билките лекуват ли?

  • 44 875
  • 143
  •   2
Отговори
# 75
Разбирам,Jam,но и ти не си разбрала добре това,което пиша. Знам,че билките няма да отпушат тотално запушени тръби.Но и инвитро и други лечения са много скъпи и за жалост често неуспешни.Тогава какво-ако не мисля оптимистично,а реалистично,дали ще издържа.А виждам ,че ти си бременна-честито от сърце!На мене ми се иска да вярвам,че освен инвитрото има и други начини ,но няма да разчитам изцяло на тях,разбирасе. А ти защо си в лошо настроение? Тежка бременност?Блазя ти!И аз искам!

# 76
 Въпросът на tinita беше "билките лекуват ли". А след това пита конкретно за някоя си доц. Кирчева от Пловдив. Може би трябваше да формулира въпроса си по-скоро и само дали тази конкретна докторка може да лекува с билки, т.е. дали може да постави правилна диагностика, да предпише правилната, индивидуална комбинация от билки с оглед и на общото здравословно състояние на пациента. Ако това я интересува, разбира се. В такъв случай е добре да се сондират не само мнения на успешни и неуспешни случаи, а и да се поговори със самата лекарка. Попитай я директно откъде има тази подготовка да лекува с билки, т. е. къде е специализирала този вид лечение. Ако е сериозен лекар-лечител, тя не трябва да се притеснява от тези въпроси, даже трябва да има копие от сертификата си, залепен в кабинета и. И в случай, че тя има нужната квалификация точно в тази област, остава на теб да прецениш дали да и се довериш. Рискът е точно както и при докторите, които лекуват с лекарства, произведени от фармацевтичните компании. Това, че е доцент не е никакъв плюс, защото тя може да е доцент по "уши, нос и гърло" и да е изкарала само някакъв курс по билкарство. В такъв случай аз не бих отишла при нея. Всеки си решава сам. Първата част на въпроса "билките лекуват ли" я възприемам по-скоро като риторична. Известно е от векове, че билките лекуват. Билките са лекарство, което с естествения си не химически състав  по естествен начин влият на човешкия организъм. Разбира се, че не лекуват всичко (например заболявания в сериозно напреднала фаза), но и лекарствата, произведени от фармацевтичните компании, не лекуват всичко. Да не говорим за страничните ефекти, които вече се възприемат като нещо нормално. За Китай знам, че в болниците за по-тежките случаи се комбинира западна (така казват на официалната) медицина и китайска медицина. Обаче неправилно предписаната билка, а и в неправилната доза също може да има страничен ефект и да навреди. Моят доктор китаец казва, че ако се предозира жен-шенът може да предизвика кръвоизливи даже.  А аз си мислех, че няма проблем, ако си купувам жен-шен свободно от аптеката и да си го пия "ей така за повечко енергия". В този смисъл не знам доколко можем да се доверяваме и на аптекарките (чета разни неща за някаква аптека "Богомил", или нещо подобно беше), които "компетентно" ни препоръчват най-различни билки. Някакъв спор възникна тук за мястото на вярата в билколечението. Мисля, че мястото на вярата не е там. Т. е. билките със състава си лекуват независимо дали вярваме в тях, или не. Съставът им влиза в допир с кръвта и тялото ни реагира. Вярата има място например, ако ходиш да се молиш за бебе пред икона, в църква, при молитвите. Нали като пием един аналгин, когато ни боли главата, не си казваме "трябва да се концентрирам и да му повярвам". Тялото ни реагира на аналгина независимо от нашата вяра.   В този смисъл трябав да не забравяме, че билките са природно, естествено лекарство, което обаче може да навреди, ако не е правилната билка за нас. За това мисля, че всичките билкови хапчета от сериата на Тошков и разни други, не трябва да се продават свободно в аптеките - как така ние ще си изберем лекарство против кисти например. Нужна е консултация с лекар, който да ги предпише. Ами, ако избереш неправилната билка. Освен това е много важно общото ти здравословно състояние - какви други заболявания имаш и дали тази билка няма да навреди. Знае се например, че отварата от мента действа успокояващо. Но изпийте литър, два на ден и ще видим дали няма да колабирате от ниско кръвно. Спомнете си и за татула, чиято отвара може да ни умъртви. Така че нещата са много комплексни и зависят от много неща. В България все още лечението с билки е в ръцете на баби и дядковци, които нещо са чули и понаучили от по-стари от тях. Уж си мислим, че сме страна, където билките имат дълга традиция, но липсват добре подготвените хора, които да ги предписват. Затова е редно лечителите с билки да бъдат проверени, т.е . доколко са компетентни, да им се дадат сертификати и знаещите и можещите да се признаят от здравната система; така е в UK например. Моят доктор китаец например е станал професор по традиционна китайска в Китай, там и преподавал даже това, но от 10 години е в UK, където е признат от здравната система - сертификатите му са залепени в кабинета му. За 6 месеца лечение по този начин успях да излекувам неща, които при мен са били хронични. Но с билки, предписани от лекар, учил цял живот за това. Никого не агитирам за абсолютно нищо - не съм лечител, а само пациент. Много неконцентрирана мисъл има по форумите, но най-тъпото е като почнат да се иронизират чуждите мнения; в частност мненията за китайската медицина, която в БГ почти не е позната в автентичния си вид (може би най-вече акупунктурата). Всеки прави своя избор и си носи последствията след това.
Съжалявам за дългия текст, но нещата винаги имат много страни, защото и животът е многолик. Успех на всички!


Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 23:57 от Emmona

# 77
  • Мнения: 157
Аз си купих билките от аптеката на "Поп Богомил" и като мине още поне месец ще отида на лекар, за да видим как са кистите. Тогава ще имам категоричен отговор на въпроса "билките лекуват ли?". Засега само мога да кажа, че доста изчетох по темата. И наистина съм слушала за баба Дора от с.Марково и за тампоните, дето се мушат някъде си... Ама си избрах билките и ми се иска "да лекуват!" Simple Smile

# 78
Аз"некомпетентната верваща от форумите" не се изживявам като светило на медицинската наука,за да давам съвети наляво и надясно,но и не искам да съм като шопа,който,като видял жираф в зоопарка,казал:"Е те такова животно нема"Защото билките лекуват в ръцете на истински билкари .Друг е въпроса,че малко са истински познавачи и имат и медицинско образование.А също и че лекарите не дават гласност на случаи,когато е настъпило подобрение в резултат от билколечение на болни от рак дори,за да не им се присмеят такива"компетентни"Пази боже,сляпо да прогледа.А да не би официалната медицина да е излекувала някой с напреднал стадий и после да няма рецидиви.Не отричам класическата медицина,отричам някой да  казва-билките не отпушват тръби и не лекуват кисти без да е напълно,ама напълно сигурен.А знаете ли ,че е жестоко да кажеш на една жена,която отчаяно иска дете колко са вредни тези синтетични хормони с които се тъпчем.И какви последствия ще понесат много от насслед години.Само че фармацевтичните компании да не са луди да казват цялата истина.А в Б-я мъглата по тези въпроси е още по-голяма.

# 79
  • Мнения: 522
Аз си купих билките от аптеката на "Поп Богомил" и като мине още поне месец ще отида на лекар, за да видим как са кистите. Тогава ще имам категоричен отговор на въпроса "билките лекуват ли?". Засега само мога да кажа, че доста изчетох по темата. И наистина съм слушала за баба Дора от с.Марково и за тампоните, дето се мушат някъде си... Ама си избрах билките и ми се иска "да лекуват!" Simple Smile
Успех с билките, но за да има ефект трябва да се пият поне 3 месеца.Айде ако не ти мине ще ти дам рецептата с тампоните.На майка ми кистата беше 7 см., направо си беше за операция.
 newsm10

# 80
  • Мнения: 522
Аз"некомпетентната верваща от форумите" не се изживявам като светило на медицинската наука,за да давам съвети наляво и надясно,но и не искам да съм като шопа,който,като видял жираф в зоопарка,казал:"Е те такова животно нема"Защото билките лекуват в ръцете на истински билкари .Друг е въпроса,че малко са истински познавачи и имат и медицинско образование.А също и че лекарите не дават гласност на случаи,когато е настъпило подобрение в резултат от билколечение на болни от рак дори,за да не им се присмеят такива"компетентни"Пази боже,сляпо да прогледа.А да не би официалната медицина да е излекувала някой с напреднал стадий и после да няма рецидиви.Не отричам класическата медицина,отричам някой да  казва-билките не отпушват тръби и не лекуват кисти без да е напълно,ама напълно сигурен.А знаете ли ,че е жестоко да кажеш на една жена,която отчаяно иска дете колко са вредни тези синтетични хормони с които се тъпчем.И какви последствия ще понесат много от насслед години.Само че фармацевтичните компании да не са луди да казват цялата истина.А в Б-я мъглата по тези въпроси е още по-голяма.
newsm10 newsm10

# 81
  • Мнения: 4 324
Всички сме големи хора, всички носим глава на раменете си, всички си търпим последствията.
Въпросът „Билките лекуват ли?” е труден, а отговора още по труден. Личното ми отношение към билките и този вид лечение, няма никакво значение.
НО, моля Ви не си правете тампони, защото ако клеченето над зелка е донякъде безобидно, то слагането на тампони е много, ама наистина много рисковано!!! Моля помислете преди да действатве!!! Може да си навлечете много главоболия от подобен вид „лечение”. Ако при някои жени тези тампони, не са показали вредните си качества, това не значи че на Вас няма да се случи. ВНИМАВАЙТЕ!!!

# 82
  • Мнения: 522
И какво толкова опасно може да има?Обясни ми ако обичаш!
Никой не може да ме убеди,че билките не лекуват, нито че тампоните са вредни.Казвам го от личен опит.Майка ми изпи една камара хапчета но кистата не помръдна.Добре,че приятелка и каза за тампоните 15 дни преди операцията.Направихме тия `вредни` тампони 10 дни и от кистата нямаше и помен.Това беше преди 5 години от тогава, сме я казали поне на 10 жени още и всичките са ни благодарни!

# 83
  • Мнения: 4 324
Няма време днес да ти "разсяснявам", ама ако до утре някой не го е сторил, непременно ще ти обясня толкова трудно забележимите опасности

# 84
  • Мнения: 522
Добре ще чакам с нетърпение.

# 85
  • Мнения: 4 324
За слагането на тампони и други подобни "рецепти" съм много против и веднага ще кажа защо !!! Както беше казал един лекар - с такива неща можеш да си нявлечеш доста неприятности на главата - гъби, бактерии, възпаления и какво ли още не         
При приготвянето на едни такива „лековити” тампони се минава през няколко операци, нали!!! При всяка една от тях можеш да замърсиш уж стерилния тампон, колкото и каквато и да било хигиена да спазваш!!!
В зависимост от рецептата която ще използваш  (че съм чела за какви ли не щуротии) и естественно съставките и, също съществува риск - някои продукти действат изгарящо (съвсем безобидните смокиня и чесън например - не се чудете имаше и подобни тампони с тях преди време) с други пък ще промениш средата на влагалището, с което пък ще помогнеш на бактерии и гъби да се загнездят по-лесно.

С подобни рецепти само рискувате здравето си! Пийте си чайчета и билки, но не си слагайте тапомни. На хигиенните тампони, които се счита че са стерилни, пише че дори и те могат да предизвикат токсичен шоков синдром, а какво остава за тези които ще си приготвим собственоръчно       

Преди да използвате каквато и да е "рецепта", споделете с лекар, но не си правете експерименти.

# 86
  • Мнения: 508
Таня,вь3хищавам ти се на тьрпението,което имаш.  bouquet

# 87
  • Мнения: 157
Нали ви казах - пия си билките и много ми се иска да ми помогнат. Кистите не са ми много големи...  Thinking А тези тампони ги четох някъде. Майка ми беше видяла рецептата в някакъв вестник, написана от жена, която се беше излекувала и наистина звучеше убедително. не че не вярвам, но мисълта за дискомфорта и риска от разни инфекции / както казва Верити/, ме отказа да пробвам дори. Crossing Arms Интересно ми е какво предлага тази д-р Кирчева и ако до няколко месеца не съм бременна, мисля си дали да не отида до Пловдив?
Какво бихте ми казали за нея? То майче това е друга тема Embarassed

# 88
  • Враца
  • Мнения: 5 203
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13813.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55352.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1675.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2846.0
Тези теми са малко старички, но може би ще ти помогнат да решиш дали да ходиш или не.
Успех!

# 89
Здравейте момичета.Прочетох въпроса за билките и отговорите.Искам да споделя с вас нещо по този въпрос.Аз 10 години се борих за дете  както вече съм споделяла във форума и съм опитвала какво ли не.Билки пих но тръбите ми се отпушиха чак след калолечение в Поморие(д-р Продромов назначи процедурите и следеше тяхното изпълнение -цял живот ще го споменавам този човек както и д-рТокин от Варна който ме изпрати при него)Билките според мен помагат но трябва да не се пият самастоятелно а паралелно с лечението и то под контрол на лекар.Това е моето скромно мнение.А билките червено подъбиче невен цариче клинавче маточина мента жълт кантарион(ПРОТИВОВЪЗПАЛИТЕЛНО ДЕЙСТВИЕ)седефче бял равнец шипка  бял имел зърнестец са все за женски проблеми.Може да опитате с клинавиче и червено подъбиче-прави се чай който се изпива непосредствено преди бебеправенето и се подслажда с мед.ВНИМАНИЕ няма да ви навреди но все пак предупредете лекуващия Ви лекар че пиете и билки.Успех на всички и скоро да се похвалите със бременност.

Общи условия

Активация на акаунт