Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-373 от 373 отговора
Започвам нова тема, продължение на първата. Надявам се, в нея да има повече добри новини и назначения!  bouquet

Прилагам връзка към първата тема: Програмата "Личен асистент"
Цитирай

Аз да питам в новата тема дали някой си е взел заплатата ,защото мойта я няма.За европейската програма става вьпрос.
Цитирай

Записвам се да следя темата.  smile
Цитирай

Запис и пожелания само за хубави новини в новата тема  bouquet
Цитирай

Аз още нито съм взела парите за личния асистент,нито телковите пари,а почнахме масажите! #Crazy
Цитирай

Нас пък въобще ни няма в списъка.Казваха, че от 1 октомври щели да отпускат някакви бройки, но уви. По коя програма незная.
Цитирай

Доколкото знам,отпуснати са бройки от 1 октомври по националната програма,ако може така да се нарече.Всъщност ако на някои още не им е изтекъл договора го продължават до края на годината.,вместо да го прекратяват.Назначават и нови асистенти но не знам вече как се подбират там.
Цитирай

Доколкото знам,отпуснати са бройки от 1 октомври по националната програма,ако може така да се нарече.
Коя беше националната програма?
Цитирай

На мен ми превеждат парите по европейската програма около 6.Незнам при вас как е.То е рано да питам но дали тази програма ще се продължи след март месец.При мен проблема е че на първи март ми изтича договора и на първи март изтича телка.Дали ще може да кандидатствам със стария телк.Незнам дали ще е готов новия.
Цитирай

Доколкото знам,отпуснати са бройки от 1 октомври по националната програма,ако може така да се нарече.
Коя беше националната програма?
Тази,по която назначават само по 6 мес. в годината,сега няма ограничение в месеците,но е до края на календарната година,което е пак едно нищо,това за 2-3 месеца не е вариант,да бяха измислили нещо по разумно ама...

nansi.83@abv.bg ,със стария ТЕЛК мисля,че няма да можеш да кандидатстваш,но пък то няма да стане и веднага,миналата година септември свърши І-а фаза по европейската програма, ІІ-а фаза започна март месец,сега март ще свърши ІІ-а,не се знае кога ще набират пак документи и кога ще стартира ІІІ-а фаза,едно разкарване пак по борси ще има,нови документи,тичане нерви...както всяка година
Нас тази година ни включиха по изключение в националната от юли до края на декември,догодина ще се пробваме по оперативната и за Независим живот,т.к ставаме на 5год.през февруари,като знам тази година какви разправии имах и писане на жалби,направо не ми се захваща догодина,но няма друг вариант поне засега
Цитирай

От 1.10 са отпуснати пари но националната програма "Личен асистент",за нея важеше само 6месеца в годината да си личен асистент,но това е отпаднало,трябва лицата да отговарят на чл.9.И Дирекциите "Социално подпомагане" трябва вече да приема заявления за включване в програмата,която е удължена и за през 2011г и според мен ще се удължат договорите на личните асистенти и през следващата година.
Цитирай

Има ли условие за дохода тази програма?
Цитирай

Има ли условие за дохода тази програма?
Ако е същата програма за която мисля има условие за дохода и човека да е член на семейството и да е на борсата.
Може би някой друг ще поясни повече.
Цитирай

Да,условието е да си на борсата,в дохода се включват двойните детски,чл.8д.На мен ми искаха служебна бележка от работата на мъжа ми за предишния месец само.Освен това искаха и удостов. от НАП,че нямаме регистрирани фирми,от агенцията по вписвания-че нямаме прехвърляни имоти през последните 10год,както и от общината,за местни такси и данъци-че нямаме имот на наше име и кола също.Искаха документи за двама ни.Чака се около седмица за тях и се плащат.Това са условията.И както е писала ana74,лицата да отговарят на чл.9.Но вероятно правят и изключения,т.к.детето ми не е лежащо болно,оправя се сама донякъде,но по ред други причини бях назначена.Да се надяваме,че наистина ще има продължение и през 2011год.
Цитирай

Могат да бъдат лични асистенти,лица които са регистрирани в бюрата по труда и според Д"Социално подпомагане" отговарят на техните условия за чл.9,т.е да получават социални помощи,като документациите не са малко,нали трябва да се затормозяват хорицата.За да има изключения,трябва задължително да се пише и да се иска разрешително от министерството
Цитирай

Искам да попитам, накой сменял ли си е ЛА по средата на програмата и как? Става на въпрос за оперативната програма
Цитирай

zapis  Smile
Цитирай

Здравейте майчета . От 12 юли съм съкратена и се бях отчаяла , но вчера подадох наново молба по старата програма и ми я приеха защото отговарям на всички изисквания .Сега обаче остава въпроса  от кога ще бъда назначена дали от 1 ноември или чак от Нова година . Казаха ми да си подам молба и към общината защото и там щяла да започва програма за ''ЛА'' не се знае обаче от кога , знам само че заплащането там щяло да бъде по високо а не като по националната програма на минимална заплата.Аз обаче предпочитам по малко пари но по сигурни към старата програма. Успех на всички дано бъдете назначени по скоро вкл. и аз!
Цитирай

Разбрах, че няма да има повече програма за ЛА към Д "СП", а към общините.
Цитирай

И каква ще е разликата- като е към общините
Цитирай

Здравейте,
През март 2010 кандидатствах по 2 програми за ЛА.............веднага ми се обясни, че шанс и места няма.
Раздрадних се, когато научих че има класирани с релкове от август 2010 /нови/ и за 10 дни след това и ЛА.
Отговориха ми, че вероятно се е овободило място и така. Ако това е истина - а то не е, за какво са тези входящи номера и изобщо има ли ред или пак става дума за баджанаци и рушвети. Няма живот в тази държава щом децата са пратени в трета глуха. Моля, ако някой знае повече по въпроса какво може да се направи нека ми отговори.

Програмите са: "Асистенти за независим живот" и "Асистенти за хора с увреждания"
Цитирай

Момичета,получихте ли си последната заплата като личен асистент по европейската програма?Нашата нещо я бавят.Някой дали знае по кое време на месеца ги превеждат?Аз досега винаги в края на месеца съм ги теглила,но сега няма.
Цитирай

Започва нов проект за "личен асистент", набират документи от 8-ми
Цитирай

Fragola днес се обаждах до нашите социални и ми казаха че още  министъра нее разписал #Cussing out и не се знае кога ще си получим заплатите #2gunfire
Цитирай

Fragola днес се обаждах до нашите социални и ми казаха че още  министъра нее разписал #Cussing out и не се знае кога ще си получим заплатите #2gunfire

Oh az ote ne sam se klasirala za nito edna Sad
Цитирай

Pri men izob6to ne stava duma za zaplati, nikoi ne me e klasiral oshte ot samoto nachalo Sad
Цитирай

Tazi programa vaji li i za Sofia? I nova li e. Po starite nikoi ne mi dava i shans Sad
Цитирай

Извинявай Fragola Embarassed
Цитирай

Здравейте мами много време не съм писала но ви следя постоянно днес ходих до общината да проверя за тази програма и се оказа че от днес заповат да дават и приемат заявленията бяха много любезни и ми обясниха какви документи да си приготвя и като съм готова да отида да ги подам след като ги занеса до три дни щеме извикат на интервю.  А до седмица ще дойдат в къщи на проверка първото класиране ще излези на 29 ноември.Нядявам се този път да имам шанс bouquet Peace
Цитирай

И аз днес ходих до общината да питам,до 22 се приемат документите,На проверка и анкета ще идват от социалните,соц.работници ще изготвят индивидуалните карти,и после ще има класиране.Пърния етап ще стартира на 10.01.2011,но там ще има много малко места-само за 5-6 човека,т.к. се отпускат часове,които покриват само за толкова хора,втория етап-стартира от 10.03-там ще са 20-25 бройки.Кандидатите за ЛА и потребителите трябва да са в трудоспособна възраст.Заплащането е 2лв на час
didi_koko1968-успех Peace
Цитирай

Кандидатите за ЛА и потребителите трябва да са в трудоспособна възраст.Заплащането е 2лв на час
И какво ще рече това, че децата пак са никъде ли?
Цитирай

Ето една полезна информация - http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=510174 - това е за Ямбол.
А това е за Бургас, но тук информацията е много подробна и ясна - http://www.burgasnews.com/component/content/article/62-gradat/35 … ra-s-uvrezhdaniya

Дано да съм била полезна, който има по-вече подробности да ги сподели!
« Последна редакция: Пон., 08 Ноем. 2010, 21:54 от розинка »
Цитирай

pogar,нещо такова,те са заедно сред всички хора с увреждания и никъде не се споменава,че са с предимство.Ще се класират наред с останалите.
Миналата година ме подразни факта,че в нашия район бяха назначени 80 ЛА,без никакви списъци да има,че всичките били със 100% ТЕЛК,което е пълна измислица,не казвам,че няма,ама чак пък толкова...и децата на пръсти се брояха,самотно живеещи,възрастни,и така.Децата на заден план.Дано този път да не е така
       Максималният възможен месечен брой часове ползване на услугата е 160 часа. Потребители, които желаят член на семейството или съжителстващо с тях лице да им предоставя услугата „личен асистент”, ще получат максимален месечен бюджет от 80 часа.
   И това ако не е пак подигравка,в случая родителите на децата,кандидатстващи за техен ЛА отново ще бъдат ощетени...
« Последна редакция: Пон., 08 Ноем. 2010, 23:54 от silvana.m »
Цитирай

pogar,нещо такова,те са заедно сред всички хора с увреждания и никъде не се споменава,че са с предимство.Ще се класират наред с останалите.
Миналата година ме подразни факта,че в нашия район бяха назначени 80 ЛА,без никакви списъци да има,че всичките били със 100% ТЕЛК,което е пълна измислица,не казвам,че няма,ама чак пък толкова...и децата на пръсти се брояха,самотно живеещи,възрастни,и така.Децата на заден план.Дано този път да не е така
Дано, макар че не съм оптимист- по едната програма са 9000 бройки за цялата страна- и деца, и възрастни, а като знам логиката- ми то за възрастните няма кой да се грижи, пък децата си имат родители  ooooh!(ще кажеш, че тези възрастни са масово без деца).
Цитирай

Леле пак се започва.Всеки път едно и също.Като Ви зачета и лошо ми става какво ме чака.Няма ли някой да се сети за тези деца.
Цитирай

Мили майчета току що ми се обадиха ,да си нося утре насочващото писмо ще ме назначат от този месец.Не знаете какъв товар ми падна след толкова  месеци притеснения. Пожелавам ви най искрено всички да бъдете назначени! Моля се и стискам палци на всички!
Цитирай

Е чудесна новина.Много се радвам.Надявам се всички да се похвалят с това.
Цитирай

И аз днес ходих до общината да питам,до 22 се приемат документите,На проверка и анкета ще идват от социалните,соц.работници ще изготвят индивидуалните карти,и после ще има класиране.Пърния етап ще стартира на 10.01.2011,но там ще има много малко места-само за 5-6 човека,т.к. се отпускат часове,които покриват само за толкова хора,втория етап-стартира от 10.03-там ще са 20-25 бройки.Кандидатите за ЛА и потребителите трябва да са в трудоспособна възраст.Заплащането е 2лв на час

Zdravei, kak se kazva programata koqto startira i vaji li za Sofiq? Tuk nikoi ne ni kazva i nqma kak da se informirame.
Predi 1 sedmica daje me prtiha v biuroto po truda, no ot tam mi kazaha che ne sa i chuvali za podobni programi. Zatova shtom e nova , moje bi si ima ime i koq instituciq shte q izpylnqva.
Цитирай

Zdravei, kak se kazva programata koqto startira i vaji li za Sofiq? Tuk nikoi ne ni kazva i nqma kak da se informirame.
Predi 1 sedmica daje me prtiha v biuroto po truda, no ot tam mi kazaha che ne sa i chuvali za podobni programi. Zatova shtom e nova , moje bi si ima ime i koq instituciq shte q izpylnqva.
  програмата се казва "Подкрепа за достоен живот" и е за цялата страна
Цитирай

Fragola,didi_koko1968 ти е отговорила вече Hug
 Документи се подават в общината,до 22 ноември,действайте бързичко,свидетелсво за съдимост трябва.На място дават документи за попълване
Цитирай

Fragola,didi_koko1968 ти е отговорила вече Hug
 Документи се подават в общината,до 22 ноември,действайте бързичко,свидетелсво за съдимост трябва.На място дават документи за попълване

Blagodarq vi za informaciqta! Izkliuchitelno vnimatelni ste! Smile Pojelavam na vsichki uspeh v tova trudno na4inanie !

Da spodelq i drugo s vas ...dnes poznati mi kazaha che ot 01.12 shte podavat dokumenti po faza 2 ili 3 ( ne sym syvsem naqsno) na "Асистенти за независим живот"( po starata programa). Za neq nqkoi znae li neshto zashtoto realno bi moglo da se kandidatsva i za neq. Predpolagam che osven podnovqvane na stari dogovori , shte ima priem i na novi kandidati.
« Последна редакция: Четв., 11 Ноем. 2010, 23:48 от Fragola »
Цитирай

програмата се казва "Подкрепа за достоен живот" и е за цялата страна

Blagodarq ti za dobrata informaciq Smile
Цитирай

Fragola,за нищо,успех и на теб PeaceАз също ще подам документи по нея,чакам свидетелсвото ми да стане,моят договор изтича края на декември и дано да ме включат.Само,че има условие в проекта,че когато родител или друг член от семейството е ЛА на детето,макс.брой часове е 80-което е крайно малко.Иначе е 160ч-това е 8 часов работен ден,120ч-6 часов работен ден.Ти си заявяваш колко часа искаш да ползваш,но после от социалните като направят анкета я представят на комисията в общината и там вече решават.Така ми казаха на мен.За Асистент за независим живот се подават документи от декември,но детето трябва да има 5 год,моето още няма но скоро ще ги навърши и мисля и аз да опитам.Дано имаме късмет всички догодина,няма значение по коя програма,но да имаме,че тази година доста от нас не успяха да влязат никъде.Успех Peace
Цитирай

Здравейте! Да ви се оплача 3 дни ме мотаят от Бюрото по труда за насочващото писмо чак днес след обяд си го вземах. Дано повече няма проблеми .Мен ме назначават по националната програма.Аз така поисках.Парите към общинската може да са малко повече ,но от близък човек научих, че не е много ясно  какво ще се случва там . Така че аз предпочетох по малко пари но по сигурни по националната програма.
Цитирай

Дано, макар че не съм оптимист- по едната програма са 9000 бройки за цялата страна- и деца, и възрастни, а като знам логиката- ми то за възрастните няма кой да се грижи, пък децата си имат родители  ooooh!(ще кажеш, че тези възрастни са масово без деца).

Shteshe da e po dobre vmesto da pravqt tolkova programi da gi bqha obosobili -1 za deca samo i otdelno 1 za vyzrastni. Az sym napylno syglasna s teb Sad
A i vijte kakvi kysi srokove -sega se podava ot 8-22.11.10 edva li do nova godina shte se razbere (odobreni li sme ili ne i posle ot 10.01.11 nanovo pochva za 2 faza podavane. Tiq hora ne sa adkvatni da se opravqt za 1 mesec ,kamo li da razpratqt pisma.Abe pak shte stane prostotiq, taka mi izglejda.

Ot 01.12.10 zapochva momicheta podavane nanovo za "Asistenti za nezavisim jivot" Vchera go razbrah - opitaite i tam.
Цитирай

Искам да ви попитам Асистент за независем живот към АХУ ли е защото вече се обърках newsm78 ако е при тях  аз нямам шанс там тъй като съм на нож с една от госпожите там.Вчера бях на интервю в общината сега чакаме да мине анкетата в къщи и ще чакаме класирването дано този път имаме късмет
Цитирай

Искам да ви попитам Асистент за независем живот към АХУ ли е защото вече се обърках newsm78 ако е при тях  аз нямам шанс там тъй като съм на нож с една от госпожите там.Вчера бях на интервю в общината сега чакаме да мине анкетата в къщи и ще чакаме класирването дано този път имаме късмет
Програмата Асистент за независим живот е само за столична община и за деца навършили 5г.
Цитирай

Ama az dokolkoto znam po taq programa nqma poseshteniq v kyshti ima samo mesechni otcheti ako se klasirash. Oh neznam aide nqma da se obajdam az dosega v nikakva ne sam bila.
Цитирай

Здравейте,днес ходих до общината да попитам за новата програма "Подкрепа за достоен живот".За такива като мен,които са до  края на февруари по другата програма казаха,че започват да приемат документи от 10.01.2011г.За община Бургас има отпуснати 30 бройки Shocked.За другите общини не знам.
Цитирай

Точно това се чудех.И аз съм до февруари.Обаче проблема ми е ,че телка ми изтича на 11,03,2011.Ще мога ли през януари да кандидатствам с този телк.Едва ли новия ще е готов
Цитирай

Нашия ТЕЛК изтича на 01.12.2010,комисията ни е на 31.01.2011.При тези обстоятелства изтървам програмата,но момичето в общината каза,че знаят за забавянето на ТЕЛК и ще кандидатствам със стария и с епикризи на детето.
nansi.83@abv.bg,ако искаш отиди да попиташ за по-сигурно.
Цитирай

nansi.83@abv.bg, аз кандидатствах по друга програма мин.година и по  същия начин ТЕЛК-а изтичаше февруари. Нямаше никакъв проблем, просто като излезе новия ТЕЛК, трябва да им се занесе и да се приложи в досието. Но при нас двата ТЕЛК-а даже се дублираха за около 10-15 дни, бях подала документи доста рано и изненадващо този път стана по-бързо назначаването на комисия.
Цитирай

А ще има ли проблем ако има голяма промяна в процента на телка.Нашия сега е 79.Надявам се пак да ни дадат около 60.Но незнам какво ще ни сервира комисията.
Цитирай

Мисля,че при деца трябва да е над 50%( 50%или над 50%)
Цитирай

Нямам понятие, при нас процента беше същия и само го приложиха в документите на детето. В интерес на истината точно това ме питаха като занесох новия ТЕЛК, може би при променен процент трябва нова молба да се попълва, не знам...
Цитирай

Аз съм убедена,че на нас ще ни смъкнат процента.Имаме голям напредък за една година.Но все пак да сме живи и здрави-това е най- важно.Ще пиша тогава какво е станало.
Цитирай

Здравейте!Като ви чета съвсем се обърках.От тук прочетеното разбрах, че са 2 програмите за ЛА.Ето я нашата история.Детето ми е на 1,7год. с 80%ТЕЛК.Тъй като скоро навършва 2 год. и майчинството ми свършва ,разбирам че трябва да кандидатсвам по една от 2 те програми.Понеже ние е за 1 ви път и незнам как ще процедирам и какво да правя.Търся вашата помощ.Аз ходих в общината ,но ми казаха че не могат да ми помогнат,незнам дали е за по големи деца или не.На 25.03.2011г дребния ще навърши 2 годинки.От там нататък какво трябва да правя и как да процедирам.Предполагам ,че от работа ще ми изчистят и платените отпски -още 1-2месеца и после какво ще правя?Моля ви посъветвайте ме.Тия в социалите са много груби и не обясняват добрем,затова търся вашата помощ мили майчици и татковци.Благодаря ви.Ако искате пишете ми на ЛС. Hug
Цитирай

Момичета и аз нещо не разбирам ходих в петък в обкщината да подам документи сега на 29 ноември ме викат на интервю за да ми се издаде социална оценка.Досега не съм била личен асистент и нищо не разбирам.Доколкото разбрах това интервю ще се провежда от социалните и после общината ще си каже тежката дума.Но и тук говорят за много малко отпуснати бройки и май само ще ми е припкането до борсата и до съда за свидетелството за съдимост.
Цитирай

За съжаление може и така да се окаже, и аз кандидатствах по общинската програма. Вчера мина интервюто, което касае мен, одобрена съм. Но решаващо е одобрението на детето ми като ползвател на услугата. Още не са минали през къщи. След оценката ще е подбора. Доколкото разбрах Пловдивската програма е от 10 януари.

liduna , можеш да попиташ социалните приемат ли документи по Националната програма, там трябва да отговаряш на определени условия, свързани с дохода на семейството и имотното състояние. Общинските програми са с Европейско финансиране, кога има такава никой не ти казва, информацията се предава от ухо на ухо.
Цитирай

Бройките са ограничени и до колкото разбрах с предимство ще се ползват тези които искат да наемат асистент на детето си,а не самите те да станат.Социален работник трябва да ви посети вкъщи,да ви зададе някакви въпроси от които се събират точки и според тези точки се класирате.Абе като цяло е пълен абсурд.
Цитирай

Ужас като някои просяци и какво толкова ще питат и ще разпитват че и по домовете на хората ще ходят. Аз лично за мен не се надявам нещо да стане истината е тази само че работа не мога да започна и че държавата изобщо не мисли за нащте дечица.
Цитирай

И какви въпроси задават може ли детето само да се справя.
Цитирай

Ами до колкото си спомням мен ме питаха може ли детето да върви,да говори,да се обслужва само,ходи ли на рехабилитация и подобни.Питаха ме имаме ли кола,апартамент на наше име,съпругът ми какво работи,другото ми дете къде учи...И така и не разбрах тогава колко точки събрахме.
Цитирай

При последното ни явяване на телк по незнайни причини решиха да премахнат чуждата помощ .Синът ми ходи на училище но учи  с ресурсен учител и разбира се с моя помощ след обяд.Но истината е тази че не може да се справя с много неща а и заболяването ни е такова че може да получи пристъп НЕДАЙ БОЖЕ по всяко време затова и не смея да го оставям сам.Изобщо май нямаме шанс .
Цитирай

в нашта община първото класирване излиза на 29.11 това което касае мен ,а това за детето извиза на 15.12 за първия етап са малко бройките но за втория който ще започне през март били повече те ще бъдат назначени за една година ,а тези който бъдат назначени от10.01 ще бъдат за 14 месеца Peace
Цитирай

Сега като се замислих-втория етап е направен от 1 март,защото тогава ни свършва програмата -на тези,които сме по европейската програма.И чрез този втори етап те искат да ни включат в новата програма.Но представете си това колко много хора са.И отново ще стане голяма борба за място.
Цитирай

Чакайте малко,не мога да разбера,защо борба за места.Та то е видимо че тези дечица имат нужда от придружител.Щом дават телк с придружител,би трябвало без проблем да ги правят после хората и ЛА.Аз поне така мисля... Hug
Цитирай

Защото бройките са ограничени,а децата с увреждане хич не са малко.И защото тази програма се отнася и за болни и нуждаещи се възрастни хора.
Цитирай

Според мен даже ги пренебрегват децата.Аз миналата година едвам успях.Казаха ми ,че с предимство са възрастните и самотни хората. "Децата си имат майки".Поне така е  в нашта община.
Цитирай

Добро утро.Направо съм бясна и възмутена днес трябваше да се явя на интервю тъй като кандидатствах за личен асистент на детето си.Но хората от социалните решили вместо днес да си свършат работата в неделя.За съжаление плановете на нашето семейство за почивните дни беше друго и не си бяхме в къщи.  На ввъпросите е отговаряла свекърва ми .Нямам ннищо против жената но ми се струва че човекът който най-добре е щял да отговори на тях съм аз.Е така или иначе на интервю няма да ходя днес  но се питам изобщо дали да се надявам на нещо добро.
Цитирай

Защото бройките са ограничени,а децата с увреждане хич не са малко.И защото тази програма се отнася и за болни и нуждаещи се възрастни хора.
Та това какво общо има?Бройките били малко,ми да ги направят много.Че децата с увреждания не са малко,не са,ама що са толкова а?Щот някой не си е свършил работата когато трябва и не си е отварял очите на монитора та да види ,че има изменения и т.н.Какво сме виновни ние родителите ,че децата ни са така,какво са виновни нашите ангелчета, че цял живот да се борят с това??Нима ние не искаме да са здравички и да не висим като просяци за ТЕЛК-кове и да се борим за ЛА?Ккакво е това нуждаещисе възрастни хора,та всички сме нуждаещи,знам че не бива така да говоря,но то си е и факт ,че има много хора които и злоупотребяват с това.Нима нашите деца ,техните нужди,било обличане,хранене,обслужване е по различно от това на възрастните хора?Нима нашите деца не са равноправни граждани с възрастните хора?Защо никой не си отваря очите и ушите от управляващите държавата ни парламентьори?Аз съм възмутена от това което изчетох тия дни,за борбата ,за опашките посред нощ и т.н.Това е недопостимо.В нито една страна в чужбина,съм убедена ,че няма такова чудо което всяка година става в БГ....за съжаление няма кой д апомисли за нас...и незнам до кога ще продължаваме така...и докъде ще стигнем!
Цитирай

Днес ми се обадиха ,че съм одобрена за ЛС (мисля по националната ) Искат в петък с медицинско и свидетелство за съдимост да отида да подпиша договора.  Синът ми е на 3г 6м и посещава детска градина,трябва ли да го спра от градината или не е проблем,че ходи. И какви пари горе-долу ще получавам?
Благодаря предварително  bouquet

п.п. Каква е разликата в парите по националната и европейската програма?  newsm78
Цитирай

Лидка,за всичко написано от теб си права.Мое мнение,а и на други майки с които съм говорила е,че програмите трябва да са отделни-за деца и за възрастни и самотни хора.Аз се възмущавам на друго,а то е че хора отглеждащи чужди деца са с предимство пред родителите.Обясниха ми,че така ми помагат аз да започна работа,а друг да се грижи за детето ми.Добре ама има едно голямо НО-тази програма е 12 или 14месеца,да речем че си намеря работа и като изтече програмата какво,ще напускам и пак отначало.За мен това са големи безсмислици.
*Л-и-я*,ако придружаваш детето в детската градина май няма проблем,но ако не, то става същото като да си получаваш майчинство,а детето да е на ясла.Ти буквално работиш за детето си и ако то е на градина,а ти вкъщи то тогава каква точно работа извършваш?
Нека да се включат мамите на деца,които ходят на градина или училище и да пояснят,защото аз не съм наясно.
Цитирай

Благодаря ти  bouquet
Ще се радвам и други да се включат,искам да отида подготвена в петък.

Добре де (разсъждам си гласно  Very Happy) ,ами децата ,които посещават училище нямат ли право на ЛС ? За мен детската градина е като училището,детето ми отива там да научи нещо и да се интегрира .
Цитирай

Имат право на ЛА,даже тук има такива майки на големи деца,които са в програмата,затова призовах да се включат.А някой може да се включи и по другия ти въпрос.Ти за коя програма си кандидатствала?
Цитирай

Вече от документи и програми станах разногледа  #Crazy ,та ако не се лъжа ме одобриха по националната(искат доход,да нямаш повече от 1 жилище,да си регистриран на борсата....)
Цитирай

Аз съм ЛА на тинейджър. Ходим на училище в комплект поради невъзможнастта на младежа да се обслужва сам и не достатъчно достъпната архитектурна среда. Времето прекарано в училище с него не ми се признава за работно време като ЛА. Раотното ми време е съобразено с това.
Цитирай

И аз не съм запозната с въпроса за детската градина.Но си мисля от другия септември да го пусна малкия и да ги помоля да ходи на детска от 8 до 12 часа.Колкото да почне да се адаптира с деца.А аз ще си изработвам мойте 6 часа след 12 часа.Поне такъв вариант съм измислила.Но незнам дали ще ми позволят.Може да питате дали така става.
Цитирай

Благодаря на всички включили се .  bouquet
Ще пиша какво е станало в петък.  Peace
Цитирай

Днес ми се обадиха ,че съм одобрена за ЛС (мисля по националната ) Искат в петък с медицинско и свидетелство за съдимост да отида да подпиша договора.  Синът ми е на 3г 6м и посещава детска градина,трябва ли да го спра от градината или не е проблем,че ходи. И какви пари горе-долу ще получавам?
Благодаря предварително   :bouquet:

п.п. Каква е разликата в парите по националната и европейската програма?  newsm78
Парите по националната програма са 120лв на месец чисто,ако си назначена на 6 часа.По европейската програма дават-185лв за 6час.раб.ден и 244лв-за 8ч.
По националната програма детето НЯМА право да ходи на детска градина,а ти трябва да си го гледаш.Това са ми го казвали не веднъж от соц.Но има и изключения,както сме ние в случая,така,че опитай,обясни необходимостта детето да посещава детска градина,като не е нужно да казваш,чее там по цял ден,а че примерно го водиш по няколко часа сутрин и после го прибираш,за да го водиш на рехабилитация и т.н.Все ще измислиш нещо,успех!
Цитирай

Здравейте,идвам да докладвам.
Отидох още вчера при социалните ,за да питам за детската градина.Увериха ме,че не е проблем да я посещава.
Подписах договор до края на годината(после щели да ми удължат ) за 6ч по 1,42лв на час  Crazy
Само не разбрах това ми е чиста заплата или от тях ще ми приспадат осигуровки,данъци...? newsm78
Цитирай

Zdraveite,
Mislq che vodim haotichni diskusii, koito ne sa ot polza za nikoi. Pravi mi vpechetlenie za mnogo raznostranna informaciq nepodkrepena sas fakti. Neka kogato nqkoi spodelq neshto ,koeto znae da citira imeto na programata. Vsqka programa si ima ime i mqsto ot koeto trygva/ naprimer ot socialni griji ili obshtinata ili biuroto po truda/. Tova ne e malovajno inache ne vijdam nikakva polza nie vsi4ki tuk da si pomognem. Za da uspeem nie horata s bolni deca trqbva da se organizirame pone informacionno. Eto naprimer tova koeto az znam v momenta e za 2 programi - "Asistenti za nezavisim jivot" i "Podkrepa za dostoen jivot" kym obshtinata i po evropeiski programi. Za "Asistenti za hora s uvrejdaniq" znam che e prikliuchila(tq beshe kym socialni griji). No taka ili inache po tiq programi nikade zakonovo ne pishe za decki gradini ili apartamenti i drugi neshta.
Zatova vi molq neka da se izpisvat imenata na programite, ot kade sa i dori gradyt) , zashtoto v protiven sluchei nie tuka shte si pishem kato razvalen telefon, a tova ne e dobre za nikoi ot nas i nashite deca. Ne sme ot hubavo sednali tuka... neka si pomognem vzaimno, zashtoto nqma koi drug da ni obyrne vnimanie.
Цитирай

Zabravih i neshto drugo..... kakvo znachi "Nacionalna programa" za 1 vi pyt chuvam. Spored men vie govorite za nacionalnata strategiq koqto vkliuchva vsichki tezi programi ot evropeiski fondove. Az znam za 3 kato imena, i gi napisah po gore. Zatova mnogo vi molq oshte vednyj neka da se izpisvat programite s istinskite im imena.
Цитирай

Zabravih i neshto drugo..... kakvo znachi "Nacionalna programa" za 1 vi pyt chuvam. Spored men vie govorite za nacionalnata strategiq koqto vkliuchva vsichki tezi programi ot evropeiski fondove. Az znam za 3 kato imena, i gi napisah po gore. Zatova mnogo vi molq oshte vednyj neka da se izpisvat programite s istinskite im imena.

Fragola, "Националната програма" ще рече онази нааай-старата(от 2003г е) програма за Личен асистент, в която трябва да си едва ли не мъртъв и бездомен за да влезеш, а заплащането е минимална раб.заплата за пълен работен ден или чисто около 190-200лв.
По тази програма хората назначени тази година са на 6ч раб.ден със срок на договора до 30.06.2010г- уж ще я премахват, закриват обновяват- в крайна сметка още нищо не се знае. Ако не се лъжа някой тук писа наскоро, че са продължили договора му. Към нея има и вариант Социален асистент, но тогава се грижиш за същото заплащане за минимум трима болни.
Следващата която пуснаха преди 3г е само за столична община- Асистент за независим живот- тук заплащането е според броя на часовете, като един час е около 2лв.
Трета и последна е от малко повече от година и е по оперативна програма "Развитие на човешките ресурси", не помня как бе точното и име, но за пълен раб.ден-8ч, заплащането е чисто около 280лв на месец.
Тази програма е на 3 фази, в момента тече втората, от януари приемат документи за трета фаза и тук повечето одобрени за втора фаза са на 4 или 6 часов раб.ден.
Наравно с тази някъде из социалните служби мернах услуга Домашен помощник, но измежду познатите ми родители никой не я е ползвал, нито знае подробности за нея.

Нито една от тези програми не е създадена в помощ на родителите отглеждащи деца с увреждания, и вероятността да се вредиш в някоя от тях е по-малка от печалба от тотото.
Ако случайно се вредиш сега не се знае следващия път дали ще успееш- всеки път се кандидаства наново, в различните общини социалните служители си позволяват да дават разностранна и често противоречива информация,  а ние тук споделяме всичко, за да са подготвени другите за изненади  Mr. Green

Това е положението, моля ако съм пропуснала нещо, някой да го добави.
« Последна редакция: Пет., 03 Дек. 2010, 17:50 от pogar »
Цитирай

моята дъщеря ходи на детска градина ито в нормална когато ме извикаха на интервю в общината им казах че детето ходи на градина в която има ресурсен учител и те ми казаха че това не е проблем и било приоритет детето да се интегрира ние сме с ретинопатия. да се похваля класирана съм в първите десет  сега чакам класацията на детето bouquet
Цитирай

Fragola, "Националната програма" ще рече онази нааай-старата(от 2003г е) програма за Личен асистент, в която трябва да си едва ли не мъртъв и бездомен за да влезеш, а заплащането е минимална раб.заплата за пълен работен ден или чисто около 190-200лв.
По тази програма хората назначени тази година са на 6ч раб.ден със срок на договора до 30.06.2010г- уж ще я премахват, закриват обновяват- в крайна сметка още нищо не се знае. Ако не се лъжа някой тук писа наскоро, че са продължили договора му. Към нея има и вариант Социален асистент, но тогава се грижиш за същото заплащане за минимум трима болни.
Следващата която пуснаха преди 3г е само за столична община- Асистент за независим живот- тук заплащането е според броя на часовете, като един час е около 2лв.
Трета и последна е от малко повече от година и е по оперативна програма "Развитие на човешките ресурси", не помня как бе точното и име, но за пълен раб.ден-8ч, заплащането е чисто около 280лв на месец.
Тази програма е на 3 фази, в момента тече втората, от януари приемат документи за трета фаза и тук повечето одобрени за втора фаза са на 4 или 6 часов раб.ден.
Наравно с тази някъде из социалните служби мернах услуга Домашен помощник, но измежду познатите ми родители никой не я е ползвал, нито знае подробности за нея.

Нито една от тези програми не е създадена в помощ на родителите отглеждащи деца с увреждания, и вероятността да се вредиш в някоя от тях е по-малка от печалба от тотото.
Ако случайно се вредиш сега не се знае следващия път дали ще успееш- всеки път се кандидаства наново, в различните общини социалните служители си позволяват да дават разностранна и често противоречива информация,  а ние тук споделяме всичко, за да са подготвени другите за изненади  Mr. Green

Znaesh li kakvo vidqh sega na 01.12.10 kato podavah za "Asistenti za nezavisim jivot" imashe obqva 4e ot 03.01.11 se podavat za "asistenti za nezavisim i dostoen jivot" i ne moga da razbera tova druga li e ili sa6tata ili e mai tova za koeto ti spomenavash. Moje bi e druga programa kato prodyljenie na stariq ui variant. Nqmashe koi da popitam..horata ne znaeha a lujitelkite samo deto ne me nabiha Smile.
Цитирай

Znaesh li kakvo vidqh sega na 01.12.10 kato podavah za "Asistenti za nezavisim jivot" imashe obqva 4e ot 03.01.11 se podavat za "asistenti za nezavisim i dostoen jivot" i ne moga da razbera tova druga li e ili sa6tata ili e mai tova za koeto ti spomenavash. Moje bi e druga programa kato prodyljenie na stariq ui variant. Nqmashe koi da popitam..horata ne znaeha a lujitelkite samo deto ne me nabiha Smile.

Да, това за което казваш е трета фаза на европейската програма.
Батакът е пълен, навсякъде казват различни неща ooooh!
« Последна редакция: Нед., 05 Дек. 2010, 01:23 от pogar »
Цитирай

pogar ,а за третата фаза на европейската дали ще могат да подават документи тези,които в момента са по нея до края на февруари,и кога се очаква да стартира?В нея заплащането е същото,като в тази,която ще стартира от 10януари-Подкрепа за достоен живот.Нали кандидатствахме по нея,ако не стане да действам с документите за ІІІ-фаза.
Цитирай

І-ви етап: Документи се подават от 08 до 22 ноември 2010 г.;
Предоставяне на социалната услуга - 14 месеца, от 10.01.2011 г.;

ІІ-ри етап: Документи се подават от 10 до 24 януари 2011 г.;
Предоставяне на социалната услуга - 12 месеца, от 10.03.2011 г.;

ІІІ-ти етап: Документи се подават от 08 до 22 ноември 2011 г.; 
Предоставяне на социалната услуга - 2 месеца, от 08.01.2012 г.
Тези,които са до края на февруари в европейската програма ще подават документи за II-ри етап.
Цитирай

Здравейте назначена съм по националната програма от 15 ноември .Има ли някой представа  на коя дата превеждат заплатите.Защото преди като бях ЛА пак по същата програма ги получавах около 17 ти.Та си мислех дали има някаква промяна.Ако някой знае нещо предварително благодаря1
Цитирай

Здравейте,вчера разговарях с една социална работничка ,която ми каза да си приготвя документи за трета фаза по националната програма,който се внасят от 10.01.2011г.,но не в социалните,а в общината.Имате ли представа защо и кой ще ни прави интервютата за работа при положение ,че вече работодател ще е общината.Само по документи ли ще е класирането?Или социалните пак ще си извършват наблюденията в домовете и ще се нещо като мост между нас ЛА и общината.Защото тази програма за която пиша не е общинската.
Цитирай

И аз днес питах и ми казаха,че вече е към общината.Казаха ми,че ще се плащат 160 часа по 2 лв на час.Но вярвайте ми и те все още не са наясно какво ще става.Казаха,че ще има две комисии -и от социални и от общината.Първо ми казаха,че нямам право сега да си ги подавам документите от 10,01,2011,защото съм се водела работеща.И аз им обяснявам,че са по тази програма и трябва да си подам документите за продължаване.А те ме гледаха доста странно.Общо взето е голяма обърквация.Ако някой има още информация моля да ни сподели.
Цитирай

Нанси ,аз съм била и на първа и на втора фаза ЛА,т.е. в момента се водя работеща до февруари ,когато свършва втората фаза.По отрано този път започват с набирането на документи,така че на 10.01. си ги подавай,да не говорим че те са длъжни да те информират,а не да те гледат на подлуда. #Crazy
Цитирай

Здравейте, детенцето ми е слепичко и е на 3 г. и съм личен асистент по оперативната програма до края на февруари ,назначена съм на 6 часа искам да попитам искам детето да посещава дестка градина по 2 часа на ден , доколкото знам имам право ,но все пак да ми кажете че сте позапознати с това ,аз съм асистент за пръв път . Благодаря предварително ! Ще следя темата за да разбера подробни занапред
« Последна редакция: Ср., 08 Дек. 2010, 15:29 от galichka »
Цитирай

Аз имам позната,на която детенцето също е сляпо и те също са включени в тази програма за 8 часа.Но те си посещават училище по цял ден и не мисля,че някой им е направил проблем.Сега вече са в София.Все пак с детето трябва да работят специалисти.
Цитирай

Сега като прочетох назад темата имам един въпрос-аз като майка на детето ще получавам заплата само за 80 часа.Това ли означава новия закон.Ако назнача чужд човек той ще получава за 160 часа?
Цитирай

днес ми казаха че нямаме право да ходи на учебно заведение ,но после разбраха че може като съм назначена на 6 часа да ходи за 2 часа стига да не ми е през работното време ,
Цитирай

nansi.83@abv.bg,не знам как ще е във вашата община.На нас ни казаха,че всички родители ще са назначени на 4 часа.
Цитирай

Здравейте,вчера разговарях с една социална работничка ,която ми каза да си приготвя документи за трета фаза по националната програма,който се внасят от 10.01.2011г.,но не в социалните,а в общината.Имате ли представа защо и кой ще ни прави интервютата за работа при положение ,че вече работодател ще е общината.Само по документи ли ще е класирането?Или социалните пак ще си извършват наблюденията в домовете и ще се нещо като мост между нас ЛА и общината.Защото тази програма за която пиша не е общинската.
Нанси ,аз съм била и на първа и на втора фаза ЛА,т.е. в момента се водя работеща до февруари ,когато свършва втората фаза.По отрано този път започват с набирането на документи,така че на 10.01. си ги подавай,да не говорим че те са длъжни да те информират,а не да те гледат на подлуда. #Crazy

Извинявай,ама ти наясно ли си  с програмите изобщо?Такава трета фаза по националната-няма!Има национална програма и тази, оперативната,в която си в момента-ЛА за качествен живот-ІІ-а фаза.А програмата,за която питаш е нещо съвсем различно,нова е,също оперативна и няма нищо общо с предишните-Подкрепа за достоен живот.Към общините е.Първия етап на приема на документи беше от 8 до 22ноември,одобрените ще бъдат назначени на 10януари,втория прием на документи започва на 10 до 24януари,назначаването ще става на 10 март.Малко след подаването на документите викат всички на интервю в общината,има комисия,това е само за желаещите да бъдат ЛА.За децата документите се изпращат в соц.и оттам минават на анкета вкъщи и те определят броя часове,след това има отново комисия в общината и тогава излизат резултатите.Има отново точки,класиране,малко места и така.И не си мисли,че някой е длъжен да те информира,човек ако сам не рови и не си търси това,което му е необходимо,никой няма да му го поднесе.В това съм се убедила лично.
     galichka,по оперативната програма няма ограничения детето да не ходи на градина,така,че спокойно можеш да си го запишеш,особено пък ако добре му се отразява там.
Цитирай

И аз днес питах и ми казаха,че вече е към общината.Казаха ми,че ще се плащат 160 часа по 2 лв на час.Но вярвайте ми и те все още не са наясно какво ще става.Казаха,че ще има две комисии -и от социални и от общината.Първо ми казаха,че нямам право сега да си ги подавам документите от 10,01,2011,защото съм се водела работеща.И аз им обяснявам,че са по тази програма и трябва да си подам документите за продължаване.А те ме гледаха доста странно.Общо взето е голяма обърквация.Ако някой има още информация моля да ни сподели.
 Няма нищо объркващо,двете програми са различни и затова няма как да си подадеш документите за продължаване.160ч ще се плащат на ЛА,назначени на 8ч.работен ден,120ч-на 6ч работен ден,и 80ч-на 4 часов.Условие има в програмата,че когато родител или близък от сем.е назначен като ЛА на детето максимума часове който се дава е 80ч.
    gerche,в нашата община не са казвали такова нещо.Вярно,че е едно от условията в програмата,но като мина соц.раб.на анкета в нас,каза,че има само 5 места януари,по 120ч на всички,имат общо дадени 600ч.На мен поне толкова ми писа.Навсякъде е различно.
Цитирай

Momicheta, az po nazad vi napisah zashto se obyrkvate! Zakonyt e edin za vsichki i za cqla Bulgaria. Obache e vyzmojno po razlichnite gradove slujitelkite da si go tylkuvat kakto im iznasq.....nali znaete che v tazi dyrjava nqma koi da kontrolira. No obyrkvaneto idva pri nas zatova zashtoto prodyljavate da ne pishete imenata na programite, a tova e mnogo vajno zashtoto vsqka edna ima fazi, dugi sa prekliucheni a treti sa novi ot sega. Vseki vika LA...te vsichkite sa LA( pishete im imenata)(pishete i v koi grad se sluchva tova) inache stava pylen haos.
Цитирай

Eto az sega otnovo shte napisha tova koeto znam i ako nqkoi misli che gresha shte se radvam da me korigira.

Programata"Asistenti za hora s uvrejdaniq" prikliuchi.Tq e nai starata i veroqtno povecheto ot vas sa bili v neq. Pishe go v oficialniq sait na Agenciqta za socialno podpomagane, che e prikliuchila.

Programata "Asistenti za nezavisim jivot" premina vyv svoqta vtora faza. Dokumenti za neq se podavaha na 01.12.2010g. Tq syshto ne e nova no tova beshe datata za kandidatstvane.

Idva red na programata "Podkrepa za dostoen jivot". Tq e nova i shte proteche v 3 fazi za podavane na dokumenti.

І-ви етап: Документи се подават от 08 до 22 ноември 2010 г. Социалната услуга ще се предоставя от 10.01.2011 г , в продължение на  14 месеца.  Ще бъдат включени не по-малко от 3 500 потребители.
ІІ-ри етап: Документи ще се подават от 10 до 24 януари 2011 г. Социалната услуга ще се предоставя в продължение на 12 месеца, считано от 10.03.2011 г.  Ще бъдат включени не по-малко от 5 000 потребители.
   ІІІ-ти етап: Документи ще се подават от 08 до 22 ноември 2011 г.  Социалната услуга ще се предоставя в продължение на  2 месеца - от 08.01.2012 г.  Ще бъдат включени не по-малко от 500 потребители.

Taka osven vsichko tova na 01.12.2010g. prochetoh ,che ot 03.01.2011 shte se podavat dokumenti za programa "Asistenti za nezavisim i dostoen jivot". S tova ne sam naqsno ,no tezi dni shte proverq i shte vi napisha kakvo tochno e tova. Dali e drugo ili e nqkoe prodyljenie na gornite 2 stari programi. Az sam ot Sofia i vsichki programi sa kym obshtinata s izkliuchenie na 1-vata prekliuchila,koqto beshe kym agenciqta za socialno podpomagane. Tova e koeto az znam sys sigurnost.
Цитирай

I posledno az napisah veche ,che nikoga ne sym se klasirala za nikoq ot tiq programi, no si napravih truda da procheta za tqh v oficialnite saitove na dyrjavata ,koito organizirat tezi programi, a syshto taka prochetoh i vashiqt opit i mneniq, koito e bezcenen. Obache nikade ne prochetoh v naretbiteza ogranicheniq ot decki gradini ili uchilishta.Syvsem estestveno e decata da poseshtavat decki gradini ili uchilishta za da se integrirat, kakto i specializirani uchebni ili sportni-rehabilitacionni zanimaniq ,koito podobrqvat zdravoslovnoto im systoqnie i gi vodqt kym napredyk. Predpolaga se che tezi pari sa i za tezi deinosti,koito v povecheto sluchei nqkoi maiki zaplashtat i to soleno. Zatova vinagi ,kogato slujitel vi postavi tezi vyprosi iziskvaite da vi pokaje kade e napisano tova v syotvetnata naretba. Edinstvenoto ogranichenie, koeto se chete e za nad 50% TELK i po nqkoi ot programite za dohodi (veroqtno, ako ste bogati moje da nqmate pravo).

Ne pozvolqvaite da vi pravqt na maimuni...chetete naretbite i zakona i iziskvaite pri otkaz obosnovka.

Molq da me izvinite za latinicata, no imam pc problem po tozi vypros.
Цитирай

Фрагола ,програмата личен асистент по Асистенти за хора с увреждания не е приключила. Аз съм назначена по нея от 15 ноември. Казаха ми че които не се класират за общинската ще бъдат назначени в националната и от Нова година ще има още назначени защото имало много желаещи. Така че които отговарят на условията ще бъдат назначени по АХУ
Цитирай

Аз доколкото знам, след приключване на втора фаза към социалните те ще кандидатстват пак, но тава ще отвлече доста във времето. Може би някъде лятото.
Цитирай

Аз съм Ла от оперативната която е до края на февруари,но не я знам как се казва
Цитирай

Fragola , моля те, използвай кредора на форума /цветната иконка горе в дясно, веднага след менютата/ и пиши на кирилица, много е трудно да те четем така.
Цитирай

Силвана наясно съм с програмите,но така ми беше обяснено и така съм го предала,днес се поинтересувах от друго соц.лице ,което вече ми каза  ,че е към общината и няма нищо общо с тази по която съм в момента  -оперативна програма-проект"Социална услуга за качествен живот-фаза2".Но ти благодаря за разясненията.Те нашите социални не са много в час с много неща и като те не те информират правилно,просто се замотваш.
« Последна редакция: Четв., 09 Дек. 2010, 21:46 от veborana »
Цитирай

Момичета защо никой не пише,има ли вече приети по програмата-Подкрепа за достоен живот.На 15 са излезли резултатите по общините.
Цитирай

Има одобрени! Smile
 Някой да е наясно какво се прави от тук нататък?
Цитирай

Аз не подадох документи.
Подавах по други програми, но не ме одобриха, а сега си загубих и човека за когото бях подала документи, просто почна работа.
Да сме живи и здрави, все ще се справим.
Цитирай

аз съм одобрена ще чакаме да се обадят за подписването на договорите и какви други документи ще искат newsm78 bouquet
Цитирай

Здравейте ,аз съм по националната програма днес е 20 ти а още нямам заплата това за пръв път ми се случва обикновено  ги изплащат към 15 то число.
Цитирай

Честита Коледа на всички с пожелание на всички за много здраве щастие и късмет а на децата Дядо Коледа да донесе много подараци Hug
Цитирай

здравейте!

Не съм чела цялата тема,но все пак ще си задам въпросите:

1.Вчера свеки нещо е чула по новините за някакви промени и реформи евентуално от 1 януари.
За какво става въпрос?

2.Полага ли се личен асистент на възрастен човек на 84 години с 2-ра група инвалидност/а той вече май е и за 1-ва,защото почти не може да стане от леглото/ ?

3.И може ли този асистент да е дъщеря му/която всъщност го гледа и не може да го остави сам/?
Цитирай

elfi4ka , дано се включи някой, който е наясно, но не е зле свекърва ти да провери в Социално подпомагане по район, там ще й кажат на какви условия трябва да отговаря болния и кандидата за личен асистент. Към общината също има такива програми, но не съм наясно кой кого уведомява за тях, при мен информацията стигна от уста на уста.

Момичета, като подавах документите за работа, едната служителка спомена, че има вероятност на трудов договор да са само тези със 160 часа месечно, евентуално и тези със 120ч, останалите  - на граждански. Още не е сигурно, но тъй като съм по средата, със 140ч , ме интересува някой от вас чул ли е нещо такова? Става въпрос за програмата на общината.
Цитирай

elfi4ka,не-споменаваш-по-коя-програма-ако-е-към-националната-към-която-съм-и-аз-задължително-е-с-трудови-договори.Нека-Новата-година-да-е-по-добра-за-всички-ни.Пожелавам-ви-здраве-късмет-и-повече-безоблачни-дни
Цитирай

Аз изобщо нямам никаква представя за какви програми става въпрос.Просто съм чувлаа,че има такава опция-личен асистент.

И понеже в момента се налага майка ми да се грижи за доста възрастния ми дядо/тъй като баба почина тези дни  Crying or Very sad / и няма да може да ходи на работа/тя така или иначе не работи в момента ,а и плащат обезщетение от бюрото/.И при всички положения не може да го остави сам се чудех дали има някаква възможност поне отнякъде да и плащат било то и минимална сума като личен асистент на дядо ми.Той е с втора група инвалидност,но сега вече е и за първа като гледам  Rolling Eyes
Цитирай

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!Пожелавам Ви щастлива и безпроблемнна 2011г.Надявам се най-накрая някой да се сети за наште деца.
И в този смисъл искам да ви попитам нещо.На 10 отивам да си подам документите за продържаване от март месец по европейската програма.Тя нали вече е към общините.За съжаление стана ясно че всички майки са на 4 часа-аз нямам обяснение защо.Искам да ви попитам дали ще бъдем на трудови договори или на граждански след като сме на 4 часа.
Цитирай

Здравейте,за много години да сте живи и здрави .Една позната е кандидатствала  за първия етап на общинската ,детето и е със 100% ИНВАЛИДНОСТ ,НЕ ХОДИ ,НЕ ГОВОРИ ,НЕ СЕДИ САМО ТО Е НА 11Г. и е назначе на 6ч.И 2ч. се били изплащали от нои.Какви документи трябва да си набавя ,че на 10 ще ходя да си подавам мойте?
Цитирай

Мили-мами,-подписах-договор-за-една-година-по-националната-програма,на-6-часа-работен-ден.-А-относно-някой-твърдения-питах-в-човешки-ресурси-и-ми-казаха-че-абсолютно-всички-назначени-по-АХУ-/националната/-са-на-трудов-договор.-За-общинската-и-за-другите-не-мога-да-твърдя,но-за-националната-със-сигурност.-Извинете-ме-че-пиша-така-не-ми-работи-разделителя-на-клавиатурата.
Цитирай

Момичета тези който сте приети вече по общинската програма ,моля да ми кажете какви документи трябва да си подготвя,медицинско и свидетелство за съдимост от сега ли още?Благодаря ви предварително.
Цитирай

Аз също ще си подавам документите.Казаха ми че ще ми дадат заявление да подпълна.Телка да си нося-мисля че другите неща ще ни ги искат ако ни назначават.
Цитирай

В Пловдив по общинската приложихме свидетелство за съдимост още при кандидатстването, което беше безумие, при положение, че има някаква вероятност да не сме одобрени, защото струва 8лв все пак. Подадох медицинско свидетелство, трудова книжка, последната, копие от диплома и извлечение от банката на номера на дебитната карта, където ще бъдат превеждани парите. Разбрах, че някои са подписвали вече и други документи, още никой не ми се е обадил, затова утре ще проверя. Доколкото разбрах, на 10 януари ще се подписват договорите, за някои са трудови, за някои граждански, мисля, че е обвързано с броя часове.
Цитирай

Здравейте майчета аз  нямах късмет да се класирам на първия тур  обясниха ми че бройките са само три .Първоначално ми обясниха че с предимство ще са децата но и тук всичко бе по симпатии.Както и да е сега ми казаха че от 10 януари ще има втори тур документи няма отново да подавам но кой знае дали пак ще имам късмет.Изобщо поредната простотия от страна на държавата.Само се отчита някаква дейност без да се помисли за тези дечица а и за родителите които по цял ден се грижат  за тях а и изнемогват .
Цитирай

Вчера питах за националната програма и ми казаха ,че и давамата родители трябва да са безработни.Това много ме учуди.Разбирам аз да съм безработна,но защо трябва и мъжът ми да е безработен.
Цитирай

non4eto0 на тебе поне са ти дали надежда за следващия тур, а пък моето дете и съответно аз като кандидат за асистент изобщо ни няма и никой не знае защо и къде са документите ни. Обаче това е нашия град. Нали знаеш,че ако си човек на кметшата или на някои общинар ще те огрее иначе НЕ. Аз обаче смятам да си търся правата. 

пп. На тебе дадоха ли ти входящ номер, когато подаде документите?
« Последна редакция: Пет., 07 Ян. 2011, 10:57 от мамаРаче »
Цитирай

Напротив Раде никой не ми е обещавал нищо нищо че 22 години ми минаха в тази община.Само ми обясниха че този път бройките ще бъдат повече и че можеееее да имам късмет.Но едва ли.
Цитирай

Не пишеш нищо за входящ номер. Дадоха ли ти? Питам щото ,  ако имаш може да си търсиш правата.
Цитирай

Миналата година аз специално си исках входящ номер но ми казаха,че нямало нужда от издаването.Сега като гледам какво става непременно ще си взема.
Цитирай

Какъв входящ номер цялата процедура с интервюто трая точно пет минути не повече. От социалните пък бяха идвали но на въпросите беше отговаряла свекърва ми тъй като ние този ден -неделя не си бяхме у дома.
Цитирай

Вчера питах за националната програма и ми казаха ,че и давамата родители трябва да са безработни.Това много ме учуди.Разбирам аз да съм безработна,но защо трябва и мъжът ми да е безработен.
Ами не е задължително и двамата да са безработни.Аз бях по националната миналата година,мъжът ми работи,но договора му е на 4ч на 150лв и се включват парите на детето,тези 168лв,интеграционните и двойните детски,освен това трябва регистрация в бюрото по труда на този,който е безработен.
  Относно входящия номер,няма никакво значение.При подаването на молбата пишат двата номера поредни,за детето и за ЛА,после има интервю,анкета от соц.работничка,комисия която решава кой ще бъде назначен.Соц.раб.определя часовете,в общината ако преценят могат да ги намалят,но нямат право да ги увеличават.Провеждат и курс за всички подали молби ЛА.В нашата община децата са с предимство.Има 5 места на този етап.Свидетелството за съдимост го искат при подаването на документите.Ако сте в друга програма искат и бележка за доходите оттам.

Цитирай

zdraveite .iskam da spodelia ne6to s vas . az sam li4en asistent na sina mi , koito e na 12 g . i e s telk 100% s 4ujda pomo6t t . e . maksimalnoto . rabotia po pogramata o6te ot na4aloto kogato se vodihme ne li4en asistent a bolnogleda4 . telka na sina mi svar6i i me sakatiha . noviat telk se zabavi 2 meseca , no be6e pak 100 % s 4ujda pomo6t .kogato otidoh da si podam dokumentite otnovo mi kazaha 4e niamam pravo za6toto sapruga mi raboti i vzima 325 leva zaplata . az imam 2 deca na 7 i 12 g .sina mi s telka polu4ava biv6ia 4len 40 ,dvoini detski i transporta i tozi ni dohod bil mnogo goliam \az sam registrirana na borsata i niamam brak s maja mi \ . kak e vazmojno tozi dohod da e goliam za 4-ri 4linno semeistvo ????? s
Цитирай

А щом нямаш брак,защо взимат и дохода на мъжа ти?Не се ли водиш в този случай самотна майка?
Цитирай

Току що си подадох документите.Исках ми -свидетелство за съдимост,телк,автобиография,документ от социалните,че в момента съм по тази програма,диплома и копие от личната карта.
Общо взето те не са наясно какво да правят-цял ден ме разкарват.Питах ги за децата и ми казаха,че те ще са спредимство.Но накрая ще видим.До колкото разбрах бройките са прекалено малко.В сряда пак ще ходя и ще ги разпитам хубаво.
Цитирай

zdraveite . minalata sedmica me prenazna4iha za li4en asistent i otnovo sam na 6   4asov dogovor .navsiakade li e taka ? niakoi znae li dokoga 6te prodaljava tazi podigravka s invalidite ?s
Цитирай

В Бургас по програмата "Подкрепа за достоен живот"ни казаха,че родителите,грижещи се за увреденото си дете ще бъдат назначени на 80часа,т.е. 4-часов работен ден.Много е недомислено пак.Целяли да ми дадат възможност да работя,добре но когато свърши програмата,какво трябва да правя,може би да напускам работа?Защото тази програма е за 14 или 12 месеца,после кой ми дава гаранция,че ще стартира веднага нова?Изобщо имам много????
Цитирай

Лично аз мисля,че по -глупаво обяснение едва ли са могли да ти дадат.То е ясно,че ние не можем да почнем работа.На мен пък ми казаха,че за да може да се включат повече хора-всички ще са на 4 часа.А ако сме на 4 часа и на граждански договор дали ще можем да минем на бюрото по труда.Аз сега чакам да минат на комисия.
Цитирай

Днес подадох документи,в понеделник съм на интервю.Някой знае ли какво представлява това интервю?
Цитирай

Общи въпроси ще те питат.Те си подпълват нещо като документ,на базата на който ти се определят точките за класиране.Ако е дете -обслужва ли се само има ли кой да ви помага.
Цитирай

nansi.83@abv.bg ,часовете според които се класира даден потребител се определят основно от социалния работник,който ще мине на анкета вкъщи.Потребителите с най много часове ще се класират,докато се запълнят местата.При нас мина една нова служителка и не беше в час изобщо какво трябва да прави и така ми писа по-малко часове,после като се карах с нея ходи в общината да коригира нещата но беше вече късно,не ми се занимаваше със жалби,но можеше да го направя,защото вината разбрах,че беше само и единствено в нея.
    gerche,за тия 80 часа си го пише в проекта,че на родители не могат да дадат повече,но според мен всичко се решава на местно ниво,зависи  от общината.Аз също си гледам детето,но тя е одобрена със 108часа и сме включени от 10 януари.Казаха,че договорите ще са трудови,само на работещите -граждански,но то май няма такива.Утре ще ходя да си подпиша договора и ще пиша после какво е станало
Цитирай

zdraveite . mnogo mi e interesno ima li niakoi nazna4en po nacionalnta programa kam socialnite na 8  4asov dogovor ? i ako ima na kakvi kriterii triabva da otgovaria ?s
Цитирай

Доколкото разбрах от соц. работничка която мина за интервю вчера ще бъда одобрена за ЛА ,но сепритеснявам ,че ТЕЛК-а ни изтича на 1-ви март.Скоро не се очертава дени извикат. защото доста закъснях с подаването на документи за ТЕЛК.Някой може ли да ми каже дали ще ме назначат с изтекъл?
Цитирай

И нашия изтича на 1 март.Даже никой не е забелязал от социалните.Ако нещо те питат кажи,че веднага щом стане новия телк ще го представиш.И че не си виновна ти.
Цитирай

На мен ми казаха,че няма проблем да подам документи със стария ТЕЛК и като излезе новия да им го занеса.
Цитирай

zdraveite .niakoi znae li koga 6te pusnat parite na decata ili zaplatite za ЛА ?s
Цитирай

Виктори2010  има тема за заплатите за Личен асистент ако те интересува може да погледнеш там.
Цитирай

Здравейте, вчера подадох документи за европейската програма за ЛА. До седмица ще минат вкъщи да направят анкета. Какви са критериите и има ли начин да се оспори решението им? Детето ми се обслужва само,но това не означава,че мога да я оставя вкъщи,да врътна ключа и да отида на работа.
Цитирай

Моята дъщеря не може да се обслужва сама и въпреки това в днес изнесените списъци е много ,много назад,което не ни дава никакъв шанс за участие в европейската програма ЛА.
   Немога за 5 минути да я оставя сама ,има ТЕЛК-1 гр.с чужда помощ, в който пише ,че не се самообслужва и че се нуждае от постоянни грижи, но..... това , че чува, ходи и вижда даде основание на комисията да я лиши от така нужния и ЛИЧЕН АСИСТЕНТ.
    Болно ми е ,че живея в този град, в тази държава ,където никой не го е грижа как живеят и се справят с трудностите  хората в неравностойно положение и техните близки!!!
« Последна редакция: Вт., 15 Февр. 2011, 19:59 от kikaval »
Цитирай

И аз влизам да се оплача.Днес ходих да видя дали са изнесени списъците.Одобрили са ни под номер 34 и са ни дали 110 часа.Жената,която мина на проверка ми писа 160 ,но комисията е решила,че сме за по-малко часове.Този номер 34 се класира за 01.01 2012г.Щях да падна направо.Дете ,което не говори,не може да се обслужва само,още е на памперси и изобщо не може да бъде самостоятелно нищо,че е на 8г. и има 110 часа ooooh!.
Цитирай

Шефче, какво да ти отговоря?
Аз когато подадох молба ми отговориха, че преди мен има още над 500 човека и шансовете са ми нула.
Като гледам вие сте "планирани" за следващата година. Чудя се да се смее ли човек или да плаче!
Къде отидоха 4000 асистенти, които трябваше да се отпуснат? Или и те са разпределени по петилетки или десетилетки от два до пет часа на ден?
Цитирай

Снеже ,аз две години съм асистент по тази същата програма .Първо бях на 4 часа,после на 6 часа. Бях сигурна,че ще ме вземат защото положението ни е много тежко.Наистина е смешно това ,че сме одобрени за следващата година.Комисията е решила,че тази година детето няма нужда от асистент.
Цитирай

Шефче, да не би да има някаква грешка?
Не съм запозната с програмата, но назначаването за асистент за всяка година ли е? Да не е объркана датата?
Цитирай

Здравейте, не съм удобрена за личен асистент. Не знаех ,че има списъци,обадиха ми се по телефона да ми го съобщят. Сега кандидатсвам за националната по изключение, но не съм оптимистка.
Цитирай

Снеже,всяка година се кандидатства и минава комисия .Тази година е по малко по-различен начин .
Няма грешка аз видях списъка и после разговарях и с една много нелюбезна служителка там.Исках да ми обясни точно защото и аз помислих ,че съм се объркала.От номер 1 до номер 17 не ги помня точно защото се стаписах влизат сега.Другите до 44 номер остават за другата година от 01.01.2012г с предимство ooooh!.
Цитирай

Шефче, по друга програма не можеш ли да кандидатсваш?
Това просто на мен ми звучи, като на липса на всякаква политика по въпроса и отбиване на номер от страна на държавата.
Как през година или за една година като сте с ТЕЛК?
Цитирай

Да,мога да кандидатствам, по националната програма или по изключение,но там шансовете ми са още по-малки.Трябва да сме почти просяци за да ни вземат,а най-смешното беше когато се опитах да кандидатствам за тях.Тогава направо ми казаха,че щом имам мъж и брак трудно ще ме приемат.Тогава бяхме заедно с мъжа ми  и той ядосано ги попита дали трябва да се разведеме.
 Mr. Green
Този телк дето ми пише,че детето трябва да е с придружител изобщо не важи при тях се оказва.Има право на асистент,но не може да го получи.
Цитирай

Да,мога да кандидатствам, по националната програма или по изключение,но там шансовете ми са още по-малки.Трябва да сме почти просяци за да ни вземат,а най-смешното беше когато се опитах да кандидатствам за тях.Тогава направо ми казаха,че щом имам мъж и брак трудно ще ме приемат.Тогава бяхме заедно с мъжа ми  и той ядосано ги попита дали трябва да се разведеме.
 Mr. Green
Този телк дето ми пише,че детето трябва да е с придружител изобщо не важи при тях се оказва.Има право на асистент,но не може да го получи.
+ доход над незная каква точно сума, но нещо 104 лв. на човек.
За ТЕЛК е така, той ти дава право да кандидатстваш, но не ти осигурява правото за асистент.
Просто ми беше обяснено, че има и по-зле от нас.
За София пишеше, че има и програма за Асистент за независим живот.

Може би, Рogar ще обясни повече.
Цитирай

Да,зная и за нея ,но хората вече кандидатстваха и ги приеха помня ,че се редиха с дни.Аз нямах право да кандидатствам защото до Март се водя на договор по европейската.Сложна работа е това да гледаш детенце с проблеми в България.
Цитирай

Днес излязоха и нашите списъци одобрена съм за ЛА на 6часа.Но не мога да се зарадвам защото ТЕЛК  ни изтича ,а по националната програма знам че без ТЕЛК не назначават. Детето ми е със сърдечен порок и тежък мозъчен инсулт не може да говори да ходи. Днес гледам списъка и не знам да се смея ли да плача ли защо се бавят толкова много тези детски телкове.Когато имаш ТЕЛК не те одобряват ,когато те одобрят ТЕЛК-а ти изтича и няма надежда да те извикат скоро.Всякаш нарочно го правят ,съдбата ни зависи от някакъв чиновник в министерството, който не се интересува от твоите проблеми .Това дете има нужда да се облече, да се храни, да се ходи постоянно на някакви изследвания ,отделно има нужда от ежедневна рехабилитация.Но на кой му пука занашите ангелчета.Вече ми омръзна да ходя при социалните и по телкове постоянно да съм под напрежениеи да не мога да си гледам детето спокойно.Отделно няма рехабилитационни центрове и постоянно да те прехвърлят като някоя топка.
Цитирай

За националната програма доходът на 5-членното ни семейство не трябва да надвишава 296лв.  ShockedКато се смятат доходите и от детските на здравите ни деца.
Цитирай

296 лв., какво е? На човек или общо?
Цитирай

Общо за 5мата . Брутната заплата на мъжа ми е 326, при което автоматично отпадаме. Единственият ни шанс е по изключение. Като към тях се прибавят и 70лв детски(за здравите деца) и моите доходи(докато имам такива, сега взимам обезщетение за безработица).
Цитирай

Подлъгаха майките с тази общинска програма. Още миналата година имах информация от близки социални служителки че ще е голям батак без ясен регламент . Затова не подадох молба .Сега съм към националната програма по малко пари но сигурни. Писах ви преди няколко месеца ,че така ще стане. А относно това за националната дали трябва да си омъжена не е вярно. И аз съм омъжена просто има някъкъв праг на доходите. Мисля ,че служителката те е подвела. Ако не си запозната с условията  за подаване на документи и не си знаеш правата ,шансът някоя служителка да ти окаже нужното съдействие е нищожен. За жалост.
Цитирай

Имам всички необходими документи и знам какво трябва да се случи. Социалната работничка това смята пред мен и тази сума ми каза. Няма от къде да знам дали ми казва истината.
Цитирай

Много ми е интересно как с 296лв. се издържа семейство,дори и двучленно?
 Да оставим въпроса дете с увреждане.
didi , не са я подлъгали. Обикновенно другия член на семейството работи. Като се раздели дохода много семейства попадат извън тази категория. Ако е неомъжена/дохода става 0/ или разведена се брой само издръжката и могат да се включат.
Другият начин е да имаш повече от едно дете.
Цитирай

Шефче, да не би да има някаква грешка?
Не съм запозната с програмата, но назначаването за асистент за всяка година ли е? Да не е объркана датата?
   Не е объркана датата,просто програмата е на 3 етапа,първите ги назначиха януари месец,сега март ще бъдат назначени одобрените на този ІІ-и етап,и от 1.01.2012г ще назначат останалите,но само за 2 месеца,до 7 март 2012г,защото тогава приключва проекта.
За дохода по националната не бих казала,че е точно така,т.к и моя мъж работеше и доста надвишавахме тия 296лв,но бяхме миналата година включени по националната програма.
   А нали децата са с предимство тази година за програмата към общината,не е ясно защо на някои са отказали...
Цитирай

Не във всички общини децата са с предимство.В нашата община още като подавах документи ми казаха,че тази година с предимство ще са възрастните и самотни хора.Така беше и миналата година,когато европейската програма не беше към общината.Става въпрос за община Бургас.Явно тук приоритет не са децата.
Цитирай

Много ми е интересно как с 296лв. се издържа семейство,дори и двучленно?
 Да оставим въпроса дете с увреждане.
didi , не са я подлъгали. Обикновенно другия член на семейството работи. Като се раздели дохода много семейства попадат извън тази категория. Ако е неомъжена/дохода става 0/ или разведена се брой само издръжката и могат да се включат.
Другият начин е да имаш повече от едно дете.
Ние сме с 3 деца,но пак ми казаха,че не можем да се класираме. Ще взема пак да ходя до социалните ,да искам подробно да ми разяснят по колко пари на член от семейството дават(защото за възрастен и дете не е еднаква сумата, подразбрах ,докато смяташе).
Цитирай

Здравейте,аз кандидатствах по общинската програма,трябваше този 15 -ти да излезат списаците с успелите Mr. Green,но уви има закъснение и ще видя дали сме вътре другата седмица Praynig.Моята дъщеря е с недоразвит малък мозък,на 5г. е ,а е като новородено,нищо не може да прави сама,не говори.ТЕЛКа ни е 100%с придружител.Имам още 2 деца,слава на бога те са добре.Вчера ми звъня една от общината,понеже има много деца да ме питала таткото какво работи и каква месечна заплата взима ,при което аз щях да падна.Искали да помогнат на тези семейства на който дохода бил най-нисък.Ама първо ние сме 5членно семейство,а аз не кандидатсва по националната ,че да ме питат за дохода на съпруга ми.Просто вече нямам думи ,имах досега някакви надежди,че ще ни одобрят,но след вчерашния разговор пропаднаха.На интервюто ми казаха ,че аз на 100%съм удобрена за ЛА ,но се незнае детето дали ще е удобрено,което е много смешно изказване,тъй като дъщеря ми е в много тежко състояние.Ще видя дали имат малко срам другата седмица,като излязат списъците.
Цитирай

Мили майки това са думите на социалният министър!!!
Дискриминация за ДЕЦАТА НИ!

Прогнозният общ брой на лицата, които ще бъдат наети по проектите е – 4021. От тях: социални асистенти – 1 411 лица; домашни помощници – 2 610 лица.

Според посочените в проектните предложения данни, общият брой на обслужваните лица ще бъде 8206. От тях: за лица с увреждания са посочени данни за 4845; за самотни възрастни лица – 3361.

Броят на проектите, в които се предвижда да бъдат обслужвани деца е 38. Децата, които са включени в целевата група на тези проекти са 857.

П.П.
Колко от самотни възрастни лица са " САМОТНИ" децата са им в чужбина и са "самотни", а ние родителите на кого да оставим ДЕЦАТА СИ!
И аз съм разведена но, не попадам като личен асиситент на сина ми който е с 93% с ЧП / той "ходел"/. Нямам доходи, майка ми почина преди година и наследих от нея жилище, и станах БОГАТА и не се класирам в Националните програми!!!
Децата имат нужда обучение, силна храна, рехабилитация, лечение, дрехи - ех, г-н МИНИСТРЕ и вие пишещи по тези програми - слезте на земята ... това са деца инвалиди по рождение или от лекарски грешки в детска възраст. И възрастните имат нужда, но те имат други потребности ДЕЦАТА са ДЕЦА ... и не могат без нас!!!
[/i]

« Последна редакция: Нед., 20 Февр. 2011, 11:30 от И.Христова »
Цитирай

http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=1784&catid=12
Цитирай

Много добре си го написала,това си мислех тези дни. Какво разбират под самотни хора, децата им живеят в съседния град,сеседната улица или съседния апартамент? Разчитат на това ,че майките досега са си гледали децата без пари и не са ги оставили в дом на грижите на държавата. Какво толкова,ще продължават да го правят и занапред безплатно.
Ако тръгнеш да оставяш детето си в дом ,както много жени от малцинствата, веднага ще се намери някоя организация,която да те подкрепи. Може и от" Великолепната шесторка" да ти подадат ръка ooooh!
Дори и да не ме удобрят по никоя програма,пак ще си остана в къщи да гледам дъщеря ми.
Цитирай

И аз така, ще си я гледам и без техните програми.И въпреки това ме дразни бездушието на тези социални  и онези общински работници.Отивам в общината и питам защо дъщеря ми е толкова назад в списъка и без шанс да бъде вкл.в програмата, а те....отидете в ДСПодпомагане , те определят часовете,  отивам там , а те.....ами идете в общината там са списъците и те са ви намалили от часовете...е кажете ми ,...аз маймуна от цирка ли съм та ме разкарват така.За последно отивам в общината и там ми обясняват ,че програмата е за 120 часа, но социалните ,(незнайно  защо )...писали по 160 часа. И затова от общината ги намаляли. Но моите не са 160 , но и тях намалили,...и последен разговор........ми напишете жалба до общината и чакайте, ще се обадим.Така и направих- написах 3 страници жалба , внесох я и сега чакам, ,,,,,,чакам от умрял писмо май.... Sad
Цитирай

За съжаление е така ... прехвърлят си топката от институция в институция, а, за нас това ходене е загуба на време, така и така тичаме не само в тези три които са в тази програма, всяка една майка с такова дете знае, колко време губи от неуредиците в държавата ни, нека един социален асистент да дойде и да ми свърши работата, а не да се седи и да гледа през прозореца. Искат да ни уредят нас родителите на деца с увреждания с такива асистенти / за по 4 часа / а, ние да ходим на работа !!!ЛУДОСТ !!!
Имам питане = трябва да преосвидетелствам сина ми, някой знае ли с по колко са закъсненията в ТЕЛКОВЕТЕ !!!? 
Има някой промени заради тези закъснения и не само за тях, трябва да идете до социалните служителки за да попитате имате ли право на тези промени!
чл.8д от зспд
Има промени и в определени случаи ще се връща със задна дата
нарича се постановление 7

2. Алинея 6 се изменя така
„(6) Месечната добавка за дете с трайно
увреждане се отпуска от 1-во число на месеца,
през който е определена датата на инвалид-
ността в експертното решение на ДЕЛК/ТЕЛК/
НЕЛК, но не повече от 3 години назад, ако
молба-декларацията е подадена в 3-месечен срок
от датата на решението. Когато молба-декла-
рацията е подадена след този срок, месечната
добавка се отпуска от началото на месеца, през
който е подадена.

§ 4. В чл. 24б ал. 4 се изменя така:
„(4) В случаите на преосвидетелстване на
дете с трайно увреждане месечната добавка се
отпуска от 1-во число на месеца, през който е
отпаднало основанието за получаването є, при
условие че няма промяна във вида и степента на
трайното увреждане или в степента на трайно
намалената работоспособност, които да водят до
отпадане на правото, ако молба-декларацията е
подадена в 3-месечен срок от датата на издаване
на новото експертно решение на ДЕЛК/ТЕЛК/
НЕЛК. Когато молба-декларацията е подадена
след този срок, месечната добавка се отпуска
от началото на месеца, през който е подаден.

§ 7. В случаите на преосвидетелстване на
дете с трайно увреждане, за което преди 29 март
2010 г. е била прекратена месечната добавка
за дете с трайно увреждане по реда на Закона
за интеграция на хората с увреждания поради
изтичане на срока на експертното решение
на ТЕЛК/НЕЛК и необходимост от преосви-
детелстване, месечната добавка по чл. 8д от
Закона за семейни помощи за деца се отпуска
от 1-во число на месеца, през който е отпадна-
ло основанието за получаването є по реда на
Закона за интеграция на хората с увреждания,
при условие че:
1. с новото решение не са определени степен
и вид на увреждане под 50 на сто или степен
на намалена работоспособност под 50 на сто;
2. молба-декларацията е подадена:
а) в случаите, когато новото експертно ре-
шение на ДЕЛК/ТЕЛК/НЕЛК е издадено след
влизането в сила на постановлението – в 3-ме-
сечен срок от датата на издаване на решението;
б) в случаите, когато новото експертно
решение на ДЕЛК/ТЕЛК/НЕЛК е издадено
преди датата на влизане в сила на постановле-
нието – в 3-месечен срок от датата на влизане
в сила на постановлението
Цитирай

И.Христова проблемите около ТЕЛКК на децата ни обсъждаме в тази тема . Правата на децата ни и проблемите със социалнобезгрижните обсъждаме тук . Нищо лично, но това е тема само за неуредиците по програмата и други такива. Дори за заплатите си има отделна тема . За интеграционните добавки също:peace:
Цитирай

В какво държава живеем боже. Ако незнаете програма ЛА е за осигуряване на работа на безработни, а не на за ползване на соц. услуга от нуждаещи се. Критерии за оценка за намаляване на точките е, че лицето има роднни в същата община, които не могат да полагат грижи постоянно за него. Дефакто ако родителите са избрали да работят и да кандидатстват др. човек да се грижи за него не става.
Цитирай

А мен социалната работничка ме убеди (по време на интервюто),че е в мой интерес,ако посоча,че мога да започна друга работа. newsm78 Така щели да ми дадат повече точки. Не знам това противоречи ли си с предното newsm78
Ама какво да се лъжем, повечето майки имат професия или/ и образование. Ако не беше грижата за болното дете, все някаква работа бихме могли да си намерим, дори и нископлатена. Въпросът е хипотетичен и не би могло възоснова на него да се дават или отнемат точки Rolling Eyes
Цитирай

Днес отидох да си проверя ,тъй чаканите резултати ,дали с дъщеря ми сме приети в прословутата общинска програма.И не мога да повярвам още ,без жалби без разправии ,сме удобрени на 120ч.Казаха ми че те ще ме търсят по натам за подписване на договор,аз до 28 съм все още по втората фаза на европейската програма.Съжалявам за всички който не са удобрени и аз не знам по какви критерии ,но си търсета правата ,аз бях миналата година отрязана отвсякъде ,но писах жалби ,влизах при шефката на социалните и ме включиха на 4ч. само и само да ми затворят устата.Борете се майчета.
Цитирай

И на мен така ми казаха, резултатите са готови във Враца - моят син е на 167 място, 26 са класираните от Враца и 16 от общината.
Аз съм безработна дефакто и деюре, нямам никакви близки роднини / майка, баща, брат или сестра / разведена съм - няма как да работя друго освен да се грижа за сина ми, той има нужда! След ваксина на 2г и половина се получи инвалидизацията, владея 4 езика съм и работих като преводачка от гръцки когато се случи, и до ТАМ ... Имам добро образование, но не мога да го ползвам ...
Цитирай

Радвам се за ВАС!!! Smile Аз не мога и да се боря, ТЕЛКа ми изтича на 1ви март - чакам Плевен да ме викнат за ТЕЛК , всичко е мудно и трудно!!!
Цитирай

мамаРаче Благодаря Smile
Цитирай

И.Христова моля ви да се запознаете с темите и функциите на бутоните. Когато искате да допълните написано ваше мнение, можете да натиснете бутона редактирай и да го направите, за да не се получава низ от ваши следващи се едно след друго мнения.
Знам, че имаме много проблеми и всички ни боли от неуредиците в тази държава, аз самата съм много често потърпевша от безмислията, но тук в този форум се опитваме да си дадем точна информация, за да се борим качествено, с цитиране на казуси и закони. И е хубаво не само да не обръщаме темите на чат и споделяния на определени моментни некасаещи темите случки, но и да не ги смесваме. Получава се пълна каша иначе, тук писано малко по определен проблем, там също малко, и се разпилява и информацията. Скоро ми трябваше нещо конкретно, докато си отговоря на въпроса прочетох 2 теми и незнам колко страници. Това не помага на никого! Надявам се, че ме разбирате... И не ми е приятно на никого да "мърморя" и правя забележки, защото тук сме все болеещи за милите си дечица и изстрадали.
Цитирай

Здравейте отдавна не съм ви писала подадох документи за личен асистент на малчо за програмата към общината и ме одобриха на 109 часа месечно малко е но е нещо на фона на нищото  Sad като заплащане незнам какво означава някой има ли представа колко ще плащат  newsm78
« Последна редакция: Вт., 22 Февр. 2011, 16:46 от galichka »
Цитирай

Здравейте!!И аз да се отчета.Одобриха ни на 120 часа.Много бях притеснена,но поне тази година в общината са с предимство децата.Не мога да повярвам.
Цитирай

Здравейте,извинявам се че пиша тук,но не мога да намеря темата за заплатите на ЛА по европейската програма.Линка който е даден няколко поста по нагоре не отваря темата,а търся инфо за това кога ще се изплащат заплатите тъй като от нашата община,"милите ни служителки" не знаят Sad .Благодаря предварително
Цитирай

Момичета вие подписахте ли договори по общинската програма,аз само се видях в списаците и ми казаха ,че те ще ме търсят по телефона,но още никой не ми е звънял.Предполагам че има и други като мен на който договора им по европейската програма фаза 2 завършва на 28.02. и тогава ще звънят.А има ли представа някой по колко пари се заплаща на час и договора за какъв период от време е ?
Цитирай

вчера ме викаха подписвах някакви документи но втях имаше пак договор , но ми казах че ще ми викат в общината да подписвам договора , явно има договор към общината и отделно друг незнам точно  , аз също съм по европеиската програма до 28.02 
Цитирай

Ами в такъв случай ще чакам някой да ми се обади.
Цитирай

дам  bouquet
Цитирай

Момичета вие подписахте ли договори по общинската програма,аз само се видях в списаците и ми казаха ,че те ще ме търсят по телефона,но още никой не ми е звънял.Предполагам че има и други като мен на който договора им по европейската програма фаза 2 завършва на 28.02. и тогава ще звънят.А има ли представа някой по колко пари се заплаща на час и договора за какъв период от време е ?
Аз съм назначена от 10.01 на 240лв за 120часа значи плащат по 2лв на час  тези който ще ги назначат от март са за 1год.
Цитирай

Здравейте на всички!Скоро не съм влизала тук но сега искам да споделя и попитам нещо.Аз съм ЛА на сина си/6 годишен/по европейската програма и договора ми изтича на28.02.Казаха ми че мога да подам молба по общинската на2 фаза.Направих го и получих писмо че съм одобрена за 80часа и ще подпиша договор от 10.03.Предварително не бях запозната с условията и сега се разрових да чета.Ако съм разбрала правилно при 160 възможни часа съм одобрена з