Деца с очни проблеми - тема 5

  • 62 446
  • 728
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 54 901
Здравей  GalikiHug

Разбираемо е да си притеснена и уплашена . За нистагъма нямам голяма яснота , но операцията на катакакта , ако е както при големи хора ( като технология ) не е никак страшна .
Майка ми я оперираха миналата година . За минути е , без болка , без превръзка , много бързо възстановаване . Изписаха я същия ден , следобяд . Упойката й беше местна , с капки . Peace

Честит имен ден на Мите . на Октопода !  bouquet
Да е жив и здрав , много щастлив и с късмет в живота този малък и остроумен сладур ! newsm51 baloni  love001

# 211
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Честит имен ден на Митето  bouquet! Да е много щастлив, весел и ученолюбив!

# 212
  • Мнения: 3 914
Galiki ,съжалявам че ви се случва това.Нистагъма не се лекува,проблема при вас обаче е че не е само той,което не е добре Sad Хубаво е да посетите детски невролог,но знам че във Варна не са добри.За очите отидете в Очната болница при Николова Peace

# 213
  • Мнения: 15
Здравейте !

Моето момченце 2 г има далекогледство и страбизъм. Очила носим от 7 месеца,+4, +4.5, като преди това сме слагали само лепенки като редувахме очите .Сега също слагаме на очилата оклузия, но засъжаление няма подобрение затова искат да ни правят операция Досега сме ходили само в Пловдив при д-р Петкова и д-р Боева
Въпроса ми е къде е наи добре да се направи операцията ??? 

Благодаря ви предварително   bouquet

# 214
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз не бих бързала с операцията. Прекалено кратък е периодът, в който сте се лекували - за сведение - ние "мръднахме" диоптъра чак след 3 години.
Погледни информацията на 1-ва страница.

# 215
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета!
Синът ми е с вродена катаракта на едното око, зрението на което е 10-20%.
Решихме операцията да бъде в клиника http://www.dunyagoz.com/ в Истанбул.
Моля ви за мнения, съвети и препоръки относно клиниката и съответния лекар там.
Детето ми има артрит и сега чакаме да влезе в ремисия и лекуващия лекар да разреши операцията.
Благодаря ви! Успех на всички, възхищавам се на силата ви!

# 216
  • Мнения: 3 914
Аз съм била в Дуня,невероятна клиника.Moreto ,избора ви е правилен,мястото и специалистите са на световно ниво,дори повече PeaceУспех ви желая,в който аз например съм убедена Hug

Лекар не мога да ти препоръчам,защото с нас се занимават витреоретинални хирурзи,а при вас е друго.Там според проблема и специализацията на сътветния лекар,те пращат при подходящия,има си отдели.Първо минавате общ,след което ви пращат в отдел за съответния проблем,вече при специалист в точната област.Организацията е перфектна.

# 217
  • Мнения: 3 634
Благодаря за пожеланията, момичета! Ние отиваме по спешност утре на преглед защото от около 2 седмици Мите силно криви очите през очилата. Това по моят опит може да означава само, че диоптера се е увеличил или имаме още една диагноза. Показвах му разни играчки (5см) от около 1м и нищо не вижда. Преди на такова разстояние нямаше проблеми. Ще се побъркам до утре следобяд, а вечерта ще ви кажа как е минало.

# 218
  • Мнения: 54 901
Ох , милата , дано всичко е наред с Мите ! Hug Hug Hug

# 219
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Октоподче, стискам палци Praynig! Прегръщам ви Hug!

# 220
  • Мнения: 115
Здравейте, днес потвърдиха  диагнозата на детенцето ми. Освен самата операция ме притеснява и пълната анестезия, която се налага. Tired Стискам палци за Митето.

# 221
  • Мнения: 3 914
Galiki ,не се притеснявай,ползите при тази операция са повече от вредите,повярвай ми Peace
Интересно как не сте забелязали до сега проблема,та той се вижда с просто око.Аз лично и по снимка мога да го видя.Питаш по напред,дали може да се види дали вижда,да може,особено при катаракти,вътреочната леща е мътна и когато погледнеш в зеницата,тя не е черна ,а сивкава или има едно такова отражение,като огледално,зависи от вида катаракта де и от това колко е поразена лещата,но пак казвам,вижда се newsm78

Отново препоръчвам Светла Николова или направо и вие отивайте в Дуня-Турция,дори цената на лещите е същата като тук,че и по евтино Peace
Предполагам знаеш ,че ще извадят вътреочните лещи и ще имплантират изкуствени,което не е страшно разбира се,тези операции вече се водят рутинна процедура Peace

# 222
  • Мнения: 52
Ина, благодаря ти, много ти благодаря!  bouquet

# 223
  • Мнения: 2 172
Здравейте и от мен!
Ще си постна мнението от другата тема,надявам се,че приемате нови попълнения  Hug

От 2-3 седмици каката започна нещо да си криви окото навътре.Не постоянно,но отвреме на време като се вторачи.
Вчера  й откриха далекогледство с астегматизъм и май "мързеливо" око/като на баща и/   Tired
+6 диоптъра на дясното и +5 на лявото   Shocked

Интересното е,че всичко си вижда,всякакви детайли и дивотии,няма никакви оплаквания и въобще не съм и предполагала какво си "отглежда"   ooooh!

Днес поръчхме очила,но с по-малки диоптри като заначло,докато свкине. +3 и +2.

Ама много скъпи тези рамкиииии   Whistling Единствените що годе нормални,с които не е съвсем като Хари ви Потър и розови бяха 59 лв   Rolling Eyes Ама какво да правя.Взехме ги.Категорично отказа друг цвят и въобще други рамки   #2gunfire

А какви са вашите очила?Направо съм разочарована от избора на детски рамки на прилични цени   Crossing Arms

Пожелавам на всички дечица с проблеми скорошно оправяне  Hug

atea Познавам д-р Боева лично.Майка е на най-добрата ми приятелка от 5-ти клас  Laughing Много е готина,но нямам представа като специалист как е.Мисля,че е добра,защото съм чувала само позитивни мнения за нея.
Иначе нашата лекарка е д-р Лесинска  Peace Досега само веднъж сме ходили и съм очарована от вниманието и професионализма,с който подхожда  Heart Eyes

# 224
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Елфичка, добре дошла  bouquet! Всъщност нищо страшно не се е случило и с малко повече упоритост вярвам проблема ще се реши Peace.
Малкият ми син е с очила вече почти 3 години - сложи очила на 1 г и 2 месеца и едва сега мръдна малко надолу диоптрите.
Назначиха ли ви оклузия Rolling Eyes? Отново повтарям - имам около 20-тина лепенки, с радост ще ги подаря на някого, пишете ми на ЛС.

За рамки горещо препоръчвам тези на Бенетон - 2,5 години устояват на всякакъв терор Mr. Green.

А при наследствена обремененост /споменаваш за мързеливо око на бащата/ педиатърът не ви ли препоръча по-рано профилактичен преглед, можехте още по-рано да откриете проблема...

Момичета, мисля да помоля модератор да слее двете теми - няма смисъл да се разпиляваме...

Общи условия

Активация на акаунт