Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 291
  • 729
  •   1
Отговори
# 360
  • Хасково
  • Мнения: 990
Искам да попитам заплатите на личните асистенти към социалните за задни мисеци ли се изплащат.Аз сам личен асистент от 15. 10 и все още нямам преведена никаква заплата

# 361
  • Sofia
  • Мнения: 722
Здравейте,тази година ще съм за първи път личен асистент,някой може ли да ми каже ,има ли срок за сключване на договора?Ако отида в понеделник късно ли ще е?

# 362
  • Хасково
  • Мнения: 990
По коя програма си назначена

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 53
момичета има преведена заплата за Ла за месец декември Simple Smile

# 364
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
момичета има преведена заплата за Ла за месец декември Simple Smile

Аз нямам за ноември още заплата. Последния превод ми е от средата на декември октомврийската заплата.

# 365
  • Мнения: 37
Някой взел ли си е парите за декември по АНД (АНЖ) ?? Crazy

# 366
  • Мнения: 5
Момичета здравейте , Моето момченце е с телк от 1 година и 3 месеца за увреждане на слуха , дадоха му 70% . Как се кандидатства за личен асистент и каква е заплатата?

# 367
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Момичета здравейте , Моето момченце е с телк от 1 година и 3 месеца за увреждане на слуха , дадоха му 70% . Как се кандидатства за личен асистент и каква е заплатата?
Кандидатства се в социалните или в социален отдел на общините, зависи от програмата, по която се кандидатства. По това време на годината мисля, че само в социалните може. Провери по местоживеене.

# 368
  • Мнения: 2 140
Мами, имам няколко въпроса:
1.Колко по-рано трябва да отида, за да подам документи за личен асистент?
Искам да наема безработно лице, защото работя. Детето трудно свиква с нови хора и му трябват поне 6 месеца.
2.Как става избора на безработни лица? Ние ли ги определяме или някой друг?
Трябва ми човек за другата година през септември, когато ще тръгне на училище.
3.Сега мога ли да ползвам услугите за времето, когато детето е болно на 8 часа, а през останалото време на 4 часа, за да го води всеки ден до ДЦДУ и до градината?
Имаме ТЕЛК с чужда помощ 80% до м.06.14г.
4.При подновяване на ТЕЛК-а, трябва ли да се подават документи наново или само се прилага новия ТЕЛК?
5.Каква е разликата между програмата към Общината и тази от АСП?
Благодаря предварително за отговорите!

# 369
  • Мнения: 1 070

4.При подновяване на ТЕЛК-а, трябва ли да се подават документи наново или само се прилага новия ТЕЛК?


Съжалявам, че само с този отговор ще съм полезна:
Наново се подават всички документи, т.е. наново ще ви трябва становище с нова/актуална дата. Можеш да попиташ там, където ще подаваш документи.
Идеята на поставянето на срок  на ТЕЛК-а е, че детето/лицето може да е вече в добро здравословно състояние и да не се мине държавата да изплаща някой лев.

Другите въпроси ми се виждат сложни.

А да те питам само по първият ти въпрос: Ти ли смяташ да кандидатстваш за личен асистент на детето? Нямаше ли едни минимум процента, над които може да се кандидатства?

Моят син е с 94% с чужда помощ, може ли да кандидатствам аз да му бъда личен асистент?

# 370
  • Мнения: 2 140
⅞ ...and Happily Ever After, след като ТЕЛК-а е с чужда помощ може да кандидатстваш за ЛА.
Ето за програмата към АСП:
http://www.btlyaskovets.free.bg/ahu.html
При мен положението е по-сложно. Работя от 6 години като счетоводител и заплатата ми е повече, отколкото на съпруга ми.Бабите работят и са извън града.
Ходих до АСП.Там ми казаха, че програмата им е за роднини на хората с увреждания.
От Общината ми отговориха, че мога да намеря безработно лице на 4 часа, а мен това не ме удовлетворява, защото детето ми е с аутизъм и може да получи криза по всяко време.

Последна редакция: пт, 14 фев 2014, 21:22 от n_alex76

# 371
  • Мнения: 2 140
Хасан Адемов под прицел за ЧРД
Цитат
Светлана Ангелова от ГЕРБ пък притисна Адемов с въпрос защо хиляди хора с увреждания остават без личен асистент тази година. Министърът информира, че хората с увреждания у нас са 24 000 и няма как да бъдат осигурени за всички лични асистенти. Въпреки това и тази година помощниците ще са 3500.
ooooh!
Ама какво значи няма как? Двамата със съпруга ми работим, плащат се осигуровки и когато детето ми тръгне на училище, няма пари за личен асистент?
И какво е решението? Единият да остане без работа, за да се грижи за физическото оцеляване на детето, да остане без трудов стаж за пенсия и без доходи. #2gunfire
И така още по-малко пари ще има за лични асистенти, ще се увеличават безработните...Докога? Stop

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 09:47 от n_alex76

# 372
  • Мнения: 57
И аз да питам-в какъв срок се падават данъчните декларации?

# 373
  • Сф
  • Мнения: 10 664
запис, вече нищо не разбирам- при мен е толкова объркано и не мога да влеза по никоя програма.Аз съм инв. 100% с ч.п., имам дете на 6г., разведена, но по решение на съда бившия ми мъж ползва стая от сем. жилище. Отношенията са ни добри слава богу, дали може да ми стане личен асистент така и не ми стана ясно, но когато ходих за тока ме изгониха, искат ми бележка за дохода, а той не работи- в смисъл хваща се , когато има работа в строителството отвреме навреме. Живеем с детето с пенсията ми от 214лв и детските, имам и лекарства-ужас-направо стигнах ръба на мизерията вече. Кандидатствала съм само за Асистент за независим живот и съм към края в чакащите, също и моя позната с МС /доста е зле момичето/не я приеха, какъв е тоя абсурд не знам.Знам, че тук пишещите имат дечица болни и искрено им съчувствам-аз самата се разболях на 11г., но не знам къде другаде бих получила подкрепа.На всичкото отгоре в телка ми пише без право на работа- не, че някой ме иска, но така ме ограничават. Колко пъти ходим до социалните-мълчат като риби тия хора бе-ето разбрах случайно, че имам право на инв. стикер и вече подадох молба, въпреки, че колата е на името на майка ми.Но не го разбрах от тях.От темата разбирам и че имам право на 50лв от СИБ, но сигурно вече не хващам срок- както и да е.Ако мога с нещо да помогна- насреща съм и благодаря , че ви има и успех нае всички в борбата, защото наистина е борба за оцеляване..  bouquet

# 374
  • Мнения: 2
Здравейте искам да попитам колко е эаплатата за личен асистент към социалните и на колко часа те осигурияват

Общи условия

Активация на акаунт