят се сами), събличат се (оправят се сами)... Цяла седмица детето реве и се бори насън, ходи на сън и се видяхме в чудо, защото ПЕДАГОЗИТЕ в детската... - не им е работа да се занимават с неща извън учебния график... (не ми го побира ума какво правят с децата със специални потребности!?). Предполагам че повечето деца на 3 години го правят всичко това и моето е най-тъпото, но според мен има цял живот да се научи да си дига сама ЧОРАПОГАЩНИКА, да си обува сама обувки с ВРЪЗКИ (ЗАЩОТО НЯМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ДА КУПЯ ТОЧНО КАКВИТО ЛЕЛИЧКАТА МИ ЗАРЪЧА, ПОРАДИ ПРОСТИЯ ФАКТ, ЧЕ СЛЕД КАТО ДАДОХМЕ И ДАВАМЕ ПАРИ ЗА РАЗНИ НЕЩА ЗА ДЕТСКАТА И ДЕТЕТО ИМА 4 ЧИФТА ОБУВКИ - НЯМАМ ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ ДА КУПЯ ПОРЕДНИТЕ ОБУВКИ С ЛЕПЕНКИ)! Защото виждате ли проблема е "Как мислите че мога да обърна внимание на 30 деца?" Ами просто няма да ви се наложи - в 8 идвате, започвате да миете с препарат стаята, отваряте прозорци да се проветри в 8:30 часа (ДОКАТО ИМА ДЕЦА ВЪТРЕ ВЕЧЕ ДОШЛИ) - та така че не се притеснявайте - повечето ще са (и са) болни и няма да ви се наложи да "помагате" на 30 деца. Няма да проверявам написаното (със сигурност има правописни грешки от бързане да напиша това, което ми идва първосигнално - за което се извинявам)... дано съм помогнала на някой с написаното. От това може да се види, че за мен е по-важно детето да се учи постепенно и че за мен не е кой знае какво че на 3 години не може да си връзва връзките, или ще се напиша, само защото не е могла да свали хубаво чорапогащника... да сте виждали здрави, прави хора да носят памперси по улицата... или да ходят с биберон в устата... е някои по-рано, други по-късно... след време като тръгне да се реализира в живота никой няма да я пита "Ама Вие на колко годинки отказахте памперсите?"... МОже би аз не съм наред в разсъжденията си, за което се извинявам за заетото пространство във форума. Всеки да си извади изводите сам... Това е всичко от една тъпа майка и от още по-тъпото и дете!  P.S. Сестра ми е учителка в детска градина , а свекърва ми е леличка пак в детска... не съм предубедена към персонала, но има си правило, че деца в първа група до Нова година им се помага (на по-неможещите и тъпи като мойто), а знаем, че те бързо се учат, особено в дестката, защото гледат и от другите... Всичко това написах по повод днешното изказване на леличката, когато мъжа ми завел дъщеря ми в 9 часа на детска - тя му я дръпнала от ръцете и я накарала сама да се събуе, дъщеря ми се разревала и и казала, че не иска нея, а тати, а леличката и отговорила "И АЗ НЕ ТЕ ИСКАМ, ама ти идваш при мен..." нямам какво повече да напиша

Това не звучи добре, а как е името на въпросната госпожа, че и ние кандидатстваме сега и ниле актуална тема

# 374
  • Мнения: 3
Здравейте, не знам дали някой ще прочете това, което ще напиша за ЦДГ Латинка София (нали темата е малко стара), но все пак ще дам и моето мнение - дъщеря ми от 23 септември посещава тази градина. Днес сме 20.11. Значи вече близо два месеца (струват ми се две години). От тези два месеца е отсъствала 15 работни дни - значи може да сметнете колко дни е ходила. Тя е на три година - глезена е, но когато и се каже да свърши нещо (да си прибере нещата и т.н.) - изпълнява. По-буйна е, по-енергична (мнение и на госпожите) - затова съм я записала във всички всевъзможни курсове - само и само да си почиват от нея госпожите. Пиша "да си почиват", защото тя за тях е най-големия звяр, който някога са виждали. Когато беше болна се занимавахме с допълния комплект материали, с който се занимават и в детската - желанието и е огромно, постоянно вървеше след мен и искаше да учим математика, обича да и се четат книжки, заиграва се с животни (особено динозаври)... пиша всичко това явно защото на моето дете му има нещо и по-голям звяр от него не са виждали в детската. Има неизчерпаема енергия - но когато съм с нея мога да сготвя, да изгладя, да изчистя... Или аз не съм наред или детето ми е най-лошото, което е съществувало... Знае да брои до 10 на 4 езика, обича да учи цифрите, цветовете, фигурите, да хо дим по музеи (особено музея по Палеонтология), стихотворенията ги знае след второто повтаряне, научили сме сами вече около 70 думи на английски, испанки и немски.... но и е трудно да прецени на коя страна трябва да е обърната блузката, за да я облече сама и започва да реве... защо ли? защото това не влиза в задълженията нито на помощник-възпитателя (леличката демек), нито на педагозите (учителките) - в скобите пиша за по-прости хора (като мен). Дори и когато тръгна и се опитах да обясня, че е ходила година в провинцията на детска, докато чакаме класиране, че сменя местожителство, детска и всичко от ден преди това - резултата беше - тотално зарязване да се оправя сама (в другата детска беше свикнала на друг режим, но и в провинцията са по две лелички на група, а тук е една)- ходят до тоалетна (оправят се сами), обличат се (оправят се сами), събличат се (оправят се сами)... Цяла седмица детето реве и се бори насън, ходи на сън и се видяхме в чудо, защото ПЕДАГОЗИТЕ в детската... - не им е работа да се занимават с неща извън учебния график... (не ми го побира ума какво правят с децата със специални потребности!?). Предполагам че повечето деца на 3 години го правят всичко това и моето е най-тъпото, но според мен има цял живот да се научи да си дига сама ЧОРАПОГАЩНИКА, да си обува сама обувки с ВРЪЗКИ (ЗАЩОТО НЯМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ДА КУПЯ ТОЧНО КАКВИТО ЛЕЛИЧКАТА МИ ЗАРЪЧА, ПОРАДИ ПРОСТИЯ ФАКТ, ЧЕ СЛЕД КАТО ДАДОХМЕ И ДАВАМЕ ПАРИ ЗА РАЗНИ НЕЩА ЗА ДЕТСКАТА И ДЕТЕТО ИМА 4 ЧИФТА ОБУВКИ - НЯМАМ ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ ДА КУПЯ ПОРЕДНИТЕ ОБУВКИ С ЛЕПЕНКИ)! Защото виждате ли проблема е "Как мислите че мога да обърна внимание на 30 деца?" Ами просто няма да ви се наложи - в 8 идвате, започвате да миете с препарат стаята, отваряте прозорци да се проветри в 8:30 часа (ДОКАТО ИМА ДЕЦА ВЪТРЕ ВЕЧЕ ДОШЛИ) - та така че не се притеснявайте - повечето ще са (и са) болни и няма да ви се наложи да "помагате" на 30 деца. Няма да проверявам написаното (със сигурност има правописни грешки от бързане да напиша това, което ми идва първосигнално - за което се извинявам)... дано съм помогнала на някой с написаното. От това може да се види, че за мен е по-важно детето да се учи постепенно и че за мен не е кой знае какво че на 3 години не може да си връзва връзките, или ще се напиша, само защото не е могла да свали хубаво чорапогащника... да сте виждали здрави, прави хора да носят памперси по улицата... или да ходят с биберон в устата... е някои по-рано, други по-късно... след време като тръгне да се реализира в живота никой няма да я пита "Ама Вие на колко годинки отказахте памперсите?"... МОже би аз не съм наред в разсъжденията си, за което се извинявам за заетото пространство във форума. Всеки да си извади изводите сам... Това е всичко от една тъпа майка и от още по-тъпото и дете!  P.S. Сестра ми е учителка в детска градина , а свекърва ми е леличка пак в детска... не съм предубедена към персонала, но има си правило, че деца в първа група до Нова година им се помага (на по-неможещите и тъпи като мойто), а знаем, че те бързо се учат, особено в дестката, защото гледат и от другите... Всичко това написах по повод днешното изказване на леличката, когато мъжа ми завел дъщеря ми в 9 часа на детска - тя му я дръпнала от ръцете и я накарала сама да се събуе, дъщеря ми се разревала и и казала, че не иска нея, а тати, а леличката и отговорила "И АЗ НЕ ТЕ ИСКАМ, ама ти идваш при мен..." нямам какво повече да напиша

Destiny, оправиха ли се нещата при вас? При кои учителки сте? Интересувам се защото се чудя дали да не преместя детето си там? Сега ще е 1-ва гр. Ще съм много благодарна за съвет:)

Общи условия

Активация на акаунт