Занимавки, моделиране, апликации за малки и големи 3

  • 260 410
  • 737
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 849
Момичета, много се радвам, че ви открих, аз много се занимавам с такива неща, а имам и бебка с която скоро ще ми трябнат още идеи. Попитах чичо Гугъл за "морска пяна маджун" и той ме изпрати при вас. Не откривам къде сте обсъждали този материал. Моля за инфо. Благодаря и приятна слънчева седмица.  sun

ако става въпрос за материал, който се моделира като пластелин, съхне на въздух и после е по-лек и плува във вода, STAEDTLER имат такъв продукт (въздушна глина го водят май  Rolling Eyes)  офисът/магазин на вносителите се намира на Плиска, а предполагам го има и по другите магазини за подобни материали (напр. Слънчоглед)  Hug

# 166
  • Мнения: 7
ако става въпрос за материал, който се моделира като пластелин, съхне на въздух и после е по-лек и плува във вода, STAEDTLER имат такъв продукт (въздушна глина го водят май  Rolling Eyes)  офисът/магазин на вносителите се намира на Плиска, а предполагам го има и по другите магазини за подобни материали (напр. Слънчоглед)  Hug
[/quote]
Въздушната глина си е глина, а това е стелеопорени топчета с някаква течност в различни цветове. Не знам как се работи с нея и като изсъхне как се процедира след това?

# 167
  • София
  • Мнения: 849
Цитат
ако става въпрос за материал, който се моделира като пластелин, съхне на въздух и после е по-лек и плува във вода, STAEDTLER имат такъв продукт (въздушна глина го водят май  Rolling Eyes)  офисът/магазин на вносителите се намира на Плиска, а предполагам го има и по другите магазини за подобни материали (напр. Слънчоглед)  Hug
Въздушната глина си е глина, а това е стелеопорени топчета с някаква течност в различни цветове. Не знам как се работи с нея и като изсъхне как се процедира след това?

хммм, това звучи много интересно  Flutter може ли снимка (или линкче), аз често наобикалям няколко такива магазинчета, ще проверя дали нямат или могат да поръчат  Hug

Последна редакция: вт, 19 юли 2011, 16:08 от Elitsa_z

# 168
  • Мнения: 7
Вчера отговорих, а днес като влизам иэ ми го няма та пак ще ти напиша. В книжарниците го има и така си се казва-морска пяна. Нямам от къде да ти го покажа понеже не го намирам никъде в комп. пространство. Peace

# 169
  • София
  • Мнения: 849
Вчера отговорих, а днес като влизам иэ ми го няма та пак ще ти напиша. В книжарниците го има и така си се казва-морска пяна. Нямам от къде да ти го покажа понеже не го намирам никъде в комп. пространство. Peace

ще се опитам да го издиря  Sunglasses но си мисля, че щом не намираш нищо, може би наименованието му е нещо по-различно на другите езици  Rolling Eyes ако имаш запазен опаковка, можеш ли да провериш на други езици как е кръстено (ако е буквално преведено, би трябвало на английски да е seafoam, а на немски meerschaum)  Hug

# 170
  • София
  • Мнения: 849
единственото, което намерих в нета, освен буквалното, беше някакъв материал, който се използва за подобряване работата на двигателя на кола  Rolling Eyes предполагам едва ли става въпрос за същото нещо  newsm78

можеш ли да снимаш твоята опаковка, ако вече си купила  Flutter

# 171
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 PeaceСамо да кажа, че намерих хартия за Hama beads  Peace

tanya_p - и аз пробвах с хартията за печене - същата работа върши. Шаблоните ни са и фигурки и правоъгълни и кръгли бордове - към тях имам два броя книжки с примери - доста са на брой.  Hug

В неделя измайсторихме в парка Заимов - на Алея на културата това:

В работен вариант:


И завършен:


Сега в къщи всичките ми дървени лъжици са приготвени за правене на още кукли  Joy
Аз се впечатлих от това:



Снощи приготвихме малко "заготовки" - за една малка купичка - ако стане хубаво ще се похваля.. Party

Магазинът е това - смятам да го посетя - http://kadifecraft.com/  Peace

# 172
  • Мнения: 33
В неделя измайсторихме в парка Заимов - на Алея на културата това:

Какво представлява тази Алея? В определени дни ли е?

# 173
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
DEATHyEo - инициативата беше обявена като Първа Европейска Алея на културата. Значи няма да бъде еднократна. Обикновено това са летни инициативи - в началото на юни в Градската градина имаше - Детски панаир - със същите горе долу инициативи, малко по-разнообразна програма, отново в два дни. Обикновено е инициатива на неправителствени организации, общината, някое посолство и т.н. Аз ги разбирам тези инициативи от други майки, от новинарски емисии, от публикации в интернет медии - новинарски най-често.......   bouquet

# 174
  • Мнения: 33
denniss   bouquet

Интересно ми е да видя на живо красотите, сътворени от детски ръчички... Все още се ослушвам за мое си  Laughing и поради тази причина съм малко встрани от средите, в които се обсъждат подобни събития. Надявах се да е всяка седмица или поне всеки месец...

ПП: Попадам на страхотни идеи и уникални произведения в тази тема. Благодаря за което  bowuu

# 175
  • Мнения: 1
denniss   bouquet

Интересно ми е да видя на живо красотите, сътворени от детски ръчички... Все още се ослушвам за мое си  Laughing и поради тази причина съм малко встрани от средите, в които се обсъждат подобни събития. Надявах се да е всяка седмица или поне всеки месец...

ПП: Попадам на страхотни идеи и уникални произведения в тази тема. Благодаря за което  bowuu

Можеш да видиш подобни неща на 20-ти Август 2011 пред Народния театър от 15.00 часа. Виж повече тук: http://www.facebook.com/event.php?eid=169649789772556 . Включително и кадифекрафт ще са там със щанд и безплатен уъркшоп за деца и възрастни със сърца на деца Simple Smile. Ще е много весело Simple Smile!

# 176
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Понеже есента ще дойде скоро се сетих за  Апликации от есенни листа
http://zverushka.net/napravi-si-sam/254-aplikaciya-ot-lista.html
http://nellyhris.snimka.bg/hobby/aplikacii-ot-lista.442154.18357024 - този албум ми е познат,сигурно е на някоя мама от форума,бързо да си признава за красотите   bouquet   bouquet   bouquet
Ако някой има и други такива линкове и има желание нека ги сподели   Hug

# 177
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
svetlaem - аз благодаря за линковете, че не съм гледала подобни апликации - на есен все букети и икебани правим   bouquet
С дъщеря ми сме се хванали да правим рамка за снимки - морска - от събраните миди. И не мога да улуча лепилото.  newsm78 Ако ги налепим със силикон дали ще стане?   bouquet Благодаря!

# 178
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Ние сме лепили миди с полихлоропреново лепило. Само, че изделията после съхнат по- дълго време. Продава се и в малки шишенца или тубички.

На мен най- много ми харесва Селт, но може да бъде и друга марка - например Хелмевект.

# 179
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
  bouquet Вела, благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт