Неплатен и платен отпуск след майчинство? - 1

  • 91 406
  • 771
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 167
Да попитам и аз :
Може ли да си прекъсна майчинството преди детето да е навършило 2 год/ сега е на 1.3 мес/ да се върна на работа за поне 10 дни за да ми актуализират заплатата/длъжни са нали?/ и после да излязя в палтен год отпуск за 2007-2008-2009-2010. През тези периоди ще вземам ли и ½ от май4инството заедно със заплатата. Тези поне 10 дни на каква заплата ще ми бъдат платени..на тази отпреди бременностите ли?
Отпуска за 2010 разбрах 4е е с 2 год давнсот а тези от предните години, нямат право да ,ми ги откажата нали не са изгорели??
А какво става ако работодателя ми пререгистрира фирмата/ в смисъл научих че имал някакви намерения да обединява 2 фирми и да ни назначи в новата/ Какво се случва с натрупания ми неизползван платен ГО?

Благодаря предварително

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да попитам и аз :
Може ли да си прекъсна майчинството преди детето да е навършило 2 год/ сега е на 1.3 мес/ -да,може да го прекъснеш да се върна на работа за поне 10 дни-трябва да отработиш 10 дни,но чак слеващия месец да излезеш в отпуск.за да може ако имаш актуализация на нея да ти изплатят отпуската за да ми актуализират заплатата/длъжни са нали?-не,не са длъжни във всички случай-говори по въпроса с тях/ и после да излязя в палтен год отпуск за 2007-2008-2009-2010. През тези периоди ще вземам ли и ½ от май4инството заедно със заплатата-да. Тези поне 10 дни на каква заплата ще ми бъдат платени..на тази отпреди бременностите ли?-зависи кога ти направят актуалицазията.ако е веднага след връщането ти на работа-на новата ти заплата
Отпуска за 2010 разбрах 4е е с 2 год давнсот а тези от предните години, нямат право да ,ми ги откажата нали не са изгорели??-не са изгорели,да
А какво става ако работодателя ми пререгистрира фирмата/ в смисъл научих че имал някакви намерения да обединява 2 фирми и да ни назначи в новата/ Какво се случва с натрупания ми неизползван платен ГО?-с новата фирма ще подписваш нов договор.при прекратяване на сегашния ти договор ще ти изплатят всичката натрупана пл отпуска

Благодаря предварително

# 47
  • Мнения: 1 167
ElfitA   bouquet  bouquet  bouquet

А има ли право работодателя да не ме преназначи в новата фирма и да ми прекрати д-ра в старата без мое знание и съгласие до навършване на 2 год на детето. И във всички случай ли на прекратяване на тр д-р ще ми изплати платения ГО?

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 15:25 от desiniko

# 48
  • Мнения: 1 167

А има ли право работодателя да не ме преназначи в новата фирма и да ми прекрати д-ра в старата без мое знание и съгласие до навършване на 2 год на детето. И във всички случай ли на прекратяване на тр д-р ще ми изплати платения ГО?
Да допълня въпроса си-ако преди изтичане на май4инството си го прекъсна и изляза в ПГО, мога ли после като свърши отново да изляза в майчинство до 2 год на детето и в този период докато съм в отпуск попадам ли под закрилата на закона /че не могат да ме бутат/ или не?

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ElfitA   bouquet  bouquet  bouquet

А има ли право работодателя да не ме преназначи в новата фирма и да ми прекрати д-ра в старата без мое знание и съгласие до навършване на 2 год н-ако твоята фирма фалира,да оставаш без договор и майчинстото.дали ще те назначи в новата си фирма е решение на работодателят.това са си две отделни фирми и ти имаш отношение само с първата а детето. И във всички случай ли на прекратяване на тр д-р ще ми изплати платения ГО?-да,би трябвало.ГО не се губи


Да допълня въпроса си-ако преди изтичане на май4инството си го прекъсна и изляза в ПГО, мога ли после като свърши отново да изляза в майчинство до 2 год на детето да и в този период докато съм в отпуск попадам ли под закрилата на закона /че не могат да ме бутат/ или не?да,под закрила ще си.могат да те съкратят само с разрешение на инспекцията по труда,а не че изобщо не могат да те съкратят.ако обаче фирмата фалира,оставаш без работа въпреки всичко

# 50
  • Мнения: 1 167
Elfita Много много благодаря!! Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 376
Искам да попитам пак нещо(дано темата ми е за тук Blush), в момента съм в неплатен отпуск детето ми е още н е е навършило 3 годинки, междувременно си търся нова работа.Ходих на интервю, одобриха ме да почна работа с 3 месеца изпитателен срок...оообаче разбрах че съм бременна Rolling Eyes, съвсем в началото.Предстои ми да подпиша договора в понеделник, и се колебая дали да предупредя за настоящата ми бременност-въпроса ми е може ли да разчитам на някакви протекции, или да се откажа и да остана на старото място Rolling Eyes
Предварително Ви благодаря  bouquet

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам да попитам пак нещо(дано темата ми е за тук Blush), в момента съм в неплатен отпуск детето ми е още н е е навършило 3 годинки, междувременно си търся нова работа.Ходих на интервю, одобриха ме да почна работа с 3 месеца изпитателен срок...оообаче разбрах че съм бременна Rolling Eyes, съвсем в началото.Предстои ми да подпиша договора в понеделник, и се колебая дали да предупредя за настоящата ми бременност-въпроса ми е може ли да разчитам на някакви протекции, или да се откажа и да остана на старото място Rolling Eyes
Предварително Ви благодаря  bouquet

по време на 3 месечния изпит срок не се ползваш от протекции
като станеш на постоянен ТД-да,ползваш се
раб едва ли ще разбере за бремеността ти за 3 месеца и ако работата ти харесва-приеми я

# 53
  • Мнения: 3 621
Искам да попитам пак нещо(дано темата ми е за тук Blush), в момента съм в неплатен отпуск детето ми е още н е е навършило 3 годинки, междувременно си търся нова работа.Ходих на интервю, одобриха ме да почна работа с 3 месеца изпитателен срок...оообаче разбрах че съм бременна Rolling Eyes, съвсем в началото.Предстои ми да подпиша договора в понеделник, и се колебая дали да предупредя за настоящата ми бременност-въпроса ми е може ли да разчитам на някакви протекции, или да се откажа и да остана на старото място Rolling Eyes
Предварително Ви благодаря  bouquet

по време на 3 месечния изпит срок не се ползваш от протекции
като станеш на постоянен ТД-да,ползваш се
раб едва ли ще разбере за бремеността ти за 3 месеца и ако работата ти харесва-приеми я
Това е така, ама ако те не я харесат и не и продължат договора?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Това е така, ама ако те не я харесат и не и продължат договора?

е да,тази възможност винаги съществува

ако стане така,Orchidee® трябва да намериш фирма да те назначи фиктивно,за да имаш право на майчинство и за второто ти детех

# 55
  • София
  • Мнения: 376
 ooooh!Хич не ми се рискува, май ще остана на варианта да остана при старите работодатели, и без това няма да получавам по-високо майчинство, да не стане от два стола на земята...
Благодаря момичета  bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 3 621
ooooh!Хич не ми се рискува, май ще остана на варианта да остана при старите работодатели, и без това няма да получавам по-високо майчинство, да не стане от два стола на земята...
Благодаря момичета  bouquet  bouquet  bouquet
В случая това е най-добрия вариант. Така или иначе след няколко месеца пак ще си в майчинство, а след 2 години може да си намериш друга по-хубава работа, нищо не се знае.

# 57
  • София
  • Мнения: 376
Момичета имам пак една чуденка Embarassed Embarassed Embarassed, след като съм била 6 месеца неплатен отпуск, следователно не съм имала осигурителен доход, как в последствие ще ми бъде изчислено новото майчинство newsm78(незнам дали го обясних добре)

# 58
  • Мнения: 3 621
Момичета имам пак една чуденка Embarassed Embarassed Embarassed, след като съм била 6 месеца неплатен отпуск, следователно не съм имала осигурителен доход, как в последствие ще ми бъде изчислено новото майчинство newsm78(незнам дали го обясних добре)
За тези 6 месеца, като база ще се вземе МРЗ или по 240 лв на месец.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 126
Извинявам се много,но да попитам правилно ли съм разбрала....след приключване на платеното майчинство за дете до 2 г, се пуска натрупаната  платена отпуска и след това може 6 м.неплатена!
Така е по-добре отколкото обратния вариант-6м неплатен и после натрупаната платена.....
 Embarassedне мога да разбера има ли разлика в нещо-пази се работното място,трудов стаж....
Извинявам се още веднъж и благодаря предварително,че помагате на некомпетентните като мен!

Общи условия

Активация на акаунт