Виена 4

  • 111 394
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 804
И от мен един прозаичен въпрос! Mr. Green

Препоръчайте ми някой супермаркет(евтин или да кажем с нормални цени) от който да напазаруваме малко храна, с която ще си правим сандвичи или нещо бързо за хапване в апартамента - задължително да е близо до ПРАТЕРА!(там в уличките между парка и канала на Дунав) - искам бързо да го свършим това без да се налага да обикалям и търся! Praynig

# 736
  • Мнения: 91
В метро станцията на Пратера има Била, а в почти всяка станция на метрото има изобилие от  закуски, топли и вкусни.
В Пратера препоръчвам ресторант Englischen reiter, намира се близо до високата  въртележка.  Предлагат невороятни ребърца, а порциите са доста  големи. Шницелите също са много вкусни.  На мен лично,  това заведение ми хареса повече от заведението с джоланите, което е почти съседно.

# 737
  • Мнения: 743
само да споделя един интересен маршрут който съчетава Австрия и Германия,

изходната ми точка беше Малпенса,от там с Airone до Мюнхен(намират се оферти за 35 в едната посока),няколко дена нощувка в там с посещение на Фюсен и замъците,и други градчета в Бавария,Аугсбург ,Норинберг и Фурт
От Мюнхен влак до Залцбург с байерн тикет, два дена там и пак с влака до Виена където бях няколко  дена,от Виена по Дунава до Братислава и после от Братислава с райанер до Бергамо(15 евро полета), това в рамките на 10 тина дена,съвсем спокойно много интересно и като време   предостатъчно.

# 738
  • Мнения: 1 804
В метро станцията на Пратера има Била,

Това ме устройва идеално!  bouquet Много благодаря!

Ще погледна и другото заведение, но и от джоланите не се отказвам! Simple Smile

# 739
  • София
  • Мнения: 216
Билата на Пратерщерн е много добра. Тъй като сме леко на тема шопинг, най-евтини вериги магазини за хранителни стоки(дискаунтъри) са Hofer (австрийското ALDI) и Penny markt, който няма нищо общо с българското Пени. Hofer има в близост и до Пратера. Също така Zielpunkt.
Супермаркети от по-висока категория са Spar и Merkur markt, като последния ми е любим.В центъра на Марияхилферщрасе има Меркур, намира се в търговски център Gerngross, изобилието от стоки е много голямо, но и цените на повечето неща са по- височки. Не е лошо човек и там да се поразходи... За шопинг харесвам и мол Donauzentrum. Simple Smile

Забравих да спомена, също имат и Лидл, но много май не го уважават. Thinking

Josefin , всички магазини по Марияхилферщрассе работят в събота до 18.00.  Peace

азиа_asia , пак даваш примамливи идеи.  Grinning

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
благодаря за забележката, ще го имам предвид, там ходим винаги в делничен ден. събота и неделя само в английското кино съм ходила, то си работи и това го знам. но за магазините бях убедена, че събота не работят.  Confused

# 741

Общи условия

Активация на акаунт