Варицела

  • 389 598
  • 3 273
  •   1
Отговори
# 3 120
  • София
  • Мнения: 39 761
Моята щерка е с много бяла кожа. Пъпките ѝ излизаха поне 10тина дена. Не помня кога паднаха коричките. Зарази се с варицела април (около великден) и си носеше белезникави белези до август. Август я водих за няколко дена на море и всичко изчезна още с първият плаж Simple Smile Слънце и море ѝ трябваха.
Контрактубекс гел (Contractubex) и Мадекасол (Madecassol) използвах за белезите.

# 3 121
  • Мнения: 3 535
Днес /осми ден/ ни е първия ден без нови пъпки. Има вече много завехнали. Вървим към оздравяване.

# 3 122
  • Мнения: 56
Искам да попитам,понеже съм в дива чуденка.Девойката ми е на 4.7 г.,2 дни подред вдига температура не повече от 38.5,спадна и се появиха пъпките,по краката-много,даже петите,дланите-много,лице-около устата,няма в косата и по гърба,по корема семпло,но с тенденция за още.Започват като големи пъпки с мехурче,което адски бързо загаря.Педиатъра не е убеден ,че е варицела,защото нямало в косата(ама дупето и леш)и гърба,казва алергична реакция към вирусна инфекция.Тя и друг път ми е правила обрив от вирус,но такъв чишит за първи път срещам,така или иначе ще отдем на инфекционист,но мисълта ми е ...как се и къде се шариха децата ви?

# 3 123
  • Мнения: 732
А сърбеж има ли?Моите момчета като бяха с варицела имаха пъпки навсякъде освен по табаните и по дланите.В косата,в устата,по лицето,по цялото тяло.Май най-много имаха по главите и по крайниците,а по корем и гръб по-малко.За това дали е варицела май има и някакви тестове,но най-добре идете на инфекционист.

# 3 124
  • Мнения: 56
Давам и Ериус,няма силен сърбеж,само на петите и между пръстите на крачетата,който я докарва до лудост.една вечер буквално се превиваше,какво ли не слагах...

# 3 125
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
По главата и шията избиват най-много.

# 3 126
  • Варна
  • Мнения: 2 263
При всеки различно избиват.При дъщеря ми имаше основно по корема и гърба, имаше и малко в косата.И като цяло не бяха много, средна работа беше.Първите тръгнаха на гърба ѝ.По лицето пък имаше само няколко.
Обаче аз си спомням, а и майка ми потвърди, че като карах Варицела / била съм на 9г./ имах буквално 10-на пъпки общо по корем, гръб и отстрани на кръста.А бях се заразила от сестра ми, която имаше много пъпки, тя пък от градината.
Обаче голяма почивка си изкарахме с карантината  Laughing
При дъщеря ми също мина леко, тя също пи Ериус и това доста помогна.

# 3 127
  • Мнения: 3 535
маринела10 вашето ми прилича повече на вирус от типа уста, ръка, крак.
Моето дете се шари много по коса, лице, шия, ама много, имаше и по тялото много, но главата беше без празно място

# 3 128
  • Мнения: 56
маринела10 вашето ми прилича повече на вирус от типа уста, ръка, крак.
Моето дете се шари много по коса, лице, шия, ама много, имаше и по тялото много, но главата беше без празно място
Аз мисля,че сте абсолютно права!Благодаря на всички за насоките!

# 3 129
  • Благоевград
  • Мнения: 24
Здравейте, аз до сега не съм писала във форума. Искам да Ви се оплача. От вторник съм с уморителна температура, която варира между 37.0 и 38.5 не се чувствам човек. От сряда вечерта ми избиха първите пъпки на врата. Днес (петък) имам значително по - голям брой, но по ръцете и краката нямам.
Въпроса ми е колко дни ще излизат тези пъпки и до кога ще ме мъчи тази температура?
 smile3514

P.S. На 25 години съм и работя в детска градина  Grinning

# 3 130
  • Мнения: 732
Около 5дни излизат нови пъпки и има Т после започвате да се оправяте ако няма усложнение.

# 3 131
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Девет дена се водиш заразна. Някъде към 5-тия би трябвало всичко да ти е избило и да завяхва.
А другото е - докато имаш Т ти избиват пъпките.
Ако можеш си вземи от ЛЛ повече дни болничен от 9, за да може да ти се повдигна малко имунитета след варицелата. Диета - без мазно и сладко, мазане по пъпките с Фенистил, Осмофорсе, Ментолов спир.
Аз съм протива пиене на противоалергични докато не ти избият всички пъпки.
Малко ще страдаш по себе си, особено като започне да те сърби и ще ти мине.
 Peace

# 3 132
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Аз съм протива пиене на противоалергични докато не ти избият всички пъпки.
Ceca,
защо, забавя нещата ли?

# 3 133
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Не, нищо не забавя.Варицелата е вирус все пак, няма как противоалергично да блокира прим. появата на пъпките или да забави нещата.При дъщеря ми напр. понеже пиеше Ериус си беше заварено положение, тъй като правихме една терапия за третата сливица, която включваше и въпросния вироп.И когато почнаха да избиват варицелните пъпки, тя така или иначе си го пиеше и нашата ЛЛ настоя да не го спираме, защото Ериуса ще блокира сърбежите, т.е. пъпки пак си има, пак излизат със същите темпове, но го няма онзи отвратителен сърбеж.
Прим. при дъщеря ми около 3 дни избиваха пъпчиците, не бяха много като цяло, избиваха си на талази така да се каже, както е характерно за Варицелата.И си завехнаха пак поетапно по ред на избиване.А температура имаше лека и то само 2-рия ден вечерта.Т.е. всичко си мина както си е характерно за болестта, само дето детето беше спокойно и почти нищо с малки изключения не я сърбеше.Ако се оплачеше от някое конкретно мехурче третирах само него с мент. спирт/ на 5 и половина беше детето/, по лицето фенистил и в устата/ и там имаше/ с тантум спрей.
Къпала съм я също така, по-скоро обливане с вода беше.Много ѝ беше приятно.

# 3 134
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз съм протива пиене на противоалергични докато не ти избият всички пъпки.
Ceca,
защо, забавя нещата ли?
Да. При близък точно пиене на противоалергични, заради объркана диагноза, води до усложнения на Варицелата. Избиването на обрива е било подтиснато. Става въпрос за възрастен човек, обаче и по-силни от Ериус лекарства.

Нашата педиатърка също беше против противоалергичните като малкия хвана Варицела.

Общи условия

Активация на акаунт