Ваксина РОТАРИКС

  • 74 248
  • 285
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 34
Поздрав и за двата "лагера"! http://begem0t.wordpress.com/2010/01/20/science-and-pres/

Искам да кажа, че  има проблем с информацията, това е ясно. изкривяване е налице поради няколко причини. но аз от професионална гледна точка ( съм статистик по образование) и съм озадачена от лекотата, с която пращате статистиката в задния двор.  Не допускате с какво високо ниво на професионализъм, коректност, точност и обективност се добиват данните. И това не са глупости. като ти кажат, че Ротарикс е тествана на 72 000 кърмачета с контролна група с плацебо прием - това е така. Не знам какви са вашите сфери на професионален опит, за да приведа съответни примери, но 2 и 2 е 4.  ако вие поставяте под въпрос достоверността на официалните източници, то какво остава за вашите? не е адекватно, пак повтарям - изключително строга наука с изключително строги правила. същото мога да кажа и за изследванията в България - в голямата си част се провеждат изключително адекватно и коректно, друг е въпросът какво е новото на медийното им представяне, затова "черпя" с този линк. нека в  по-разумни посоки на мислене, иначе давайте...

# 181
  • Мнения: 2 176
А прочете ли за наскоро спечеленото дело в САЩ, в което едно семейство осъди държавата за аутизма на детето си. В хода на делото се доказва недвусмислено, че е причинен от ваксина! Или и това е толкова нелепо, колкото данните на Андрю Уейкфилд..?  Rolling Eyes

ПП. Ето линк: http://www.burgasguide.com/guide/news/3059.html

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 21:10 от multimodal

# 182
  • Мнения: 245
Поздрав и за двата "лагера"! http://begem0t.wordpress.com/2010/01/20/science-and-pres/

Искам да кажа, че  има проблем с информацията, това е ясно. изкривяване е налице поради няколко причини. но аз от професионална гледна точка ( съм статистик по образование) и съм озадачена от лекотата, с която пращате статистиката в задния двор.  Не допускате с какво високо ниво на професионализъм, коректност, точност и обективност се добиват данните. И това не са глупости. като ти кажат, че Ротарикс е тествана на 72 000 кърмачета с контролна група с плацебо прием - това е така. Не знам какви са вашите сфери на професионален опит, за да приведа съответни примери, но 2 и 2 е 4.  ако вие поставяте под въпрос достоверността на официалните източници, то какво остава за вашите? не е адекватно, пак повтарям - изключително строга наука с изключително строги правила. същото мога да кажа и за изследванията в България - в голямата си част се провеждат изключително адекватно и коректно, друг е въпросът какво е новото на медийното им представяне, затова "черпя" с този линк. нека в  по-разумни посоки на мислене, иначе давайте...

Щом си статистик, сигурно знаеш тази шега, която върви в бранша-"статистиката е като затворник, ако я биеш достатъчно дълго, ще ти каже каквото искаш да чуеш".  Сигурно си наясно и с това, че с различните статистискически методи  за анализ можеш да получиш най-различни интересни резултати, които да са ти по-удобни от други. А специално за  Ротарикс и тестването, да, тествана казват, че била и са установили, че причинява инвагинация в 0.5% от случаите, което е многократно повече отколкото се получава без ваксина. Т.е статистически е установено, че тази ваксина причинява смърт в определен процент от случаите. Смърт, каквато иначе няма да се случи от едно просто разстройство, каквото всъщност е ротавирусния гастроентерит, в България. Също факт и то безспорен е че всички партиди на тази ваксина са заразени със свински вирус. Ако някой избере да ваксинира въпреки тези факти, то аз нямам какво да му кажа. Законът дава право да рискуваш живота на бебето си, защо аз да се меся в правата на хората? Само за себе си знам, дали ще ваксинирам или не, особено пък с безумна ваксина за несъществуващо дори в Международната Класификация на Болестите заболяване. Впрочем знаеш ли това? Тази болест я няма в МКБ10 защото ротавирус  практически не се тества в практиката и няма никаква реална информация за заболеваемостта. Толкова е прозрачно защо е създадена тази ваксина, че повече от това няма на къде.

# 183
  • Мнения: 4 753
Бъгс Лили, сега откри този сайт и не можеш да му се нарадваш...  Laughing  Чела съм го отдавна, имах удоволствието да поспоря със създателката му и определено е изключително куха и наивна, но за сметка на това злобна... Елементарни неща не знаеше, абсурдни неща твърдеше... В един момент не знаеше какво да каже и се изнесе от разговора...  Laughing  Учи и живее в Англия, където ваксините не са задължителни, но пък твърди, че там всички се имунизират, а не като при нас в България и затова там нямат такива епидемии като тук (визираше морбилната)... Кой с какво се имунизира лесно може да се провери в тези таблички (забележете % ваксинирани с морбили в двете държави) - http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/tim … country.cfm?C=GBR (Англия) и http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/tim … country.cfm?C=BGR (България)....   

Та, Бъгс Лили, мерси за линковете, но глупостите на въпросната особа не ми се четат отново...  Wink

# 184
Бъгс Лили, сега откри този сайт и не можеш да му се нарадваш...  Laughing  Чела съм го отдавна, имах удоволствието да поспоря със създателката му и определено е изключително куха и наивна, но за сметка на това злобна... Елементарни неща не знаеше, абсурдни неща твърдеше... В един момент не знаеше какво да каже и се изнесе от разговора...  Laughing  Учи и живее в Англия, където ваксините не са задължителни, но пък твърди, че там всички се имунизират, а не като при нас в България и затова там нямат такива епидемии като тук (визираше морбилната)...


Кои по-точно са тези неща, които не зная, и къде твърдя, че в Англия всички се имунизират, не както в БГ? Всичко, което се твърди е, че снижаването на имунизациите е асоциирано с повишаване на заболеваемостта, а след 97ма както е показано в хубавата табличка, която показвате.
 
Mоля като ме плюете поне не ми изопачавайте думите.
Казвам "плюете", а не "критикувате", защото нито един от коментарите ви не открива и изтъква нито фактологична, нито логическа грешка в аргументите ми. Едва ли съм спорила с вас, защото за да има смислен спор е необходимо да има поне две аргументирани мнения по даден въпрос, а вашите "аргументи" срещу ваксините противоречат на експерименталните доказателства, досегашния опит и здравия разум.

А по-горният коментар за статистическите тестове е хубав виц, но точно в какъв случай какъв тест да се използва е строго определено, и не може просто да вземеш този, който ти харесва и ти е угоден в случая. Например, ако данните не са нормално разпределени, не можеш да използваш Student's t-test.

# 185
  • Мнения: 4 753
Вината не е моя, че някои не помнят къде какво пишат...  Wink 

# 186
  • Мнения: 2 176
begem0t, много бързичко сте се регистрирала.. Simple Smile
Или сте стар участник в темата, или имате свръхчовешки способности и сте врачка. Дали да не помолим модераторите да проверят за мултиакаунтинг?  Rolling Eyes

# 187
  • Мнения: 3 498


Всеки, който ме познава тук, може да потвърди, че изключително, ама изключително рядко използвам обидни епитети.....Но това тук http://begem0t.wordpress.com/2009/10/20/stupidityva/#more-281 е най-отвратителната комбинация от изразни средства, която някога съм срещала. #Crazy #Crazy #Crazy

Особено този пасаж. Не мога да не го копирам
Цитат
Това на пръв поглед изглежда ужасно, но на мен започва да ми харесва. Представете си какво ще стане, ако доминантния ген на тъпотията попадне под селективен натиск. Как? Например, ако собствената им глупост води до смърт – да речем, тъпите родители не ваксинират децата си срещу опасни заболявания. Тогава чисто и просто те ще започнат да измират, а доминантния ген S ще чезне, докато не се отбере народ от разумни хора.

Внимавайте, ss родители, не ваксинирайте децата си (увредени вече или не), че ще останат само SS(Ss) умниците, пък това ще бъде цяло нещастие, тъй като няма да изпъкват на фона на горките нас ss-чета...

Боже мили.....Хитлер да не се завръща? Thinking Thinking Thinking

За паметта на водата и замаскираното осмиване на хомеопатията. Предлагам на госпожа авторката да взима например всеки ден по 1 капка 10М потенция от Лахезис мутус в продължение на 10-на дни...с надеждата, че няма да си докара някоя пареза на списващата SS ръчичка ooooh!

# 188
  • Мнения: 2 176
За паметта на водата и замаскираното осмиване на хомеопатията. Предлагам на госпожа авторката да взима например всеки ден по 1 капка 10М потенция от Лахезис мутус в продължение на 10-на дни...с надеждата, че няма да си докара някоя пареза на списващата SS ръчичка ooooh!

Ц, не 10М, а ниска потенция.. да речем 15С, или дори десетична 6., 9D, и да я повтаря честичко. Страшни хубавини ще си докара. Simple Smile И тогава чак да си позволи да пише, че хомеопатията е плацебо.  Mr. Green

Ако се постарае да отговори на зададените по-назад въпроси за Ротарикса, ще бъда толкова добра да не и пожелавам трайни последици от Лахезиса, както е станало с д-р Херинг, който го е доказвал..

# 189
  • Мнения: 3 063

Става въпрос за друго – че вие тръбите наляво-надясно колко вредни са ваксините, колко продажни са лекарите и ВЪПРЕКИ това ползвате техните услуги. Това за мен е наистина престъпление. Престъпление към всеки един родител, който иска да защити детето си по най-добрия възможен начин. Защо да не отиде при няколко лекаря и те да му дадат съвет? А вместо това чете за изповедите на лекаря-еретик, напр.? Или някакви псевдонаучни теории (НИТО ЕДНА от тях НЕпотвърдена от официалната медицина)?
И след това ОТНОВО да търсите помощ от конвенционалната медицина ...

Мечка Малинарка, мисля се досещаш, че Менделсон го ползвам като нарицателно или по-скоро „синекдоха” ...


Аз не разчитам само на прочити; изслушвам медицински специалисти, отричащи ваксините, говоря за конвенционални медици, при това - български. И трите мед. лица, които застават против ваксинирането,  не са ми приятели или близки, може би само едното, но отчасти, и то пак по служебна линия - успяхме да си станем симпатични и може би затова ми довери истинската си позиция.

# 190
  • Мнения: 462

Аз не разчитам само на прочити; изслушвам медицински специалисти, отричащи ваксините, говоря за конвенционални медици, при това - български. И трите мед. лица, които застават против ваксинирането,  не са ми приятели или близки, може би само едното, но отчасти, и то пак по служебна линия - успяхме да си станем симпатични и може би затова ми довери истинската си позиция.

От тук идва работата - който търси, намира. Simple Smile Wink Аз, ако искам да се убедя, че не трябва да пия вода от чешмата, ще се срещам само с хора, които ме съветват да не правя точно това.  Peace Няма обективност, няма диалог, няма двустранно, осмислено, информирано вземане на решенията.

# 191
  • Мнения: 3 498
Според мен Valery_M се е срещала и с немалко защитници на ваксините от медицинските среди.
Не е казала, че търси само отсрещната страна....

# 192
  • Мнения: 462
Ок, аз цитирам написаното ...  Peace

# 193
  • Мнения: 4 753
А аз имах вече познати, увредени от ваксини, когато родих детето си... Нямаше и месец-два след това и точно лекари, твърдо застъпници на ваксините ме убедиха да не ваксинирам... Доводите им за ваксините явно са били такива...  Laughing   Казаха ми, че съм умно момиче, биоложка съм, учила съм и мога да мисля с главата си и да не вярвам в глупости и аз така и направих...  Whistling  За което много съм им благодарна...  Hug

# 194
  • Мнения: 3 063
Според мен Valery_M се е срещала и с немалко защитници на ваксините от медицинските среди.
Не е казала, че търси само отсрещната страна....

логично, че е така; трябва да си идиот или поне маниак, за да е иначе; а все пак не бих си позволила нещо такова по отношение на детето си.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт