Камъни в жлъчката - 1

  • 232 849
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 931
За град нямам претенции , аз съм от Хасково то е видно но тук не бих си направила подобна манипулация или операция.Предпочитам или в Плд или в Сф.Иначе отговорите ти са супер изчерпателни

# 31
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
За град нямам претенции , аз съм от Хасково то е видно но тук не бих си направила подобна манипулация или операция.Предпочитам или в Плд или в Сф.Иначе отговорите ти са супер изчерпателни
На предна страница има информация относно лечебните заведения в Пловдив които имат договор по Кп 169 и 170 - конвенционална и лапароскопска холецистектомия.За София договор по Кп 169 и 170 имат следните лечебни заведения:
1.Умбал"Св.Анна"
2.Умбал"Царица Йоана" бившата Исул
3.Институт по спешна медицина - Пирогов
4.Университетска национална специализирана болница "Св.Екатерина"
5.Първа Мбал
6.Четвъртам Мбал
7.Пета Мбал
8.Умбал"Александровска болница"
9.Мбал Вита - Само Кп 169
10.Мбал Доверие
11.СХБ "Св.Богородица" само по Кп 169
12.СХБ"Св.Пантелеймон"
13.Онкологичната болница - но ти там нямаш работа.
14.Болница Лозенец
15.Медицински институт на Мвр
16.Вма
17.Национална многопрофилна транспортна болница
18.Мбал"Св.София"
19.Мбал Токуда
Не мога да ти кажа в момента по кои Кп може да мине Екстракорпоралната литотрипсия и химичната липолиза - предполагам,че по някоя от пътеките за консервативно лечение на коремни заболявания или по някоя друга пътека - за заболявания свързани с храносмилателния тракт.

# 32
  • Мнения: 4
Имам два въпроса: 1. Защо цените на консумативите за лапароскопските операции по КП 170 са различни в различните градове?
 2. В София ми казаха , че не трябва да се пази диета след операцията освен нужното захранване за 1 седмица, а в Пловдив твърдят, че се пази диета 6 мес. като за болна жлъчка. Кое е вярното според вас?

# 33
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Имам два въпроса: 1. Защо цените на консумативите за лапароскопските операции по КП 170 са различни в различните градове?
 2. В София ми казаха , че не трябва да се пази диета след операцията освен нужното захранване за 1 седмица, а в Пловдив твърдят, че се пази диета 6 мес. като за болна жлъчка. Кое е вярното според вас?

Относно първия въпрос
Разликите в цените на консумативите за различните болници се дължат на следните фактори - фирмите доставчици са различни в различни болници и затова цените са различни от една страна,а от друга страна зависи и какви консумативи се ползват - по евтините такива са с по-ниска цена,а по-скъпите съответно с по-висока.
Не вярвам болницата да слага върху цената на консумативите някаква надценка - или както аз го наричам печалба.
Такси избор на екип и други са отделни от таксата за лапароскопските консумативи по клинична пътека 170.
Относно мненията за пазенето на диети те са различни - едни казват,че не трябва да се пази диета освен около седмица след операцията като захранване на организма, други смятат,че е хубаво да се пази диета в рамките на месец,трети - че е хубаво да се пази диета 6 месеца,четвърти,че е хубаво да се пази диета 3-4 месеца,пети - 3 месеца и т.н.
В случая аз не мога да ви кажа конкретно колко време да пазите диета и дали да пазите такава - на този въпрос трябва да отговори лекуващия ви лекар или гастроентеролог.Според мен е хубаво да се пази диета известно време.Все пак е нужно малко време докато храносмилатените органи се настроят към промяната и свикнат на работа без жлъчен мехур.
Ще си позволя да ти дам линк в който са описани интересуващите те неща.Те са писани от Д-р Румен Стефанов специалист по вътрешни болести и гастроентерология в Комплексен онкологичен център Враца
http://steffanov.dir.bg/diet14.html

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 22:26 от docsi

# 34
  • Мнения: 4
Много благодаря за изчерпателния отговор.

# 35
  • Мнения: 33
Здравейте!

Вчера оперираха майка ми (на 63 г.) и днес вече е вкъщи.
Знам, че колкото и да е лека лапароскопската, все пак е операция, но при ставането от леглото и лягането след това я боли доста.
Предполагам, че е нормално, но аз се шашкам, знаете как е.
Моля, споделете дали и при вас е било по същия начин.

Благодаря!

# 36
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
docsi ти кой от описаните методи препоръчваш? Благодаря.

# 37
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
docsi ти кой от описаните методи препоръчваш? Благодаря.
Относно оперативните интервенции те са два типа Конвенционална холецистектомия и лапароскопска такава - коя от двете оперативни техники да се приложи трябва да определи лекуващия лекар - но не винаги могат да се приложат лапароскопските операции и тогава се прилага конвенционалната холицистектомия,ако лекуващия лекар прецени,че е нужно да се прави такава тя се прави.Та както казах по-горе метода на операция се определя от лекуващия лекар.Относно екстракорпоралната литотрипсия и разграждането чрез вещества и двата методи се прилагат,но не при всички болни имат успеваемост - ако имаха 100 процентова успеваемост нямаше да се използват описаните по-горе оперативни интервениции.Слушайте си лекарите каквото ви казват - по нета нито аз нито някой друг може да ви дава заключения за съответните случаи - тук може да дадем само информация.
  bouquet

# 38
  • Мнения: 4
Здравейте!

Вчера оперираха майка ми (на 63 г.) и днес вече е вкъщи.
Знам, че колкото и да е лека лапароскопската, все пак е операция, но при ставането от леглото и лягането след това я боли доста.
Предполагам, че е нормално, но аз се шашкам, знаете как е.
Моля, споделете дали и при вас е било по същия начин.

Благодаря!

Напълно нормално е, че я боли. Аз скоро ще направя месец от същата операция и все още внимавам със ставането и лягането. Не ме боли вече толкова. В болницата ми показаха начините за ставане и лягане като по-щадящото е това да става на дясната страна. Само дето иска много пазене, да не се навеждаш, да не вдигаш тежко и много разходки.

# 39
  • Мнения: 33
Благодаря ти Limpabouquet
На нея не са й показали как да става, но ще опитам, както казваш на дясната страна.

# 40
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
docsi Благодаря

# 41
  • Мнения: 1
Край няма я вече пустата жлъчка. Във сряда ме оперираха и днес ме изписаха. НО , забравиха да ми дадът листа с забранени и разрешени храни. Някъде в старата тема четох много подробна диета, но в момента ми е трудно да я намеря. Ще помоля ако е възможно и някой знае на коя страница беше да пише. Благодаря.

# 42
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Край няма я вече пустата жлъчка. Във сряда ме оперираха и днес ме изписаха. НО , забравиха да ми дадът листа с забранени и разрешени храни. Някъде в старата тема четох много подробна диета, но в момента ми е трудно да я намеря. Ще помоля ако е възможно и някой знае на коя страница беше да пише. Благодаря.

Ето ти едно линкче което съм дал малко по-горе относно диети и позволени и забранени храни
http://steffanov.dir.bg/diet14.html

# 43
  • Мнения: 1
Благодаря ти.

# 44
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Здравейте!
Мъжът ми от години боледува от гастрит. След като тази пролет отново получи криза и лежа в болница се оказа, че и жлъчката е пълна с камъни. Лекуващият му лекар обаче казал, че не бил специалист и не може да му предложи лечение на жлъчка, но според него е добре да се оперира... Днес, след посещение при уролог, отново му казаха, че жлъчката никак не е добре и е необходимо да се прегледа от специалист и най-добре да се отстрани. Моля препоръчайте ми добър специалист в София, който да може да го прегледа сравнително скоро.
Набързо прегледах и старата тема, но доколкото разбрах камъни в жлъчката не се лекуват, а обикновено жлъчката се отстранява... 

Общи условия

Активация на акаунт