сополи и кашлица вече трети месец

  • 1 145
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте, български майки вие сте моята надежда!!!!
Ужасно съм притеснена-бебечето ми е на 1 годинка и вече кашля трети месец, като причината са сополите.Обиколих доста лекари педиатри, алерголози и УНГ, всички са на мнение, че е алергичен ринит. Лечението на всички е почти едно и също - антиалергични сиропи и капки за нос-зиртек и косихром, но ефект няма. До вчера бяхме и на антибиотик, защото стигнахме до бронхит. Взеха ни секрет от носа ,нищо не излезе. Опитах дори и със саменто, пак нищо. Дори кърма капвах в носа, без ефект.  А колко банки физиологичен разтвор съм изсипала, просто непитайте.
Моля Ви, мами препоръчайте нещо за което сте чули, защото вече загубих надежда във всичко. Бебчето беше доста пълничко, сега намали килограмите си , защото от тази хрема неможе да се храни добре, често повръща и то само сополи, не може да спи спокойно и аз вечесъм на прага на нервна криза. Днес дори си поплаках, защото не смятам, че е справедливо  такива малки душички да не са в добро здравословно състояние. То се измъчва, а аз се чувствам пред него като неможеща и незнаеща майка.
Благодаря Ви 
eli0177@abv.bg

# 1
  • sofia
  • Мнения: 97
Здравей fabia наистина много съжалявам за малкото човече(разбирам те много добре). За съжаление не мога да ти помогна много. При нас проблема за сега е само със суполките и без да те обезкоражавам нищо не помога. Но ти не се предавай. Дано да мине по-бързо и някоя друга мама да ти дъде съвет как можеш да го облекчиш мъничето. Писах ти на лични.

# 2
  • Мнения: 2 922
Съжалявам! Дано се оправите скоро! Ние също доста често сме със сополи. Последното, което действа много добре при нас е спрей Стеримар и един крем Низита. Но при нас хремата не е на алергична основа.

 

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имаме подобен проблем, за съжаление- неразрешен. Мога само да ви пожелая по-бързо да намерите лек.

# 4
  • Мнения: 3 405
Искай да вземат секрет от носоглътката и да го изследват.
Аз се мъчих с моето дете дълго време. Казваха алергичен ринит, даже синузит?!.
Оказа се съвсем друго след изследването.
Настоявай да  изследват секрет от носоглътката !
Успех! Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 4 272
Ако наистина диагнозата е алергичен ринит, ще си влачите хремата доста дълго ...но при алергичния ринит носът по-често е запушен сутринта. Ние за алергия използваме капки Фликсоназе. Ако не е вземан секрет от носа на детето, непременно да се вземе! Може да има бактерии в нослето, напр. стафилококи и ли стрептококи. Моето дете беше заразено още в родилния дом със стрептококова инфекция и въпреки, че вземаше антибиотик в родилния дом, на 2 мес. още я имаше бактерията в носа. Тогава му изписаха някакво мехлемче - май беше Бактробан и всичко отшумя. Но първо взеха секрет от носа. Дано съм помогнала. Бързо да се оправя детенцето ти! Praynig

# 6
  • Мнения: 1 655
Заведи детето на добър класически хомеопат. Хомеопатията се справя много добре с всякакви алергии. Ако решиш, мога да ти дам координати на хомеопата при който лекувам синът си.

Общи условия

Активация на акаунт