Д-р Лиляна Маркова - дерматолог, координати ?

  • 35 819
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Спешно ми трябват координатите на Д-р Маркова. От нета научих, че не е вече на Витошка, а на Фритьоф Нансен 15, но нито на мобилния, нито на служебния мога да се свържа и да запиша час.
Моля, ако някой е ходил скоро на преглед да ми даде информация, дали все още е там и на кои телефони мога да се свържа с нея.
Предварително благодаря !

# 1
  • Мнения: 15 379
Преди време бях пуснала тема със същото питане.
Най-накрая ми ги даде приятелка, която се лекува при нея.
Ето:
д-р.  Лиляна Маркова, дерматолог - 0888/350569 и служебен - 02/9891883.
Кабинетът е на ул. Фритьоф Нансен №15.

# 2
  • Мнения: 151
За съжаление и на двата телефона не мога да се свържа от дни. Мобилният, ако дава свободно никой не вдига или е извън обхват, а служебния е грешка, обаждат се възрастни хора.

# 3
  • Мнения: 15 379
Съжалявам Sad.

# 4
  • Мнения: 15 379
Д-р. Маркова отговаря на мобилният телефон в рамките на приемното си време.
А то е:
Понеделник, вторник и четвъртък - от 12.00 до 15.00 часа
Сряда и петък - от 8.30 до 11.30 часа.

Мобилният номер е този, който съм посочила по-горе.

Успех!

# 5
  • Мнения: 151
Най-сетне успях да се свържа с нея по мобилния, но се оказа, че е в чужбина.
Ще се чуем другата седмица !
Благодаря за работното време !
Кабинета в кооперация ли се намира или в мед. център? Като стигнем на адреса как да я открием и трябва ли предварително да запишем час ?

# 6
  • Мнения: 15 379
Кабинетът е в кооперацията. Има звънец на входа.
Часове не се записват, отиваш и чакаш.
Съвет - отиди в началото на работното й време. За да чакаш по-малко.

# 7
  • Мнения: 151
Много благодаря !

# 8
  • София
  • Мнения: 1 914
Може ли да ми кажете колко взима за преглед, че по телефона забравих да я питам? А беше доста нелюбезна  и не ми се звъни пак.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 49
Доволни ли сте от д-р Маркова?

# 10
  • Мнения: 37
Чувала съм хубави думи за докторката. Майка ми се е лекувала при нея с успех Simple Smile. Сега аз иска да ходя при нея, дано ми помогне. За преглед ми казаха, че взима 30 лв.  В момента е в отпуск и би трябвало да е на работа в понеделник 10.12.12, но вчера се чух с нея каза да й званна в неделя вечерта за да ми каже със сигурност дали ще дойде или съответно кой ден ще е на работа

# 11
  • Мнения: 5
Случайно да знаете дали д-р Маркова работи със здравната каса

# 12
  • Мнения: 37
Случайно да знаете дали д-р Маркова работи със здравната каса
Не, не работи със здравната каса

# 13
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 559
Здравейте,
Искам да попитам от какво се лекувате при въпросната лекарка? Аз търся дерматолог за проблеми с пърхот при мъж... то даже по скоро е себорея? Дали ще помогне?

# 14
  • Мнения: 15 379
Аз търся дерматолог за проблеми с пърхот при мъж... то даже по скоро е себорея? Дали ще помогне?

Разбира се, че ще помогне.

# 15
  • Мнения: 1
Знаете ли дали Д-р. Маркова още практикува?

# 16
  • Мнения: 15 379
Знаете ли дали Д-р. Маркова още практикува?

Да, приема пациенти.

# 17
  • Мнения: 1
Трябва ли да записвам час или отивам и чакам?Мерси Simple Smile

# 18
  • Мнения: 37
Трябва ли да записвам час или отивам и чакам?Мерси Simple Smile
Трябва да чакаш, не работи със записване на часове. Един съвет : отиди 2 часа преди работното й време , така ще си първа или втора

# 19
  • Мнения: 1
От колко часа приема пациенти?

# 20
  • Мнения: 37
Понеделник , вторник и четвъртък от 13 до 16 , а сряда и петък - 9 до 12

# 21
  • София
  • Мнения: 1 465
Знаете ли дали д-р Маркова е в отпуск? Зная, че обикновено почива през септември, но тел. й е изключен и не мога да проверя newsm78 Благодаря предварително.

# 22
  • Мнения: 789
И аз това исках да знам, защото мисля да отида при нея следващата седмица, ако някой знае дали ще работи, да пише!

# 23
  • Мнения: 0
Много се притеснявам тъй като отдавна е отпуск и не мога да я намеря, а е вече и възрастна .. ще продължи ли да практикува .. Някой знае ли нещо  Sad

# 24
  • Мнения: 789
Много се притеснявам тъй като отдавна е отпуск и не мога да я намеря, а е вече и възрастна .. ще продължи ли да практикува .. Някой знае ли нещо  Sad


Надяваме се да е добре! Ако нещо се случи, ще молим момичетата да дават рецепти и да ни упътват! Аз също трябва да отида при нея и то спешно, но не си вдига телефона.

Дано скоро се върне на работа!

# 25
  • Мнения: 0
Дано, дано всичко е наред, защото само тя ми помага къде ли не съм ходила вече ....

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте, а някой знае ли дали приема в събота? Благодаря предварително   bouquet

# 27
  • Мнения: 0
Здравейте, а някой знае ли дали приема в събота? Благодаря предварително   bouquet


Не приема събота  Naughty  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 0
До колкото разбрах Д-р Маркова ще се възстановява до края на седмицата може би и нея я е хванал някой грип, да се надяваме, че е това а не нещо сериозно.. Другата седмица ще се разбере  newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 1 465
Дано е добре скоро, пишете, ако имате информация, че вече работи, за да не звъним напразно Peace

# 30
  • Мнения: 0
Днес бях при Д-р Маркова, върнала се е всичко е наред .. успех вии пожелавам  Joy

# 31
  • Мнения: 789
Привет,
аз бях при д-р Маркова преди около 10 дена. Доста се чака, трябва да се въоражите с търпение.

Приемното й време е:

Понеделник, Вторник, Четвъртък - от 13 до 16 часа
Сряда, Петък - от 09 до 12 часа

Принципно на една смяна може да приеме не повече от 8 човека.

Успех!

# 32
  • София
  • Мнения: 3 754
Прегледа все още ли е 30лв.?

# 33
  • Мнения: 99
А дали д-р Маркова работи с деца? Дъщеря ми е на 6мес. и имаме съмнения за дерматит.

# 34
  • Мнения: 0
А дали д-р Маркова работи с деца? Дъщеря ми е на 6мес. и имаме съмнения за дерматит.
Здравейте какъв дерматити себореен атопичен екземен моята дъщеря имаше себореен дерматит като беше между 3-4 месец не съм я водила при д-р Маркова,че и нямах координатите сега е вече на 11 месеца и кожата супер  и проблема с дерматита изчезна.

# 35
  • Мнения: 1 291
Здравейте,
Някой бил ли е скоро на преглед при д-р Маркова?Дали преглежда ?Опитвам се да се свържа с нея от няколко ден,но без успех.Или телефона е изключен,или звъни,но никой не отговаря.
Искам да разбера другата седмица дали ще работи,за да знам дали да пътувам до София.Ще съм благодарна ,ако някой знае нещо по въпроса и сподели Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 3 754
Тя не работи с часове.Отивате и чакате.

# 37
  • Мнения: 1 291
Знам,че е без предварително записване за час,прочетох темата.Въпросът ми е дали д-р Маркова въобще преглежда.По-нагоре прочетох,че е имало период,в който не е работила по здравословни причини.Това се опитвам да разбера,иначе няма проблем да се почака.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 465
Знам,че е без предварително записване за час,прочетох темата.Въпросът ми е дали д-р Маркова въобще преглежда.По-нагоре прочетох,че е имало период,в който не е работила по здравословни причини.Това се опитвам да разбера,иначе няма проблем да се почака.

Опитахте ли и на двата телефона - мобилния и стационарния? Обикновено вдига стационарния, когато е в кабинета. За съжаление нямам друго инфо, освен да ви посъветвам да звъните по-настоятелно на мобилния, наистина не винаги вдига.

# 39
  • Мнения: 1 291
Благодаря за отговора Simple Smile
А стационарния не е на докторката.

# 40
  • София
  • Мнения: 60
Здравейте, д-р Маркова е отпуск по болест за неопределен период от време. Информацията е актуална към 14.03.2014.

# 41
  • Мнения: 0
Преди 1 месец отидох за първи път при тази жена. Проблемът ми не беше кой знае колко сериозен, но все пак имах някви начални наченки на акне...Е..след месец използване на нещата, които ми предписа д-р Маркова, в момента нямам и следи от това, което беше.. Simple Smile)))) Няма да сгрешите, ако опитате.Прегледът е 40 лв.

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте, д-р Маркова е отпуск по болест за неопределен период от време. Информацията е актуална към 14.03.2014.


Здравейте днес  26.03 2014г
говорих с д-р Маркова от два дни е на работа .

# 43
  • Мнения: 0
За пореден път днес се потресох от безочието и малоумният начин на комуникация на бг лекарите. Вчера имах разгорор с въпросната д-р Лиляна Маркова, която ме предупреди, че не записва часове с адски нелюбезен и високопарен тон (вс си имаме проблеми, но...все пак, предлагаш някакви услуги на тоя пазар), след което ми каза, че все пак ще е в кабинета си от 9-11ч., но ако цитирам: "прецените да дойдете, не ми идвайте в 11ч., защото вече няма да приемам. преглеждам 3 часа на ден."...ОК!  Днес отидох в 8:45ч., на входа ме пресрещна нелюбезен дядо..., който леко наглинко ме попита кого съм търсела..., аз казах: Д-р Маркова, той продължи с цинична усмивка (някак нагъл и нелицеприятен начин да общуваш така с човек с проблем...станал ултра рано и отишъл някъде въпреки риска да не бъде приет): Амии, свърши! Съответно аз попитах: Какво свърши?!, той: вътре е пълно и тя каза вече не пускай. Аз: ОК, аз говорих с нея вчера, той: Хехехе, от вчера до днес....имааа мн време (мазната усмивчица не се спря)...Ех, wtf, извинявам се, но не виждам нищо редно и нормално в подобно поведение каквито и да са мотивите и аргументите да се държиш по подобен начин в подобна ситуация. Била тя лекар-пациент или просто...говорим си за елементарни човешки отношения. Каквато и знахарка и церителка да е тая #д-р Маркова, еми дано не ми се налага никога повече да изпадам в съприкосновение с нея и др подобни.

# 44
  • Мнения: 15 379
Хай, ужасно наистина.
Има и други добри дерматолози, по дяволите!

# 45
  • Мнения: 3
Цял август докторката беше и все още е отпуск. Дали някой ще ходи другата седмица и ако да моля да пусне коментар дали вече е на линия. Благодаря  Praynig

# 46
  • Мнения: 177
Някой знае ли д-р Маркова от кога ще приема отново? Днес ходих до кабинета в 5:30 и имаше бележка, че няма да приема за неопределено време. Звъня на мобилния и не отговаря...

# 47
  • Мнения: 3
Във вторник се чух с нея и беше доста болна и сподели, че е на антибиотици. Съветвам всички да оставим жената на спокойствие да се възстанови и да се надяваме, че скоро пак ще ни лекува  Praynig

# 48
  • Мнения: 177
Благодаря за информацията!   bouquet

# 49
  • Мнения: 177
Някой знае ли д-р Маркова вече преглежда? Може и на лични Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте. И аз искам да се свържа с д-р Маркова. Преглежда ли в момента?Някой би ли могъл да ми даде информация от колко до колко работи, трябва ли да се обадим предварително и дали това са й актуалните телефони : 0888 350569; 02 9891 883. Благодаря Ви предварително!

# 51
  • Мнения: 1
Здравейте, в момента чакам за д-р Маркова, но на вратата има бележка от 11.01.2016 г. че поради продължаващо боледуване и болнично лечение се налага да отсъства.
Чудех се дали, ако някой разбере, че тя отново е на работа, би могъл да уведоми всички тук, че е така.
Благодарности!

# 52
  • Мнения: 1 291
thisisviktoria,аз се обаждах на д-р Маркова миналия месец и ми каза, че е болна и може би се нуждае от по-продължително лечение,като се има предвид възрастта и.Дано да се възстанови по-скоро,пожелавам и го от сърце. Смятам да и звънна в края на месеца и ще пиша какво е казала.

# 53
  • Мнения: 3
Днес ходих до кабинета, но продължава да отсъства.. Моля ако някои има информация или проверява по-често да съобщи дали се е върнала.

# 54
  • Мнения: 1
Здравейте някой бил ли е скоро до кабинета на доктор Маркова? Извършва ли прегледи ?

# 55
  • Мнения: 60
Не,не преглежда все още стои бележката. И аз очаквам да започне, но.....ако някой разбере нещо повече да пише тук, иначе питам редовно и в аптеката с която работи и те съветват да се повтарят кремовете и лосионите и така.

# 56
  • Мнения: 746
Някой знае ли дали Маркова отново е на работа и приема пациенти?

# 57
  • Мнения: 6
Някой знае ли дали Маркова отново е на работа и приема пациенти?

Нямам представа, звъня й често, но не вдига. Вече започнах да се отчайвам, тя е единственият дерматолог, който ми помогна в дългогодишната борба с акнето. Бях при нея 3 пъти и имаше страхотен резултат , но се разболя и не успя да довърши лечението. Сега съм на 3 рецепти и  използвам кремчетата от тях, но лицето ми започна отново да се възпалява....Disappointed Relieved

# 58
  • Мнения: 8
Здравейте!Някой случайно да знае дали доктор Маркова все още практикува?Горещо се интересувам ,защото не съм от София и да не стане да идвам напразно.Благодаря предварително Simple Smile

# 59
  • Мнения: 60
Не, не практикува и не е ясно дали ще започне.Редовно проверявам и в аптеката питам, за съжаление последно ми казаха, че има здравословни проблеми и не преглежда. И аз търся алтернативни варианти, засега без успех.Ако някой знае нещо повече за друг лекар, ползващ подобни консервативни методи да каже, на този етап и аз повтарям рецепти......

# 60
  • Мнения: 8
От колко време насам доктор Маркова отсъства?

# 61
  • Мнения: 6
Не, не практикува и не е ясно дали ще започне.Редовно проверявам и в аптеката питам, за съжаление последно ми казаха, че има здравословни проблеми и не преглежда. И аз търся алтернативни варианти, засега без успех.Ако някой знае нещо повече за друг лекар, ползващ подобни консервативни методи да каже, на този етап и аз повтарям рецепти......

Аз смятам да си запиша час в Дерматологична клиника София. Прочетох добри неща за екипа, в частност д-р Денчева и д-р Петров. Ще се радвам да държа в течение всеки, който като мен отчаяно търси адекватно лечение на кожно заболяване и иска да намери добри и компетентни специалисти.

wwww14, д-р Маркова отсъства от зимата на 2015 година.





 

# 62
  • София
  • Мнения: 1 465
Здравейте, някой има ли новини за д-р Маркова? Дали отново преглежда? Опитвам се да намеря алтернатива, посетих д-р Каймакански, но нямам успех:(

# 63
  • Мнения: 6
Angry
Здравейте, някой има ли новини за д-р Маркова? Дали отново преглежда? Опитвам се да намеря алтернатива, посетих д-р Каймакански, но нямам успех:(

Не, Маркова не преглежда.

Аз мислех да посетя Каймакански, жалко, че не е успял да ти помогне.

След последния си коментар посетих д-р Денчева, от която останах силно разочарована.
Благодарение на прекрасната д-р Маркова, възпалителните процеси по кожата ми спряха и сега епидермисът изглежда чист, но кистите са все още в дермата. Не само, че се напипват, но някои и се забелязват с просто око! Д-р Денчева първо ме прегледа с лупа и ми заяви, че акнето ми е излекувано.  След като й посочих проблемните места, обясних й, че кожата продължава да се възпалява  и й повторих, че за съжаление с д-р Маркова не успяхме да стигнем до края на лечението, Денчева запя друга песен. Започна да ме убеждава, че Роакутанът е единственото решение, за да се потиснат пристъпите на моето акне и че окончателно лечение е едва ли не невъзможно! Angry Разбира се, тя е готова да ме лекува с Роакутан години наред, а освен това и да ме изпрати при своя приятелка, психоложка, която да ми помогне да не приемам толкова сериозно проблема си Rage Прекрасно решение, нали?

Посетих и д-р Лилия Константинова. Нямам особени впечатления от нея. Тя също настояваше да ме лекува с Роакутан и няма да се върна при нея.

Следваща инстанция - Александровска болница! Пожелайте ми успех Simple Smile

# 64
  • Мнения: 60
Частична алтернатива на д-рМаркова е д-р Йорданова  (преди години деляха кабинет), но казвам частична, защото и тя си има свои методи и залага на козметика, която продава в кабинета си, освен на приготвянето на маски и лосиони. Не е лош вариант, но няма нищо общо с д-р Маркова. Кабинетът й в до Мед.академия и записва часове, това е предимство, но дотук, аз лично в момента тествам нейните кремове и нямат ефекта на приготвените в аптеката определено.Но, ако някой има желание може да я провери, много добре познава д-р Маркова и в добър лекар, но е според мен за по-леки случаи и третира с готови продукти, което за мен не е ок, за някой обаче може да е вариант. Явно нямаме вариант за просължаване на лечението на д-рМаркова и това е Sad.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 465
Така и предполагах, трудно е да се повярва, че има само един дерматолог, който реално успява да помогне:( Аз съм обиколила Попова в Токуда - предписа ми Диане, въпреки че й показах изследвания с нисък тестостерон; Кадурина - предписа антибиотик след 3 секунден преглед; Божикова в МЦ Лора, която предписва безполезна масова козметика на определена марка.

За Каймакански имам добри впечатления - твърдо против е антибиотици и противозачатъчни, дава негови готови лосион и крем, препоръчва диета и прави пилинги.... При мен за момента няма напредък, може би не съм особено стриктна в диетата, ще опитам там още един пилинг, въпреки че не виждам полза от такъв на активно акне...

# 66
  • Мнения: 60
Ами за съжаление на мен поне само леченито на Маркова ми помага, колкото и консервативно да е то според нейните "модерни"колеги. От много години се следя при нея, имам купища рецепти, антибиотик никога не ми е предписвала  диетата беше само в първите месеци, след това ми позволи и кофеин и шоколад и всичко. Единственото, което винаги отрича е прекалено излагане на слънце и козметични процедури, бях стигнала до посещения веднъж макс. два пъти годишно за да смени кремовете спрямо сезона и всичко беше ок, но сега съм в чудо, колкото и да повтарям явно си трябва преглед и адекватни съставки. Поради тази причина реших да опитам с нейната колежка, но явно търсенето продължава.... Ако имате и др.имена, казвайте поне да изключваме Simple Smile Ако пък някой даде алтернатива на д-рМаркова ще е супер новина, аз за повече от две години не намирам такава в София.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 465
Да, и аз повтарям рецептите, които имам, но няма същия ефект, явно си трябва преглед:(

# 68
  • Мнения: 1 639
Здравейте, дали случайно някой се е лекувал при Доктор Маркова от псориазис и има рецепти. Знам че при всеки подхода е индивидуален, но мен едно време ме излекува от себорея и имам сигурно 15 рецепти и съм сигурна че ако на някой му се наложи ще помогнат. Тя просто сменя някоя и друга съставка в кремовете...

# 69
  • Мнения: 746
Някой знае ли какво всъщност става с д-р Маркова?

# 70
  • Мнения: 785
Знам, че темата е стара, но точно затова се надявам да се следи още от доволните пациенти на д-р Маркова. Някой намерил ли е вече алтернатива на лечението при нея?
От толкова години се лекувах само с нейните кремчета и процедури за премахване на кисти по лицето, че изобщо не съм наясно сега към кого да се обърна. Маркова явно вече няма да се върне. А колкото и да въртя стари рецепти, вече не ми се отразяват толкова добре, колкото преди. Явно сегашното състояние на кожата ми изисква някаква промяна, пък и мина много време от последната процедура. Къде изобщо в София се правят такива процедури, каквито правеше Маркова, и на кого бихте се доверили? Направо не знам към кого да се обърна както за процедура, така и за предписване на козметика.Confused

# 71
  • София
  • Мнения: 1 465
Belissima, ако нямаш друга алтернатива опитай при д-р Каймакански. Кабинетът му е на Пиротска, при мен имаше ефект, не толкова бърз, както при д-р Маркова, но все пак кожата ми е по-добре. Поне няма да ти предпише дежурните антибиотици и противозачатъчни...

# 72
  • Мнения: 1 639
Бях при Каймакански, не за акне но смятам че е доста добър дерматолог, търси винаги първо причината, не изписва просто така една камара кремове, работи с билкови средства, създал е някакъв крем за акне който доста хора видях да отиват само за да си го купят. Видях че обработва и пъпките. Изобщо с две ръце за него съм. Няма да ви напише рецепта като Маркова с хиляди кремове и маски, но пак пише рецепти на някакви кремчета за забъркване.

# 73
  • Мнения: 60
Писала съм по-горе за д-р Йорданова, може да се пробва, не е като Маркова, но я познава перфектно, работили са заедно и прави подобни процедури. Аз повтарям рецептите на Маркова и ходя ввднъж годишно при Йорданова.Засега не откривам друга опция. ...

# 74
  • морето
  • Мнения: 36
След като д-р Маркова и д-р Йорданова са си били близки, някой който е ходил при последната сети ли се да попита какво става с
д-р Лиляна Маркова, добре ли е, здрава ли е, ще се върне ли да практикува??

Дето се казва, тя е от едно изчезнало поколение стари ЛЕКАРИ-ХУМАНИСТИ, които разчитат на своите лични познания и съставки за рициптите, а не на масовата фармацефтична индустрия!

Някой да намери информация за прекрасната д-р МАРКОВА. 

# 75
  • Мнения: 1
Здравейте, дали случайно някой се е лекувал при Доктор Маркова от псориазис и има рецепти. Знам че при всеки подхода е индивидуален, но мен едно време ме излекува от себорея и имам сигурно 15 рецепти и съм сигурна че ако на някой му се наложи ще помогнат. Тя просто сменя някоя и друга съставка в кремовете...

Е.М.А може ли да постнете рецепти, които имате за лечение на себорея. И също, ако може да споделите какъв тип себорея сте имали със сух или мазен скалп. Благодаря

# 76
  • Мнения: 1
Така и предполагах, трудно е да се повярва, че има само един дерматолог, който реално успява да помогне:( Аз съм обиколила Попова в Токуда - предписа ми Диане, въпреки че й показах изследвания с нисък тестостерон; Кадурина - предписа антибиотик след 3 секунден преглед; Божикова в МЦ Лора, която предписва безполезна масова козметика на определена марка.

За Каймакански имам добри впечатления - твърдо против е антибиотици и противозачатъчни, дава негови готови лосион и крем, препоръчва диета и прави пилинги.... При мен за момента няма напредък, може би не съм особено стриктна в диетата, ще опитам там още един пилинг, въпреки че не виждам полза от такъв на активно акне...

Здравейте,

И аз като вас се лутам по дерматолози от 12 години (д-р Ангелова, д-р Кадурина и още много на които вече не им помня имената).На 34 години съм. Пила съм всичко без Рокатуан, защото отказвам. Последната и най-скъпа грешка беше проведената терапия при д-р Каймакански, който твърдо настояваше, че проблема е от храненето. Както и да се опитах да му обясня, че съм спортист и от години се храня със месо филе, зеленчуци и въглехидрати с нисък гликемичен индекс, той си настояваше неговото и ми гарантира, че след процедурите му ще ходя без нито една пъпка. Направих 15 процедури - всяка по 100 лв и нямаше очаквания резултат. От 10 дни приемам сребърна вода, както и обтривам лицето с памучен тампон - наблюдавам подобрение.

# 77
  • Мнения: 746
А защо мислиш, че месото не е проблем?
Връзката храна -> кожа си я има, нетът е пълен с доказателства и личен опит на хора с всякакви кожни проблеми.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 754
Аз бях вегетарианка повече от година.Акнето не ми изчезна.Не се повлия и от спирането на сладкото.Обмислям спиране на млечните,колкото и да ми се вижда невъзможно...На 43 още се боря...На Акне аут съм за момента...Само да споделя нещо:посъветваха ме след миене на лицето да не използвам хавлиена кърпа,защото от водата +хавлията бактериите се разнасят.След миене започнах да подсушавам с хартиени салфетки от Лидъл(едни такива в картонени кутии).Акнето ми не е хормонално!

# 79
  • Мнения: 746
Напълно възможно е проблем да се окажат млечните. При вегетарианците съм забелязала, че много се набляга на сирена и кашкавали... на мен страшно положително ми повлия спираето на месото за дълъг период от време. Има една моделка в ютюб, която си изчисти акнето основно с диета. Нейното беше изключително тежко.. направила е много клипове по въпроса.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 754
Коя е?Дай да я видим.

# 81
  • Мнения: 17
Здравейте, моля някой ако е ходил при д-р Маркова и има рецепта за атопичен дерматит при бебета да сподели.Аз мога да намеря рецепта за акне преди много години тази лекарка ми помогна на мен и сестра ми

# 82
  • Мнения: 6
Здравейте отново. След много настойчиви опити да се свържа с доктор Маркова през последните седмици, най-сетне успях да се чуя с нея. За съжаление на всички нас, докторката окончателно е престанала да практикува и няма надежда да се върне... Безкрайно съм й благодарна за кремчетата и маските, които поддържат лицето ми вече няколко години. Тя ме убеди, че все пак съществуват дерматолози, които да приложат адекватно лечение на моя проблем. Сега остава само да намеря някой, който да довърши започнатото. Насочила съм се към лекари в чужбина - Гърция или Турция. Разбрах за много добра клиника по дерматология в Солун, но не мога да я издиря. Ако някой е чул добри отзиви за такава, моля да сподели.

# 83
  • Мнения: 6
Здравейте!
Исках да ви споделя, че успях да намеря добър дерматолог в Солун - IOANNIDIS DIMITRIOS, директор на Държавната болница по кожни и венерически болести (http://www.nadn.gr/En/index_en.htm). Не съм запозната с това дали се приемат направления от България, аз ходя в частния му кабинет (https://www.xo.gr/profile/ioannidisdermatologos-thessaloniki/en/), но мисля, че може да се запише час и в болницата.
Ходя от октомври 2019, имала съм общо 3 прегледа, и съм много доволна. Тъй като не успях да приключа с лечението на акне при доктор Маркова, поддържах кожата си с нейните кремчета и лосиончета 4 години. Миналото лято започнаха силни възпаления, лекарите в България масово ми препоръчваха Роакутан, но аз отказвах да го пия. Сега кожата отново е чиста. Възпаленията са редки и много повърхностни. Това е първото подобрение на кожата ми след Маркова насам. Малко се тревожа за реакцията след спирането на антибиотика, надявам се да остане спокойна.
Лечението, което провеждаме с въпросния лекар, е и вътрешно, и външно. Пия тетрациклинов антибиотик сутрин и вечер. Мажа се с ретиноиден гел. Купувам си лекарствата от Гърция, струват около 30 евро. Частният преглед при лекаря е 70 евро.
Дано да съм била полезна на някого!

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 16:47 от lark88

# 84
  • Мнения: 1 291
Здравейте.
Бихте ли предложили аптека, която да приготвя рецептите на д- р Маркова. Аптека Меда не знам защо, но вече не работи. Пробвах в една аптека на Фритьоф Нансен- Новиа, но направените неща нямаха нищо общо с тези, приготвяни в Меда, пък и не действаха.
Предварително благодаря.

# 85
  • SF
  • Мнения: 21 243
Знаете ли преди време в коя поликлиника е работила д-р Маркова?
И имала ли е частен кабинет?

# 86
  • София
  • Мнения: 1 465
Здравейте.
Бихте ли предложили аптека, която да приготвя рецептите на д- р Маркова. Аптека Меда не знам защо, но вече не работи. Пробвах в една аптека на Фритьоф Нансен- Новиа, но направените неща нямаха нищо общо с тези, приготвяни в Меда, пък и не действаха.
Предварително благодаря.

Пробвайте в аптеката в безистена срещу площад Славейков, аз там съм давала нейни рецепти и съм доволна.

# 87
  • Мнения: 3
Предлагам да съберем на едно място всички рецепти на д-р Маркова - всеки каквото има с кратък коментар.

Моята е за акне при възрастни по лицето, главата и гърба. Вероятна причина - антибиотици и прегъната жлъчка, много бързи въглехидрати в храната години наред.

   лосион лице
    
   Ac. salicylici         4.0
   Resorcini              6.0
   Boracis                 5.0
   Sp. vini 90º        60.0
   Sp.camphorati  10.0
   Aqua rosae      130.0

MDS - външно за лицето 2х сутрин и вечер

лосион тяло

   Ac. salicylici           6.0
   Clorocidi                 6.0
   Resorcini              10.0
   Sp. vini 90º        100.0
   Sp.camphorati  100.0

MDS - външно за тялото вечер

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 22:48 от mamalu

# 88
  • Мнения: 3
Не знам какво да направя, за да публикуват повече хора рецептите си от д-р Маркова. Иначе ще се загуби много ценна информация, която може да помогне на много хора.

Помагайте всички, които смятате, че има смисъл от идеята ми. Администратори, модератори, членове на форума.

# 89
  • SF
  • Мнения: 21 243
Малко е опасно това с рецептите, защото хората може да не са стриктни и  прилежни като вас и да публикуват рецепти по спомен. А други пък да ги изпълняват по спомен.

Общи условия

Активация на акаунт