Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 13-та тема

  • 129 542
  • 740
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1
Момичета , дайте ми рецепта за питка със сирене подробно описана, защото за първи път ще меся и не искам да се изложа пред новите ми колеги, а те искат да ги почерпя с нещо месено

# 151
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Момичета , дайте ми рецепта за питка със сирене подробно описана, защото за първи път ще меся и не искам да се изложа пред новите ми колеги, а те искат да ги почерпя с нещо месено

Заповядай - Питка със сирене

Селма, много идейно сърце Peace!

Лабрекс, дояде ми се питка с ягодово сладко, никога не съм пробвала, май е време Grinning...

# 152
  • Мнения: 205
Здравейте!
Малко ми е неудобно да се намесвам тук, но направих първи плах опит да омеся нещо и естествено възникнаха много проблеми и въпроси.
Въпреки, че съм абсолютно начинаеща и не особено сръчна  Embarassed се хвърлих да правя дърпана баница  Rolling Eyes. За да омеся тестото използвах една чаша вода, лъжица олио и добавях пресято брашно "докато спре да лепи". Само че тестото въобще не спря да лепи. Като помеся малко за да поеме брашното и пак започваше да ми залепва по ръцете  newsm78. Това нормално ли е? Докато се мъчех да го накарам да спре да лепи май прекалих с брашното, накрая тестото не беше еластично, за меко не мога кажа, защото не мога да преценя. Не можеше да се "дърпа", разкъсваше се веднага, но го разточих с точилка и поне стана баница с точени кори  Laughing(разбира се, после обърках и печенето, ама с това няма да ви занимавам).
Питането ми е, на чаша вода, колко приблизително брашно отива и дали тестото въобще не трябва да залепва за ръцете и плота?

# 153
  • Мнения: 88
Здравейте! Първо искам да ви поздравя за невероятните питки!
Искам да помоля за малко помощ тъй като съм абсолютен новобранец в тази област. Предстои ми да правим прощъпулник и исках да направя питката сама. Разгледах повечето теми и видях страхотни идеи, но мисля че не бих се справила без ваша помощ. Принципно точната рецепта е без значение, не знам как да оформя обувчици. Най-лесно според мен е да накарам бебо да стъпи върху питката, но не знам при изпичането дали няма да се загуби формата. Ще съм много благодарна ако ми дадете съвет за оформлението.
Лек ден!

# 154
  • Вече на село
  • Мнения: 569

Питането ми е, на чаша вода, колко приблизително брашно отива и дали тестото въобще не трябва да залепва за ръцете и плота?

На мен съотношението ми е 1:3. Ама и ти си започнала с дърпана баница. Тя не е толкова лесна за изпълнение. Майка ми правеше такава и доколкото си спомням, през цялото време ръцете й бяха в много мазнина Peace

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 07:15 от arina

# 155
  • София
  • Мнения: 903
За да омеся тестото използвах една чаша вода, лъжица олио и добавях пресято брашно "докато спре да лепи".

Само това ли сложи в тестото???  newsm78 Моята рецепта за дърпана баница е съвсем различна и мога да кажа, че винаги ми се е получавала. Като се има предвид, че аз не мога да точа баници, но с тази се справям съвсем лесно. Ако искаш мога да ти дам рецептата и да ти обясня как точно я правя.  Simple Smile

# 156
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
tania31 , и аз искам рецепта и обяснения Wink.

# 157
  • Мнения: 205
 Embarassed Embarassed Embarassed Laughing знам, знам CrazyГледах в клипче една баба как прави баница и тя сложи само това в тестото  newsm78. Иначе ще съм много благодарна, ако дадеш твоята рецепта  bouquet

# 158
  • Мнения: 7 418
За да омеся тестото използвах една чаша вода, лъжица олио и добавях пресято брашно "докато спре да лепи".

Само това ли сложи в тестото???  newsm78 ..........
   Аз в моята слагам само брашно ,сол и вода. Laughing Peace

# 159
  • София
  • Мнения: 903
Не знам, може би има различни рецепти за такива баници. А може и това, което правя аз да не се нарича точно "дърпана баница". Записала съм я в моя тефтер като "теглена баница" - не знам дали има няккава разлика с дърпаната.Не претендирам, че съм много специалист по въпроса.  Wink

Все пак ще напиша моята рецепта, пък вие ще ми кажете каква точно се води тази баница, която правя.  Simple Smile
Продуктите са следните:
1 яйце ( но може и без него, ако искаш да е постна)
500-600 гр. брашно
1 каф.лъж.сол
5-6 капки оцет
2 ч.лъж. олио
Хладка вода за меко тесто

Приготовление:
след като се замеси тестото се разделя на топчета, които се разтилат на малки кръгчета с точилка и се мажат с олио. След около 5 минути се слагат на някаква кърпа ( аз използвам една стара покривка за маса) и се теглят до получаване на тънка голяма кора. И след това вече се слага плънката и т.н.

Ще се радвам, ако някой ми обясни как точно се нарича тази баница, за да знам занапред. Simple Smile

# 160
  • Мнения: 148
ето и мойта рецепта:
брашно около 1кг
вода около 0,500мл
1с.л сол/не пълна/
1 с.л оцет
1 с.л олио
А ето тук има постъпково как се прави,под снимките има обяснение
http://ditsan123.snimka.bg/cooking/st-pka-po-st-pka.482144.17776390

# 161
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето я и моята: Дърпана баница и Сиропирана баница /пак е дърпана/

# 162
  • Мнения: 205
Само, че пак остава въпроса - докато месите тестото лепне ли? Имам предвид когато постигнете "меко и еластично" тесто? Ръцете мажат ли се с мазнина? Бабата, която гледах не се намаза с нищо. На мен това ми е проблема, не мога да нацеля колко брашно да слагам. Тестото по-меко от това за хляб ли трябва да е?

# 163
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ариел, трябва да спре да лепне, поне по моята рецепта става малко по-твърдичко от за хляб.
Ръцете се намазняват после, при дърпането Peace.

# 164
  • Мнения: 1 122
Пробвайте Дърпаната баница на Пина. Досега съм я правила няколко пъти и провал не съм имала. Peace

Общи условия

Активация на акаунт