Pravata na maikite s deca do 3god.

  • 2 622
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 404
Извинявам се за предишния пост и грешката.Чак сега го прочетох ( "същтата")  Embarassed
А не би ли трябвало да имат въз основа на какво точно мен са решили да преместят.Отговарям на  всички изисквания за длъжността и освен това има момиче в изпитателен срок и освен това съм единствената в отдела с дете под 3 години.

Доколкото съм запозната, работодателят е длъжен да възстанови завръщащата се от майчинство жена на същата длъжност, със същата заплата и при същите условия (без изпитателен срок), ако позицияте е закрита, тогава може да те преместят на друга, в рамките на фирмата.
А иначе, защо са решили и тнт, никой, повярвай ми, няма да тръгне да им търси сметка.
Купи си кодекса на труда и го прочети внимателно и им покажи, че си знаеш правата и си ги търсиш.

# 16
  • Мнения: 534
По-скоро прочети чл.13 и чл.14 от Закона за защита от дискриминация Peace

# 17
  • Мнения: 1 988
Момичета, въпросът ми не е много по темата и се извинявам предварително, но да не пускам нова тема Peace
Въпросът ми е-имат ли майките, не само на деца до 3 години, някакви права в крайна сметка newsm78
Казусът ми е следният-имам син в предучилищна възраст. Досега работих редовна смяна, като почивах събота и неделя и по празниците / и съответно можех да обърна внимание на детето/. Сега ни задължават да работим на смени по 12 часа / работя с рискова група хора/. Екипът ни е 5 човека, като 1 ще кара само редовна /управителят/. Смените ще са дневна, нощна, два почивни-дотук добре, но какво става ако някой от нас, които сме на смени, излезе в болничен или отпуска Thinking Според управителят ни, който е временно, но все едно е назначен за цар, смените на отпускаря се разпределят между останалите трима #Cussing out
Е в крайна сметка, аз като родител имам ли някакви права, още повече, че и мъжът ми работи на смени newsm78

Общи условия

Активация на акаунт