Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - V ЧАСТ

  • 26 239
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Тази тема е за интересни научни хипотези, открития и теории, разказани на разбираем език.

Тук наблюдаваме изкъсо Гигантския европейски колайдер в очакване да открие частицата на Бог, говорим за нищото, обсъждаме нещото и много се дразним на всяко недоказано фентъзи, свързано с тях.

Старите теми са тук:

Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - IV

Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - III

Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - II

Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза!

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямам какво да кажа, затова ще замълча.

# 2
  • Мнения: 37
"мълчанието е злато."

Ех, ако можеше българина и неговите управници да замълчат за 3 дни, сигурно щяхме да дръпнем много напред финансово и икономически!  

Ама като сме такива - от всичко разбираме, как да мълчим!?  newsm78

Ние толкова калории хабим да говорим, че ако млъкнем може или да спестим много поне от храна и да решим продоволствените проблеми на страната или да напълнеем много.  Laughing


вместо запис.

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 16:36 от БориСе

# 3
  • Мнения: 335
Видяхте ли извънземните току-що?  Simple Smile


# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Холо, не ни дръж в напрежение.

п.с. Ще пропуша, защото изпускам интересни явления и събития в нощното небе.

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 23:52 от РЕНИ

# 5
  • Мнения: 335
Извинявай, РЕНИ!
Зачетох се в собствената си тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=537774.msg16784168#msg16784168

Ела там?

# 6
  • Мнения: 335
...п.с. Ще пропуша, защото изпускам интересни явления и събития в нощното небе.

 Laughing

Ако нямаш тераса, няма смисъл и да пушиш  Laughing

# 7
  • Мнения: 836
Еее, тия извънземни са тук още от миналата година. Първо си бяха харесали морето Laughing
Имам и снимки с тях, но не мога да ви ги покажа сега - нетът ми е ужасен в момента.

# 8
  • Мнения: 335
Еее, тия извънземни са тук още от миналата година. Първо си бяха харесали морето...

Да, ама ние не бяхме сигурни това ли е.
Сефте ги виждаме на живо и не си ги представяхме толкова ефектни.

ПП Гаранция, че и РЕНИ не ги е виждала така.

# 9
  • Мнения: 836
Хей, видяхте ли какво ни готвят тези дни в ЦЕРН - гореща и плътна супа от кварки и глуони.

На интересна хипотеза се натъкнах тук  - "... за условията във Вселената части от секундата след като е експлодирало малко, но много плътно кълбо от енергия и така се е образувал космосът, какъвто го познаваме днес.Учените мислят, че тогава е съществувало особено състояние на материята, което е било различно от материята, от която е образувана днешната Вселена. Физиците го наричат кварк-глуонова плазма.

"Това състояние на материята се получава, ако ефективно се разтопи ядрената материя, която съставя атомите, и се освободи съдържанието на ядрата - кварки и глуони"...."

# 10
  • Мнения: 335


Един вид - ние може да сме в нечий колайдер в момента?

# 11
  • Мнения: 836


Един вид - ние може да сме в нечий колайдер в момента?



Хмм, доста по-хладно ще да е в нашия колайдер  Simple Smile

Аз си ни представям като нечий импресионистичен шедьовър:
http://www.universetoday.com/77210/best-of-earth-from-the-iss/

# 12
  • Мнения: 335


Един вид - ние може да сме в нечий колайдер в момента?



Хмм, доста по-хладно ще да е в нашия колайдер ...

Щото е доста след сервирането на супата. Поизстинала е вече, но не пречи да сме си там.

# 13
  • Мнения: 836
... Или казано по космологичному: Ние сме във супата и супата е в нас.  Laughing

# 14
  • Мнения: 335
Германските учени откриха гена на алтруизма

Германските учени откриха гена, чиито носители се отличават с повишена склонност да помагат на другите хора, съобщи PhysOrg.

Тия германски учени го "открили" по почина на американските, дето се събират една групичка да си зададат два въпроса, пишат го "проджект" и усвояват там един бюджет... И така - месец за месец...

Ама все пак си викам, дали да не си сменя ника на COMT-Val?
Но пък от друга страна, напоследък, в единични случаи, се хванах да се чувствам и COMT-Met.

Което пък ми образува въпроса: Какво ли казват учените за еволюцията алтруист - по-неалтруист.
Дали пък не ми се мени  кожата на гените щом ми се мени така нравът?

Общи условия

Активация на акаунт