ХИПЕРИНСУЛЕНЕМИЯ - да я победим заедно! Тема 8

  • 53 412
  • 753
  •   1
Отговори
# 315
  • Vraca
  • Мнения: 133
Шмати, има едно хомеопатично против глад за сладко.  Laughing  След няколко дни прием сладките започват да ти горчат и казват, че е много ефективно. Ето го

Може да ти помогне... Wink
sofiq_mari, вероятно се потиш, защото ти пада кр. захар. И при мен е така като го почвам. 1-2 седмици след като достигнеш макс. дозата организмът свиква и се напасва. При мен потенето през нощта отдавна го няма, но сега щом тръгна на някъде и цялото ми тяло се поти. Все стигам мокра като че ли от фитнеса идвам. Направо не знам какво да го правя това потене... Crazy
[/quo
цял ден съм в движение, все забързана и вечно потна,направо ми в комплекс вече /напоследък все тъмни блузи нося/, но от както съм на метфогама през ноща ставам цялата мокра, нощес даже станах да се преоблека

иначе въобще не ме кара да ям сладко, само по 2 ябалки на ден си позволявам

# 316
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте момичета. Вери съм хепи, излязоха ми днес резултатите, както и предположих са пуснали пълния цитогенетичен анализ и бебчо е абсолютно здрав и няма даун и там другите хромозомни аномалии. Направо камък ми падна от сърцето след толкова чакане Simple Smile)))

# 317
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ето това е една прекрасна новина!  Hug Браво, Поспаланке! А как се храниш, ако не е тайна? Надявам се, че не ръфаш само моркови... Wink
Напоследък съм си изградила някакъв режим на хранене и горе долу си го спазвам.Сутрин закусвам с 2,рядко 3 препечени филийки пълнозърнест хляб,намазани с нещо според зависи какво ми се яде.Май най-много налитам обаче на сиренето.Веднъж в седмицата мъжо ми прави някаква паста(кускус или макарони) със сирене или пълнозърнести палачинки.
Обяда и вечерята си ги готвя-различно е.Лятото налитах повече на зеленчуците,а сега готвя пилешко.Ям още леща,грах или зелен фасул.Правя си и супи.Готвя веднъж седмично картофи.Ориза го избягвам,но се случва на 2-3 седмици веднъж да направя.
Между храненията гриза ябълки-понякога по 4-5 на ден ми се събират.А моркови-ако много ми писне от ябълките hahaha
Като се замисля прясно и кисело мляко не ям почти.Колкото и да се напъвам все мъжо го изяжда,за да не го хвърлим Thinking
Горе долу това ми е режима.
Напоследък ми се яде сладко и преслушвам щандовете за диабетици и си вземам неща с фруктова захар,но го правя ако наистина много ми се прияде,че няма удържане просто. Shocked
Инсейн браво на бебчо newsm44 .А сега спокойно си изкарай остатъка от бременността и и се наслаждавай пълноценно.Усещаш ли го вече?

# 318
  • София
  • Мнения: 1 676
Поспаланчо благодаря, момче ли чакаше ти? Това за сиренето ме съмнява, защото аз чакам момче и много налитам на сирене. Усещам го вече да, ама не мога да кажа, че ми е приятно, даже се плаша, секва ме някак и си викам леле като стане по-голямо какво ще е Grinning Все съм чувала от майки ужасаващи разкази как не могат да дишат, къде им отивали органите, пък аз винаги съм се страхувала от тия неща. Твоя режим е страхотен, моя се състои в най-големите боклуци - пици, мекици, кренвирши започнах да ям, царевични пръчки и дори течен шоколад и други сладки. Започнах да се храня ужасно нездравословно, почти не ям готвено, защото не готвя много и я карам на банички и сандвичи. А колко банички изядох тази бременност леле.Чак вече не ми се ядат. Поне вече съм спокойна, ще им се не види и тъпите изследвания.БХС - никога вече

# 319
  • Мнения: 856
insane, това са страхотни новини, браво!  Hug

# 320
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Инсейн момченце чакаме да  Laughing. А колкото до ритниците,ами с всеки изминал ден са по-силни,но на мен ми е изключително приятно да го усещам. Пожелавам на всички момичета в темата,които се борят за това скоро и на тях да се случи Hug
Единствено ми е болезнено като се обърне и ме млати в пикочния мехур и червата,но то е за час два.
За дишането вече се задъхвам леко,но може да е и от ниския хемоглобин,а и като вървя по-бавно не е проблем.
Днес бях при ендото да ми погледне изследванията.Каза,че профила ми е просто перфектен и да следя кр.захар на гладно само до края на бременността.И разбира се да продължавам да се храня така и няма да има проблем през оставащите 3 месеца. А като се роди бебо пак периодично да си пускам по една кр.захар на гладно Peace

# 321
  • Мнения: 1 849
Инсейн, честитоооо!!!!   bouquet  Страхотна новина! Много се радвам за теб и бебето, миличка!  Hug От тук нататък само хубави моменти през тая бременност!  Grinning

# 322
  • София
  • Мнения: 550
Инсейн, много се радвам за теб и бебчо! Никакви притеснения да нямаш повече!

# 323
  • Благоевград
  • Мнения: 2 877
insane, миличка, честито!!! Много хубава новина!!! Пожелавам на всички бъдещи мами да си изкарат спокойно остатъка от бременността и всичко да е наред!!! Прегръщам ви  Hug

# 324
  • Мнения: 294
Ох, много се радвам, че бебчо е добре. Най-после ще си отдъхнеш и с кеф ще си бременееш. Много, много се радвам.
Хубав ден, дами.
Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 1 676
благодаря ви, момичета  Hug Hug Hug

# 326
  • София
  • Мнения: 550
Момичета, знаете ли дали мога да даря кръв докато приемам метформин? И ако не колко време не трябва да пия, преди да ме боднат? Слава Богу нямам конкретен повод, но ми се иска да го направя.

# 327
  • Мнения: 1 849
Anabella, защо не попиташ в банката за кръв? Те няма начин да не знаят.  Peace Иначе теоритично 3-5 дни след края на приема действието му би трябвало да спре. Остатъците от медикамента се изчистват до 72 часа, но примерно хормоните се връщат в изходно положение на 4-5ти ден, та въпросът ти е много сложен... Laughing Как е малката палавница? Heart Eyes

# 328
  • Мнения: 2 590
Момичета, знаете ли дали мога да даря кръв докато приемам метформин? И ако не колко време не трябва да пия, преди да ме боднат? Слава Богу нямам конкретен повод, но ми се иска да го направя.
За прием на метформин не знам, но преди 2 дена се наложи да ходя да давам кръв за баща ми, понеже искаха конкретно от същата кръвна група, че по-рядка била.
Познай! Не ми искаха кръвта в кръвна банка, защото не била минала 1 год. от раждането, а и защото до съвсем скоро съм кърмила. Казаха като мине година тогава.
Дано съм била полезна.

# 329
  • София
  • Мнения: 550
Jana Ina, ще питам, то там най-добре ще ми кажат, но инфото ти е ми е много полезно  Peace Дребната расте, щурее, пълзи като хлебарка, изправя се по всички мебели. Променя се с всеки изминал ден.

Бенджи, мерси и на теб за информацията! Явно ще се чака до пролетта, а междувременно ще разпитам и ендокриноложката като ида на контролен.

Общи условия

Активация на акаунт