Различен цвят на очите

  • 21 184
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 800
Детето ми има различен цвят на двете очи - на едното око ириса е тъмно кафяв, а на другото е разделен диагонално -половината е тъмно кафяв, а другата по-светло кафяв. Това не е толкова забележимо, но все пак при внимателно вглеждане може да се види. Според нашата ЛЛ - това е само особеност на очите и не би могло да влияе на функцията им!? Това така ли е!? newsm78 На каква възраст е хубаво да направим профилактичен преглед относно този "проблем"!?


Не сме отишли още на преглед, защото тя изпитва панически страх от лекари, след едно лежане в болница - абсурд е да стои мирно да я преглеждат - плаче, тръшка се, пищи, а пък контакта с нея по време на преглед е абсолютно невъзможен! Sad А се страхувам от протакането във времето, ако наистина има някакъв проблем! newsm78


Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 154
Здравейте,не споменавате колко голямо е детето сега. По принцип е хубаво да го види очен лекар, не само вашият личен лекар, тъй като той не е специалист. Най- вероятно наистина се касае за вродена особеност, която е безобидно състояние. Мога да ви предложа да я доведете в оптиката ни на бул. Мария Луиза 41, където се намира нашата специализирана детска оптика. Има много играчки и обстановката е направена специално за прегледи на деца. Така че надявам се да склони да я прегледа лекар, все пак ние там не носим бели престилки, от които децата се плашат. Така че може да опитате зада разсеете съмненията си.

# 2
  • Мнения: 1 800
Благодаря много за отговора - скоро ще стане на 2! Наистина варианта за преглед в оптиката е добра идея - болничната обстановка я плаши - при друга ситуация може да е по-спокойна. Обратната връзка обаче с нея си остава сложна на непознато място, въпреки всичко ще се организираме и ще я доведем! Благодаря още веднъж!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 241
Благодаря много за отговора - скоро ще стане на 2! Наистина варианта за преглед в оптиката е добра идея - болничната обстановка я плаши - при друга ситуация може да е по-спокойна. Обратната връзка обаче с нея си остава сложна на непознато място, въпреки всичко ще се организираме и ще я доведем! Благодаря още веднъж!  bouquet
ssiillvvyy,
Здравей.Моето бебче е на 8 месеца и също засега е с различен цвят на очите.Едното е синьо, а другото зеленикаво.Интересно м е дали има верояност цвета да се размие и да станат еднакви.Как се развха при вас нещата.Водихте ли я на пеглед?

# 4
  • Мнения: 1 800
deska81 - ами не са се развили никак - все още сме си със същите очи! Simple Smile Може би една идея са по-тъмни, но пак разликата между двата цвята си е същата. Вече не му обръщам внимание на това. Не съм я водила на лекар - аз бях на преглед при очен лекар и питах дали е необходимо - лекарката беше категорична, че това си е особеност и не е признак на някаква болест. Даже каза, че в миналото тава се е смятало за хубаво предзнаменование - т.е., че носи късмет. Незнам до колко може да се вярва на такъв задочен преглед, но аз го приех за достоверно! Освен това вече сама я проверих - вижда еднакво добре и с двете очи, фиксиран си е погледа ( в смисъл не е кривогледа). Това е!

# 5
  • София
  • Мнения: 241
Много ти благодаря за отговора.На нас ни го казаха същото.Не съм я водила още наочен, но педито е категорична,е всичко е ок и няма закаво да се притеснявам.Може пък дагледаме на това като на доза уникалност при децата ни Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 532
И при мен има лека разлика в цвета на очите - и двете са кафеви, но едното е по-тъмно. Аз лично съм късогледа и  с различни диоптри на очите. Късогледството ми с появи едва през пубертета обаче. До тогава си виждах еднакво и с двете  Peace

# 7
  • Мнения: 8 242
Имах съученичка с две видимо различни очи - едното беше тъмно кафяво, а другото съвсем зелено Simple Smile
Не е имала проблеми с очите и си беше много умно момичето Simple Smile

# 8
  • Мнения: 387
Моя колежка е с едно зелено и едно синьо-зеленикаво око (не знам как се нарича този цвят). На около 45 год. е, не носи очила и не се оплаква от проблеми с очите  Peace

Последна редакция: сб, 17 май 2014, 21:49 от denim123

# 9
  • Varna
  • Мнения: 2 594
ssiillvvyy,
Имах съученик с цвят на очите подобен на твоето детенце. Само, че при него беше с цветове кафяво и зелено Единият му ирис зелен а другият половината кафяво, половината зелено. Много умно и интелигентно момче, внимателно и дружелюбно. Един от отличниците на класа. Нищо му нямаше, здрав като канара си порастна.
А на нас децата това оцветяване на очите не ни правеше път впечатление.

Да ти е живо и здраво детенцето с уникалните очички и много, много да те радва Hug

# 10
  • Мнения: 4 199
Майка ми е с тъмно кафеви очи, но в едното има немалко кехлибарено петънце. Не е имала проблеми със зрението. Моя приятелка е с небесно сини очи и отново в едното има кафяво петно - вижда като орел. Да не забравяме различните очи на Джейн Сиймур, Кейт Босуърт - това е интересен и рядък ефект, не се тревожете излишно.

# 11
  • Мнения: 374
И аз да добавя, че имах съученичка, на която едното око беше разделено по диагонал, едната част на ириса - бистро-наситено-небесно синьо, другата част - наситено меко кафяво. Другото око беше и то небесно синьо. Придаваше й някаква уникалност на погледа. Май имаше леко късогледство, но като гледам другите отгвори, едва ли има връзка.

Да са ви живи и здрави децата Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 366
Поне двама души знам с различен цвят. Много чаровни и харизматични, нямат проблеми със зрението, поне не сериозни.  Hug

# 13
  • Близко съм
  • Мнения: 816
deska81 - ами не са се развили никак - все още сме си със същите очи! Simple Smile Може би една идея са по-тъмни, но пак разликата между двата цвята си е същата. Вече не му обръщам внимание на това. Не съм я водила на лекар - аз бях на преглед при очен лекар и питах дали е необходимо - лекарката беше категорична, че това си е особеност и не е признак на някаква болест. Даже каза, че в миналото тава се е смятало за хубаво предзнаменование - т.е., че носи късмет. Незнам до колко може да се вярва на такъв задочен преглед, но аз го приех за достоверно! Освен това вече сама я проверих - вижда еднакво добре и с двете очи, фиксиран си е погледа ( в смисъл не е кривогледа). Това е!







имам приятелка с различен цвят на очите едното кафяво другото зелено на 21 е до сега не е имала проблем,но все пак иди за успокоение и не в оптика,а на очен,предразположия за да свикне първо с нещата и тогава я заведи Embarassed успех

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Познавам едно момче, вече е прекрасен млад мъж всъщност, с две съвсем различни очи - едното е кафяво, а другото - синьо. Косата му също е на две половини - лявата страна е няколко нюанса по-светла от дясната /но някак косата не се забелязваше толкова колкото очите/. Няма здравословни проблеми, свързани с тези неща.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 163
Я стига глупости. Детето ви е уникално, и вероятно супер чаровно. Здраво и нормално. Не се притеснявайте, аз не съм чула за връзката м-у цвета на ириса и зрението. Освен че светлите очи по правило са по-уязвими и трябва да се пазят една идея повече.

Познавам едно момиче - едното й око е синьо, с кафяв сектор 25% от ириса, другото око - кафяво, с 25% синьо, по същия начин разположено. Уникална чаровница е, вижда си перфектно. Баща й е с абсолютно същите очи. Гените са необятна чудата територия.  Hug

# 16
  • Мнения: 566
Отиди да го види очен лекар детенцето ако се притесняваш много.
Прилича ми на хетерохромия, но аз все пак въобще не съм лекар. Това е когато ирисът на едното около по някакъв начин е различен от ириса на другото.
Много хора я имат, някои са с пълна(едното око кафяво или синьо, а другото зелено..например), други имат частична(двете очи един цвят, но в едното от части е друг цвят), трети имат централна.
Много голям процент от хората, които са със зелени очи, като мен, имат централна хетерохромия(като мен). Никога не е било проблем за мен или за някой друг, който познавам.
Успех и не се притеснявай.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 241
  bouquet
Благодаря ви, момичета

# 18
  • Мнения: 11
Нищо страшно няма в това, освен че чарът ще е в по-големи дози от на останалите Wink Моят съпруг е с т.нар. хетерохромия и едното му око синьо а другото почти зелено, сега чакаме бебчо да видим какво ще вземе от цялото това разнообразие тъй като аз съм с кафяви очи. Бъди щастлива с уникалността на детето си, някой ден всички ще завиждат за това, че има ефекта на Деми Мур  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 241
Нищо страшно няма в това, освен че чарът ще е в по-големи дози от на останалите Wink Моят съпруг е с т.нар. хетерохромия и едното му око синьо а другото почти зелено, сега чакаме бебчо да видим какво ще вземе от цялото това разнообразие тъй като аз съм с кафяви очи. Бъди щастлива с уникалността на детето си, някой ден всички ще завиждат за това, че има ефекта на Деми Мур  Hug
ФлейкаHug
донякъде освен за това,че може да има проблем с очичките се притеснявах и от това, че е различно, но пък в това няма нищо лошо.Прави сте,че това е униканост.Аз съм със сини очи, мъжа ми е със зелени.Детето е взело едно синьо и едно зеленикаво оченце Simple Smile. Много ме успокоихте Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 241
Нищо страшно няма в това, освен че чарът ще е в по-големи дози от на останалите Wink Моят съпруг е с т.нар. хетерохромия и едното му око синьо а другото почти зелено, сега чакаме бебчо да видим какво ще вземе от цялото това разнообразие тъй като аз съм с кафяви очи. Бъди щастлива с уникалността на детето си, някой ден всички ще завиждат за това, че има ефекта на Деми Мур  Hug
ФлейкаHug
донякъде освен за това,че може да има проблем с очичките се притеснявах и от това, че е различно, но пък в това няма нищо лошо.Прави сте,че това е униканост.Аз съм със сини очи, мъжа ми е със зелени.Детето е взело едно синьо и едно зеленикаво оченце Simple Smile. Много ме успокоихте Simple Smile


Гледам,че малко ти остава.Леко раждане Simple Smile

# 21
  • Мнения: 11
Благодаря! Желая ти още много чудеса и уникалности да ти се случват Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 5 247
хетерохромия е това. моето момченце се роди със сини очички. до към годинка беше така и после постепенно се промениха и сега е със зелени, като в центъра около зеничката е кехлибарено. вече е на 5.

# 23
  • Мнения: 8 242
хетерохромия е това. моето момченце се роди със сини очички. до към годинка беше така и после постепенно се промениха и сега е със зелени, като в центъра около зеничката е кехлибарено. вече е на 5.
Че то почти всички бебета се раждат със сини очи.. и после стават зелени, кафяви, черни дори..

Тук обсъждаме нещо съвсем друго - видимо различен цвят на двете очи.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 247
Категорично не съм съгласна първо, че повечето бебета се раждат със сини очи. Виждала съм очите на многоо бебета и са различни.
Второ много добре разбирам какво се обсъжда.
Освен това детето ми си беше с чисто сини бистри очи не като новороден, а  до късно и после се появи една черта по диагонал- кафеникава, после друга и така станаха зелени. Сега е с хетерохромия както е описана тук
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Humaniris.jpg
Хетерохромията може да е централна, на двете очи на едното и т.н . Консултирала съм се с офталмолог за нас. Затова така пиша.
Естествено, че е препоръчително да се отиде и на преглед.

Последна редакция: чт, 22 май 2014, 13:02 от Мигла

# 25
  • Мнения: 8 242
 Outta Joint

Бъди си съгласна с каквото искаш. Simple Smile Но продължаваш да НЕ пишеш по темата. Пусни един Гугъл поне, преди да говориш наизуст..

Очите на новородените са сини, сиви или синьо-сиви заради малко количество меламин, който започва да се синтезира в последствие - и може чак след 3тата година, че и по-нататък, да "добият" истинския си цвят.

Това, което ти описваш е съвсем нормална промяна на цвета и на ДВЕТЕ очи.

В темата пак ти казвам, говорим за ДВЕ РАЗЛИЧНИ очи - едното синьо, другото кафяво например - на големи деца / мъже / жени.

Напълно е нормално очите да са били светли и след това да позеленеят, да станат кафяви или дори черни.

# 26
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Има такова състояние, казва се хетерохромия (пишейки поста, видях, че по-надолу вече е споменато...  Embarassed)  - очите са с различен едно от друго цвят. По никакъв начин не вреди, не пречи... а човекът изглежда доста интересен, със сигурност Simple Smile Аз винаги се сещам за един мой любим актьор, който го има, Джош Хендерсън: http://www.aceshowbiz.com/images/wennpic/josh-henderson-nylon-ma … nniversary-01.jpg
Едното му е зелено, другото синьо Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 5 247
Outta Joint

Бъди си съгласна с каквото искаш. Simple Smile Но продължаваш да НЕ пишеш по темата. Пусни един Гугъл поне, преди да говориш наизуст..

Очите на новородените са сини, сиви или синьо-сиви заради малко количество меламин, който започва да се синтезира в последствие - и може чак след 3тата година, че и по-нататък, да "добият" истинския си цвят.

Това, което ти описваш е съвсем нормална промяна на цвета и на ДВЕТЕ очи.

В темата пак ти казвам, говорим за ДВЕ РАЗЛИЧНИ очи - едното синьо, другото кафяво например - на големи деца / мъже / жени.

Напълно е нормално очите да са били светли и след това да позеленеят, да станат кафяви или дори черни.


Изобщо не ми е в стила да споря. Мисля, че ти НЕ разбираш аз какво пиша. Естествено че разбирам и е напълно ясно, че се говори за едното синьо, другото зелено. Не разбирам защо се дразниш и ТИ не ме разбираш! Просто допълвам, че това е нормално и че е вид хетерохромия.
А това, което аз описвам е също хетерохромия. И също е напълно нормална промяна.
Надявам се и вярвам, че този път съм напълно ясна.

# 28
  • Мнения: 1 732
Outta Joint

Бъди си съгласна с каквото искаш. Simple Smile Но продължаваш да НЕ пишеш по темата. Пусни един Гугъл поне, преди да говориш наизуст..

Очите на новородените са сини, сиви или синьо-сиви заради малко количество меламин, който започва да се синтезира в последствие - и може чак след 3тата година, че и по-нататък, да "добият" истинския си цвят.

 Просто допълвам, че това е нормално и че е вид хетерохромия.
А това, което аз описвам е също хетерохромия. И също е напълно нормална промяна.
Надявам се и вярвам, че този път съм напълно ясна.

АЗ ТЕ РАЗБРАХ ИДЕАЛНО! Hug
някои обаче не обичат да си разширяват кръгозора.  Wink  Що ги просветляваш? Не си хаби енергията да се обясняваш. Peace
На мен ми беше интересно да разбера, че има видове хетерохромии. Simple Smile Peace

# 29
  • Мнения: 11 747
В Уикипедия има статия за хетерохромията, която е малко стряскаща, изредени са куп заболявания, които могат да я съпътстват. Не е написано, че са задължителни, разбира се, но аз се стряскам всеки път, когато я прочета. Дъщеря ми има хетерохромия и вече направихме очен преглед, за сега няма нищо притеснително, слава богу. Доста по- спокойна съм като знам, че специалист я е прегледал подробно.

Общи условия

Активация на акаунт