Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 359
  • 729
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 136
Аз съм Ла от оперативната която е до края на февруари,но не я знам как се казва

# 106
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Fragola , моля те, използвай кредора на форума /цветната иконка горе в дясно, веднага след менютата/ и пиши на кирилица, много е трудно да те четем така.

# 107
  • Мнения: 175
Силвана наясно съм с програмите,но така ми беше обяснено и така съм го предала,днес се поинтересувах от друго соц.лице ,което вече ми каза  ,че е към общината и няма нищо общо с тази по която съм в момента  -оперативна програма-проект"Социална услуга за качествен живот-фаза2".Но ти благодаря за разясненията.Те нашите социални не са много в час с много неща и като те не те информират правилно,просто се замотваш.

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 21:46 от veborana

# 108
  • Мнения: 176
    Момичета защо никой не пише,има ли вече приети по програмата-Подкрепа за достоен живот.На 15 са излезли резултатите по общините.

# 109
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Има одобрени! Simple Smile
 Някой да е наясно какво се прави от тук нататък?

# 110
  • Мнения: 2 510
Аз не подадох документи.
Подавах по други програми, но не ме одобриха, а сега си загубих и човека за когото бях подала документи, просто почна работа.
Да сме живи и здрави, все ще се справим.

# 111
  • Мнения: 91
аз съм одобрена ще чакаме да се обадят за подписването на договорите и какви други документи ще искат newsm78  bouquet

# 112
  • Мнения: 32
Здравейте ,аз съм по националната програма днес е 20 ти а още нямам заплата това за пръв път ми се случва обикновено  ги изплащат към 15 то число.

# 113
  • Мнения: 91
Честита Коледа на всички с пожелание на всички за много здраве щастие и късмет а на децата Дядо Коледа да донесе много подараци Hug

# 114
  • Мнения: 2 172
здравейте!

Не съм чела цялата тема,но все пак ще си задам въпросите:

1.Вчера свеки нещо е чула по новините за някакви промени и реформи евентуално от 1 януари.
За какво става въпрос?

2.Полага ли се личен асистент на възрастен човек на 84 години с 2-ра група инвалидност/а той вече май е и за 1-ва,защото почти не може да стане от леглото/ ?

3.И може ли този асистент да е дъщеря му/която всъщност го гледа и не може да го остави сам/?

# 115
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
elfi4ka , дано се включи някой, който е наясно, но не е зле свекърва ти да провери в Социално подпомагане по район, там ще й кажат на какви условия трябва да отговаря болния и кандидата за личен асистент. Към общината също има такива програми, но не съм наясно кой кого уведомява за тях, при мен информацията стигна от уста на уста.

Момичета, като подавах документите за работа, едната служителка спомена, че има вероятност на трудов договор да са само тези със 160 часа месечно, евентуално и тези със 120ч, останалите  - на граждански. Още не е сигурно, но тъй като съм по средата, със 140ч , ме интересува някой от вас чул ли е нещо такова? Става въпрос за програмата на общината.

# 116
  • Мнения: 32
elfi4ka,не-споменаваш-по-коя-програма-ако-е-към-националната-към-която-съм-и-аз-задължително-е-с-трудови-договори.Нека-Новата-година-да-е-по-добра-за-всички-ни.Пожелавам-ви-здраве-късмет-и-повече-безоблачни-дни

# 117
  • Мнения: 2 172
Аз изобщо нямам никаква представя за какви програми става въпрос.Просто съм чувлаа,че има такава опция-личен асистент.

И понеже в момента се налага майка ми да се грижи за доста възрастния ми дядо/тъй като баба почина тези дни  Cry / и няма да може да ходи на работа/тя така или иначе не работи в момента ,а и плащат обезщетение от бюрото/.И при всички положения не може да го остави сам се чудех дали има някаква възможност поне отнякъде да и плащат било то и минимална сума като личен асистент на дядо ми.Той е с втора група инвалидност,но сега вече е и за първа като гледам  Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 174
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!Пожелавам Ви щастлива и безпроблемнна 2011г.Надявам се най-накрая някой да се сети за наште деца.
И в този смисъл искам да ви попитам нещо.На 10 отивам да си подам документите за продържаване от март месец по европейската програма.Тя нали вече е към общините.За съжаление стана ясно че всички майки са на 4 часа-аз нямам обяснение защо.Искам да ви попитам дали ще бъдем на трудови договори или на граждански след като сме на 4 часа.

# 119
  • Мнения: 175
Здравейте,за много години да сте живи и здрави .Една позната е кандидатствала  за първия етап на общинската ,детето и е със 100% ИНВАЛИДНОСТ ,НЕ ХОДИ ,НЕ ГОВОРИ ,НЕ СЕДИ САМО ТО Е НА 11Г. и е назначе на 6ч.И 2ч. се били изплащали от нои.Какви документи трябва да си набавя ,че на 10 ще ходя да си подавам мойте?

Общи условия

Активация на акаунт