Светулки

  • 7 921
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
Впуснала съм се в издирване на светулково свърталище.  Grinning Моето дете мечтае да види истинска, жива светулка. Досега е виждал само на книга и на филм. Искам да му сбъдна мечтата и ви моля да споделите къде за последно видяхте светулки. Благодаря!   Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
В храстите до плажа на морето, преди 5 дни!

Можеш да ги видиш и там, където се коси тревата, т.е. на ливада, плясно окосена.
В града няма да видиш.

# 2
  • Мнения: 7 171
Впуснала съм се в издирване на светулково свърталище.  Grinning Моето дете мечтае да види истинска, жива светулка. Досега е виждал само на книга и на филм. Искам да му сбъдна мечтата и ви моля да споделите къде за последно видяхте светулки. Благодаря!   Hug
В момента е сезона на светулките при нас. Няколко вечери подред ги гледам в задния си двор - стотици малки светлинки, танцуващи в ноща. За съжаление не трае дълго - броени нощи - но е прекрасно! Не зная дали ще ги видя тази нощ - снощи валя проливен дъжд.
 

# 3
  • Мнения: 3 034
инка62 , кое море, казвай!  Grinning Ние ходим на Св.св.КОнстантин и Елена, но миналата година не видяхме, а ливади много там.  Rolling Eyes

sophiemmaspencer, ти нали беше извън България? при мен няма светулки.  Sad

Да уточня, питам за България. Готова съм и да наема кола и да ходим, където има светулки.  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 7 171
инка62 , кое море, казвай!  Grinning Ние ходим на Св.св.КОнстантин и Елена, но миналата година не видяхме, а ливади много там.  Rolling Eyes

sophiemmaspencer, ти нали беше извън България? при мен няма светулки.  Sad

Да уточня, питам за България. Готова съм и да наема кола и да ходим, където има светулки.  Heart Eyes

Не, не съм в България. И да, имаме светулки, и то много, но на една светулка се падат по сто комара, затова си гледаме отвкъщи.

# 5
  • Мнения: 445
Снощи видях. В Мездра. Заповядайте. Hug
Това ми е за втори път тази година, миналата май пропуснах покрай детето, много ги харесвам. За съжаление вече им минава сезона, юни са най-много, но ако побързате може да видите. Имаме и щурчета също.

# 6
  • Мнения: 654
В района на Сливен.
Съпругът ми окоси тревата/никога не го свързвах със светулките/ и на прозореца имаше.
Понеже говориха по новините за лунно затъмнение и висяхме да гледаме и ги видяхме.
Оообичам светулки Hug

Имаме  3 декара двор,ако не намерите светулки някъде,идвайте.
Хем ще свършите работа/аз съм в Черноморец/,хем ще зарадвате детето Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 2 132
Разбрах, че питаш за скоро дали някой е виждал, но да си кажа...Най-много, ама наистина много светулки на едно място съм виждала като малка на Клисурския манастир. Предполагам и сега има.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 614
Миналото лято ходихме на почивка на яз. Кърджали- там видяхме. От дете не бях виждала, беше като вълшебство !
Като казвате, че вече им минава сезона се замислих, че ние бяхме там началото на август.
Ако имате възможност за почивка на планина, яз. Кърджали се оказа страхотно място, голяма красота, има какво да се види за една седмица, но е много горещо.
Дано успеете да видите някъде !

# 9
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Много отдавна не съм виждала. Помня като дете ходихме на лагер с училище на Качулка до Сливен и там имаше много  Heart Eyes
Успех ти желая   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 199
По време на жътва се появяват светулките...Като дете ги хващахме и си ги лепяхме по челата да светим. Отидете за уикенда до някое село и само чакайте да се стъмни.
Пожелавам ви успех.

# 11
  • Мнения: 654
По време на жътва се появяват светулките...Като дете ги хващахме и си ги лепяхме по челата да светим. Отидете за уикенда до някое село и само чакайте да се стъмни.
Пожелавам ви успех.
Сега му е времето

# 12
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 274
В Троянския Балкан. Изобщо където има чист въздух. Когато бях малка ходехме на почивка в Рибарица, татко ги хващаше в шепа, за да мога да им се радвам.

Преди две години видяхме в двора една странна буба - светеше без да примигва. Сигурно е била светулка ГМО  Grinning

# 13
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
В Благоевград също има. Снощи ги гледах в градината ми.Заповядайте! Grinning

# 14
  • на село
  • Мнения: 841
Миналата година, през юни, видях много светулки в парка, в центъра на Пловдив. Не бях виждала от години и се спрях да им се порадвам. Беше много красиво! Тази година не съм ходила в Пловдив през лятото и не знам дали все още се появяват там.

Наскоро видях само една тук, в Свети Влас.  За съжаление, повече не съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт