Виена 4

  • 111 395
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 216
Интересувам се, как стоят нещата с колите под наем във Виена или на летището? Някой ползвал ли е рент а кар, с коя фирма, доволен  ли е и т.н.

# 286
  • Мнения: 1 593
Интересувам се, как стоят нещата с колите под наем във Виена или на летището? Някой ползвал ли е рент а кар, с коя фирма, доволен  ли е и т.н.

ние резервирахме през експедия с най-евтината кола от всички агенции (в случая беше Сикст). Излезе около 100 евро за два дни със застраховките. Ако стоите в централен хотел, шансовете са, че ще плащате за паркинг - около 20тина евро на вечер.

# 287
  • София
  • Мнения: 216
Лени, благодаря много за инфото. bouquet Точно за expedia не се бях сещала.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 282
Искам да купя предварително билети за Шьонбрун, но ми излиза опция за час - напромер 9-10. Това означава ли, че трябва да го спазя. Неможе ли да отида в 11 например, ако съм закупила билет между 9 и 10?

И още едно питане - тъй като сме с дъщеря ни на 10 години какъв билет за транспорт и трябва.
Ще сме 2 дни във Виена. Дали да взема 8 дневния билет за два дни за тримата или мога за нас 2х48 часа, но в този случай незнам за нея какво за взема?

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 15:32 от ilianagm

# 289
  • Мнения: 282
В Шонбрун се влиза в часа, отбелязан на билета. Когато ние ходихме (м.май.2011г.) си купихме билети на място и нямаше повече от 10-15 човека на опашка, а работеха и няколко гишета, но отидохме по-рано, може би да е било 9 или 9,30ч. Билетът ни беше за след 10 ч. и се наложи малко да изчакаме.

# 290
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Аз съм купувала Сиси тикет (Хофбург, Шонбрун и Музея на императорските мебели), няма часове и доколкото помня дори има предимство, ако има опашка на входа. Не съм купувала обаче през нета, а на място.

# 291
  • Мнения: 71
И още едно питане - тъй като сме с дъщеря ни на 10 години какъв билет за транспорт и трябва.
Ще сме 2 дни във Виена. Дали да взема 8 дневния билет за два дни за тримата или мога за нас 2х48 часа, но в този случай незнам за нея какво за взема?
Може да купите 1х48 часа и 1 Vienna Card (72 часа)- дава възможност за безплатно пътуване на още 1 човек до 15 години, както и отстъпки в много музеи.
Друг вариант е 2 Vienna Card (72 часа) за да може и двамата възрастни да ползвате отстъпки в музеите.
Първият вариант е по-добър, защото в много музеи семеен билет (Family ticket) е с по-голяма отстъпка от билети с Vienna Card.  Peace

# 292
  • Варна
  • Мнения: 282
Благодаря за помощта Лариса!
Ще пътувам след 2 седмици, а нямам време да организирам всичко и да прочета форума.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 282
Тъй като ще сме 2  дни във Виена, а единия ще ползваме за Шонбрун и зоопарка /с дете сме/ искам да попитам в кой друг дворец да вляза.
Има ли смисъл да влизам и в Ховбург и Белведере или само да ги видим отвън? Ако единият е по-хубав от другия моля да ми препоръчате в кой от двата да вляза?
А може ли в градините им да се разходим без да плащаме?

# 294
  • Мнения: 212
Белведере е превърнат в галерия, не знам дали ще бъде интересно за вас.
Можете да се разходите в градините без да плащате, на мен тези на Белведере повече ми допаднаха от тези на Шьонбрун.
Шьонбрун и Хофбург са си типичните дворци с мебелировката от едно време и т.н.

# 295
  • Мнения: 380
Тъй като ще сме 2  дни във Виена, а единия ще ползваме за Шонбрун и зоопарка /с дете сме/ искам да попитам в кой друг дворец да вляза.
Има ли смисъл да влизам и в Ховбург и Белведере или само да ги видим отвън? Ако единият е по-хубав от другия моля да ми препоръчате в кой от двата да вляза?
А може ли в градините им да се разходим без да плащаме?
Градините са безплатни. Освен това, миналата година, с билета за Шонбрун имаше и книжка с ваучери, като единият беше за намаление за билета за зоопарк, ако преди това е имало посещение в Шонбрун с гранд тур.  Peace

# 296
  • Варна
  • Мнения: 282
Благодаря за отговорите.
Обаче тази книжка с ваучерите за намаление от Шонбрун ме обърка. Мислех да вземам онлайн билети, но така няма да имам книжка с намаления. А на място ако чакам много ще изгубя ценно време. Ако пък взема Виена кард пак ще имам намаление, ама кое е по-голямо незнам.

# 297
  • Мнения: 380
Благодаря за отговорите.
Обаче тази книжка с ваучерите за намаление от Шонбрун ме обърка. Мислех да вземам онлайн билети, но така няма да имам книжка с намаления. А на място ако чакам много ще изгубя ценно време. Ако пък взема Виена кард пак ще имам намаление, ама кое е по-голямо незнам.
Миналата година даваха такава книжка, може и в момента да не дават, може би някое от момичетата трябва да се включи, което е ходило по-скоро.
Моите спомени са следните - имаше ваучер за 30% за зоо-то, плюс отделни ваучери за намаления за Wuestenhaus и Palmenhaus (за по около евро на билет), ваучер за намаление при консумация в заведението на Gloriette в двора на Шонбрун плюс още няколко такива. Ние нямахме възможност да използваме всичко, нито да разгледаме целия зоопарк, но пък се възползвахме от Wuestenhaus и Palmenhaus, отне ни по около час да разгледаме всяко от тях и спестихме общо около 5 евро (за двама човека). Ако не ти се чака и искаш да стане по-бързичко, купувай смело онлайн  Peace

# 298
  • Мнения: 15
Момичета,предстои ми ходене до Виена след 2 месеца.Изчетох последната тема- в нея има мн.полезна информация, благодарение на всички вас  bouquetИмам обаче един въпрос-може ли всички забележителности да се разгледат пеш-имам предвид разположените в .тн ринг,Пратера, Шонбрун и градините на Белведере и Хофбург/ евентуално/ ако остане време за тях/ и къде трябва да се намира хотела-в кой район за да е по- удобно? .Ако може транспорт да ползваме само до летището. Питам,защоот ние така обиколихме Рим и беше мн.приятно,свикнали сме да ходим пеш и това няма да е проблем,а във Виена забележителностите ми се виждат по-концентрирани ,отколкото в Рим и мисля че ще се справим.Но искам и мнения от вас Thinking

# 299
  • София
  • Мнения: 8 116
Според мен няма как да отидеш до Шонбрун, Пратера и Белведере пеш, особено от ринга.Хофбург е там да, но другите са си отдалечени и то в различни посоки-Шонбрун и Пратера например.

Общи условия

Активация на акаунт