Препарати за съдомиялна - 3 част

  • 76 874
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 346
Geraldine таблетките ги изключих, защото са за 12 комплекта и реално ще има предозиране на препарата (поне така четох), а не искам да "деля" една четвърт от всяка таблетка, струва ми се непосилно, още повече че миялнаата ми ще я ползва свекървата и трябва максимално да я улесня. Сякаш първоначално ще си купя гел на Сомат, гланц на Калгонит, сол купих на Калгонит и ароматизатор от ДМ. С това ще почна, а после на принципа "проба-грешка". Не знам дали трябва непременно да смениш таблетките с гел заради комплекта, не искам да те подвеждам. И аз поради този въпрос съм се насочила към гел, но това не значи че съм взела най-правилното решение.

# 466
  • София
  • Мнения: 2 132
Когато мия на кратка програма препарата от цяла таблетка определено е предозиран, затова на тази програма половин таблетка се справя идеално. Стандарта илои други програми са с цяла таблетка. Праха не ми е по-неудобен и определено гел не се справя добре с неща , с които прах или таблетка не се затрудняват. Има значение какво се мие и колко и как е замърсено.

# 467
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз ползвам само гел, откакто имам миялната... и гледам, че в един момент (след няколко месеца ползване само на гел) зпочват да се натрупват някакви наслагвания върху чиниите, които не ме кефят. Та се чудех дали да не взема да пусна няколко пъти с таблетка - дали ще се махнат, по-хард ли чисти, отколкото гела?

Не ползвам таблетки, защото и моята миялна е малка (за 10 комплекта) и не ми се занимава с делене на таблетки.

# 468
  • Мнения: 510
hedra,какви наслагвания забелязваш?

# 469
  • Мнения: 3 410
И моята машина е  45-см - с 1 сл прах се измиват дори и мръсни тави, чиниите светят, нямам поражения - 1кг прах на Бинго ми струва само 5,80 и ми стига за повече от месец,а мия всеки ден, понякога и по два пъти Peace

# 470
  • Мнения: 19 527
На мен техник ми беше казал /вярно че беше преди доста години/ да не използвам евтини препарати за съдомиялни от сорта на Бинго и подобни. Те измивали много добре съдовете, но се скапвали гумените уплътнения на миялните. Не зная дали е вярно, чуе много други глупости съм чувала от техници, но оттогава престанах да купувам Бинго. Сега купувам от едни евтини таблетки в Метро - Аро. Много добре ми измиват въпреки че са двуфазни. Дано обаче и с тях не скапвам нещо по машината.

# 471
  • Мнения: 176
вярно е. Скапват уплътненията на вратата и на резервоарите за препарат. Скапват и шарките и стъклото. Имам опит с много от евтините, а миялната на майка ми претърпя ремонт. Получи се от Бинго, после минахме на W5 на Лидл и то от Гърция, ползвах ги дълго. После и марката на Кауфланд, Аро също е от тях.  Вече такива не купувам нито за нейната, нито за моята миялна.

# 472
  • Мнения: 1 070
И аз да се запиша в темата. Извинявам се, че нямам възможност да прочета цялата тема и тези назад, успях само последните 8 страници. Съдомиялната ми е монтирана, трябва да поровя още за лентичката, която мери твърдостта на водата за да я пусна. Четох кои препарати препоръчвате и ще ги търся в магазините, но не разбрах каква сол да взема, коя ще ми препоръчате? А има ли значение течен препарат ли ще и слагам или таблети?

Съдомиялната ми е 45 см за 10 комплекта, ако ползвам таблетки по половин ли трябва да слагам?

# 473
  • Мнения: 176
И аз да се запиша в темата. Извинявам се, че нямам възможност да прочета цялата тема и тези назад, успях само последните 8 страници. Съдомиялната ми е монтирана, трябва да поровя още за лентичката, която мери твърдостта на водата за да я пусна. Четох кои препарати препоръчвате и ще ги търся в магазините, но не разбрах каква сол да взема, коя ще ми препоръчате? А има ли значение течен препарат ли ще и слагам или таблети?

Съдомиялната ми е 45 см за 10 комплекта, ако ползвам таблетки по половин ли трябва да слагам?
Честито и добре дошла! Радвам се , че те срещам и тук! Вземи едра сол, марката не е от голямо значение. Но смятай и цената за килограм. Финиш например е едра, но е два пъти по-скъпа и  не си заслужава. Според мен най-голям асортимент има в Карфур. Там гледах на едно място почти всичките марки таблетки и всички препарати. Течните препарати се водят за по-нежните съдове. Няма значение дали ще е течен или таблетки. При десет комплекта пълна машина със замърсени съдове може да слагаш цяла таблетка. При не толкова тежко замърсени може и половин. Успех!

# 474
  • Мнения: 1 070
Енито, златна си!  Hug

А как да разбера дали е едра солта? Предполагам опаковката не е прозрачна?

А мога ли да пусна само чаши в съдомиялната и колко на брой най-много, че имам много чаши за миене?

Сори, ако са ми тъпи въпросите.

# 475
  • Мнения: 176
солта разтърсваш кутията и разбираш. Като сравниш две три и ще усетиш разлика. Може да пускаш и само чаши, пълна с чаши. Но на долната кошница внмавай с подредбата, че тя е предназначена за по-големи съдове и някоя незакрепена чаша може да се обърне или счупи.

# 476
  • Мнения: 1 070
Супер, мерси! Още днес отивам да избирам и оглеждам в Карфур!

# 477
  • Мнения: X
Енито, златна си!  Hug

А как да разбера дали е едра солта? Предполагам опаковката не е прозрачна?

А мога ли да пусна само чаши в съдомиялната и колко на брой най-много, че имам много чаши за миене?

Сори, ако са ми тъпи въпросите.
Солта в Карфур - тяхната марка е много едра. Даже имаше пакети 4*1 кг на много сносна цена.

# 478
  • Мнения: X
Аз взех солта на Медикс и тя е доста едра, обаче резервоара за нея беше пълен с вода, понеже сме я бускали без сол няколко пъти. Така ли е и при вас? Във водата ли да сипвам солта, до горе ли да я пълня  newsm78. И с гланца ми се стори, че нещо не правя както трябва много малко количество влезе. Вие какъв гланц ползвате?

# 479
  • Мнения: 3 410
Сипвай си солта във водата без да се притесняваш че излиза вода, и когато солта напълни резервоара си затваряш хубаво капачката. За гланца изобщо не се ппритеснявай, колкото и малко да си сложила, щом свърши ще ти светне индикатора и ще си долееш.

Общи условия

Активация на акаунт