Отговори
  • София
  • Мнения: 432
Здравейте.
Моля, споделете дали ви се виеше свят, преди да разберете, че сте бременни. При мен е малко специфично, защото още кърмя и нямам цикъл, за да се ориентирам по него. Възможно е завръщането му да е наближавало с предшестваща овулация и ние пък точно тогава с мъжа ми да сме се отдали на ласки. Два дни след това започна замайване, замайване, придружено с гадене. Не са минали обаче две седмици и не мога да установя със сигурност резултата с тест за бременност. Затова ажете, моля ви, имахте ли силен световъртеж в самото начало на бременността? Защото аз с първата нямах.
Благодаря на всички!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 011
Не съм имала.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 588
Не, нито първия път, нито сега. Със сина ми нямах абсолютно никакви неразположения и симптоми. Сега имах, но се появиха на малко по-късен етап. Два дни след зачеването не съм имала никакви по-различни усещания.
Дано резултатът е какъвто искаш. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 627
Аз бях така с първата бременност. Започна да ми се вие свят преди закъснението, един ден даже мъжът ми слезе с мен до спирката, за да ме качи на рейса - бях като пияна. Мина ми малко след положителния тест, значи десетина дни след закъснението.

# 4
  • Мнения: 808
Основната причина да си направя теста за бременност тогава беше точно виенето на свят и гаденето. Но все пак това не означава, че и при теб е заради това. А с кръвното как си? Аз съм с много ниско кръвно- средно 60/90 и често се чувствам доста замаяна.

# 5
  • Мнения: 1 054
Ами аз сега имам. Тест за бременност правих преди няколко дни и малко преди това много ми се виеше свят. С предишната бременност нищо такова нямаше! Бях на диета - отдадох го на това, че организма ми се е изтощил, диетата беше към края - 3 месеца вече. И до днес все си ми се вие свят - като стана /без значение рязко или плавно/, както си ходя, гладна, сита - няма значение, вие ми се свят.

Ще чакаме да кажеш, ако правиш тест.  Peace

# 6
  • Мнения: 925
Не, при мен нямаше виене на свят  Peace /Или по-скоро, тъй като съм с ниско кръвно нон-стоп, не съм отчела нищо по-особено в състоянието си от обикновено  Joy/

# 7
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз също не съм забелязвала да ми се е виело свят и при двете ми бременности.
В начална бременност и на мен ми беше ниско кръвното и при рязко ставане винаги ми се е виело свят, и виждах жълти кръгове пред очите си.

# 8
  • Мнения: 2 447
Не,не ми се е виело свят.Нито първият път,нито сега.Успех,дано резултата е такъв какъвто искаш.

# 9
  • Мнения: 4 335
Аз бях с много силен световьртеж и постоянно гадене,но не толкова рано,започна около две седмици след закьснението.
Защо не пуснеш един крьвен тест,резултата ще е сигурен?

# 10
  • Мнения: 74
Аз първия път не съм имала проблеми,но втория бях много зле,непрекъснато ми се виеше свят,но не толкова рано една седмица след като ходих на лекар.УСПЕХ.

# 11
  • Мнения: 4 734
аз пък точно от виенето на свят разбрах преди теста, че съм бременна...имах 2 случая на виене на свят, което не беше характерно- единия път когато си стоях и си сърфирах в интернет и втория пък когато се къпех в банята.... после прочетох, че това е един от симтомите за ранно диагностициране на бременност...но не всяка жена го получава..въпрос на късмет... Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 310
Не. Не ми се виеше свят. Спомням си обаче, че когато пиех противозачатъчни, от тях така ми се замайваше главата. Вероятно ти се наместват хормоните.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 432
Благодаря на всички! Много сте мили, майчици добрички!  bouquet

Добавям към гаденето и замайването още един потвърждаващ подозренията ми симптом - честото уриниране...
Кръвен тест няма да си правя - аз съм традиционалист. Искам си вкъщи, да си изчакам чертичките, докато сърцето ми бие. Embarassed
Снощи си направих едно тестче с пълното съзнание, че на 7-мия ден от акта, без цикъл за ориентир, нищо няма да покаже. Естествено, беше отрицателен. Иначе щях да си помисля, че е дефектен. Сега съм си наложила до неделя, т.е. една цяла седмица да не правя никакви тестове. Така че ще знам на 19-ти. Кой знае, може да е признак, че след година и половина без цикъл той отново се завръща и това да са просто бушуващи хормони...
С първата си бременност нямах такова замайване на главата. Другия признак - горчивото усещане в устата и постоянно съпътстващото ме усещане за повдигане, обаче не мога да ги сбъркам. Колкото и малка да е вероятността да сме уцелили овулация, която да е предшествала евентуално завръщащия ми се цикъл - сигурно шансът е около 2 процента, все пак съществува... Ще си кажа след седмица по същото време. #Crazy А до тогава ще ви чета какво сте ми писали. Още веднъж мерси!

# 14
  • Мнения: 1 054
Хм... симптомите ти са "хубави", но защо си мисля, че 7 дни след акта е ужасно рано, за да са бремелински? Та сега между 7мия и 10тия ден тепърва ще се имплантира евентуално оплодената яйцеклетка, ще започва да се отделя ЧХГ... Ще следя темата и ще ти стискам силно палчета!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт