"Системата минус 60" - тема №18

  • 28 880
  • 737
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 1 635
Да си отчета днешния ден, вече по-спокойно.

з. сандвич с кашкавал, масло, домат; капучино със захар
о. сандвич пуешки - имах важна среща в 13 и прецених, че по-добре да хапна нещо преди това, а друго подходящо в магазина нямаше. Така или иначе, не бяха прекалили с месото. hahaha
в. кисло мляко, две ябълки. Бях си приготвила и грейпфрут, но се наложи да гледам и бебето на сестра ми и не ми останаха свободни ръце да го обеля.

Като се замисля, моите порции не са никак малки. Понякога салатите и плодовете са направо в гигантски количества. Освен това, когато намаля много порциите имам проблем с обезводняването. Чаят вечер не ме спасява много, пък и се налага да ставам по сто пъти за тоалетна.

# 616
  • Мнения: 0
Julian,пий вода тогава.Няма лошо че ставаш да пишкаш,това е добре! Peace

# 617
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Да се разпиша и аз.
Амрето, виждам, че споменаваш, че са ми оскъдни порциите. За мен, обаче, са напълно нормални. От години вече се нахранвам с много малко. Кофичка кисело млкяо и една ябълка, например, така ме надуват, че после немога до сутринта да дишам  Crazy
Между другото със ситемата ям много повече, отколкото преди да я започна. Преди се хранех средно по веднъж на ден, максимум два пъти, като за този веднъж на ден не изяждах чак толкова, щото от цял ден гладуване, той стомаха ти се свива.Не съм гладувала нарочно, просто ежедневието ми беше много на висока скорост и време за хранене не намирах. Между другото поддържах тогава едни и същи килограми, 62 бяха и бях доволна от тях и тов акак изглеждам. Да добавя, че спортувах. Но в един момент, започнах работа, по 8 часа пред компютъра, готвачите в хотела бяха мои хора и все се възползвах да мина през кухнята за разнообразие и да си щипна от тук от там по нещо и глей ко стана. Бобченка се угои  Crazy Минах пре 90 дневната, където ме дънеше деня със сладкишите, после през Дюкан, където свалих, да, но с голяма мъка, докато един ден случайно не попаднахна руския форум на системата.
Погледнах и тук при нас и видях, че и темичка има. Да си призная, ако не бяха снимките на рускините, нямаше да я почна тази система.
Прекрасно се чувствам. Последните няколко дни, когато хапвах от сладкишите на детето посред нощите, ми ставаше толкова тежко, че неможех да спя. С тази ранна вечеря ги няма вече подутите очи рано сутрин, тежестта в корема, както и въртенето досред нощ докато заспя. Толков ами е леко и хубаво.
И при мен кантара вече месец и кусур не мърда и седи на 64, ама и аз имам малко за сваляне, а и си позволявам зеленчуци към месото вечер, както и последната седмица имах някои несистемни дни. Вярвам, обаче, че ако една седмица се нахъсам и съм стриктна, пак ще мръдне стрелката надолу.  Peace

Уфф света изписах, незнам дали казах това, което исках, той мозъка ми не е в ред тези дни, ама дано не съм ви отегчила.... отивам да спя.
Аааа менюто ми днес
З- 2 ръжени филии с масло, кафе, няколко бисквитки Орео
О- пълнозърнести спагети с пармезан и ябълка
В- Свинска пържола и няколко парченца пилешко месце останали от детето

Напоследък се насилвам да пия повечеко вода и виждам положителния ефект  Peace

# 618
  • Варна
  • Мнения: 141
Добро утро, системки!


Време е за един прекрасен ден!

Реших да поразредя тегленият, защото за разлика от при Дюкан тук нещата са с по-различен ритъм. Пък основно се надявам да е с по-траен ефект. Няма лишаване от нищо. Така, че после една хапка от това нещо да стресира метаболизма.
Доволна съм, защото тенденцията е минусова.

# 619
  • Мнения: 5 873
Привет!  Heart Eyes

Момичета,черпя френска системна закуска  Laughing -  кантара най-накрая се смили  Laughing .  Днес съм - 800 гр.  Grinning




Снощи се наточих на един ябълков сладкиш,а тази сутрин не ми се яде, ще го опитам поне. Wink

# 620
  • Мнения: X
Добро утро, момичета!  Grinning
Леле, какви чудесни закусчици! Мерси много! Точно в унисон са ми тази сутрин, събудих се доста гладна и веднага нагънах една топла баничка с малко кисело мляко.
За обяд ще съм несистемна - ще ходим на пицария. Веднъж месечно си разрешавам и подобни удоволствия.
Затова, вечерята ще е доста постна - фреш от портокали и малко кисело мляко с извара.  Peace
Как хубаво вали сняг навън, да се надяваме, че ще убие всички вируси накрая, че народът масово се изпоразболя.  Praynig
Пожелавам ви хубав ден!



# 621
  • Мнения: 102
Добро Утро ,момичета!
Въпреки,че снощи не вечерях тази сутрин не бях много гладна.
Отчет за днес:
з. половин филия с парче кашкавал, 1 мини толумба и 1 хапка кекс
о. печени картофи със сирене
в. незнам още

# 622
  • Мнения: 5
Какви хубави закуски! Hug
За снощи беше както трябва но после ходихме на "Бабин ден" и както се казва малко прегреших с едно малко парче торта, няколко сладки .Но имаше прегрешение.
Видях една моя позната която беше на точковта диета и отслабна 30 кг ,прехвърли се и на Дюкан но там нещата не потръгнаха .То се знае ,че от диета на диета ефекта е нулев.Та тя се заричаше,че по-вече никога няма да  достигне заветните 90 кг ,че ще остане на тия 65 кг и снощи когато я видах направо се изумих.Надхвърлила е дори и това което беше преди. Rolling EyesТогава и казах да не се надъхва с тая точкова,защото ще си ги върне един ден,но така и не ме послуша.
Наблюденията ми бяха,че много от хората са затлъстели и някои ги познавам,защото там сме малко хора и се познаваме жената си го казва"Не мога да се ограничавам или пък да бъда на диета"
Просто се радвам,че понякакъв начин открих този режим на хранене.
Не знам някой днес гледа ли Модерно-там казаха много полезни неща и показаха някои упражнения.
Момичета когато гледаме рускините си казваме ето това е стимул.Някои от вас перфектно владеят руски език аз преди 30 години го учих и го позабравих та мисълта ми беше следната:
Нека погледнем техните менюта  макар ,че тяхната кухня не ми допада и те спортуват ли ,по-какъв начин в къщи ли освен фитнес зали?
Защото техните снимки са поразяващи!!!Дори срещнах на 50 и нещо години една е  отслабнала 16 кг.Вижте и споделет в нашия форум или дайте линка да ги четем /ама какво ще си приведа и аз не знам newsm78/
За дългите постове ги четем,който иска да отслабне прави всичко!
Днес ще бъда малко по така от към менюто си ,че станах и късно.През ноща нещо не можах да спя.
З- овесени трици с кис.мляко
О-лястов.гнезда 1 ябълка
в.Елда -но ще видя с какво
Понеделника идва и трябва да се отчитам.Между другото в Модерно казаха,че най-здравословното отслабване е когато на седмица губим по-0.500 г от теглото си
Желая ви приятен ден!

# 623
  • Мнения: 2 315
Добър ден.
Седмичен отчет на рускините
Джижи , и аз ги чувам тия неща, ама във вариант "Структурата ми е такава, немога да отслабна". Ами като не си се опитал как може да говориш, че неможеш. За точковата - сваля се с нея, ама после като включиш по-точковите продукти и става мазало. Тук поне всичко е разрешено и след време няма да има стрес за организма.
При мен нещата вървят добре, днес ми е контролно теглене.
Жас , пицааааааа. И аз ще правя днес такова Mr. Green
Лек ден, после пак ще се включа Hug

# 624
  • Мнения: 307
Аз днес малко прегреших , че сутринта бях на изпит , там хапнах един дюнер с пилешко месо и пих кафе . Преди малко обядвах банан (знам че за обяд не може , но си хапнах Blush)  и сега пия мляко с нес , повече не ми се яде . За вечеря ще бъде активия с плод .
Да се похваля , че съм много щаслива - взех си изпита по Макроикономика  Grinning

# 625
  • Мнения: 4 583
Привет и от мен   Nature Sunny
Изчетох всичко написано, ама е толкова много, че забравих на кое какво щях да пиша  newsm78
Някой питаше за номера на спагетите какво означава - това е размера на спагетите или тяхната дебелина.
За депресивните състояния Стелето добре е написала (благодаря, че ми напомни къде бях чела за тази жена  Hug ) и наистина като се позамисли човек, сме склонни да се тръшкаме за какво ли не като пренебрегваме вече постигнатото. Мрачното време е виновно за тъжните мисли, но все пак от нас си зависи да намерим слънчице и в тези дни.
За размера на порциите Мляко с  нес добре го каза - за всеки си е индивидуално, а намаляване на приема на храна става от самосебе си. Ето при мен как стана за почти 3 месеца: отначало закусвах с 2 тостера, а сега един ми е достатъчен. На обед изяждах пълна чиния/купа - сега ми стига и 1/2. За вечеря например отначало беше 1 кофичка кисело мляко и 4 мандарини, сега мандарините са 3 , а млякото е няколко лъжици (от 3 до 5) или пък 4 кебапчета стара планина сега са само 2. И съм сита, не гладувам, не огладнявам между храненията. Не използвам десертна чиния - храня се в нормални такива, но се засищам с по- малко храна. А и какъв би бил смисъла да сипвам големи порции в малки чинии (повярвайте ако съм решила да изям де що има ще успея да го събера в десертната чинийка  Joy ).
Втора седмица съм си 68 кг, обаче при мен напоследък има много стрес и последното нещо, за което мисля са килограмите. Системна съм, но не го мисля никак - хапвам каквото и когато трябва по инерция. Няма спорт, няма движение почти никакво, дори скраб и масаж не съм правила. Просто не ми е до това сега. Но все пак кантара показа стойности, които ме зарадваха. Измерила съм се на 31.10.2010г и стойността на мазнините в тялото ми е била 17.6 килограма. На 20.01.2011г вече са 13кг. Това обяснява защо се вмъквам в омалелите дънки  Simple Smile
Пожелавам на всички да достигнат до желаното тегло, но нека не бързат. Това е режим на хранене, а не чудо и не може да стане скорострелно, а и не е полезно да става по този начин   bouquet
Лек и усмихнат ден от мен  Heart Eyes
Ави, браво за изпита, все така да ги вземаш  Peace

# 626
  • Мнения: 115
Добър ден на всички. Виждам че сте обсъждали кой как понася режима. При мен настъпва зверски глад към 22ч (това е  времето, в което преди се хранех). В този момент си отвличам вниманието с някаква работа и за около половин час гладът е отминал. След това дори да стоя до сутринта будна , няма да огладнея. Очаквах сутрин да съм зверски гладна- не съм и това ме учудва.
Вчера имаше период вечерта, когато се почувствах малко зле- получих тремор на почти всички мускули . Предполагам че кръвната захар ми е била доста ниска. Случва ми се за първи път от започването на режима. Просто вчера беше много натоварен ден, ходих и на аеробика, останах до късно вечерта да домакинствам (през седмицата няма време) и към 2ч през нощта организмът ми вече ми се "ядоса" . Не е болка за умиране -отмина.
Аз винаги съм спортувала- това ме разтоварва и зарежда с енергия. В миналото когато нямах деца плувах всеки ден , тичах на близкия стадион и т.н.  Сега нямам време ,но от декември се стегнах и се старая да ходя 2 пъти седмично на аеробика и 1 път на салса (салса танцувам от години). Трудно ми е. хвърча като луда по задачи,поради тази причина понякога пропускам вечерята ,но за мен спортът е важен.
Днес направих за обяд оризови спагети с кайма и зеленчуци (домати,моркови,чушка,лук и т.н.) Станаха невероятни, децата ги ядоха заедно с мен с голямо удоволствие.

# 627
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен в този снежен ден вън Hug
Ванче, Ави моите дробчета от снощи са просто изпечени в парти-грила. Понякога си пека на скарата навън но снощи не ми се занимаваше да включвам скарата. Много обичам всякакви дробчета. Онази вечер си пекох пилешко бяло месо в парти-грила и край него имах та сложих и 2 дробчета. Много ми харесаха. И вчера си взех един пакет дробчета. Просто ги посолих, махнах решетката на парти-грила и ги наредих направо в тавичката (защото на решетката много се пързалят и се промушват та падат. Та наредени така си ги изпекох на бързо от двете страни за малко. Така си останаха сочни. Днес с останалите дробчета от снощи си правих системно гювече за 5 мин. в микровълновата (лук, лютеница, печени чушки, сирене, нарязаните печени дробчета с чубрица, намазах ги отгоре с извара Олимпус и си чукнах 2 яйца....за 5 мин. на затворен капак в микровълновата и са готови за системен обяд Peace) Това е още една идея с дробчета Wink
golden и моите деца кото си направя системни спагетки си хапват с мен Peace

Отивам малко да си почина и да си направя едно кафе докато дребните спят....че и аз да почината така малко. Кантара при мен е на плюс, но пък знам защо-ову. Ще отмине за 2-3 дни.
Хайде до после Hug

# 628
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте!
Аз си стоя на 63.200, което много ме радва!
Аз също съм понамалила порциите и то почти без да забележа. Някакси като знам, че ще ми стане тежко после и ще се карам с кантара на сутринта ми е по-лесно да се откажа от преяждането. Вълшебното в този режим, според мен е, че всичко, което ти се дояде можеш да си го хапнеш на другата сутрин  Peace
Менюто ми за вчера:
Закуска: попара с чай, сирене, захар и 2 филийки черен хляб, към 11 часа едно редче шоколад
Обяд: мусака с 2 лъжици кисело мляко
Вечеря: слата домати, краставици, лук, чушки, маслини, варено яйце и сирене с 2 лъжици кисело мляко

Менюто за днес:
Закуска: две филийки черен хляб с лютеница и сирене, чаша сок милтивитамин
Обяд: супа топчета, 1 крайче черен хляб, 2-3 парченца кашкавал и сушеница
Вечеря: мисля да си направя плодова салата с ябълки, портокали, мандарини и кисело мляко  Peace

janeta*, това гювече с дробчета звучи много изкушаващо  Peace

# 629
  • Мнения: 5 873
Лаленце, мисля,че супата топчета е системен обяд и не бива да бъде зачеркнато. Ако не е така,поправете ме.

Общи условия

Активация на акаунт