Топола скайс, Калиакрия ризорт, друго :)?

  • 3 255
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Тази година реших да изневеря на себе и да планирам семейната почивка по-рано  Laughing.
В тази връзка ви моля за съвет за хубаво местенце по Северното черноморие. Искаше ми се да се опитам за бунгалата на самия плаж на Евксиноград, ама се оказа кауза пердута.
Засега съм се насочила към Топола скайс или Калиакрия ризорт... Никога не съм била там, но по това което намерих в нета ми се струва, че там природата е дива, а комплексите - луксозни; все неща, с които свързвам семейна почивка с две деца - на 5 г. и на 1 г. Може ли някой да сподели опита си с тези места? Или пък да ми препоръчате друго в района?
Имало и някакви английски вили в Икатлъка, ама така и не ги намирам  newsm78
Благодаря на всички предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 2 175
Била съм само в Калиакрия и много ми хареса.. Peace
Но бях с любимия само, не с деца.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 682
Била съм 2 г. поред в Калиакрия, аз доста го харесвам. С уговорката, че не е тип all incl. и откъм тази гледна точка може би не е най-подходящия за малки деца, но пък в апартаментите може да си спретнеш закуска /и не само, има пълен комплект уреди, съдове за готвене/. Е, ако не ти се готви, може да хапваш на 2 места - ресторанта /който обаче е гурме, много вкусно, но не много евтино и някои неща не са за деца/ или пък бистрото, в което има по-подходящи за деца храни. Може да се ходи и до Каварна, но не знам там как са кръчмите, не сме ходили.
+ за мен са:
спокойно, няма тълпи
хубави, просторни апартаменти, имат всичко необходимо, терасите са огромни
хубави басейни, добра архитектура и градинки/озеленяване, всичко е направено с вкус
страхотен плаж като атмосфера /ползва се този на голфа/, но се отива с кола до него, пясък с едни плоски камъни, има приятно барче там, в което може и да се хапва
- минуси:
- по на север е, съответно може да е по-студено
- трябва да си готвиш, или пък да се храниш на цени малко по-високи от обичайното
- ходиш с кола до плажа, той не е до комплекса
По-скоро го свързвам с идеята за романтична почивка, атмосферата е много приятна, също правят яки джаз и други партита, което не ми пречи това лято пак да отидем с детето за 1 седмица. Grinning
Имам и някоя и друга снимка, мога да ги кача по-късно и да дам линк, ако ти е интересно.



# 3
  • Мнения: 814
Мерси много за иформацията! Olive, ти направо ме стъписа, защото аз от снимките в сайта бях останала с впечатление, че плажът в точно пред комплексите. Но наистина се обадих в Топола и там ми потвърдиха, че е на 5 мин., но с кола  Confused. При това положение, автоматично отпадат защото с двете деца (едното доста малко още), хич няма да ми е удобно...
Май нямам голям избор освен пълна линия вилите на Русалка - дано да е хубаво, защото никога не съм била там.
За съжаление, по Северното Черноморие почти няма ваканционни селища, за разлика от Южното  Rolling Eyes 

# 4
  • Мнения: 13
Аз съм много разочарована от Калиакрия. Миналото лято прекарахме 1 седмица там през юли. Изобщо не е място за хора, които държат на морето и плажа. Виж, ако обичате басейни - може би ще ви хареса.
Главното ми възмущение беше свързано с организацията от всякакъв вид в комплекса.
- През седмицата бяха обявили програма и събития, нито едно от които не се случи.
- Автобусчето за плажа вървеше общо взето както си реши, ако има хора и ако се съберат. Има шанс и да сте твърде много и започва бутане като на пазара, който остане извън, чака поне 40 мин да дойде буса отново. Естествено връщането от плажа с буса е още по-рисково преживяване, защото никога не се знае кога ще мине буса и ти трябва да го чакаш на шосето, понякога с часове в жегата. Пълно безумие за комплекс с такива претенции!
- Всъщност Калиакрия нямат собствен плаж. Този от снимките на сайта им се казва Бендина и е към Топола скайс. Не можеш да слезеш до плажа пеша, возят те с колички за голф, принуден си да си платиш паркинг на безумна цена или чадър и шезлонг също доста солено. Другият плаж уж се води към Калиакрия, но е доста мизерен и малък, а чадърите и шезлонгите.. опссс само ако си настанен в апаратамент. Иначе отново си ги плащаш, нищо че си настанен в този комплекс.
- Храненето, както са казали по-горе, скъпо и възможно само на 2 гурме места.
- В комплекса се разхождаха безпризорни кучета!!!

Не бих повторила това място!

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 11:34 от manisha

Общи условия

Активация на акаунт