Трикове и съвети за лесни прически 2

  • 111 618
  • 574
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 17 986
За какво се използва вакса  Embarassed

# 526
  • Мнения: 5 892
Както каза дамата това е от косата. Блясък и плътност не може да докараш изкуствено.  Peace

е може като ползваш къна за боядисване  и естествени масла за подхранване , а не бои  Laughing
Аз ползвам безамонячната на Лореал, след всяко миене втривам какаово масло в краищата, ползвам хубава маска и шампоан и съм много доволна от състоянието на косата ми.  От спрейовете на Глис Кюр също съм много доволна- косата се реше идеално, без да се заплита, скубе и къса.
Но точно това ми е идеята, че ако цялостно не се грижиш за колата си, не вярвай, че един спрей за блясък ще помогне да е здрава и лъскава  Peace

# 527
  • Мнения: 7 519
Аз пък мисля че с течни кристали можеш да постигнеш блясък и гладкост, без да остане на клечки, или пък с някакъв балсам, от тези без отмиване.

Нито едното, нито другото!

# 528
  • Мнения: 18 442
http://www.youtube.com/watch?v=6RNqeaU4tSY

Ей такава опашка искам да докарам на щерките, ама това с увиването на кичура....нищо не става  Confused
Това с кичура аз го правя като оставям края на кичура (поне 3-4 см.) да се падне на тила под опашката и захващам с две насрещни фиби от ляво и дясно (все едно на хикс). Няма мърдане, а опашката скрива стърчащото крайче на кичура и фибите.

# 529
# 530
  • Мнения: 322
Привет дами,
Бихте ли ми помогнали с инфо как се постигат такива вълни?  Thinking

# 531
  • Мнения: 18 555
Привет дами,
Бихте ли ми помогнали с инфо как се постигат такива вълни?  Thinking

С по-голяма маша, която е за по-едри вълни. Също може и с обикновена, но просто да вземаш по-големи кичури. Мисля, че щ с права преса би се получило.

# 532
  • Мнения: 43
Такива вълни аз лично постигам с сешуар и голяма кръгла четка.Хващам кичур коса и го навивам докато суша,след това издърпвам с въртеливо движение надоло.

# 533
  • Мнения: 18 555
Такъв тип къдрици как да постигна?



Като пружинки искам да са и по-малки  Simple Smile

# 534
  • Мнения: 187
Пробвай с това:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMFgxMDAw/z/2MMAAOSw2XFUaQMG/$_10.J … set_id=880000500F
Има за различни по големина къдрици.

# 535
  • Мнения: 18 555

Само такива ролки още нямам в нас  Grinning

# 536
  • Мнения: 322
Благодаря за съветите, момичета!

# 537
  • Мнения: 386
Такъв тип къдрици как да постигна?



Като пружинки искам да са и по-малки  Simple Smile

можеш да направиш хубави пружинки и с конус- маша или дори с обикновенна, като навиването трябва да го правиш от корена към върха, а не по стандартния начин- от върха към корена  Wink

# 538
  • Мнения: 15 379
Моята е чуплива, по-скоро тънка.
Изправям я  с преса след всяко миене, обикновено на 4-5 дни.
Имам един въпрос - не мога да постигна тежината, която постига моят фризьор, когато отида за боя и подстригване. Той я издухва със сешоар и тя пада тежко и прекрасно, а аз вкъщи не мога Confused.
Някакви идеи?

# 539
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Понякога си мисля, че е от начина на хващане на косата, и четките. Ако я издухам първо и вкарвам въздуха към корените от отдолу имам повече обем.
Аз обаче не съм най-точния човек да ти го обясни, принципно е нормално обемна косата ми и се сплесква чак на 3ти ден след миене.
Обаче ако я изсуша първо, държейки косата надолу и после я изправя - стои по-обемна. Това се явява и първото изправяне - със студената струя и кръгла четка я суша и тя става почти права. Така преса ползвам само в краищата.

За обем никога не съм ползвала вафли, за мен е ... странно  Confused .

Общи условия

Активация на акаунт