Количкa X-Lander № 2

  • 37 001
  • 742
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 398
⅞ ...and Happily Ever After благодаря   bouquet

Имам удоволствието да съм първа.Макар отдавна да не ползвам моя Лендър.За второто обаче ще се сдобия отново  Praynig

# 2
  • Мнения: 17
Най-добрите колички Simple Smile

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Пу, трета  Mr. Green

⅞ ...and Happily Ever After    bouquet

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
И аз като Ели Hug За второто задължително отново Лендър!

# 5
  • Мнения: 95
⅞ ...and Happily Ever After     bouquet

# 6
  • Мнения: 1 070
Мерси за цветята, ще си ги сложа във вазата  Grinning

За питанката от предната тема:
chin, на рамата на ХА става столчето за кола Макси кози сити, но за XV не знам със сигурност.

Ако някой намери интересно инфо още за Ландерите, да ми пише, ще го сложим на първа страничка.

# 7
  • Мнения: 2 456
Хайде и аз да се запиша Simple Smile
Благодаря за новата тема ⅞ ...and Happily Ever After   

# 8
  • Мнения: 1 070
Всъщност не ти препоръчвам Макси кози сити ако ти е по-едро бебчето. Моят син сега е на 7 месеца, но от 3 месеца му е видимо тясно и като пътуваме не го свърта много в него, даже понякога много плаче. Но в момента друго не мога да си позволя, а и скоро и без това трябва да се ориентираме към следващият размер стол за автомобил. Сега е 8,300 кг, не е от най-дебелите, но не е и слабичък. Столчетата X-car  на Ландера са по-удобни, но пък са по-скъпички. ( и по-красиви)
Предимството обаче ма Макси Кози-то е че е най-лекото столче, значително по-леко от Ландерското и ако си като мен всеки ден да се товарите в кола ще ти се откъснат ръцете ако си с по-тежко.
Важно е също като избираш кошница (столче) за кола да гледаш и материята, някои спарват много и при един по-дълъг път гърбът на бебето ще е мокър (ако е гадна материята и за 15 минути ще се спари).
Засега проучването ми е че най-спарващото столче е това на Хаук Малибу-добре че не се излъгах да си го купя.
Аз също исках стола да пасва на рамата, но да ти кажа така и не съм го слагала, след като се роди малчо станаха много непредвидими неща около нас и не ми се е налагало. Най-вече не го разхождам със стола за кола, защото особено за малко бебче позата,в която стои в него не е удобна, нито препоръчителна, но това са мои наблюдения разбира се и не обвързвам никой с тях. Иначе за столчето, за мъкненето, сгъването и разгъването всеки ден на количката, понякога и по 2 пъти на ден (за Х-Ландер ХА става дума) съм станала такъв спец, че със затворени очи го правя.
Ако питаш мен препоръчвам покупка на качествено столче със сертификат и с документ за преминат краш тест с оглед на това какви ненормалници има по пътищата. Не се тормози ако не става на рамата на количката. Ако се спреш на Ландерското столче няма да сбъркаш, само тежината му е в минус.

И да добавя-много съм доволна от материята на плата на количките. Не е имало досега оцапано без да се изчисти. И птиченца я ***** , и с грес я цапах, и с масло, и с кал... лесно се изпира, материята не задържа мръсно. Търкам по-сериозните петна със сапун за петна и четка, забърсвам  с мокра кърпа, накрая със суха и става като нова. Като се има в предвид че моята е от най-светлият цвят-почти бяла е.

# 9
  • Мнения: 2 456
Много благодаря   bouquet  Wink
Мисля, че Козито бързо ще му омалее в такъв случай, едричък се развива за сега. Може би ще отида до Ново бебе да видя на място. Подариха му едно кошче, което много го прегърбва на Бертони и искам да го сменя, най-вероятно ще заложа на нашата си марка, особено предвид това, което ти казваш. Исках  да се закачва на шасито, защото понякога ми се налага да ходя с колата да пазарувам и вместо да нося и коша, по-добре да сложа столчето за 15мин...

# 10
  • София
  • Мнения: 155
Предстои ми да купувам количка за второто ми детенце. Ценови диапазон 500-800 лв. Харесах X-lander на външен вид, но не обърнах внимание какъв е модела, ако не се лъжа беше XQ цвят форест, в смисъл беше четириколка и поставката за крачета беше по-скоро цяла, а не само степенка, цена 660 лв.
Разгледах сайта и видях 5 модела, но не мога да се ориентирам много в разликите по интернет...
xrun 3 големи гуми, задните под ъгъл, помпащи, степенка за крачета лесно почистваща се                       
xV    3 колка, предно двойно, помпащи, цяла поставка за крачета трудно почистваща се     
хТ    3 колка, предно единично, помпащи, поставка опираща в колелото и не толкова удобна
хА    4колка, предни по-малки, степенка за крачета лесно почистваща се                                       
xQ    4колка, предни средни, цала поставка за крачета трудно почистваща се

Искам да е без кош за новородено и без столче, за предпочитане триколка, като последното желание не е задължително, а само желателно. Интересува ме:
- маневрени ли са - това ми е по-важно отколкото да е лека, защото си мисля че количката се бута най-вече, а не се носи и съм стигнала до извода, че е много важна маневреността и къде е определена точката на тежестта, т.е. шасито може да е тежко, но да се бута, насочва, повдига само с един пръст поради добрите изчисления на някоя инженерна мисъл.
- гумите проблемни ли са като са помпащи?
- шасито дали е издържливо - защото в магазина ми се стори, че не е много стабилно като го хванах за да надигна количката на задните гуми - леко ми играеше там където може да се регулира дължината и това ме навежда намисълта, че може лесно да се разбие от многото вдигания и сваляния по бордюри и стъпала...Дали там не е слабото място на шасито? Има ли някъде пластмаси които на по-късен етап започват да скърцат?
- степенката за крачета виждам, че е в два вариянта - единият е цялостна и обгърната с текстил и лесно ще се замърсява в зимните месеци и трудно ще се почиства. Освен това този вариянт дали не ограничава крачетата на детето като поотрасне примерно след годинката и това да е неудобство?
Вторият вариянт ми изглежда по-удачен /не мога да преценя от снимките от какъв материял е изработена, но ми се струва че няма да се замърсява толкова (примерно ако е пластмаса или гума) и от друга, че ще е по-удобна за крачетата. И разбира се степенката, няма да е приоритет при избора на модела....
- има ли напълно легнало положение, което е задължително за новородено?
И накрая харесах модела т.к. ми се струва, че е подходящ за новородено и може да се мине без коша за новородено, като се използва сенника, зимното чувалче и дъждобрана през лошото време....

# 11
  • Мнения: 1 070

Искам първо да те питам какво значи "лесно и трудно почистваща се"? Кое имаш предвид да се почиства? Материята на плата на количките или точно тази степенка, на която ще са крачетата на детето? Защото ако имаш предвид за степенката не мисля че това е най-важното и как се определя дали се почиства лесно или трудно. Моля те си обоснови въпроса за да ти дадем точен отговор.

Предстои ми да купувам количка за второто ми детенце. Ценови диапазон 500-800 лв. Харесах X-lander на външен вид, но не обърнах внимание какъв е модела, ако не се лъжа беше XQ цвят форест, в смисъл беше четириколка и поставката за крачета беше по-скоро цяла, а не само степенка, цена 660 лв.
Разгледах сайта и видях 5 модела, но не мога да се ориентирам много в разликите по интернет...
xrun 3 големи гуми, задните под ъгъл, помпащи, степенка за крачета лесно почистваща се                       
xV    3 колка, предно двойно, помпащи, цяла поставка за крачета трудно почистваща се     
хТ    3 колка, предно единично, помпащи, поставка опираща в колелото и не толкова удобна
хА    4колка, предни по-малки, степенка за крачета лесно почистваща се                                       
xQ    4колка, предни средни, цала поставка за крачета трудно почистваща се

Искам да е без кош за новородено и без столче можеш да си купиш Ландер без да се обвързаш в покупката на кош и столче за кола, за предпочитане триколка, като последното желание не е задължително, а само желателно. Интересува ме:
- маневрени ли са - това ми е по-важно отколкото да е лека, защото си мисля че количката се бута най-вече много правилно мислиш!!!, а не се носи и съм стигнала до извода, че е много важна маневреността и къде е определена точката на тежестта, т.е. шасито може да е тежко, но да се бута, именно, супер лесно се бута, много по-лесно от лека количка, това го казвам от опит насочва, повдига само с един пръст поради добрите изчисления на някоя инженерна мисъл. Е, да я вдигнеш с един пръст няма да можеш, но ти давам гаранция че можеш с един пръст да я управляваш. Влез в магазин с Ландери и други колички, побутай малко и ще се убедиш.
- гумите проблемни ли са като са помпащи? никакъв проблем-точно обратното. Аз избрах най-вече количката заради четирите помпащи гуми (имам ХА). Дори и да спукаш на всеки вулканизатор ще ти я направят за лев-два, можеш и да си купиш вътрешна, струва около 5 лв, но аз досега за почти 8 месеца не съм пукала още гума, а минавам през всякакви места
- шасито дали е издържливо - защото в магазина ми се стори, че не е много стабилно като го хванах за да надигна количката на задните гуми - леко ми играеше там където може да се регулира дължината и това ме навежда намисълта, че може лесно да се разбие от многото вдигания и сваляния по бордюри и стъпала...Дали там не е слабото място на шасито? Има ли някъде пластмаси които на по-късен етап започват да скърцат? Няма пластмаса и досега не ми е скърцала, нито съм чула някой да се оплаче че скърца. Шасито си е стабилно, аз постоянно качвам и слизам стълби на задни гуми, че и доста я товаря.
- степенката за крачета виждам, че е в два вариянта - единият е цялостна и обгърната с текстил и лесно ще се замърсява в зимните месеци и трудно ще се почиства. Освен това този вариянт дали не ограничава крачетата на детето като поотрасне примерно след годинката и това да е неудобство? Тук малко не мога да разбера за коя степенка питаш. За тази която е зад прасците или тази на която стъпват крачетата? За първата моята количка (зависи кой цвят си избереш обаче) е облечена в найлон и плата няма да се цапа, но на по-тъмните цветове няма найлон.
Вторият вариянт ми изглежда по-удачен /не мога да преценя от снимките от какъв материял е изработена, но ми се струва че няма да се замърсява толкова (примерно ако е пластмаса или гума) и от друга, че ще е по-удобна за крачетата. И разбира се степенката, няма да е приоритет при избора на модела....
- има ли напълно легнало положение, което е задължително за новородено? Има.
И накрая харесах модела т.к. ми се струва, че е подходящ за новородено и може да се мине без коша за новородено, като се използва сенника, зимното чувалче и дъждобрана през лошото време.... Може разбира се, количката има включено в комплекта подходящо чувалче за зимно бебче и можеш да си спестиш паричките за кош.


Понеже вече използвам два Ландера (ХА и XS) намирам голяяяяяма разлика във тикането и возенето най-вече. ХА може да е тежка, но толкова леко се управлява, тя е удобна за по-дълги разходки с бебето, докато летният модел е подходяща ако често ще се сгъва в кола, не заема място и лесно се вдига. Но каквото и да си говорим комфорта в ХА не мога да го сравня.
Сори, че всичко малко като реклама звучи, нямам отношение към продажбите (да напиша аз за всеки случай) но понеже и аз много дълго си избирах количка и не съжалявам в избора си, а обичам всичко да е както аз искам и не търпя компромиси.
Като недостатъци на ХА само ще изтъкна, че е тежка за човек с болен кръст ако ще я сгъва често в тясна кола.


# 12
  • София
  • Мнения: 28 580
Още един глас в подкрепа на ХА - невероятно маневрена е. На улицата мога да я управлявам буквално с 1 пръст. Но наистина е тежка - ако ти се налага често да я вдигаш, не е подходящ избор, но ако вдигането е изключение, е идеална. Но аз още съм с коша за новородено, който е по-тежък, не знам как ще е с другия кош.  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 155
⅞ ...and Happily Ever After, благодаря за изчерпателния отговор!
Имам предвид степенката там където зацапват обувките или ботушите в калното и кишаво време. Ако материята там е покрита с найлон или е гумирана не е проблем - с една влажна кърпа почистването става за нула време, но има марки и модели със степенки за крачета които са с плат било то и промазка и за да се почисти си трябва да се мине с четка и вода, но това разбира се не е най-определящото в избора на количка. Просто зачекнах въпроса, защото ми направи впечатление модел XQ в магазина, на който степенката зад прасците и ходилата е цялостна и материята е сякаш текстил, който е закрепен с винтчета за шасито - от една страна се чудех за почистването от друга за удобството на крачетата, но това са подробности.. Сега обърнах внимание, следкато каза за модел XA, че зад прасците е найлон, а там където опират подметките е леснопочистваща се материя. Тези разсъждения са в случай, че се чудя какъв модел да избера и няма за какво друго да се хвана...
Сега разглеждах XA и XQ успоредно в два браузъра и виждам, че има разлика и в шасито и в големината на предните гуми....

Между другото на вас кога ви се налага да вдигате количка освен в случаите на сгъване и пъхане в кола, защото аз не се сещам за други такива? На мен единствено ще ми се налага да я дърпам/свалям по десетина стъпала всеки ден...

# 14
  • Мнения: 13 512
XA е най-маневрения от всички модели на X-lander. Легналото и положение за зимно бебе позволява да не се купува кош за новородено, тъй като чувалът обира луфта. Но кошът не се върти към майката, ако това ти е от значение. На XQ се върти в двете посоки, но е по-тромава от XA. НАй-добре ще е да отидеш в магазина и да ги пробваш лично.

Общи условия

Активация на акаунт