Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 14

  • 35 439
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Честит Рожден ден на Миши!
Честит първи юни на всички дечица, да са здрави и безгрижни!
marychery, Цвети беше покрай 6 май със спазъм, сега като я преслушва лекарката каза, че леко просвирва-нали писах преди, че отвреме навреме прокашля през деня, та...това е, има леки хрипчета, които като се изкашля, ги няма.На инхалации с физиологичен разтвор сме и хомеопатия.А това го има от екскурзията с детската градина, когато са ходили и в зоологическата, та-това е, там като ходи винаги след това се разкашлюква  Tired

Последна редакция: ср, 01 юни 2011, 13:48 от Lucky Plam

# 76
  • София
  • Мнения: 1 947
Marychery, честит рожден ден на Миши! Да ти е винаги здравичък и много да те радва! newsm59 newsm38
Днес и моят Вичи има рожден ден. Става на 4 годинки.
Честит 1 юни на всички дечица! Да са ни мнооого здрави и щастливи! Tada

# 77
  • Мнения: 182
Marychery и Dechy, честити рождени дни и на двете ви слънца! Вярно, че времето лети, помня като онзи ден сякаш питах меричери за акъл за астма по време на бременност...

Мерси и за съветите за лекаря. Още същия ден се обадих в Токуда, най-скорошния свободен час беше при д-р Гроздева, и записахме за утре при нея, защото Андре е със спазъм. От вчера учестявнам инхалациите, не знам за на 6 часа ли е, опитвам да удържа до 8 часа между тях, дано да не греша... Меричери, ти като заисваш час при д-р Лисички, примерно, и сте със спаздъм, за кога най-рано ви дават час - защото то си е въпрос на спешност, и при силен спазъм няма да мога да удържа и ден повече. Мъчно ми е, че д-р Куфарджиева вече няма да работи. Невероятен човек е.

Да ви питам и друго. Юли ще е прекалено горещо за Сандански, нали? Това ни е най-ранната възможност и май ще се откажа. Мисля да пренасоча за Трявна, там добре ли температурата през юли?


# 78
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
За Сандански Юли е нетърпим, ако лятото е горещо.В Трявна са били Цвети и майка ми 2 години, все през Юли-перфектно е thumbsup, стига да не уцелите дъждовен период.

# 79
  • софия
  • Мнения: 2 542
Честит празник на рожденниците и всички дечица. newsm59  bigdance2

# 80
  • Мнения: 2 494
Marychery и Dechy, честито ви рожденници!!!!!!!!!!!!!!
ЧЕСТИТ 1 ЮНИ!!!!!!!!!!!!!!

# 81
  • Мнения: 5 531
Благодаря ви момичета  bouquet, dechy честит празник и на вас,. здраве и много късмет.
desili аз не запазвам час, или много рядко запазвам
Звъня и питам на кабинет ли е, и ако да веднага го водя. Аз лично много го харесвам като педиатър - добре обяснява, търпелив и внимателен е и Михаил го харесва което за мен важно също. Досега винаги е реагирал адекватно. Няколко пъти са го викали и от отделението, слизал е за 5-10 минутки. И между другото аз днес звънях че Минко го боля 2 дена ръката, а Лисички е и ревматолог, и ми казаха че утре е до 2, а в петък цял ден. Тъй че без проблем може да се отиде и при него. И днес е бил до 2.
Аз сега съм в размисъл дали все пак да заведа баткото при него,че пак е с чести главоболия и вдига нещо кръвно, за дете с доста високи стойности, или пак да търся невролози... незнам.

Последна редакция: ср, 01 юни 2011, 20:11 от marychery

# 82
  • София,
  • Мнения: 4 267
Честит празник на всички малки и пораснали дечица! Весели и безгрижни игри!  Hug
Меричери да ти е живо и здраво порасналото малко Мишле1 леле кога мина една година! Много да послушничък, безгрижен и най вече да е здравичък и ти да си спокойна!  Hug
Честито и на малък Вичи, и той да е много щастлив и да радва всички в къщи!
Абе да са здрави всички дечица, това е най важното!
Аз пък моите утре ще ги водя на цирк и чак хич не ми се ще - щото миналата година след цирка още през нощтта пристъпа при Вероника беше на лице Peace, от прахта и миризмата от животните и от моторите изобщо от мръсотията веднага дсе разкашля! Дано тая година да не стане така, че ще и е последния цирк, но тъй като днес реших да не ги водя никъде в тая лудница, общах утре ЦИРК! Crossing Arms

# 83
  • Мнения: 3 146
Ее, не мога да пропусна да поздрава Мишката задочно! Меричери, да ти е много здрав и щастлив! newsm67


И на Вичи всичко най-прекрасно! Здраве!! newsm67

Момичета, днес ходих на пулмолог. Правиха ми ФИД - ми нормален е. Затова засега не е астма. Ама най-странното е, че доцентът реши да ми бият диплофос - глюкокортикостероид - а уж било инфекция остатъчна... Бе, биха ми го, пък да видим. Личната каза, че е излишно. Засега не съм астматик официално, пък да видим.  Whistling

# 84
  • София,
  • Мнения: 4 267
Герганди много се радвам, дано поне има положителен ефект само от инжекцията!  Peace

# 85
  • Мнения: 3 146
Герганди много се радвам, дано поне има положителен ефект само от инжекцията!  Peace
То това е глюкокортикостероид и всъщност се бие, ако инхалараторният не действа достатъчно добре. Като метилпреднизолона е малко, но има бързодействащ и бавнодействащ (депо) компонент. За три седмици действа. Цена - 2,70...  Shocked Пък като питах трябва ли ми инхалаторен, доцентът вика - не... Изобщо, малко глупаво се получи... Това е силно, не вярвам да не подейства, защото от само себе си ми намалява кашлицата, просто хриповете си бяха там... Всъщност, антихистамините не действат на долните дихателни пътища, представяш ли си??!! (Лекарката мойта много подробно ми обясни за инхалаторните кортикостероиди и защо се пръскат, и какво се бие при спешни случаи, както и за вентолина. Тези дни, като имам време, ще ти драсна обяснение да го прибавиш някъде.)

# 86
  • София
  • Мнения: 1 947
Момичета много ви благодаря за хубавите пожелания, много сте мили!   bouquet
Ние сме си с варицела, вече има и температура от вчера - до 38,5 достига. Пъпките се увелчават и са едни такива големи, а на врата са най-много, даже и на езика има. Не дава да го мажем с ментолов спирт и Фенистил. Добре че купихме Вирасут, само с него позволява мазането. Милото такъв рожден ден изкара...Но поне получи много подаръци и прекрасна торта.

# 87
  • Мнения: 169
Честит първи ЮНИ  на всички малки и сладки дечица ,които озаряват нашия живот ...
Нека живеят безгрижно и щастливо .... Нека бъдат дарявани с много любов и грижа.... Heart Eyes

 искам да питам тези от вас който са водили децата си при д-р Мустаков. тестовете за алергия надежни ли са за дете на 2г и 6м? някой водил ли е толкова малко детето си за тест? много се чуда дали да заведа моето момиче. Rolling Eyes
бях решила да я заведа , но позната каза че др е казала по телефона че нейното дете е малко за тест (3г и 6м),  преди тя да му каже че той лично вече е правил изследвания на детето и сега се чуда какво да направя.
Д-р Илиева също ми каза че няма смисъл толкова рано да се прави тест за алергия.

искам и да ви питам, примерно както Семирамида е пилала че децата са почнали да кашлят след като са били на цирк, още на момента ли почват да кашлят или може и по късно ( през ноща например). вчера бяхме цял ден в парка после в прашния автобус и детето цяла нощ кашля и се чуда дали може да е от прахта.
извинявам се че стана толкова дълго

# 88
  • София
  • Мнения: 3 825
Здравейте  Hug.
Момичета, извинявам се, че така нахлувам в темата, но имам въпрос. На дъщеря ми й поставиха диагноза астма с преобладващ алергичен компонент, въпреки че направените тестове за алергии се оказаха отрицателни. Изписаха й само Сингулар, защото астмата била в много лека форма, по думите на пулмолога. Още не сме започнали да й го даваме, защото след като прочетох упътването много се притесних от нежеланите реакции, които може да предизвика.
Въпросът ми е имаше ли при децата ви някои от тези реакции и ако е имало какво предприехте?
И другото, което ме интерсува (не видях в темата) има ли сред вас такива, които "лекуват" астмата с хомеопатични лекарства?

# 89
  • Мнения: 5 531
gergandi Семирамида благодаря за пожеланията. Стискайте ни палци да мине успешно и операцията ни на 8, на 7 влизаме евентуално в болница, ако не решат анестезиолозите да ни върнат за това че е бил болен толкова скоро.
gergand чудесно че не е астма, дано се оправиш и да не се и сещаш за астми и инхалатори. Преди време Иванова ми предложи някакви инжекции които се бият по схема, но аз така и не ги купих, а и нямах време да ходя.
kika_86 детето ти е много малко за тестове, на нас д-р Куфарджиева все казваше че са безмислени, направихме ги чак към 6 г, и с драскането и кръвният.

Общи условия

Активация на акаунт