Нова църква на мястото на парк - да се радваме ли или не?

  • 19 086
  • 385
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 457
В неделя кметицата ще ни прави първа копка на църква в Младост. Обаче тя ще бъде на зелена площ на единствения парк в квартала, на мястото на дървета, които ще бъдат изсечени, на всичкото отгоре току що направиха тротоари и велоалеи, които при строежа вероятно ще пострадат и ще ги правят наново. И сега да се радваме ли?

# 1
  • Мнения: 4 300
Не. По добре паркове отколкото църкви.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 992
Зелените площи са силно ограничени в презастроена и пренаселена София... Не живея в Младост, но също бих предпочела градинката, отколкото църква.

# 3
  • bulgaria
  • Мнения: 309
За парка срещу общината ли става дума? Че той и без това е малък! Категорично съм против, да не говорм, че има достатъчно църкви, а новите нямат очарованието на старите постройки. Confused

# 4
  • Мнения: 21 457
За парка срещу общината ли става дума? Че той и без това е малък!

Аха, за него.

# 5
  • Мнения: 258
Що за малоумна идея? Не стига, че не останаха паркове, но и искат да застроят малкото останали! А за това, че смятат да строят църквата точно до двете училища, думи нямам. Категорично съм против!

# 6
  • Мнения: 12 665
На поляната пред ХИТ от около 15 год. се канят да строят църква, и първа копка правиха. Така че, не се притеснявай. 

# 7
  • Мнения: 21 457
  Ааа, много е вероятно да разровят и така да го зарежат насред парка, или пък да гледаме строеж вместо зелена площ  през следващите десет години, тук си права.

# 8
  • Мнения: 627
Страшно се вбесявам като ни лишават от дървета и зеленина. За каквито и да било цели, заради църква хептен. Close
Когато купувахме жилището, в което живеем сега, определяща за избора беше зелената поляна пред блока. Това лято нашия многоуважаем кмет реши, че много ни трябва фитнес зала, разкопаха стадиона и сега я строят.  Close
Добре, че ще е в единия край, а другото ще остане зелено. Поне по план.

# 9
  • Мнения: 6 993
Не. По добре паркове отколкото църкви.
Peace

# 10
  • Мнения: 4 555
Болната ми тема  Confused
Този парк в някакъв смисъл го приемам като част от дома си. Живея до него вече 11 години, а последните 4 съм ги прекарала там почти ежедневно с детето си.
Специално тази част, която е нарочена за църква, е много красива. Не е голяма, но е част от общия вид на парка и църквата ще стои тотално нелепо.
Да не говорим колко е странна идеята за църква на кръстовището. На кого въобще му е хрумнало да избере точно това място?
Ако си мислят, че с това ще станат по-популярни в очите на местното население, много грешат. Ще си заминат по живо, по здраво и втори мандат няма да видят, но паркът ще е осакатен в опит да се направят на интересни  Confused

# 11
  • Мнения: 8 999
Много ми е смешна тая тенденция със строежите на нови църкви. Сякаш старите са претъпкани с народ и има нужда да се издигат допълнителни. В нашия квартал има една съвсем мъничка църквица и все е празна.  Не знам къде го видяха тоз богобоязлив народ, който не може да се побере в съществуващите храмове.
Хората пищят, че няма достатъчно ясли и детски градини, че няма детски площадки. Може би щеше да е добре, преди да се прави първа копка, общината да се допита до избирателите какво да се построи.

# 12
  • Мнения: 6 993
Много ми е смешна тая тенденция със строежите на нови църкви. Сякаш старите са претъпкани с народ и има нужда да се издигат допълнителни.
Точно, баибиби, това си мислех и аз. Shocked По тая тема други ми изказват мислите  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 555
В Младост наистина няма църкви. Има едно нещастно манастирче, което по Великден става пиянски тийн купон. Събират се стотици в малкото му дворче и се настъпват по краката или си подпалват косите в блъсканицата.
Така че щом толкова искат да има църква -  нека. Но защо точно там? До ХИТ има едни огромни, безлюдни поляни, каквото си искат да строят на тях.

# 14
  • Мнения: 627
Може би щеше да е добре, преди да се прави първа копка, общината да се допита до избирателите какво да се построи.
Дали ще доживея това да ми се случи? А така ми се иска...
Направиха един референдум за петролопровода, от който се знаеше предварително, че нищо не зависи и с това се изчерпа допитването завинаги.

Общи условия

Активация на акаунт