От Дядо Коледа подарък си поисках и на Дюкан режима по празници устисках - 243

  • 32 149
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 287
alis_1 аз мисля че в изварата няма много въглехидрати,но не мога да съм сигурна,защото по наше село няма такива работи Simple Smile Има едно сирене направено от извара (0.5% мазнни и 2 гр В на 100 грама) ,но струва 12$ килото и направо ми се отяжда.Веднъж си купих за опит,обаче имаше вкус на тебешир и затова не повторих. В новата версия на Дюки(която се отрича в нашия форум) той дава 600-800 грама млечни(при задържане 600).За теб лично не знам, аз винаги съм си следяла по мен нещата-за мен може да е валидно,за теб да не е . Според мен ти доста закъсня с влизането в 3-та.Вече можеше даже и да си в 4-та.

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 21:34 от nikolexa

# 721
  • Мнения: 78
В новата версия на Дюки(която се отрича в начия форум) той дава 600-800 грама млечни(при задържане 600).За теб лично не знам, аз винаги съм си следяла по мен нещата-за мен може да е валидно,за теб да не е . Според мен ти доста закъсня с влизането в 3-та.Вече можеше даже и да си в 4-та.
Това значи, че трябва да спра да ям по две млека на ден Thinking

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
2 млека са 800 грама.

# 723
  • Мнения: 63
nikolexa , благодаря!
Дори и не съм подозирала, че има подобни лентички... Намерих ги в Amazon и ще си поръчам, но след месец сигурно ще са при мен. Някой запознат дали ги има по българските аптеки?
от гууугле-то http://www.zdravemarket.com/bg/ezine/show/-m-r-b-ch-t-b-b-t-b-z- … ch-f-t-e-1-g-.php мисля,че затова става въпрос Simple Smile  newsm78

# 724
  • Мнения: 287
Klee, ти нали си в трета? Или на 50 килограма още се вълнуваш от кетоза Simple Smile

В тоя нашия форум винаги се взимат предвид само крайно лишаващите варианти и това е.Мазо сте до дупка  Simple Smile

# 725
  • Мнения: 78
Да, в трета съм. Съжалявам, не съм догледала нещата Sad

# 726
  • Мнения: 1
Николекса, абсолютно съм съгласна - много закъснях с 3-та.
Обаче след шока, който получих с увеличените мерки, реших че до края на януари ми е толеранса и започвам твърдо трета.
Той, Дюки си го е казал, килограмите по калкулатора са тези които са лесни за поддържане, ама аз, не , дай още и стана така че във втора качих 1 кг и обиколките ми се качиха също. Тъпа, руса глава  #2gunfireе мойта работа. През последните дни на януари имам дни, в които си позволям ( много рядко) толерирани храни - нещо като прелюдия към трета. Насочвам всичките усилия към плавна трета и задържане на резултата и опит отново да сваля обиколките си със спорт. Най-лошото при мен е заседналия начин на живот - никакво движение, лятото покрай плажа и разходките вечер след работа, пък дори и половин часови след вечеря, започнах са свалям усилено, но сега.... по цял ден на бюро, вечер  - да готвя ли , да почивам ли, кое по-напред, за спорт никакво време

# 727
  • София
  • Мнения: 211
Много интересни и полезни дискусии, много благодаря!
Момичета, дайте съвет за най-плавно и разумно навлизане в трета. Ще съм ви безкрайно благодарна ако споделите своя опит и/или намерение за навлизане в трета. Искам да стане плавно, без бързане за никъде и максимално добре за тялото и организма ми. Разбира се, с минимален риск да тръгна да си възвръщам килограмите... Ох, пуст страх - уж се подготвям психически, ама все ме гони някаква параноя, че влезн ли в трета и почна ли да ям от позволените в нея неща и веднага ще почна да качвам килограми и мерки. Как да се предпазя това да не се случи? Вие сте - знам, че сте пълни с идеи, хитринки и разумни съвети.
И да помоля за мнения относно режимен хляб - пълнозърнест - пак питам за трета, разбира се.

# 728
  • Мнения: 0
Nikolexa ме заинтригува с тези тестове и ги гугълнах  Joy Та значи това което открих от различни форуми е че човек може и да си ги спести. Първо че може да покажат грешно ако човек не е пил достатъчно вода или ако пие много витамини и второ има достатъчно признаци че тялото е в кетоза. Някои от тях са метален вкус в устата, лош дъх, тъмна урина с лош мирис (предполагам става дума за първата урина), жажда, парене на очите, сухо гърло, остра телесна миризма, леко покачване на температурата....  Аз нямам абсолютно никакъв опит с такива тестове така че нямам лично мнение. Това е само информацията която намерих и може да е полезна на някой. За себе си мога потвърдя повишената температура (меря си всеки ден базалната температура и в цикъла в който бях стрикта наистина температурата ми беше по-висока), паренето на очите и промяна в потта. Имах чувството че не мириша на себе си вече  Laughing .

# 729
  • Мнения: 63

 Йе йе в кетоза съм...   261uu Laughing вечер след като си измия зъбите си усещам дъха, че мирише неприятно  Crazy , посред нощ се будя със суха уста и жадна, а съм огрничила солта до минимум..ето причините Simple Smile Да се похваля пия си водичка по 2,5-3литра..без да се насилвам .. а и хуска..НИКОЛЕКСА  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes спаси ми толкова мъки, след като го сподели... Heart Eyes Heart Eyes

# 730
  • Мнения: 287
Sunny_89 така е има и други признаци,но тези които си ги цитирала са ако са височки нивата.На ниските нива няма чак големи неразположения, единственото което е сигурно е примерно липсата на глад, сядаш и не ти се яде,ама хич, чак ти се повдига,това си е от кетозата,затова някой който му се яде постоянно, трябва да си помисли какво яде,няма да казвам че със сигурност е излязал от кетозата,защото понякога се яде не защото сме гладни ами заради емоционален глад (както съм го правила и аз). Мен лично меренето на кетозата ми действаше доста мотивиращо,даже и да нямаше показания на кантара видих ли оцветяването на първо деление Simple Smile знаех че няма да закъснеят.

alis_1 има много причини затова да си го качила това кило.Първо е зима и тялото трупа запаси заради студа.Генетичен код- какво да го правиш.Ти си била след голямо задържане когато започва зимата,все едно че си научила тялото си че това му е нормалното хранене и естествено то си върши работата според това което му е заложено и трупа(затова имаш и увеличение на обиколките).При начинаещите режима това може и да не е валидно,но там си има други фактори за което(Най-препоръчвания сезон за започване на диетите е началото на пролетта,тогава самото тяло иска да изхвърли токсините и ненужните запаси,т.е тогава казват най-лесно се сваляло)
Второ, лятото се хабят повече калории заради охлаждането на тялото.То и зимата щяха да се горят повече, ако можехме да траем леко облечени, а не както аз съм сега след режима облечена с три пуловера и вълнен клин под дънките(добре че ми бяха поолабени Simple Smile ) и освен това съм гушнала и парното.
Трето, лятото човек се движи повече, аз ходя на фитнес, залата ми е на 5 минути пеша от вкъщи, ама сега като цяла седмица е кучи студ(-35) и започнах да се услушвам и да си търся извинения за да не ида,какво остава пък да ходя пеш по 5-7 километра както правех лятото.
После и мисля най-важното, тялото наистина ти е изморено от режима.Започни си трета, задръж до края на пролетта постигнатото и ще видиш ,че лятото ще го махнеш тоя килограм.

Имам една виртуална дружка от френските форуми, тя ми е гуруто Simple Smile.Тя е била 143 килограма.Сега е 58 при 170 см височина .Слабее от 3 години. Първите 30-на кила за 6 месеца с диетолог, после почива(и задържа) 6 месеца, после започва Дюкан до 76 кила пак за 6 месеца,после още  6 месеца почивка(т.е 3-та фаза),сега кара един друг режим до живот(в който няма фази) и е 58 кила повече от половин година. С което искам да ти кажа, че с края на втора на Дюкан ,може и да не спре вталяването ако си успяла да си научиш уроците и да си укротиш дяволчетата(моите все още подават главици,само чакат удобен момент да ми изядат главата Simple Smile )

Последна редакция: вт, 25 яну 2011, 18:48 от nikolexa

# 731
  • Мнения: 352
Привет ви, май е време за изповед  Blush

desitka*, Мимии, sollarism, и аз съм в кюпа на повтарящите, само че с по- голяма пауза и повече качени килограми, не знам колко точно, защото преди имах механичен кантар, който се оказа доста неверен, а и в периода в който изтървах прасето не се качвах изобщо на кантар. През първия Дюкан, който правих от началото на 2008 и продължи година,  свалих 32 кг, но не достигнах килограмите от калкулатора, сега не знам колко точно съм качила, защото стария кантар е изхвърлен, категорично не съм ги качила всичките, но при всички положения са над 15. След стриктна една година във втора фаза започнаха малки  криввания, които точно така първоначално не  оказваха никакво влияние  на кантара, последва период на финансова невъзможност да правя режима. След това около 7-8 месеца имаше  период на започване и спиране и вечно някакво оправдание да наруша.Сега от началото на годината  съм твърдо решена да мина стриктно всички фази, надявам се да успея. Мога да кажа, че съм била много време във втора фаза, но при мен нещата вървяха бавно и първия път, особено след като спрях цигарите, имах задържане от над 3 месеца, след което се раздвижиха килограмите, но много бавно. Вероятно и това  ме е демотивирало до известна степен. Пиша всичко това за да кажа, че въпреки всички експерименти се чувствам добре и свалям, макар и бавно. Относно навиците, не се променят лесно, не си ли наложа да ям по 3-4-5 пъти на ден, автоматично минавам на едно ядене, като време след 3 часа следобед, което е натъпкване и през другото време глад и течности/ кафета, кола лайт чай, рядко вода/, затова сега съм решила да променя навиците си точно от 2 фаза като постепенно намаля количеството на храна и мина на няколко хранения по малко. Спирам, че голям чаршаф стана  Wink

nikolexa, невероятни  постове, истинско удоволствие е да ги чета  bouquet

# 732
  • Мнения: 228
Мили прекрасни моми4ета-отново ще се наложи да вляза при вас,за да си нормализирам килата.
как стана белята-ами бях режимна от 12.2008ма до 08.1010,когато забременях и реших да се поотпусна с едно море-след това за беля загубих беб4ето и започнах да внимавам с ограниченията,за да се възстановя-в резултат + 6-7 кила за около месец и половина.Оттогава насам не съм спряла да ги качвам.Така,че мили момичета правете си единия ден докрай и яжте трици(че аз редовно ги пропусках)
Сега ще се помъча отново да вляза във форма и ще се отчета.Мисля,че е редно да върна форма преди да се похваля с беб в корема някой ден..Simple Smile
Хубава ве4ер

# 733
  • Мнения: 147
Николекса, много полезни постове
По описаните симптоми и аз май съм в кетоза...и на мен ми е постоянно сухо гърлото и дори и през нощта ставам да пия вода. А относно привикването на навиците- аз преди ядях по един път на ден и то основно вечер. Направи ми впечетление че организма ми много бързо свикна да закусва( тук още малко спорим, но почти свикнахме), да обядва, да яде следобяд и да вечеря. Лошото е, че въпреки че съм вкарала повече храненета от преди, през първите 3 за деня ям по малко, бързо се засищам, но седна ли да вечерям, ооооооооооооо спирка нямам. Ужас Embarassed. Дано успея да се преборя с този неистов глад вечер

# 734
  • София :(
  • Мнения: 215
          Добро утро  Hug
     Пак е време за кафе, а



      Нещо не мога да се наспя тези дни и това си е. А на работа все припкам като муха без глава - нямам спиране. То добре че е така де, че както взе да надига глава прасето..., ако не са трите етажа стълби, по които почти непрекъснато търча вместо фитнес... Ама стига съм се вайкала, полза няма.
           Усмихнат, слънчев и режимен зимен ден  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт