Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 296
  • 729
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 510
Много ми е интересно как с 296лв. се издържа семейство,дори и двучленно?
 Да оставим въпроса дете с увреждане.
didi , не са я подлъгали. Обикновенно другия член на семейството работи. Като се раздели дохода много семейства попадат извън тази категория. Ако е неомъжена/дохода става 0/ или разведена се брой само издръжката и могат да се включат.
Другият начин е да имаш повече от едно дете.

# 166
  • Мнения: 176
Шефче, да не би да има някаква грешка?
Не съм запозната с програмата, но назначаването за асистент за всяка година ли е? Да не е объркана датата?
   Не е объркана датата,просто програмата е на 3 етапа,първите ги назначиха януари месец,сега март ще бъдат назначени одобрените на този ІІ-и етап,и от 1.01.2012г ще назначат останалите,но само за 2 месеца,до 7 март 2012г,защото тогава приключва проекта.
За дохода по националната не бих казала,че е точно така,т.к и моя мъж работеше и доста надвишавахме тия 296лв,но бяхме миналата година включени по националната програма.
   А нали децата са с предимство тази година за програмата към общината,не е ясно защо на някои са отказали...

# 167
  • Мнения: 154
Не във всички общини децата са с предимство.В нашата община още като подавах документи ми казаха,че тази година с предимство ще са възрастните и самотни хора.Така беше и миналата година,когато европейската програма не беше към общината.Става въпрос за община Бургас.Явно тук приоритет не са децата.

# 168
  • Мнения: 516
Много ми е интересно как с 296лв. се издържа семейство,дори и двучленно?
 Да оставим въпроса дете с увреждане.
didi , не са я подлъгали. Обикновенно другия член на семейството работи. Като се раздели дохода много семейства попадат извън тази категория. Ако е неомъжена/дохода става 0/ или разведена се брой само издръжката и могат да се включат.
Другият начин е да имаш повече от едно дете.
Ние сме с 3 деца,но пак ми казаха,че не можем да се класираме. Ще взема пак да ходя до социалните ,да искам подробно да ми разяснят по колко пари на член от семейството дават(защото за възрастен и дете не е еднаква сумата, подразбрах ,докато смяташе).

# 169
  • Мнения: 175
Здравейте,аз кандидатствах по общинската програма,трябваше този 15 -ти да излезат списаците с успелите Mr. Green,но уви има закъснение и ще видя дали сме вътре другата седмица Praynig.Моята дъщеря е с недоразвит малък мозък,на 5г. е ,а е като новородено,нищо не може да прави сама,не говори.ТЕЛКа ни е 100%с придружител.Имам още 2 деца,слава на бога те са добре.Вчера ми звъня една от общината,понеже има много деца да ме питала таткото какво работи и каква месечна заплата взима ,при което аз щях да падна.Искали да помогнат на тези семейства на който дохода бил най-нисък.Ама първо ние сме 5членно семейство,а аз не кандидатсва по националната ,че да ме питат за дохода на съпруга ми.Просто вече нямам думи ,имах досега някакви надежди,че ще ни одобрят,но след вчерашния разговор пропаднаха.На интервюто ми казаха ,че аз на 100%съм удобрена за ЛА ,но се незнае детето дали ще е удобрено,което е много смешно изказване,тъй като дъщеря ми е в много тежко състояние.Ще видя дали имат малко срам другата седмица,като излязат списъците.

# 170
  • Мнения: 6
Мили майки това са думите на социалният министър!!!
Дискриминация за ДЕЦАТА НИ!

Прогнозният общ брой на лицата, които ще бъдат наети по проектите е – 4021. От тях: социални асистенти – 1 411 лица; домашни помощници – 2 610 лица.

Според посочените в проектните предложения данни, общият брой на обслужваните лица ще бъде 8206. От тях: за лица с увреждания са посочени данни за 4845; за самотни възрастни лица – 3361.

Броят на проектите, в които се предвижда да бъдат обслужвани деца е 38. Децата, които са включени в целевата група на тези проекти са 857.

П.П.
Колко от самотни възрастни лица са " САМОТНИ" децата са им в чужбина и са "самотни", а ние родителите на кого да оставим ДЕЦАТА СИ!
И аз съм разведена но, не попадам като личен асиситент на сина ми който е с 93% с ЧП / той "ходел"/. Нямам доходи, майка ми почина преди година и наследих от нея жилище, и станах БОГАТА и не се класирам в Националните програми!!!
Децата имат нужда обучение, силна храна, рехабилитация, лечение, дрехи - ех, г-н МИНИСТРЕ и вие пишещи по тези програми - слезте на земята ... това са деца инвалиди по рождение или от лекарски грешки в детска възраст. И възрастните имат нужда, но те имат други потребности ДЕЦАТА са ДЕЦА ... и не могат без нас!!!
[/i]

Последна редакция: нд, 20 фев 2011, 11:30 от И.Христова

# 171
# 172
  • Мнения: 516
Много добре си го написала,това си мислех тези дни. Какво разбират под самотни хора, децата им живеят в съседния град,сеседната улица или съседния апартамент? Разчитат на това ,че майките досега са си гледали децата без пари и не са ги оставили в дом на грижите на държавата. Какво толкова,ще продължават да го правят и занапред безплатно.
Ако тръгнеш да оставяш детето си в дом ,както много жени от малцинствата, веднага ще се намери някоя организация,която да те подкрепи. Може и от" Великолепната шесторка" да ти подадат ръка ooooh!
Дори и да не ме удобрят по никоя програма,пак ще си остана в къщи да гледам дъщеря ми.

# 173
  • Мнения: 39
 И аз така, ще си я гледам и без техните програми.И въпреки това ме дразни бездушието на тези социални  и онези общински работници.Отивам в общината и питам защо дъщеря ми е толкова назад в списъка и без шанс да бъде вкл.в програмата, а те....отидете в ДСПодпомагане , те определят часовете,  отивам там , а те.....ами идете в общината там са списъците и те са ви намалили от часовете...е кажете ми ,...аз маймуна от цирка ли съм та ме разкарват така.За последно отивам в общината и там ми обясняват ,че програмата е за 120 часа, но социалните ,(незнайно  защо )...писали по 160 часа. И затова от общината ги намаляли. Но моите не са 160 , но и тях намалили,...и последен разговор........ми напишете жалба до общината и чакайте, ще се обадим.Така и направих- написах 3 страници жалба , внесох я и сега чакам, ,,,,,,чакам от умрял писмо май.... Sad

# 174
  • Мнения: 6
За съжаление е така ... прехвърлят си топката от институция в институция, а, за нас това ходене е загуба на време, така и така тичаме не само в тези три които са в тази програма, всяка една майка с такова дете знае, колко време губи от неуредиците в държавата ни, нека един социален асистент да дойде и да ми свърши работата, а не да се седи и да гледа през прозореца. Искат да ни уредят нас родителите на деца с увреждания с такива асистенти / за по 4 часа / а, ние да ходим на работа !!!ЛУДОСТ !!!
Имам питане = трябва да преосвидетелствам сина ми, някой знае ли с по колко са закъсненията в ТЕЛКОВЕТЕ !!!? 
Има някой промени заради тези закъснения и не само за тях, трябва да идете до социалните служителки за да попитате имате ли право на тези промени!
чл.8д от зспд
Има промени и в определени случаи ще се връща със задна дата
нарича се постановление 7


2. Алинея 6 се изменя така
„(6) Месечната добавка за дете с трайно
увреждане се отпуска от 1-во число на месеца,
през който е определена датата на инвалид-
ността в експертното решение на ДЕЛК/ТЕЛК/
НЕЛК, но не повече от 3 години назад, ако
молба-декларацията е подадена в 3-месечен срок
от датата на решението. Когато молба-декла-
рацията е подадена след този срок, месечната
добавка се отпуска от началото на месеца, през
който е подадена.

§ 4. В чл. 24б ал. 4 се изменя така:
„(4) В случаите на преосвидетелстване на
дете с трайно увреждане месечната добавка се
отпуска от 1-во число на месеца, през който е
отпаднало основанието за получаването є, при
условие че няма промяна във вида и степента на
трайното увреждане или в степента на трайно
намалената работоспособност, които да водят до
отпадане на правото, ако молба-декларацията е
подадена в 3-месечен срок от датата на издаване
на новото експертно решение на ДЕЛК/ТЕЛК/
НЕЛК. Когато молба-декларацията е подадена
след този срок, месечната добавка се отпуска
от началото на месеца, през който е подаден.

 
§ 7. В случаите на преосвидетелстване на
дете с трайно увреждане, за което преди 29 март
2010 г. е била прекратена месечната добавка
за дете с трайно увреждане по реда на Закона
за интеграция на хората с увреждания поради
изтичане на срока на експертното решение
на ТЕЛК/НЕЛК и необходимост от преосви-
детелстване, месечната добавка по чл. 8д от
Закона за семейни помощи за деца се отпуска
от 1-во число на месеца, през който е отпадна-
ло основанието за получаването є по реда на
Закона за интеграция на хората с увреждания,
при условие че:
1. с новото решение не са определени степен
и вид на увреждане под 50 на сто или степен
на намалена работоспособност под 50 на сто;
2. молба-декларацията е подадена:
а) в случаите, когато новото експертно ре-
шение на ДЕЛК/ТЕЛК/НЕЛК е издадено след
влизането в сила на постановлението – в 3-ме-
сечен срок от датата на издаване на решението;
б) в случаите, когато новото експертно
решение на ДЕЛК/ТЕЛК/НЕЛК е издадено
преди датата на влизане в сила на постановле-
нието – в 3-месечен срок от датата на влизане
в сила на постановлението

# 175
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И.Христова проблемите около ТЕЛКК на децата ни обсъждаме в тази тема . Правата на децата ни и проблемите със социалнобезгрижните обсъждаме тук . Нищо лично, но това е тема само за неуредиците по програмата и други такива. Дори за заплатите си има отделна тема . За интеграционните добавки също:peace:

# 176
  • Мнения: 155
В какво държава живеем боже. Ако незнаете програма ЛА е за осигуряване на работа на безработни, а не на за ползване на соц. услуга от нуждаещи се. Критерии за оценка за намаляване на точките е, че лицето има роднни в същата община, които не могат да полагат грижи постоянно за него. Дефакто ако родителите са избрали да работят и да кандидатстват др. човек да се грижи за него не става.

# 177
  • Мнения: 516
А мен социалната работничка ме убеди (по време на интервюто),че е в мой интерес,ако посоча,че мога да започна друга работа. newsm78 Така щели да ми дадат повече точки. Не знам това противоречи ли си с предното newsm78
Ама какво да се лъжем, повечето майки имат професия или/ и образование. Ако не беше грижата за болното дете, все някаква работа бихме могли да си намерим, дори и нископлатена. Въпросът е хипотетичен и не би могло възоснова на него да се дават или отнемат точки Rolling Eyes

# 178
  • Мнения: 175
Днес отидох да си проверя ,тъй чаканите резултати ,дали с дъщеря ми сме приети в прословутата общинска програма.И не мога да повярвам още ,без жалби без разправии ,сме удобрени на 120ч.Казаха ми че те ще ме търсят по натам за подписване на договор,аз до 28 съм все още по втората фаза на европейската програма.Съжалявам за всички който не са удобрени и аз не знам по какви критерии ,но си търсета правата ,аз бях миналата година отрязана отвсякъде ,но писах жалби ,влизах при шефката на социалните и ме включиха на 4ч. само и само да ми затворят устата.Борете се майчета.

# 179
  • Мнения: 6
И на мен така ми казаха, резултатите са готови във Враца - моят син е на 167 място, 26 са класираните от Враца и 16 от общината.
Аз съм безработна дефакто и деюре, нямам никакви близки роднини / майка, баща, брат или сестра / разведена съм - няма как да работя друго освен да се грижа за сина ми, той има нужда! След ваксина на 2г и половина се получи инвалидизацията, владея 4 езика съм и работих като преводачка от гръцки когато се случи, и до ТАМ ... Имам добро образование, но не мога да го ползвам ...

Общи условия

Активация на акаунт