Играчки-оръжия: Вашето мнение?

  • 1 580
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 811
Винаги съм се дразнила леко като видя дечица да размахват саби, пистолети или картечници. Досега вкъщи подобни "артикули" не са влизали, но и щерката не е проявявала интерес.

От вчера съм в потрес  Sad
Излязохме да хапнем по едно парче торта с зверовете. В сладкарницата имаше и други деца - тичат, играят, веселят се.

Моето малко бандитче докопа отнейде един пищов, тръшна се на пода и лазейки крещи с все сила: ПА  ПА  ПА   #Crazy
Откъде е видял и научил как се играе - не знам  newsm78
Чак ми се плаче. Още по-зле ми става като си помисля, че след време може да иска да му купя нещо подобно!!

Купувате ли играчки оръжия или не?
Смятате ли, че възпитават агресивност или не?

Изобщо какво ви е отношението към тези играчки и игри?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ние сме общо взето в "мъжка" компания, хлапетата харесват пищовите, мояте не им обръщаше внимание, докато в един прекрасе ден не поиска "пичет" - пистолет демек, аз казах, че не нямаме в къщи и темата се приключи... Обаче нах подмолен тати, го зачовъркало и взел че на следващия ден домъкнал един пищак дет на всичкото отгоре със стрелички, не остри а лепящи се, разбира се.... Та няма да ви казвам после къде го наврях де.. Но за този вид играчки - Да и аз не ги одобрявам, но не смятам да ги забранявам, просто ще повтарям до посиняване, че не е хубаво да се насочва към човек, по-късно като почне да разбира, ще й обясня по-подробно, защо не е хубаво да се играе с такива играчки, но ние все пак сме момичета, та се надявам, да не е голям проблема при нас.. Като се замисля, и аз съм играла военни игри, седморката на Блейк, например, винаги имаше някой, който да играе лошото извънземно, дето трябва да го изтребим...
Е не съм станала агресивна от това...

Мойта максима е, всяко нещо с мярката си, щото ако почнем мног да им забраняваме ще вземем да събудим по-големи интереси..

# 2
  • София
  • Мнения: 112
И аз много ги мразя тези играчки и си мисля, че не бих купувала от тях, но както сама виждаш и да ги няма в къщи, децата пак проявяват интерес. Ами замисли се, в голяма част от детските филмчета присъстват тези неприятни предмети. Освен това децата копират едно от друго, така че спасение няма.... Sad

# 3
  • Мнения: 9 990
Ами гадно си е,и аз не ги харесвам тези играчки/от Лъки Бой редовно се падат напоследък,иначе досега имахме само 1 воден пистолет/Аз съм и малко против детските ютии,прахосмукачки и т.н-има време и за учене на домакинство,не е нужно от сега да върти ютията/ама като е на игра-как да го спра?/

# 4
  • Мнения: 1 581
Като си помисля, някой ден не само ще играе с оръжия, ами дори ще мечтае да стане войник или полицай, така че  Rolling Eyes ooooh!
Ние имаме само 2 пистолета все още, обаче ще се наложи да купуваме някой ден, и то скоро.
И все пак ми се струва, че игрите с войници, пистолети и т.н. не са кой знае колко вредни, аз самата съм си играла с пистолети, мъжа ми е бил луд фен на пластмасовите войници, крепости, битки и т.н., а не сме агресивни, не сме били побойници, сякаш сме добри и кротки хора  Laughing
Може дори да се изкара като интерес към историята и военното изкуство  Laughing
И поне развиват повече въображението от гумен спайдърмен  Laughing
А и не по-малко "вредни" и подбуждащи към агресия са катастрофите, дето сина ми ги разиграва с колите и моторите си  #Crazy

С всичко това искам да кажа, че проблемът не е в оръжията и играта с пластмасови саби. Агресията идва от другаде...

# 5
  • Мнения: 139
Нямам нищо против от играчки-оръжия.Не мисля че създават някаква агресивност у детето.В къщи има всякакви пистолети от воден,до такъв дето изстрелва някакви гумени лепки.Пистолети,саби,картечници,щитове-също са играчки все пак,освен колички и камиони Wink

# 6
  • Мнения: 9 990
Може дори да се изкара като интерес към историята и военното изкуство  Laughing
И поне развиват повече въображението от гумен спайдърмен  Laughing
А и не по-малко "вредни" и подбуждащи към агресия са катастрофите, дето сина ми ги разиграва с колите и моторите си  #Crazy

С всичко това искам да кажа, че проблемът не е в оръжията и играта с пластмасови саби. Агресията идва от другаде...
Спор няма-ние също сме играли,ама тогава и героите бяха по-различни.Играехме и на 7-ката на Блейк и си правехме бластери CrazyИ на крехка възраст гледах Барбароните,а сега като пусна детското-бълват думи,дето да се Sick,вадят се черва,режат се глави...и дребното вчера ми рече-искам да съм гаден войник/натърти на гаден #Crazy,а няма и 3 години още.../ Tired
И миналата седмица едно дете на площадката тича срещу моето,размахвайки пръчка и крещи с пяна на устата-ще те изкормяяяяяяяяяя,гадиноооооооооо/егати играта,мерси/

Последна редакция: пн, 05 дек 2005, 17:22 от пенелопа

# 7
  • Мнения: 3 271
Аз лично съм много против. Засега удържаме фронта, надявам се да е така и занапред. Наблягаме на пъзели, строители и коли. Радвам се, че и другите момчета около нас са със сходни интереси.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз пък мисля, че малко се превземате, извинете! Айде, както обичате да казвате, нема нужда, баси. Вие братя и познати момчета нямате ли, като малки сигурно не са си играли с пистолети и саби, не Naughty! Абсолютно съм съгласна с  iv100yanova, че агресията идва от другаде, а не от играта с пистолети. Вашето дете може да има вето върху "военните" играчки, но някога, по някакъв друг начин може да бъде агресивен. За мен играта с пистолети и саби е просто игра и ако на него му харесва, не бих си позволила да кажа "не", защото все пак е момче и не очаквам от него да си играе с кукли. Това обаче няма нищо общо с това, на което ще го науча именно по отношение на агресията, така че моля ви се...по-споко!!!


п.п. запазвам си правото върху всяка една дума и нямам никакво намерение да я налагам, на който и да било. Това е МОЕТО мнение!!!

# 9
  • Мнения: 2 839
Права е hey_ya в известна степен.
Аз също се въздържах до сега да купуваме такива играчки. И нямаме. Но се притеснявам, че може да си получим обратен ефект - да придизвикам интерес към нещо от което са лишени. Мисля, че ще изчакам още малко, ще купя, но ще трябва да обяснявам, че да се убива и удря не е добре.
Не знам, мислила съм много за това и все отлагам, нямам разумно решение. Дано някои даде мъдър съвет  Mr. Green
Но не съм съгласна, че съвсем няма връзка между тези играчки и агресията  Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 15 242
Иво още няма играчки-оръжия, но пък по някои от книжките (в "Грозното патенце", например-ловецът) има герои, които са нарисувани с пушка или пистолет. Знае, че те пряват бум-бум-бум, без много-много да му обяснявам какво следва от това. В "Бамби" ловецът убива майката на еленчето-обяснила съм, че идва лошият чичко с пушката и взима майката на Бамби и затова той после я търси и плаче. Досега поне за него оръжията не са равнозначни на насилие и смърт. Знае само, че не са хубаво нещо. По-нататък ще мисля какво ще обяснявам. На тази възраст-толкова. Оръжията съществуват-не мога да се правя, че не е така. Сигурно ще дойде времето да купя и аз пистолет или сабя, но още не сме опрели до тях.
И все пак-дали е от мъжкото му генче, от що ли...... На няколко пъти взима някакви пръчки по улицата и ми прави "бум-бум-бум"-стреля с тях, един вид. И ми се смее, маймунката.

# 11
  • Мнения: 9 990
Аз пък мисля, че малко се превземате, извинете! Айде, както обичате да казвате, нема нужда, баси. Вие братя и познати момчета нямате ли, като малки сигурно не са си играли с пистолети и саби, не Naughty! Абсолютно съм съгласна с  iv100yanova, че агресията идва от другаде, а не от играта с пистолети. Вашето дете може да има вето върху "военните" играчки, но някога, по някакъв друг начин може да бъде агресивен. За мен играта с пистолети и саби е просто игра и ако на него му харесва, не бих си позволила да кажа "не", защото все пак е момче и не очаквам от него да си играе с кукли. Това обаче няма нищо общо с това, на което ще го науча именно по отношение на агресията, така че моля ви се...по-споко!!!


п.п. запазвам си правото върху всяка една дума и нямам никакво намерение да я налагам, на който и да било. Това е МОЕТО мнение!!!
Контекста на останалите постинги са точно в този смисъл-да,нека играят,и ние сме играли,нормално е,НО агресията,която попиват децата отвсякъде да бъде туширана по някакъв начин,БАСИ.Няма нищо лошо един ден детето да иска да стане полицай или пилот на изтребител,ама да говори цинизми и да разправя как ще ти пръсне мозъка и ще те размаже бърху асфалта ми идва вповечко.Няма нищо лошо в това детето да си играе с пистолет и да казва бум-бум или па-па-па,и ние сме го правили,както смятам,че ловецът в никакъв случай не е онзи лошия чичко с пушката/щото и в 'Червената шапчица" има един такъв ловец/Тук иде реч за един малко по-особен проблем-не играчките като пистолет и пушка,а начина по който се играе с тях/не всички слагам под общ знаменател,но подчертано агресивните деца трябва да бъдат озаптявани поне малко/

# 12
  • Мнения: 811
Не ми се иска да има пистолети вкъщи. Може да не съм права, но самата идея да насочиш пистолет към някого ми е леко противна.
На игра ще насочи играчка-пистолет, а след някоя и друга година ще пробва и фунийки с топлийки  Twisted Evil и наистина може да нарани някого.

По време на "война" в двора, едно момче така се вживя, че посегна към камък. Следствието - пукната глава. Още си спомням обясненията: "Ама само играхме, ама не беше нарочно, ама камъка беше мъничък!".

Не искам да се учи да "убива" дори и на игра.
Не искам да ограничавам или забранявам на децата си, но същевременно не искам да нараняват физически или емоционално другарчетата си. Как да го постигна????

# 13
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не съм купувала и нямам намерение да купувам. И съм забранила на приятели и рода да купуват. Не одобряват игрите и играчките с насилие.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мам - Ам, да ти кажа наскоро бяхме на детски РД и аз естествено подарих автомат  #Sniper, дето гърми и святка. Бащата на детето остана силно намусен  Angry при вида на тоз подарък, но синковеца му не си го махна от врата цяла вечер  newsm44.

Аз съм на мнение, че е добре да не се натрапва забрана от някакъв род играчки, за да не стане един вид забранен и силно желан плод. Нека да знаят и видят всичко. Познанието на децата е важен елемент в развитието на интелекта им.

Моя син за сега не проявява грам внимание към нито една мъжка играчка. И сега пък аз си мисля, дали адежеба му няма нещо  ooooh!. Защо не иска коли и пистолети, а кукли  Crazy

И до ден днешен имаме запазени пистолети и автомати от моето/нашето детство. Не бих казала, че това ме е направило насилник или пък брат ми. Но той по природа е войнолюбец  smile3540 и рейнджър по душа  smile3519.

# 15
  • Мнения: 2 839
Защо не иска коли и пистолети, а кукли  Crazy

OFF
Е как защо бе Шанка, имате си модел на подражание  Grinning

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Аз пък мисля, че малко се превземате, извинете! Айде, както обичате да казвате, нема нужда, баси. Вие братя и познати момчета нямате ли, като малки сигурно не са си играли с пистолети и саби, не Naughty! Абсолютно съм съгласна с  iv100yanova, че агресията идва от другаде, а не от играта с пистолети. Вашето дете може да има вето върху "военните" играчки, но някога, по някакъв друг начин може да бъде агресивен. За мен играта с пистолети и саби е просто игра и ако на него му харесва, не бих си позволила да кажа "не", защото все пак е момче и не очаквам от него да си играе с кукли. Това обаче няма нищо общо с това, на което ще го науча именно по отношение на агресията, така че моля ви се...по-споко!!!


п.п. запазвам си правото върху всяка една дума и нямам никакво намерение да я налагам, на който и да било. Това е МОЕТО мнение!!!
Подкрепям напълно това мнение. Моят син е пълен с всякакъв вид от т.нар. от повечето мами "агресивни" играчки- пистолети от всякакъв вид - водни, със стрелички, с капси, с топчета, саби, няколко комплекта войници / едните са си направо 2 армии, с които да се разиграват бойни действия/, замък с рицари  и т.н, но това не прави детето ми агресивно. Напротив, той е един от най-спокойните в детската градина, не се бие, не създава конфликтни ситуации. За него просто това е вид игра. Знае, че оръжие не се насочва към друг човек, защото може да го нарани, наясно е , че това са просто играчки и истински оръжия не може да има всеки, защото е много отговорно и опасно /вуйчо му е полицай и вижда как пистолета се заключва в специална каса/. Не мисля, че ограничаването от към даден вид играчки ще направи детето по-малко агресивно или съответно ако му се дава възможност да играе с тях ще предизвикаме агресия у него. Много по-опасен е скандалът в къщи отколкото един подарен пистолет играчка. Та детските филмчета редовно са пълни с агресия, изобщо не говоря за останалите филми по телевизията, какво тогава - да не ги допущаме изобщо до телевизора ли. Не мисля и , че едно 3 годишно дете осъзнава какво означава гаден войник или ще те изкормя. Чути са от филми по телевизията най-вероятно, а нищо чудно и от някое детско предаване.Едва ли проблема е точно в играчките, факторите, предизвикващи агресия са доста по-различни. Дайте да не купуваме на момичетата кукли Барби тогава, заедно с нейната половинка / не се сещам как му беше името/ защото може да ги склоним към ранно търсене на партньор тогава/нали са двойка/ или още по-лоши работи - секс например.  CrazyЩе ме извините ако обидя някого, но това са глупости.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 139
Дайте да не купуваме на момичетата кукли Барби тогава, заедно с нейната половинка / не се сещам как му беше името/ защото може да ги склоним към ранно търсене на партньор тогава/нали са двойка/ или още по-лоши работи - секс например.

 hahaha hahaha hahaha

# 18
  • Мнения: 9 990
Бен се казва "мъжът" на Барби Wink
Иначе аз пак да се изкажа-не става въпрос за играчката като такава,а за това как се играе с нея.Да,много е хубаво детето да е информирано-какво е пистолет,кой го употребява,в какви случаи,какво причинява и т.н.,ама не всички деца до знаят това,или поне от моето обкръжение,такива са ми преките наблюдения.Колкото до изкормването-аз го видях това действие в детски филм-така е.И няма нищо лошо да се дуелираш като рицар или да стреляш с бластер.Категорично съм против забраните,под каквато и да е форма.Ние ,родителите сме затова-контрол.То и мойто дете не е конфликтно,например,ама аз познавам 3 около него,които са изключително агресивни,но родителите не взимат мерки.Тоест-това,че вашето дете е "добро" не означава ,че всички са такива,както и обратното,не слагам всички под общ знаменател.И когато моето дете е по цял ден с едно такова-по-агресивно да го наречем не ми е особено спокойно.
Пиратките-категорично против до една определена възраст.Инциденти стават и с възрастни,аз по принцип съм шубе ,но след навършване на определени години няма как да забраня,нали?
Тъй че това,дали е превземнка или не може би се определя до каква степен вие сте се сблъскали с подобен проблем,щото за мен определено не е чак превземка,когато детето ми системно бива наранявано или въвличано в игри ала-"размажи противника" на такава възраст/а това се случва наистина/Вярно,че има нещо като естествен подбор и борба за оцеляване,ама все пак не сме в каменната ера,щото от едно дете може да стане перфектен войник,а от друго-компютърен гений-нали така?

Последна редакция: вт, 06 дек 2005, 14:32 от пенелопа

# 19
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Първо за оръжията. Пиша "оръжия", защото нямаме пистолети. Не, не бих забранила и не забранявам. Не играчката ще направи детето агресивно, а начинът по който си играе. Ако я чуя да крещи "ще ти изкормя червата, гад мръсна", ще я привикам немедлено на разговор и никак няма да ми е приятно, но ако смело брани замъка от змея, ще ми стане гот. Ние страшно много си играем на джедаи. А джедаите са благородни, нали Simple Smile Даже Дарт Вейдър в нашите игри става добър и минава на светлата страна (след като Люк го намушква и после му подава ръка да се изправи и го гушка, да не го боли Simple Smile
Също дуелирали сме се като рицари за сърцето на принцесата - победих те, от тук нататък ще служиш в почетната гвардия на принцеса Цвета и да няма мрън-мрън. Играли сме на Питър Пан и капитан Хук - ти си моруна, Хук, признай си. И ей такива глупости.
А пък играта с пластмасовите войници може да бъде цяла стратегия. Тя е още малка, според мен, и за да й е интересно трябва да играем заедно, а аз нямам нито време, нито желание. Така че войници нямаме. Но може и да й купя след някоя и друга година, ако има желание. Лазерен меч със сигурност ще й взема, стига да намеря. И съм убедена че ще е страшно щастлива.

За пиратките - против съм. Опасни са, това бих й казала, ако поиска. Но пък фойерверки задължително ще купим за нова година.

# 20
  • Мнения: 9 990
Не играчката ще направи детето агресивно, а начинът по който си играе. Ако я чуя да крещи "ще ти изкормя червата, гад мръсна", ще я привикам немедлено на разговор и никак няма да ми е приятно, но ако смело брани замъка от змея, ще ми стане гот. .

Ей за туй идеше реч,казано простичко! Hug

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не играчката ще направи детето агресивно, а начинът по който си играе. Ако я чуя да крещи "ще ти изкормя червата, гад мръсна", ще я привикам немедлено на разговор и никак няма да ми е приятно, но ако смело брани замъка от змея, ще ми стане гот. .

Ей за туй идеше реч,казано простичко! Hug

Определено! Не е важна толкова каква е играчката, а какво се играе с нея. Колкото до агресивните деца - проблема е в родителите, не в пистолетите и сабите.
Бен се казва "мъжът" на Барби Wink
Благодаря за подсещането, нали не играем с кукли, не съм много в час. Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 105
Бен се казва "мъжът" на Барби Wink


Кен се казва мъжът на Барби Wink, или поне така се казваше преди години Grinning, сега може и Бен да е!

# 23
  • Мнения: 9 990
Да бе,верно!!! Blushама те нали ги разведоха официално преди време,та съм забравила...

# 24
  • Мнения: 603
И аз се присъединявам към мнението, че не са важни играчките, а начина по който се използват.

Не смятам да лиша сина си от удоволствието да пръска с воден пистолет или да се дуелира с пластмасова сабя. С удоволствие бих играла на тези игри с него. Не е задължително играта с оръжия да предизвиква агресия. Може да бъде развиване на качества като точност и сръчност...или най-невинно забавление.

# 25
  • Мнения: 994
нямаме  играчки оръжия и няма да имат.
според мен с оръжия игра не бива да се стимулира.
може да съм крайна, но миналата година дете на 5 г беше занесло пистолета на дядо си в училище, защото е решило, че е играчка! вярно е, че тук оръжие може да си купиш навсякъде, но дори и да не можеше пак не бих им взела играчки оръжия.
филми с насилие не гледат - има и такива детски филмчета
компютърни игри с насилие също не играят.

# 26
  • Мнения: 3 491
нямаме  играчки оръжия и няма да имат.
според мен с оръжия игра не бива да се стимулира.
може да съм крайна, но миналата година дете на 5 г беше занесло пистолета на дядо си в училище, защото е решило, че е играчка! вярно е, че тук оръжие може да си купиш навсякъде, но дори и да не можеше пак не бих им взела играчки оръжия.
филми с насилие не гледат - има и такива детски филмчета
компютърни игри с насилие също не играят.
А тоя пък дядо не си ли държи пистолета заключен! #Cussing out Тая пък майка или който друг там как така го  пускат на училище с пистолет ?!?! Аз не знам тук 5-годишно да чака на автобуса или да ходи само на училище.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
питърпановата фея за пореден път е писала вместо мен! това само феите го могат... Laughing

искам само да добавя, че независимо от моето отношение кам играчките-оръжия, избягвам да подарявам такива, защото не знам какво е отношението на другите родители. за подарък обикновено избирам по-неутрални общоприети играчки.

а пиратките? (понеже ги видях замесени в темата) не съм съвсем сигурна как точно "работят", но преди години съседското дете, което живееше точно над нас и с което играехме заедно, почина точно на 31 декември следобяд - разкъсан при избухване на бъркоча за новогодишните бомбички, които той и двама приятели приготвяли в мазето на съседния блок.

# 28
  • Мнения: 994

А тоя пък дядо не си ли държи пистолета заключен! #Cussing out Тая пък майка или който друг там как така го  пускат на училище с пистолет ?!?! Аз не знам тук 5-годишно да чака на автобуса или да ходи само на училище.

това са логични въпроси, но в тази страна понякога логиката ми се губи #Crazy
детето живее само с дядо си, сложило е пистолета в раницата си. в нашия район метални детектори на входа в училищата няма, само в рисковите райони, където живеят "съмнителни" субекти в прогимназиите и гимназиите минават на проверка!

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
От два дни се опитвам и аз да се включа, ама все не ми се отваряше. Та, май със закъснение, искам да си призная. Обожавам оръжията-играчки. Като малка любими ми бяха книги за индианци и пирати и предпочитах да си играя с оръжия, отколкото с кукли. И досега се зазяпвам по оръжията.  Crazy Тази ми любов така и не се прехвърли върху истинските оръжия - не съм докосвала такова, освен на военното обучение (но там пък все ме наказваха,ч е си губех автомата и го влачех за каиша по камънаците).
Мъжът ми също е фен на тези играчки, бил е много добро дете (твърдят очевидци) и все още е.  Mr. Green
Синът ми пък си има цял оръжеен арсенал, много си играе с такива играчки, но никога не е удрял дете или го е избивало на агресия.
Не, не мисля, че играчките-оръжия са опасни. Повече ме е страх от детските филми, игрите с насилие и децата, които растат в проблемни семейства. За съжаление, има хора, които овълчват децата си, за да "можели да се ОЦЕЛЯВАТ в днешния свят"  ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт