смучи си пръстите,как да го откажа?

  • 5 913
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
здр мами,от два дена бебчо почна да си смуче пръстите,как да го откажа.дърпам му ръчичката,но после хоп пак в устата,слагам рикавички,но и те не се задържат...

# 1
  • Мнения: 3 241
На колко е бебето?
Нормално е да си лапа ръцете, те бебетата така опознават света.
Не виждам смисъл от ръкавички.

# 2
  • Мнения: 159
на два месеца и половина,чувала съм,че не е хубаво,защото се истанявали пръстите Sadдали е вярно?

# 3
  • Мнения: 3 241
на два месеца и половина,чувала съм,че не е хубаво,защото се истанявали пръстите Sadдали е вярно?

Определено проблем за пръстите няма.
По-скоро е притеснително при дълго смучене на пръстите да не се изкривят зъбите.
Ако толкова те тормози му купи ортопедичнен биберон-залъгалка. Бебета имат нужда да задоволяват сукателния си рефлекс.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 122
за мен на тази възръст не е проблем, нито за пръстите, нито за зъбите...по-точно е опознаване на света и тялото...
а и не е палец....
но може да е сигнал за глад също...
може да пробваш и със залъгалка, но  не знам струва ли си....

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
На толкова ранна възраст не е проблем.
Някъде около третия месец зъбите за почват да се образуват и венците засърбяват - може да е от това.
Моето детенце също го прави.  Peace

# 6
  • Мнения: 223
Не пръстите , ами цялата ръка си пъха в устата много я сърбят венците на почти 7 месеца е и явно ще и никне зъб ooooh!  някъде на вашите месеци започна да си смуче пръстите.по-добре не пробвай с биба залъгалка , ние така свикнахме с нея че до 1 клас няма да я откаже baby_neutral знам , че ако след 1 година си смуче палеца тогава вече трябва да се опиташ да го откажеш , точно заради изтаняване на пръста(имам позната с такова дете)още сте малки нека да ги смуче,аз така и се радвах когато започна да го прави вече опознава света Flutter

# 7
  • Мнения: 925
Не мисля, че е проблем  Peace Ако те притеснява - давай залъгалка /макар, че това е временно решение, защото примерно моят я плюеше и напъхваше цялата ръка в устата/. Честно казано не съм виждала бебе, особено в периода на активното зъбоникнене, което да не си пъха пръстчета в устата  Peace
Просто трябва да си доста внимателна от хигиенна гледна точка  Peace

# 8
  • Мнения: 159
за мен на тази възръст не е проблем, нито за пръстите, нито за зъбите...по-точно е опознаване на света и тялото...
а и не е палец....
но може да е сигнал за глад също...
може да пробваш и със залъгалка, но  не знам струва ли си....
не и палеца почна да суче,преди го пражеше като е гладно,но сега е друго,а и залагалка не иска...

# 9
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
не и палеца почна да суче,преди го пражеше като е гладно,но сега е друго,а и залагалка не иска...
И при нас е така.Първо беше от глад, сега ръцете са постоянно в устата - сърби го детето.  Grinning



след 1 година си смуче палеца тогава вече трябва да се опиташ да го откажеш , точно заради изтаняване на пръста(имам позната с такова дете)

Може да се получи деформация на захапката, но това е след 1 (ако не и 2) годишна възраст, при продължително и упорито смучене Whistling.....

# 10
  • Мнения: 275
И аз не мисля, че има смисъл да се безпокоиш при толкова малко бебе.
Смукането на палеца е рефлекс, недей мъчи бебче с "възпитание" толкова малко.
И моята дъщеря си смуче палеца (биба категорично ми отказа), когато й се спи или е притеснена.
Това е период и ще го израсте в един момент.
Действително може да повлияе неблагоприятно на подреждането на зъбките, но преди това те трябва да израстат, нали?
Щастливо и спокойно бебе и мама Ви желая  Peace

# 11
  • Мнения: 245
И аз искам да попитам как почиствате ръчичките да бебето си , миете ли ги постоянно или с мокри кърпички ги почиствате?аз и ги мия но не мога по цял ден да я държа под чешмата Whistling

# 12
  • София
  • Мнения: 44 122
от какво има чак толкова да ги чистиш постоянно? от въздуха ли?
като са по-олигавени или нещо - на мивката...ама това далеч не е постоянно.... иначе то едно малко бебе предимно чисти неща пипа - чаршафи, одеалца, играчки....и мама...

meryyy_84 - моето нито биба искаше, нито нищо...имаше един малък момент когато си лапаше ръчичките - точно с опознавателна цел, иначе го кърмех на поискване и това беше досататъчно.

# 13
  • Мнения: 159
благодаря ви момичета Hugзначи няма място за притеснение...казаха ми,че пръста се истанявал и се стреснах,като го гледам как енергично си смуче палеца... baby_neutral

# 14
  • София
  • Мнения: 39 771
meryyy_84, пръста може да изтънее, но това става с времето. Т.е. от 1-2-3 слагане на пръстите в устата няма да стане нищо.
Дъщеря ми на 2месечна възраст си беше намерила устата и блажено спеше с палец в уста Simple Smile След като порасна малко и започна да си лапа пръстите по-често, предложих залъгалка.
Синът ми не искаше залъгалки. Той започна да си лапа пръстите като порасна, т.е. малко преди 2г Simple Smile Но пък успешно успяваше да си пъхне цялата длан в устата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт