Любители на котки - тема 45

  • 37 022
  • 728
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 175
kotkovo, това чудовище да не е мейн куун? Те са такива огромни, и рошави. Представям си каква гледка би била такава котка в съжителство с йорки, примерно  hahaha Те и без това котките обикновено командорят кучетата, но в такава комбинация кучето просто загива, хихихи.

Но специално за регдол се сещам, че това са котки е с мнооого нисък тонус  Rolling Eyes И някак ми става малко (неизяснено защо) гадно,... може би защото ако една котка не си играе и не фучи насам-натам, дали би била щастлива  newsm78

Споко, нищо им няма на тонуса -



Това че са със спокоен характер и дават да се гушкат не значи, че им липсват уменията да играят и тичат или пък че са нещастни. Котките по принцип са с нисък тонус и спят през по-голямата част от деня, но всяка си има своите моменти на игривост и енергичност. Особеността на тази порода е че е селектирана за общителност и гушкливост, затова е спокойна в ръцете на хора, но иначе си е котка като котка.

Много са красиви и Кети и Зори, пък и с такива сходни тъжни съдби.  Дано се намери Зори и пътешествията й да имат такъв щастлив край като на Кети.

# 271
  • Мнения: 96
Страшни писанки  Hug

# 272
  • София
  • Мнения: 462
Ган, много съжалявам за Мо...как сте?

Днес във входа ни подхвърлиха поредното коте...край няма.
Събудих се в ранни зори от котешко врещене и скочих като на пожар, защото си помислих че Маца плаче.Оказа се рижо бял кот, на около 4 месеца.
Занесох го в мазето (там си имат купички и постелки предблоковите котки) сипах му да яде, милия яде и ръмжи ама с такива страшни звуци.. След обяд ходих , показах му от къде да излиза, храних го и се галихме.И преди малко пак слезнах за същата процедура.
Обаче една от големите котки се е върнала от поход (през деня я нямаше) и го бие  Confused

Много ми се иска да го нащракам и да пусна обява за него, но за целта трябва да го взема, изкъпя,обезпаразитя и да го задържа докато/ако го поиска някой.
Моята котка е много ревнива, вкъщи също не искат 2ро коте..Не знам какво да правя.
Тази нощ ще мисля и утре ще видя как се развиват нещата долу.

Бях обещала да дам инфо за кастрационните центрове.За съжаление цяла седмица звъня на този в студ, град, по всяко време на деня и никой не вдига.
Днес се свързах с едно момиче от кетс френдс , и тя не знае защо не вдигат, би трябвало да работят в момента.Иначе го похвали, каза че мн добре работели.
Няма страционар там, след кастрацията трябвало да бъдат на закрито котки 1 ден, максимум 2. Шият с резорбиращи конци и не е нужно сваляне, т.е. повторно водене.
И другата седмица ще опитам да се свържа, макар че с това застудяване сигурно не е мн подходящо ...и докато се затопли те пак ще народят....

# 273
  • София
  • Мнения: 149
Като порасне достатъчно Касиопея ще си направи и поколение живот и здраве, та се надяваме да има и разнооки бебета красиви като нея. А голямата няма да я пускаме да се запложда, но засега контролираме разгонването с инжекции- жал ми е да я кастрирам.Грешно ли постъпвам?

# 274
  • Мнения: 1 175
Като порасне достатъчно Касиопея ще си направи и поколение живот и здраве, та се надяваме да има и разнооки бебета красиви като нея. А голямата няма да я пускаме да се запложда, но засега контролираме разгонването с инжекции- жал ми е да я кастрирам.Грешно ли постъпвам?

За кастрацията има информация на първа страница в темата - ето ги линковете пак, тук и тук. Това не е тежка операция и въпреки, че е нормално да се притесняваш, това е най-доброто решение както за котката, така и за теб. Много тук сме с кастрирани женски, и можем да те уверим че се възстановяват бързо и операцията си струва. Някой беше писал за опасностите от противозачатъчните инжекции и хапчета, но сега не мога да намеря линк. Колкото до Касиопея, желанието за красиви котенца не е достатъчно оправдание да се заплоди една котка. А къде ще отидат после малките? Толкова обяви и бездомни котета има, че намирането на стопани не е нито лесно, нито гарантирано. Освен ако нямаш уредено място където ще отидат да живеят, е безотговорно да ги създаваш. Всички обичаме да гушкаме котенца, особено ако са децата на нашите си котки, но това е отговорност за която трябва да сме готови. Ако има желаещи за бъдещите котенца на Касиопея, нека си направи поколение, но иначе си е риск. Колкото до каката, по-добре за нея е да бъде кастрирана веднъж и да се приключи въпроса, отколкото да бъде бодена с инжекции до края на живота си (а тя ЩЕ продължава да се разгонва до края на живота си. На баба ми котките раждаха до 15-16 годишна възраст, до последните си дни).

# 275
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Момичета,моя близка си взеха коте на около 5-6 месеца,видях го на снимка-много сладко.Снощи котето яло съвсем малко,тази сутрин е било много отпуснато и после е умряло.Много тъжно,горкото коте.Имате ли идея какво може да му е станало за да умре така бързо.Тя ми каза 4е е било игриво,купували са му готова храна.Миналата седмица го изкъпали,може ли да е от това?Много се притесняват,защото имат малко дете и незнаят какво му е било на котето Praynig
Най-добре да питат лекар. Не мога да си представя от какво ще умре така бързо, не мисля че е от къпане обаче Sad Едва ли има опасност за тях, котките не предават такъв тип болести на хората. Жалко за котето Tired

# 276
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Нааай-накрая ми остана време за форума и за мяу-темата.
Нашата черна госпожица ми докара беля на главата и направо бях луднала. Една неделя (седмица след като си я взехме) се събудих обрината по ръцете в ситни пъпки, сърбящи ужасно (няма начесване - колкото повече чешеш, повече сърби). Помислих, че нещо ме е полазило, обаче пъпките започнаха да растат скорострелно и да добиват вид на херпеси - боли, сърби, пълен ужас. Викам, край, хвана ме варицела за 3 път. Отивам на лекар и се оказва, че е от маца - гъбички било (microspora  canis, ако се не лъжа). Лекарката ме успокоява, че нямало страшно, обаче аз се стреснах мн. здраво - толкова улични котки са минали през ръцете ми и такова чудо не е било, викам си не е нормална тази работа. Прибираме се и мъжа ми вижда, че и той е с пъпки. Открихме и по Данаил (сина ни). Е, сега загазихме, си казвам, не си е работа с гъбички да се занимаваш. Започна едно лудо дезинфекциране с белина на подове, маси, и всякакви повърхности; покривала, дрехи, всичко което можеше го изпрах и него с белина, после гладих като луда (прочетох в нета, че белината е с фунгицидно действие и при заразени помещения действа добре с/у гъбите). Това става вечерта (котето предстои да го водим на ветеринар на другия ден) и аз съм се вкарала в страшен филм. Ветеринара потвърди ситуацията, ухото на Флора имаше раничка и от там всичките ми проблеми дошли. И той каза, че ситуацията е ежедневно срещана и няма от какво да се притеснявам, а аз продължавам да не вярвам - все пак бях като краставо куче, не смея да пипна котето. С мазане на всички вкъщи след около седмица нещата се нормализираха.
Та, разказвам това, ако на някой му бъде полезно. Ако съм досадила, ме извинете. Сега се връщам да чета.  Simple Smile

# 277
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Добро тро на всичики  Hug
Последният разказ ми напомни за моето детсво. Майка ми (видна коткоманка) винаги прибираше някое малко улично коте. И винаги двете с нея имахме някъкви кръгли лишеи по ръцете, заради които ходихме по лекари и се мажехме със сециали мазила.

Искам да ви попитам нещо. Като купих хапчето против глисти и тения ми казаха, че котката може да се разтрои. Да обаче снощи Кети се изходи и дори беше барабонесто. Днес сутрината изпражнинията й бяха нормални и напълно чисти и двата пъти. Ако има паразити, до колко време след хапчето би и изкарала?
Иначе, аз нямало е защо да се притеснявам, че е подута и с по-твърд корем. Изходи се животното и се втали, а коремчето стана меко.
За колко време се съвземат след кастрация? Все пак си е коремна операция, пък и не си ли ближат раната?
Моят мъж не беше доволен, че прибрах Кети без да го питам, но вчера привиках и свеки на моя страна (и тя има котка), и той като видя колко щастливо детето - се примири.

# 278
  • Мнения: 6
елхичка, тъкмо прочетох поста ти за гъбичките преди да отидем до ветеринаря с малката и айде, върнахме се със спирт против гъбички...  Rolling Eyes
Не ми дава да я намажа, засегнатото място е малко, слава Богу, но не трябва да се разпространява, не знам как ще се справя с това мазане.
Сега гледам да не я пипам, тя ми е сърдита сега и без това, но трябва ли се и аз да мия всичко с белина и да я изолирам, оф снощи така добре се спогодихме, а сега да я държа настрана.....  Sad
Приемам съвети и препоръки.

# 279
  • Мнения: 239
Здравейте и от нас
Аз съм малко по-добре... ама мъжо едвам се крепи... ще се оправим - времето лекува. Не ни е за първи път, но това дойде изневиделица, а и беше младо куче - как да го очакваш. Според мой познат - човешки лекар - причина за смърта най-вероятно е емболия или тромб... нещо  което неможе да се предвиди или пък да се предотврати. Ако беше следствие на упойката е щял да умре още на операционната маса. А упойката може да уреди важен орган само ако той си има някакво увреждане преди - а той нямаше такива признаци... без проблем си тичаше по 20 км с висока скорост.
Извинете ме за спама, но това може да се окаже полезно за всички... не го пожелавам, но винаги е добре да сме информирани.
И за да не е съвсем спам - нашите маци са много добре. Сякаш нищо неразбраха и Мо май не им липсва... или аз не ги разбирам...

гуш за всичките ви сладки пухита

# 280
  • Мнения: 359
Милото кученце... Cry

За гиганстката котка да кажа - да, мейн кун е. На изложбата ги продаваха по 2000лв. парчето - бая сериозно парче Joy! Но стопаните на едната казаха, че тежали 6-7 кг., което хич не ми се видя много. Явно козината е повече. Все едно, де, няма да ме огрее. Не и при толкова клети бездомничета.

Имам въпрос - как се справяте с коледните елхи? Вещо ми се струва, че тази година ще сме без елха /или елхата ще стане на малки елхички 2 секунди след като я украсим!/ Joy

# 281
  • Мнения: 154
Нашата елха е цяла,само тук там има изръфани връхчета,но играчките по нея хич ги няма.Пренаредила съм я 100пъти и пак има търкалящи се топки из къщи LaughingЗасилва се,блъска се в нея и каквото падне го гепа и изчезва.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 25 242
О, аз елхата ще я сложа на 24-ти и ще я разваля на 1-2-ри, защото и Кетя е от тези дето си умират да размъкват играчки и гирлянди из цялата стая Crazy

# 283
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз, преди около 5 години украсих една елха и я сложих на централно място в хола. На следващия ден се прибрах от работа и о, чудо, елхата я нямаше - само определен брой играчки се размотаваха наоколо. Оказа се, че са я замъкнали в спалнята под леглото.   Joy

# 284
  • София
  • Мнения: 13 151
Аз, преди около 5 години украсих една елха и я сложих на централно място в хола. На следващия ден се прибрах от работа и о, чудо, елхата я нямаше - само определен брой играчки се размотаваха наоколо. Оказа се, че са я замъкнали в спалнята под леглото.   Joy

 Joy Joy Joy

Ние отдавна не проявяваме интерес към елхата. Но и в ранните им младежки години май само веднъж беше бутана  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт