Уреждане на брачни взаимоотношения!

  • 4 627
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Питането ми е дали някой се е занимавал с уреждане на брачни взаимоотношения в Агенцията по вписвания. Каква е процедурата, какво се попълва, какви такси се плащат и колко време отнема?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз само се записвам да следя, защото, признавам, за пръв път изниква пред мен подобен въпрос, никога не съм знаела, че в Агенцията по вписванията се занимават уреждане на брачни взаимоотношения. Сигурно е нещо ново или пък аз просто не зная какво е това. Интересно ми е. Може да се окаже, че ме касае.

# 2
  • Мнения: 2 931
Клонка, в Агенция по вписванията се вписват брачните договори.
Не съм наясно с процедурата и таксите, обаче.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 002
Бях питала заради моя приятелка.
Тези въпроси стартират при нотариус и мисля, че там ще дадат по-точна информация в зависимост от конкретния казус. Процедурата е относително нова и със сигурност ще има доста неизвестни в уравнението.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонка, в Агенция по вписванията се вписват брачните договори.
Е, значи не ме касае. Засега Mr. Green
Никога не се знае, обаче, колко му е - един развод, една нова сватбичка hahaha

# 5
  • Мнения: 2 931
Защо да не те касае? То в България брачен договор може да се сключи и след брака! Да!
Хващаш милото, и при нотариус договаряте всичко що е придобито по време на брака, при един евентуален развод  да остава за теб  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 425
Ами не е само с брачен договор.
Питам защото ще тегля ипотечен кредит и от банката ми искат: Удостоверение от Агенцията по вписванията за режима на имуществени отношения между съпрузи
Та за това предполагам, че не е само с договор...

# 7
  • Мнения: 4 916
Е, ние под брачни взаимоотношения разбираме предимно секс, затова се зачудихме какво отношение може да има Агенцията по вписванията.
А имуществените не ги уреждат там, а само ти издават бележка дали при тях има вписан БД или каква собственост е имотът, вече не помня. Отиваш някоя сутрин, нареждаш се на опашката и чакаш. Бавничко става.
Актуалните такси обикновено ги има на сайта на агенцията.

# 8
  • Мнения: 289
От Агенцията по вписвания се издава този документ да.
Казват му "удостоверение за наличие или липса на предбрачен договор", няколко изречения е - дали има или не вписан предбрачен договор към датата, на която се издава, плаща се такса, и го издават веднага.

# 9
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ами не е само с брачен договор.
Питам защото ще тегля ипотечен кредит и от банката ми искат: Удостоверение от Агенцията по вписванията за режима на имуществени отношения между съпрузи
Та за това предполагам, че не е само с договор...

От Агенция по вписванията се вади удостоверение за липсата (или евентуално наличието) на брачен договор. Таксата е 10 лв., плаща се на място в клон на банката с която работи Агенцията и удостоверението се издава веднага. Може да се вземе и от служител на нотариуса, ако така се договорите. Задължително трябва да е с дата денят на изповядване на сделката. АП в София започва работа в 9 часа.

# 10
  • Мнения: 1 425
Много благодаря на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт