sukane na palec.molia za savet

  • 1 533
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Zdraveite momi4eta,beba e na 8 meseca i postoiano e s paleca v ustata,nai ve4e taka zaspiva.Ve4e prus4etata zapo4vat da se deformirat i tova me pritesnjva a i si e lo6 navik.Njkoi imal li e tozi problem? Sad

------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 20 мар 2011, 23:29 от AnMary

# 1
  • Мнения: 27 524
Много, много майки имат този проблем. Мен ужасно ме беше страх от това и упорито настоявах да го науча да ползва биберон и успях. Защото после премахването му зависи от мен, а с палеца не е така. Освен да опиташ да замениш палеца с биберон-залъгалка, друго не знам какво да те посъветвам.  Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 357
Давам линк към такава тема тук, аз я четох скоро, защото и моят син заспива само с пръст в уста и не признава залъгалки, предполагам, че ще ти е от полза Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=354025.0

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Ох, Блонди, колко настоявах и какви ли не гимнастики правахи, но не се получи при малкото... Първите 3-4 месеца ползваше биберон, после си откри палеца и край. На този етап, със зъбоникненето, няма да се опитвам да й го вадя от устата, но така или иначе моментът трябва да дойде и се чудя какви методи ще използвам тогава...

# 4
  • Мнения: 5
И моя внук си смуче палеца, до сега с моите деца не ми се  е случвало такова нещо. Как ще го отучим не знам.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 67
Ще следя темата, защото имаме същия проблем. И аз се притеснявам как ще го махаме този пръст. От новороден не искаше биберон и научи палеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 650
Скоро гледах предаване по National Geographic и там показваха деформации на зъбите на деца смукали си пръста. Беше покъртително  Shocked От тогава като видя пръст в устата веднага го вадя. Съвета беше да се приучат да ползват биберон.

# 7
  • Мнения: 15 379
Аз голямо дебнене му хвърлих, защото много ме беше страх, че започне ли са си суче палеца и край. Като всяко съвсем малко бебе, като си намери ръцете и хоп - пръста в устата.
Моментално давах биберон. Всъщност така и свикна. С биберон.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 122
нали има някакви неща, които се мажели на палчето да е горчиво и гадно да смукане?

# 9
  • Мнения: 4 615
Дааум Ексол. Не помня обаче от каква възраст е подходящ. Моето си гризеше ноктите, но ефекта от лака при нас беше нулев. Аз също смятам, че е напълно преодолима бариера. Много майки обаче са доволни от него и са имали успех.

Редактирам се. Няма възрастови ограничения за използването му.

# 10
  • Мнения: 925
Ох, аз пък си мислех, че съм единствената, която е научила с голям зор детето си да ползва залъгалка  ooooh! Всички ме гледаха странно и ме изкарваха едва ли не луда, но действително много лесно го отказах след това от залъгалката.
Съвет от мен: пробвай различни модели, различни големини и от различен материал залъгалки  Peace Все някоя ще й допадне  Peace Вкъщи имах около 20-тина различни залъгалки преди да оцеля "неговата" такава  Crazy

# 11
  • Мнения: 2 658
Ооо, как единствената  Wink
И аz "бутах" zалъгалка много упорито  на малката. Брат й не е опитвал дори, но тя почти от ражданаето си zапочна да си смуче палеца. Ама целенасочено, не zнам как успяваше, още на дни е била, но го цокаше ли цокаше.. Умирах от ужас. За моя радост обаче и бибеон не откаzваше. Та това правех постоянно, ако я видех с палеца - вадех и давах биба. Даже ръкавички полzвах, че и нощем, zащото в първите месеци определено си предпочиташе пръста  Rolling Eyes Е, успях, свикна с бибата. Но това се случи в първите месеци, да подчертая. До щестия със сигурност бях приключила с гимнастиките.
Смятам (сигурна съм), че ако бях иzчакала, нямаше да имам успех, толкова пристрастена по рождение към палеца иzглеждаше.

# 12
  • Мнения: 54 455
Моята дъщеря също си смучеше палеца като заспива и аз , която съм най-върл противник на залъгалките , веднага купих биберон , но тя категорично не го приемаше .

В крайна сметка на около 6 години се отказа самичка .

Не е чак такава драма , споко ! Hug

# 13
  • Мнения: 27 524
В крайна сметка на около 6 години се отказа самичка .

Не е чак такава драма , споко ! Hug

Уф, 6г е много. Рисковете от деформиран палец, съответно захапка, челюст и т.н. са много големи.

# 14
  • Мнения: 54 455
Блонди , аз имах съученик , който в 8 клас , в час си смучеше палеца .
Умирах от притеснение и с дъщеря ми да не стане така , затова предпочетох да й дам залъгалка , но тя пък не я искаше . Crazy

Няма никакви поражения за щастие , но тя само като се приспиваше си смучеше палеца , иначе не .

Общи условия

Активация на акаунт