Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-53 от 53 отговора
От известно време имам желание да си взема термо-чаша; идеята ми е да я ползвам на път  Peace

Разглеждах в нета варианти в включване в запалката или лаптопа, както и обикновени.

Набързо минавайки през Джъмбо видях и взех една (хареса ми, че има вградена сламка) и в къщи я отварям - отвътре пластмасова - в инструкциите пише - да се полза за охладени течности (да ги поддържа хладни.

Е, в магазина - не ми бе хрумнало.... и реших, че тези без сламки - са за топло .... минавам друг път...пак бързам ужасно - хващам една от другите и .....о, изненада - вътре положението е същото.

Сега се чудя - всички термочаши - вътре пластмасови ли са и има и такива, които се ползват и за топли напитки  newsm78

Моля да споделите, ако имате опит  Hug
Цитирай

Има и метални :http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/961/131/turisticheski-i … chasha-laken-04-l http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/960/131/turisticheski-i … ha-vango-lux-04-l   http://www.jdesign-bg.com/термо-чаша___289   http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%931498096/% … 0%B0-keola-320-ml
Дано избереш подходящата за теб!
Цитирай

http://www.stenata.com/kamping-ekipirovka/produkti/ch-commuter-mug-colours
Цитирай

Благодаря много  Hug

Бях решила, че едва ли си въобразявам, че има термочаши за топло, но вече няма съмнение, а и избор има  Peace
Цитирай

Преди много време като работех на домашни потреби имахме термочаша,пластмасова беше,но мисля,че ставаше и за топло  Thinking .Даже точно за топло,защото я рекламирахме,че запазва кафето топло.
Цитирай

възможно е - тези, които бях взела - обаче имат инструкции за употреба и изрично е написано - да не се ползват с топли напитки  Tired

може би материалът е различен  Tired
Цитирай

възможно е - тези, които бях взела - обаче имат инструкции за употреба и изрично е написано - да не се ползват с топли напитки  Tired

Е,щом е било упоменато,че са само за студени течности,значи е така.Нямам представа къдя може да има за топли.Скоро не съм обръщала внимание за тези чаши,защото не са ми трябвали...
Цитирай

предполагам, че трябва да проверя по домашните потреби, туристически стоки или някой сайт  Hug

честно казано - предпочитам д апипна и видя - преди да взема, но ..... в краен случай и от сайт ще е  Peace
Цитирай

a.l.e.n.a в къщи имаме цяла колекция от термочаши, мъжо пътува всеки ден и най удобна му е именно тази от Джъмбо със сламката. Не съм чела упътването, но той си носи кафе в нея и до сега, след 2 годишна употреба, сме нямали проблеми. Но внимавай с нея, че малко подлива.
Цитирай

това, което ме притесни е че тази пластмаса с горещата напитка - ...не знам какво отделя  newsm78 но наистина със сламката е много добре измислено  Peace

пишеше дори да не се мие в съдомиялна - където водата се нагрява до 50 градуса, мисля  newsm78
Цитирай

това, което ме притесни е че тази пластмаса с горещата напитка - ...не знам какво отделя  newsm78

Peace Peace Peace

Не ти ли върши работа някой обикновен, стар, допотопен термос? Има същата вместимост, пази топло и студено, а отвътре  е стъкло. И още - не подлива.
Цитирай

идеята беше да се ползва в движение - докато пътуваме или сме някъде навън  Peace

въпросните чаши са удобни, защото пиеш от тях, без да наливаш в друг съд, от който можеш да разлееш; особено тази със сламката - сламката е в чашата, с едно бутонче изскача, пиеш и пак я прибираши стои така заключена newsm78
Цитирай

Вероятно защото съдържат бисфенол А

Цитирай

Mr. Green според мен е по-елемтарна пластмаса - бебешките шишета - поне се изваряват - а тези не бива да се нагряват - черна пластмаса  Hug

реално -като сложа бъркалка или сламка в горещата напитка в хартиена чаша в ОМВ - едва ли е супер подходящо, но да кажем контактната повърхност е по-малка площ newsm78
Цитирай

Az imam 3 termo4ashi i vsi4kite sa plasmasovi.
Ne te syvetvam da j miesh v mijalnata, zashtoto vytreshnij plast se pylni s voda (pone taka e s moite)
 (izvinjvam se za latinicata)
 Smile
Цитирай

Прочети малко за бисфенола А и съм сигурен, че после ще има значение пластмасата  Wink
Цитирай

аз лично не ги харесвам много тези чаши... има малки термуси по половин литър, идеални са си за път. като пак бих избрала от стъклените, а не от металните...
Цитирай

а има ли термо чаши от стъкло и без сламка?
Цитирай

Прочети малко за бисфенола А и съм сигурен, че после ще има значение пластмасата  Wink

мисля, че и първия път те разбрах   Peace - имам идея покрай шишетата на малкия  Hug ако правилно асоциирах  Peace

термуси имаме - всякакви размери, ама мисля, че ще ми е неудобно да пия от тях в колата  newsm78 ; но може да се пробва  Hug - все пак ще оглеждам за подходящи чаши  Peace не ми е спешно  Peace

grubby   Peace масово са без сламка  Peace
Цитирай

Скоро си купих нес кафе на Якобс, към бурканчето имаше термо чаша.
Дъщерята веднага я приватизира, ползвала я в салона.
Може в някои магазини все още да има от кафето, разгледай.
Цитирай

http://www.jdesign-bg.com/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D1%81%D … 1%88%D0%B8__1__19 тук има и без пластмаса по вътрешността, може би все пак е по-удачев вариант.
иначе сега гледах и термус 0,35л също ми се струва ок... тикваш си ако искаш една сламка вътре и си пиеш.
Цитирай

Peace ще разгледам  Hug bouquet
Цитирай

a.l.e.n.a, разходи се до Старбъкс, имат няколко модела чаши. Можеш да ги видиш и пипнеш  Mr. Green Цените според мен са солени, но не се различават от цените на тези от горните линкове. Май бяха в диапазона 10-20 лв. Със сигурност не текат.
Гледах подобни в Евроланд на цени от 3-5 лв., но нищо не пишеше за температури и освен това се разпадаха още преди да са ползвани. В Джъмбо всички чаши са за студени напитки.
Цитирай

Peace на Раковски ли си ги виждала?

може би във всичките ги има newsm78
Цитирай

Във всички има.
Цитирай

Peace
Цитирай

О, термо чашите са ми любима тема и на мен! Love

В последно време, термочашата се издигна в култ и стана все по-модерно да си носиш кафе от домашната кафемашина в термо чаша. Smile
Около мен на 50% всички го правят. За Бизнеспарка говоря. Wink
Всяка сутрин виждам колеги с термочаша в ръка.
От там тръгна разбира се и модата с избора на термочаша. Превърна се, в един вид, личен аксесор.  Very Happy
Познаваме се по чашите, 'дето има една дума. Mr. Green

Оказа се и за мен предизвикателство да намеря моята чаша, след като реших и аз да се обзаведа на свой ред с такава.
От миналата Коледа до сега смених 2 термочаши и вече, поне, знам какво да търся, учейки се на принципа: проба -грешка. Mr. Green

Хубавата термо чаша притежава няколко основни свойства:
1. Тя задължително е метална от вътре-хромирано или иноксово покритие. Отвън може и да е пластмасова, аз, лично, предпочитам инокса, но не е от такова значение, както вътрешната облицовка.
Иначе, няма как, напитаката-топлото кафе да остане за дълго топло- в пластмаса.
Моята първа термочаша е пластмасова отвътре и отвън. Пластмасата, едно, че задържа миризми, не държи кафето дълго с подходящата температура. Дъхът, който придава допълнително, пък,  прави чашата.. неприятна за употреба, да го кажем. Mad
Кафето, което съм наляла ароматно и горещо от къщи се оказва изстинала помия с дъх на пластмаса, докато измине пътя от къщи до офиса. #Cussing out
Така, нито в къщи, нито в офиса пия хубаво кафе. Naughty
2. Плътно затваряне на въртящият капак. Капака-задължително на винт. Има и без винт такива, но да са проверени, дали хлътват хубаво навътре и дали затварят добре.
Абсолютно задължително условие е да се провери плътността на затвора.
Носила съм термочаша с ... почти без кафе до офиса, точно поради тая причина. Всичко се беше разляло.
Добре, че бях подсигурила допълнителна торбичка в чантата, че не ми се мисли каква беля щеше да стане. ooooh!

Старбъкс имат много хубави чаши. Казали са го и по-горе. Peace
Аз харесвам тези с дръжката, но и тези без дръжка, са достатъчно елегантни и подходящи за кола.
В Спорт Депо също има много подходящи и практични модели, които си струват цената. Peace

Не се подлъгвай да купуваш имитации от Джъмбо, Кауфланд и пр. Naughty
Успех с намирането на Твоята чаша! Hug
Апропо- термочашата е много хубава идея за подарък, също така!
« Последна редакция: Четв., 07 Юли 2011, 14:20 от kopche »
Цитирай

Да си носиш от къщи кафе в термочаша? И да го пиеш няколко часа,след като е приготвено????? Струва ми се прекалено! Не е ли по-добре в офиса да си купите хубавва кафе машина и да си пиете прясно направено кафе?хайде,това,че не е прясно смляно може да се преглутне в офиса:-)
Американизирахме се и това е!

Цитирай

Mда, права си.
Машини има във всяка кухня. При това всички топли напитки в автомата са безплатни.
Отсреща е Кофи Хауз и Онда. Не се оплаква никой от липса на кафе. Wink
С чашата е много по приятно.
Тя е само и единствено твоя. Не ползваш пластмасовите чашки от машината...
Аз отдавам привързаността на хората към термочашата, като останал подсъзнателен инстинкт на привързаност към бебешкото шише. Mr. Green
Просто то си е само твое и си го обичаш!
Това е!
Цитирай

ох .....аз ако Ви кажа .... какъв ми е зорът и защо тръгнах да се занимавам с това   35 hahaha

с мъжът ми много пътуваме .... и примерно за растоянието то София до Черно море или Халкидики - спираме 2 пъти - което за него е супер прекалено и направо престъпление ....губене на време, дишал бензин по бензиностанциите, а на мен ми е кеф да се разтъпча малко, да ползвам тоалетна, да си взема напитка .....

и покрай напитките тръгва скандал - колко се чака, колко струва .....през моя поглед - аз си купувам спокойствие, почивка, удоволствие, наслада ....; за него прахоссвам пари, време, нервирам го нарочно ....

та .... склоних да си носим гореща вода, да си взема пакетчета горещ шоколад или направо кафе от вкъщи и в термочаша да си направя горещ шоколад - с вода от термуса и пакетче или направо да пия кафе

това са ни вечни скалдали и пътуванията са кошмар; когато шофирам сама - по не ми се спира, но пак спирам 1-2 пъти ....тогава няма драми, но с него  #Crazy

доста време се чудех дали да му се връзвам, защото си мисля, че ако взема чаша и правя, както иска  - ще започне да вижда драма в нещо друго ... просто си е такъв - пали на четвърт от дреболии и се инати  newsm78

иначе - в ежедневието и живота ми до момента - няма нужда от тази чаша  Hug но като ми хареса - може би ше я ползвам, като излизаме с малкия Peace
Цитирай

kopche Hug
Много изчерпателен и подробен труд на тема термочаша ! bouquet
Дали и аз да не взема да наложа тази мода в нашия офис newsm78 Като знам как странно гледат всички, които си носят храна от вкъщи и не позват фирмения кетъринг надали ще успея !

Аз се запалих по термочашите, защото много обичам кафе и ми е много приятно в почивните дни да си се размотавам в къщи и да си пийвам по малко кафе. Правя го на кафеварка, ама ми изтива бързо. Та идеята ми беше да си го сложа в термочаша и да си пия цял ден топло кафенце, а не да правя непрекъснато ново. Но от цялата работа намаза мъжо, защото му е удобно да си го сложи в колата и да си пие кафе докато пътува.

Аленка, моля те да споделиш за чашите на Старбъкс, като ги разгледаш, че тази от Джъмбо ме вкарва в преразход на Ваниш ( подлива ) Smile
Цитирай

спираме 2 пъти - което за него е супер прекалено и направо престъпление ....
Ако това ще те успокои, и при нас е така. Wink
Моят мъж, като види път, докато не му види края- не спира. Mr. Green
Същата работа е и при нас.
И аз така обичам. Да се спре някъде, пък, да се пие по едно кафе, не защото съм жадна Stop, просто, ей така-за идеята. Да се вдишне малко въздух, да се насладиш на момента и да изпиташ удовлствие от пътуването... Hug
Все се мъча да го превъзпитам и да го науча да се радва на живота и да търси удоволствие и в малките неща, но все още има какво да се желае.... Very Happy
« Последна редакция: Пет., 08 Юли 2011, 11:33 от kopche »
Цитирай

kopche Hug
Много изчерпателен и подробен труд на тема термочаша !  :bouquet:
Благодаря ти за положителната оценка! bowuu
Мислех статия да пиша по въпроса, просто, тук ми се удаде удобна възможност. 35
шегувам се, разбира се. Mr. Green
Цитирай

Ах, като ви чета коментарите съвсем ви завидях- безплатни напитки, кетъринг.... Smile Къде е това и има ли такова извънземно SmileSmile Хихи
Иначе, по темата, моята термочаша е пластмасова отвътре. Ползвам я много рядко, а на инструкциите изрично пишеше, ако се ползва за топли напитки първо да се изплакне няколко пъти с топла вода, за да се затопли и напитката да е топла след това по-дълго време.
Не запазва напитките ми топли много дълго време като термос например, но пак съм доволна.
Цитирай

Аз си взех много яка и практична термо чаша.
Най- хубавото е , че може само чрез няколко разклащания да охлади глътка гореща напитка до подходяща за пиене температура, а останалата течност си остава гореща Smile
Много ми е удобна, защото я вземам навсякъде с мен, и е с много колоритна визия.
Сутрин, когато си пия кафето чашата ми създава настроение, всички навън ме заглеждат, когато съм с нея.
« Последна редакция: Ср., 05 Септ. 2012, 08:47 от dani_d_ivanova »
Цитирай

а от къде я взе?  Rolling Eyes bouquet
Цитирай

Чашата я закупих от тук http://www.brugo-bg.com/ .
Цитирай

Благодаря  Peace

А отвътре, нали не е като термос - с онова чупливото  Rolling Eyes bouquet
Цитирай

Ох,и мен запалихте по термо чашите! Пия много чай и се чудя как не съм се сетила до сега да си взема такава чаша?! иска ми се да е шарена..дали някой е виждал такава? Rolling Eyes
Цитирай

Отвътре е от пластмаса, но изглежда много качествена Smile
Цитирай

Мерси  bouquet аз вече си поръчах, но от Англия  Love
Цитирай

a.l.e.n.a от къде си я поръча,може ли линк  Hug
Цитирай

заповядай  Love http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180877745485 има ги всичките цветове, но избрах този, макар никак да не обичам синьо  Blush това много ме грабна, мисля, че ползвах опцията доставка до Англия с превозвач до БГ  Peace
Цитирай

Благодаря за линка  bouquet ,между другото и на мен този цвят много ми хареса,а по принцип съм фен на розовото  Laughing
Цитирай

Днес ще мина през Старбъкс да разгледам чашите,ако си взема нещо ще споделя Peace
Запомних най-важното - вътре да е метална и да е на винт Mr. Green
Цитирай

обърни внимание, че има чаши за студени и чаши за топли течности  Peace
Цитирай

Колко ви излиза като крайна цена от там с доставката, защото аз платих 45 лв от тук?
Цитирай

доставката до английския адрес е безплатна, т.е. 15 паунда или 38 лв, добавям още 2-3 лв за превозвача - общо 41 лв ;

ти за доставка плати ли?
Цитирай

Аз пък докато рових да я търся и попаднах на този форум http://dacia-bg.com/dacia/forum/viewtopic.php?f=16&t=2881  където пише "Специална цена за Дачия форума 40.00 лв с ДДС."...освен да стана фен на Дачия  Laughing
Цитирай

В Старбъкс още нямат чаши,казаха ми, че до две седмици ще имат Peace
До тогава съм в процес на търсене на моята Very Happy
Цитирай

Аз за доставка не плащах, защото съм от Варна, а за там доставката е безплатна Smile
Според мен не си заслужава цялата занимавка и чакане за 5-6 лева разлика.
Цитирай

е, зависи колко чаши се поръчват, а и аз не бързам  Peace ако трябва да платя и 6 лв за доставка, разликата се увеличава  Peace
Цитирай

a.l.e.n.a получи ли чашата, да дадеш мнение?Аз още не съм поръчвала,по финансови причини,но не съм се  отказала  Laughing
Цитирай

Пристигна в идеално състояние, но не съм я ползвала още, ако те интересува за упоотребата - ще я тествам довечера  Smile  Love
Цитирай

1-53 от 53 отговора