Как да махна нощното кърмене,като не иска шише?

  • 3 922
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Мами, помагайте трябва да махна нощното кърмене на малката, но тя не иска да пие нищо от шише.Проблемът е, че наддава много бурно и сега на 7м е 11 200 кг/ роди се 4 100/ и лекарката иска да намалим кърменията. Тя се буди два, три пъти и си се кърми доста. Опитвам да я преспя на ръце, но е доста тежичка и гърбът ми не издържа Sad.

Дайте ми идеи как да го направя това отказване Blush
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 40
Здравей, дъщеря ми е малко по-малка от твоята и ние също се опитваме да махнем нощното хранене. Съчетано с пробиването на зъбките си е доста трудна мисия. Понякога успявам да не я нахраня, но понякога се буди със силен плач - по-скоро зъбките я тормозят, отколкото да е гладна, но само на гърдата се успокоява и заспива. Пробвах да давам водичка, но и тя не иска да пие. Засега най-успешния ми метод е да я взема на ръце с биба в устата и така да я приспя. Гледам светкавично да я вдигна щом се събуди и измрънка, защото унесе ли се в инерцията да реве и кърменето е неизбежно. Понякога си я взимам при мен на спалнята и я галя по главичката и така се опитвам да я приспя. Помага ми това, че ч кърмя легнала и понякога прекъсвам кърменето по-рано и давам бибата веднага и ако имам късмет  Praynig не се размрънква и заспива. Често казано и ние отскоро се опитваме да не се кърмим нощно време, така че нямам много опит. Това са моите методи, ще се радвам ако някой сподели и още някакви техники!  bouquet

# 2
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравей deizi_24 ,
мисля че няма нужда да се притесняваш. Ето какво намерих в библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29212.0
Дано ти е полезно....

PS:
А има ли вероятност бебета през деня да цокат по -малко и по този начин да си наваксват през нощта?

# 3
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз нямам опит, но мога да споделя какво посъветваха една мама на месечна среща на Ла Лече  Peace

За отбиване от нощното кърмене е добре да се включи някой друг, най-естествено би било това да е таткото, но може и друг помагач, който по принцип е на разположение на майката... Съветът беше бащата да взима бебето и да го приспива, когато то се буди за кърмене. И така докато не свикне, че нощем се спи и не се суче... отнема време...
Майката мирише на мляко и затова не е препоръчително тя го взима, докато се опитва да го отбие от нощни кърмения  Peace

Аз взимам малкия в полунощ да спи при нас и нощното кърмене не ми пречи - кърмя легнала, но допускам, че след време ще пробвам да го отбия, ако ме притеснява...

И да - съветват през деня да се предлага по-често гърда, макар че нощните кърмения след дадена възраст не са от глад (поне 5 часа може да се издържи без хранене), мисля, че това за бебето е по-скоро начин да бъде близо до мама.

Дейзи, теглото не би ме притеснявало, докато бебето е на кърма  Peace

# 4
  • Мнения: 11 203
Дейзи, как точно ще махнеш нощното кърмене, ако дъщеричката ти приеме шише? Нали и в него ще трябва да има мляко? Да се залъже 7-8-месечно бебе с вода - забрави... това не е новородено, дето не знае на кой свят се намира...

Знам, че сигурно се тревожиш детето да не стане дебело, да не развие рахит и т.н. - както и че нощните събуждания и хранения са изморителни.
Но всъщност няма опасност от прехранване. Наистина е добре да погледнеш статията в библиотеката и да видиш, че е абсурдно да се ограничава храната на бебе. Нещо повече, изключително кърмените бебета има много по-малък риск да затлъстеят в по-късна възраст, отколкото хранените с АМ - независимо колко са наддавали от млякото на мама. Още повече, че лека-полека навлизате във възрастта на захранването и движението - колкото повече други храни приема и колкото повече се движи детето, толкова повече ще намалява наддаването... Вярвай ми (от личен опит знам), че такова масирано качване и растеж е възможно само от млякото - веднага щом твърдите храни влязат в менюто, нещата се променят.

Съветите за помощ от таткото и други добронамерени роднини, които са ти дали другите момичета, работят, но най-вероятно ще трябва да почакаш - докъм 1 година и повече, примерно, докато бебето стане по-"сговорчиво" Simple Smile Сама виждаш, че възможните към момента решения - носене и люшкане на ръце и пр., създават по-големи трудности за всички участници.
Кърменето нощем е мързеливият начин да се справиш с буденето нощем, както са забелязали и много други майки Wink

Малко по-назад в този форум вероятно ще намериш една тема за взаимопомощ с много мнение - "За нашите по-пухкави кърмачета", възможно е да ти е от полза, а и поне ще видиш, че не си сама.

П.П. С ръста как е малката? И какви сте като телосложение в семейството - едри, дребни?

# 5
  • Мнения: 128
Здравейте!
Както винаги се отзовавате много бързо и точно  bouquet
Благодаря за мнението на всички.
Проблема е че аз вече я захраних,по настояване на педиатърката, но не съм заместила хранене за сега, като двигателни умения смея да твърдя, че е доста напред и не изостава в това отношение.Аз също очаквах, че след като стане по подвижна ще спаднат темповете на наддаване  ама все още са около 700 гр месечно/ последните 2 месеца/, а като см върви добре сега е 75 см.
Параход в нашето семейство тати е с нормално телосложения, а мама склонна към пълнеене Blush Sad, за мое голямо съжаление подозирам, че мама е виновна за нейните кг.
За сега ще опитам с помощта на таткото да се справим, но ако има голям протест ще го караме като досега с вярата че природата си знае работата Grinning

# 6
  • Мнения: 1 567
Проблемът е, че наддава много бурно и сега на 7м е 11 200 кг/ роди се 4 100/ и лекарката иска да намалим кърменията.
Благодаря предварително!  bouquet

Аз пък си мисля, че за 7 м бебе, килата са й доста...11,200 . Това са килата за едно дете на 1,5 годинка.

Цитат
че аз вече я захраних,по настояване на педиатърката, но не съм заместила хранене за сега,
е по коло пъти на ден се храни? Излиза, че през няколко часа, стомахчето е все пълно. Обедното хранене би трябвало да си е само пюре.

Бих потърсила съвет и от друг педиатър....

# 7
  • Мнения: 128

Да и аз мисля, че кг са и доста и за това се притеснявам. Тя има 5-6 хранения на ден едното плодово пюре, на обед зеленчуково или месно плюс малко кърма и др са само кърма. Аз си мисля, че кърмата ми е доста хранителна и като се добави и едно лакомо бебе.....
Педиатърката ми е най-добрата в нашия малък град и аз и имам пълно доверие, проблема е че аз не съм готова да откажа кърмене на бебето и да го тъпча с картофи, ориз.......неща които ще яде цял живот.
Още веднъж благодаря за отговорите! smile3525

# 8
  • Мнения: 11 203
Ето темата на другите майки с пухкави кърмачета, да видиш, че не е нещо чак толкова революционно, дано ти донесе успокоение - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367523.0 Simple Smile

Айез Седай,
не е особено препоръчително хранене да се замества с пюре преди 1 г. Педиатърката очевидно е наясно с този факт Peace
А ти обърна ли внимание, че и ръстът на момиченцето на Дейзи е забележителен? Т.е. детето се развива пропорционално и съвсем не е дебело?

Децата се развиват различно и индивидуално - както има възрастни 1.50 м и 40 кила с мокри дрехи, така има и такива по 1.80 с най-различно тегло... И привеждането в калъп не е от полза за никого.

# 9
  • Мнения: 128

Благодаря за думите Параход smile3525, аз в темата за пухкавите кърмачета отдавна споделих притесненията си от "пухкавият" напредък на моята мома smile3521
По принцип пуснах темата, защото много майки за да откажат нощно кърменене даватс шише вода, чай или залъгалка, а аз съм в чуденка като не иска шише и залъгалка как да я преспивам през нощта без да събуди целият блок Whistling
Приятна вечер! newsm51

# 10
  • Мнения: 1 567

Айез Седай,
не е особено препоръчително хранене да се замества с пюре преди 1 г.

това сериозно ли го казваш? Преди 1 год?.

Да, така е. Всеки се развива индивидуално. Но и за това има така наречените усреднени килограми и ръст. И моята така беше на 3 м. - 6,500. И педиатърката ме погна. И беше по-висока от средния ръст. Но... въпреки това...си беше бебе с наднормено тегло.

# 11
  • Мнения: 11 203

Айез Седай,
не е особено препоръчително хранене да се замества с пюре преди 1 г.

това сериозно ли го казваш? Преди 1 год?.

Мхм, не се шегувам. Ето един текст, където (към края) могат да се прочетат неща за темпото на захранването при кърмени бебета. Правилото общо взето е "до около годинката на бебето кърмения да не се изместват, а да се допълват.  Т.е. на всяко хранене да продължавате да предлагате и сукане (мляко). По този начин не се налага да добавят допълнително мляко в пюретата. Ензимите в кърмата пък подпомагат усвояването на твърдите храни и преходът на бебето към по-големите количества твърда храна става по-плавно."
Накратко, препоръките на СЗО са на 1 г. все още половината калории в храната на детето да идват от млякото. Пълният текст

Иначе прекрасно разбирам реакцията ти, още повече, щом сама си минала през "проблема" твърде бързо наддаващо бебе...

# 12
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Дейзи, аз прочетох забележкатана Параход и се замислих, че може би наистина твоята бебка е още мъничка и ще ви се наложи да изчакате да узрее за това отказване от нощно сукане... Може би да пробваш да намалиш ставанията нощем, не напълно да ги премахнеш...  Thinking на мен понякога ми тежи, че докато бебето спи ме вика начесто (и денем, и вечер, докато не си легнем заедно), но пък и виждам, че още му е рано да го спирам...  Confused

Каквото и да решиш, желая ти успех!

# 13
  • Мнения: 128

Mentha благодаря smile3525, снощи сукаше два пъти в 1 и в 5 часа, т.е две сукания мисля че са добре/ на фона на 3-4 предните вечери/ и ако успея да ги задържа така нещата този месец ще видим дали ще се отрази на наддаването и.
Тя определено не  е готова да се откаже от нощните папкания така се успокоява.
Приятен ден на всички!

# 14
  • Мнения: 5
Аз имам същия проблем,малката е вече на 1г.2мес и става 3/4 пъти нощем,понякога суче,понякога само се залъгва със зърното,не признава шишета ,незнам вече какво да я правя...няма кой да я приспива вместо мен,посъветвайте някой с опит...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт