Баба каза така ...

  • 540 115
  • 758
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 720
rotfImao
Браво , полезна темичка !

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 14:38 от Мимито & Светла

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
А при ечемик? Знаете ли някакъв "бабешки лек"? Ечемика излиза върху горния клепач на сина ми...Благодаря!   bouquet

# 317
  • Мнения: 720
А при ечемик? Знаете ли някакъв "бабешки лек"? Ечемика излиза върху горния клепач на сина ми...Благодаря!   bouquet
Не се ли потъркваше ечемика със златен пръстен  newsm78

# 318
  • Мнения: 338
абе златния пръстен май не действа - и аз съм опитвала, но без ефект. пробвай да превариш вода и я съхранявай с похлупак (да не се замърси); купи си стерилни марлички - топни едната марличка в стерилната вода (преварената) и му избърш едното око от носа към слепоочието. после същото с друга марля на другото око. аз така правя на дъщеря ми и нито конюнктивит хваща , нито нещо друго. а като започне да сълзи, пак така я избърсвам и дотам е.
айде после да кажеш дали става нещо. Hug

# 319
  • Мнения: 679
Благодаря много на Mamma и maria t за следните рецепти:

6. За всякакъв вид кашлица - изключително лесен и много ефикасен  бабешки метод
Взима се 1 средно голяма глава лук. Обелва се и се издълбава като чашка като се подрязва основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълва се "чашката" със захар и се оставя в чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Дава се веднага след събуждане - на гладно.

      Скоро ми казаха една бабина рецепта за сополи, пробвах я преди десетина дни, когато малкия се разболя, едвам дишаше горкия - почти цяла глава чесън се настъргва, прецежда се през марля и се добавя малко мед. / да стане като кашичка/.С тампонче за уши намазвам ноздричките на детето и той спи цяла нощ спокойно.

Детето ми кашля вече сигурно три седмици, а сополите не спират. Тази сутрин й дадох да пие сок от лук със захар за кашлицата и сок от чесън с мед за сополите. Трябва да ви кажа, че сутринта се изкашля 2 пъти и досега повече не съм я чула, нослето и него го избърсах 1-2 пъти и край! Няма сополи! Само че нослето й го мазнах сутинта след ставане. От чесъна си порева малко, но важното е, че се оправи детето, а на сока от лук въобще не се е противила.

Много благодаря, момичета!   bouquet

# 320
при кашлица също помага и мед смесен 1-2 прахчета ванилия,разбърква се  добре и се изяжда.Може и да се сложат ванилийте в чай също има ефект. Peace

# 321
  • Мнения: 679
И аз видях нещо подобно в сайта на баба Ванга:

КАШЛИЦА (детска) - 100 г мед и 100 г прясно масло се смесват с 1 пакетче ванилия. Взема се три пъти по 1 чаена лъжичка.
КАШЛИЦА (детска, упорита) - Сваряват се 1 картоф, 1 глава кромид лук и ябълка в литър вода, докато водата остане наполовина. дава се на детето три пъти на ден по чаена лъжичка.


http://myshop.bg/vanga/prescriptions.html

# 322
  • Мнения: 11 607
17стр....незнам дали е било написано...

При кашлица - 5 локума, 5 стръка индрише и 5бр. бонбони лукчета се заливат с 1л. вода и се вари докато водата стане 500мл. Изстива и се пие регулярно.

# 323
  • Мнения: 410
мед, масло + ванилия и на нас ни помогна

на мен и сок от лук + мед по равно.

за гърло - мазане със сода, едно време баба ми така ме мажеше

а мама - с гранофурин

за хрема, сополи, моите колеги правят капки от едно цвете - Сълзите на Щопен. Не съм пробвала, но казват че действало от раз

# 324
  • Мнения: 6 441
17стр....незнам дали е било написано...

При кашлица - 5 локума, 5 стръка индрише и 5бр. бонбони лукчета се заливат с 1л. вода и се вари докато водата стане 500мл. Изстива и се пие регулярно.
Какво точно значи регулярно? newsm78

# 325
  • Мнения: 555
за хрема, сополи, моите колеги правят капки от едно цвете - Сълзите на Щопен. Не съм пробвала, но казват че действало от раз

Marietta, моля те дай повече информация за това цвете - какво е то и ако имаш снимка...

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 23:25 от Тedy

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
17стр....незнам дали е било написано...

При кашлица - 5 локума, 5 стръка индрише и 5бр. бонбони лукчета се заливат с 1л. вода и се вари докато водата стане 500мл. Изстива и се пие регулярно.
Какво точно значи регулярно? newsm78
Аз я знам така тази рецепта + 5 орехи, измити, натрошени с черупките и едно пакетче небет шекер (продава се в аптеките). Изстива, тогава се прецежда и се изпива от детенце за 2 дни (по няколко пъти на ден да си пийне по глътка)
За деца, които не трябва да консумират мента - без лукчетата... Peace

# 327
  • Мнения: 119
Запис !  Peace
Много хубава и полезна тема!

# 328
  • София
  • Мнения: 72
      Скоро ми казаха една бабина рецепта за сополи, пробвах я преди десетина дни, когато малкия се разболя, едвам дишаше горкия - почти цяла глава чесън се настъргва, прецежда се през марля и се добавя малко мед. / да стане като кашичка/.С тампонче за уши намазвам ноздричките на детето и той спи цяла нощ спокойно.
Искам да изкажа специални благодарности на Мария за тази рецепта  bouquet. Бях с много лоша хрема. Капах какво ли не. Снощи си сложих от тази кашичка и на сутринта бях като нова. Само да попитам тези, които сте пробвали рецептата, как ви подейства в началото? Аз не можах да спра да кихам. После се успокоих и спах цяла нощ без проблеми.  Това ме прави малко резервирана дали да ги сложа на детето, но ефекта е невероятен.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Често при спад на имунната система ми излизат херпеси. И моята баба каза да ги натърквам сутрин в дръжката на вратата. Старите хора казвали, че цитирам: "така почесваш м***те на дявола". Помага  Peace

Общи условия

Активация на акаунт