Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 761 775
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 644
Пропуснала съм полезна тази тема, връщам се да чета ...

# 481
  • София
  • Мнения: 455
 София ще има фермерски пазар http://regal.bg/show.php?storyid=1942450 Добра идея, но дали ще доживея да я видя реализирана   Laughing

  От това сдружение може да изскочи нещо полезно http://regal.bg/show.php?storyid=1943616

# 482
# 483
  • София
  • Мнения: 5 203
Довечера  от 18.20ч на Цветна градина ще има дегустация на домашно вино 100%мавруд от село до Асеновград. Не е био, домашно е, стабилизирано с химикал, но в пъти по-малко от нормата Simple Smile. Съхранява се в бъчви и ще се сипе в пластмасови туби само за пренасянето от избата до София, вие после си го прехвърлете в ... дамаджани Simple Smile))) Цената е 6 лева

Ще има био ябълки няколко сорта по 1.20лв, диво расли зимни круши по 2.20лв, зеленчуци, сладка, лютеници,  ръжени хлебчета (само по поръчка) 1.40лв за 250 гр, само с квас и хималайска сол.
 

# 484
  • Мнения: 2 037
Ябълките от човека, за който вчера писа фермер.бг ли са?
Прочетох, че има по 1.20, но също така и по 0.80 лв. по-дребни, за сок.

http://www.fermer.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8% … %B8-news4586.html

Телефонът му се намира при търсене с гугъл.

# 485
  • София
  • Мнения: 5 203
Да! Аз бях при приятелка на гости и ме почерпи, имаше от всички сортове. Толкова ми хареса първата която пробвах, че  отказах да взема  от друг сорт (ох как ми текат лигите...). После разбрах, че и другите са вкусни  Joy

# 486
  • София
  • Мнения: 5 203
Да обобщя за картофите каквото в последните дни разбрах.
Българската реколта е минимална заради сушата. Без поливане нищо не се е родило за разлика от другите години.

имало някакви картофи под карантина за износ от Полша, с някаква критична болест... е, дошли са насам според някакъв вестник

един приятел си купил от Родопите на шосето чувалче с картофи и като се прибрал в къщи видял етикетче, че са немски

на пазара ако успеят да те убедят , че гледат картофи, пак не е сигурно , че  картофите които продават са техни... при слаба реколта бързо свършват и пак на борсата отиват да заредят...

# 487
  • София
  • Мнения: 5 203
Довечера  от 18.20ч на Цветна градина ще има дегустация на домашно вино 100%мавруд от село до Асеновград. Не е био, домашно е, стабилизирано с химикал, но в пъти по-малко от нормата Simple Smile. Съхранява се в бъчви и ще се сипе в пластмасови туби само за пренасянето от избата до София, вие после си го прехвърлете в ... дамаджани Simple Smile))) Цената е 6 лева

Ще има био ябълки няколко сорта по 1.20лв, диво расли зимни круши по 2.20лв, зеленчуци, сладка, лютеници,  ръжени хлебчета (само по поръчка) 1.40лв за 250 гр, само с квас и хималайска сол.
 

Довечера отново на Цветна градина 72 ще има нова дегустация на био вино от Стамболово различни видове, цена 7-8 лв/бутилка

Ябълки и круши и останалите наща са валидни Simple Smile

# 488
  • София
  • Мнения: 5 203
http://orders.hrankoop.com/sofia/yabulki-montana.html
за поръчки на био ябълки , могат да се вземат на Цветна градина

био круши също ще има, но няма предаврителна поръчка Simple Smile

# 489
  • София
  • Мнения: 5 203
Посетих сравнително нов био магазин със собствена продукция БИО СЕРТИФИЦИРАНИ сладкиши , соленки, баници... и си записах чинно цените. На същата фирма ДиНи се продават в търговските вериги, но там няма биопродуктите Sad , а сега по коледното време с чиста съвест ще купувам от магазинчето за подарък на децата си и близките. Аз ахнах пред тази възможност и  сега ще изпиша ферман Simple Smile

1. Зеленчукова закуска със спанак, сирене, лук и други екстри (с пълнозърнесто брашно, може би от лимец, не съм записала) - БОЖЕСТВЕНО РАЗНООБРАЗЕН ВКУС! Тука няма прошка, омита се! Беше печена преди часове... децата ми бяха вечеряли, но започнаха да нагъват...А мразят спанак Simple Smile

23 лв/кг  , едно хлебче е около 100 грама, значи  2.30 лв

2. Зеленчуково хлебче  от лимец, чушки, маслини, сушени домати, лук  (усещат се сушените домати, а и био маслините са с по-особен вкус... не се харесаха на децата, само на мен Simple Smile )

цена 18.90 лв/кг, 1 брой 140 гр, значи 2.60 лв

3 Соленки ДИНИ  -   с маслено тесто и плънка сирененещо като прегънато на две кръгче  - 100 гр - 3 лв

4 БАНИЦА!!!  ей това  ме разби! Аз се комплексирах от вида, консистенцията и лекия вкус! Цена  за 100 гр 2.50 лв

Моята баница ("гнездо")  беше 136 гр - 3.40 лв
Едрички са, бухнали, доста въздушни, но не прегорели, нито солени и мазни.... Ох, искам да напиша трактат за тази баница...

5. зимен кекс, КОЛЕДЕН  ЗНАЧИ Simple Smile  - с  много сушени плодове и ядки, цена 2.50 за 100 гр
 вариант на консервираните немски коледни кексове ( те са с мая и не се развалят ...)


6. Кексове красиви, пурички с цял орех вътре и сладко,  с шоколадова украса... и ТИКВЕНИК! (но не го опитах)

Записките ми са върху  тяхно хартиено пликче (похвала и за амбалажа!) и доста нечетливи...може да имам и грешки

Да обобощя: фирмата прави три варианта продукти:

1. СТАРАТА ИМ ПРОДУКЦИЯ Е БЕЗ ХИМИЯ - нямат консерванти, боя и овкусители.... тип ДОМАШНИ СА -стандарта на баба

2. С пълнозърнеста спелта  - тя се отглежда без химия, защото не търпи и не изисква. Тоест все едно е с био брашно. останалото е  по стандарта на баба Simple Smile - Цената е почти като на първите, това са много  достъпни цени и аз с пълна газ започвам да ограмотявам близикте си Simple Smile

3. БИО ВАРИАНТ -  с пълнозърнесто брашно от лимец/спелта... био сушени плодове, масло, сирене, ванилия, всичко....

Цената е двойна за био вариантите. Но всичко е прясно и  ми изглежда много разумно да го купя, за разлика от пакетираните неща в био магазините, които са ми прескъпи и никога не купувам на редовна цена (само ако са намалени по някаква причина, а това води и до неприятни случки ...)

Дописвам: адресът е ул Аспарух 26 , много близо е до новия пешеходен участък на бул.Витоша, в посока Раковски, по десния тротоар. Няма огромни надписи "био".
http://dinibg.blogspot.com/

Последна редакция: ср, 05 дек 2012, 10:32 от ЗаСлон

# 490
  • София
  • Мнения: 5 203
Още нещо се сетих от този магазин - правят БИО ЧАЙ за 1 лев. (и био кафе има разбира се Simple Smile )
Отново моите възклицания, но не го опитах. Скоро ще отидем пак и само да смеят да ми го сипят в пластмасова чашка ! (не вярвам да стане Simple Smile

(аз си нося зимата едно метално канче в чантата  hahaha)


За пореден път да ви насърча да купувате БЪЛГАРСКИ РАЙСКИ ЯБЪЛКИ -  не изискват торене, нито защита от вредители- няма толкова луди твари да ядат тази стипчива и твърда гадост на дървото.
Аз имам цяла щайга и ги дебнем кои са най-омекнали, децата ядат по 4 броя на ден, и то с ограничения и криене вече....(разхлабват)

Не купувайте испански! Не ми го побира ума как идват узрели от Испания до БГ .

# 491
  • София
  • Мнения: 873
ЗаСлон може ли да нипешеш къде се намира този био магазин, че ме впечатли:)

# 492
  • София
  • Мнения: 5 203
да, аз направо бомба хвърлих, но не казах къде Simple Smile
адресът е ул Аспарух 26 , много близо е до новия пешеходен участък на бул.Витоша, в посока Раковски, по десния тротоар. Няма огромни надписи "био".
http://dinibg.blogspot.com/


Като се има предвид, че от бгмамма от темите за здравословно хранене научих за тези ДиНи... за мен е дълг и удоволствие да напиша всички подробности Simple Smile

# 493
  • София
  • Мнения: 873
За Слон благодаря ти! Ще се посети като имам път натам. Определено!

# 494
  • Мнения: 1 175
Хубаво изглеждат нещата на DiNi, ама като им видях цените.. няма да ме спечелят. Някакъв кекс ли беше 10 лв... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт