Деца с очни проблеми - тема 5

  • 62 444
  • 728
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 914
Gerber 1 ,впечатлена съм че учител проявява интерес как да подходи към дете с нарушено зрение,малко са такива като теб  bouquet
Моето дете учи в училище "Лиу Брайл",където работят тифлопедагози,но не мога да ти дам точна идея как и какво да направиш,защото при нас има и придружаващ проблем,така че ученето ни е пълна пародия.Знам обаче ,че можеш да се обадиш там,или ако имаш възможност да отидеш за среща с някой,който би могъл да ти каже как да работиш с детето.Истината е ,че трябва да имаш информация,защото иначе ще е много трудно и за теб и за детето.Отново те поздравявам за желанието  bouquet

# 181
  • Мнения: 247
Gerber 1, адмирации за това, което правиш   bouquet
Не ми е ясно защо са толкова малко тифлопедагозите, при положение, че зрителните проблеми при децата се увеличават с такъв тимп /уви!/ Ние не можем да намерим специалист, който да работи с Александра, въпреки, че са осигурени средства ...
Ако някой тифлопедагог прочете това и има интерес да работи в Банско, моля да се свърже с мен на ЛС.

# 182
  • Мнения: 1 881
Гербер, наистина е страхотно това, което правиш за детенцето, дано се намират повече учители като теб Hug Heart Eyes

# 183
  • Мнения: 2 142
Здравейте!
Не съм влизала от много отдавна за съжаление, но около мен се случиха доста неща, за около две седмици.
Браво на всички за успехите!
Добре дошли на всички новаци! Не се страхувайте, попаднали сте на най-правилното място за да получите подкрепа и съвети и ценна информация, най-важното нещо, което Ви е нужно в борбата със заболяването! Желая много здраве на дечицата Ви!

Valceto, казах ти! Стискам палци всички да мине много бързо и успешно!
Кога заминавате? Аз в понеделник живот и здраве, трябва да съм с Еми в Мюнхен.

Та така, да Ви се оплача на всички. Семейството ми се разпада. Мъжа ми не може да издържи стреса, това е. Стана ми доста сложно, но ще се справя. Имам известен финансов проблем не ми достигат малко пари за пребиваването в Германия другата седмица, не ми платиха хонорар, който очаквах, социални грижи не ми изплатиха пари за предното пътуване, и аз по стечение на обстоятелствата разчитах на тези пари... Търся на заем, но нещо удрям на камък от снощи, ще се справя, но и мойте нерви са опънати дооо край. Децата поне са добре, здравички и усмихнати. Чудят се, кога тате, ще се върне вкъщи, още не могат да проумеят ситуацията в интерес на истината и аз... защото ние винаги сме били толкова влюбени, отдадени един на друг и семейството, мислех, че сме толкова близки, че всичко си споделяме, че толкова "говорим", че се "чуваме" и си помагаме, че направо ми дойде като гръм, но това е.... живота продължава...

Хубав и усмихнат, слънчев есенен ден, желая на всички Ви!
Мишел

# 184
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мишел, незнам какво да ти кажа...просто не проумявам...тъжно е, най-вече за децата...дано нещата се наредят, трудно е за всички, но в името на децата би трябвало да преодолеете проблема и да продължите напред, горещо ти го пожелавам Hug...

Изправени пред подобен огромен проблем миналата година ние продължихме напред, заедно, като че ли още по-свързани отпреди, колкото и да ни беше тежко и на двамата. Желая ви го от сърце и на вас!

# 185
  • Мнения: 2 142
mari_eta , много ти благодаря мила. И аз така си мислех и така изглеждаше и от вътре и от страни, но явно не винаги нещата са точно такива, каквито си ги представяме. Все още нищо не е приключено, но не съм сигурна дали, аз вече не искам да приключи.

# 186
  • Мнения: 54 898
МИШЕЛ ,

Съжалявам за това , което ти се случва . Hug
Дано да е нещо преходно и да се оправят нещата ! Praynig Hug
Ние също се разделихме  Sad, знам колко е трудно за сам родител и от сърце ти желая да не ти се случи наистина ! Hug Hug Hug

Gerber 1,

Поздравления и от мен !  bouquet

# 187
  • Мнения: 1 881
Мишел, съжалявам да чуя това, дано се разминат облаците... Hug Heart Eyes

# 188
  • Мнения: 5
Здрасти на всички И моето момченце е с очила за далекогледство +9 +10 сега ни казаха че има мързеливо око и правим упражнения с закриване на по здравото И аз съм много притеснена  Sad

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Върнахме се от прегледа назначиха ни закриване на окото 6 дни в седмицата.От къде да намеря лепенки които се лепят на окото?

# 190
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Върнахме се от прегледа назначиха ни закриване на окото 6 дни в седмицата.От къде да намеря лепенки които се лепят на окото?

На мен ми изпращаха от Испания, мисля обаче, че в големите оптики има, доста скъпички де, виж из нета някъде се продават със сигурност.

Ето, виж тук

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Благодаря   bouquetаз търсих по аптеките но няма...И още нещо  нужно ли е това закриване за цял ден 6 дни в седмицата(или поне максимално колкото издържи детето)Д-ра каза след 1 месец пак на контрола.

# 192
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Каква ви е диагнозата? Ако е амблиопия/мързеливо око/ това е единственото правилно лечение. Ако сте стриктни ще успеете да възстановите зрението на 100% /при нас това стана за по-малко от година, но продължаваме с оклузията като поддържаща и превантивна за рецидиви терапия./

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Диагнозата е нарушение на рефракцията и акомодацията.Хиперметропия.Астигматизъм.В епикризата това пише но едното око с по големия диоптър +3.5 вижда по слабо около 65%.

# 194
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Значи това е правилното лечение Peace.
Бъдете постоянни и упорити и всичко ще се подреди.
Успех Hug!

Общи условия

Активация на акаунт