Нуждата от портбебе?

  • 4 216
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 915
Здравейте отново, аз продължавам с моите питанки!  #Milti  Simple Smile

Очакваме бебка да се появи октомври месец и съответно първите месеци от живота си ще се разхождаме в зимно време навън.  Simple Smile
Купихме си количка Маг Ингланд Принцес, със зимно покривало, познати ни обещаха  космонавтче, а тия дни сигурно ще се сдобием и с подарък столче за кола, което става и за шезлонг...

Смятате ли, че така оборудвани, ще имаме нужда от портбебе?
Ще е удобен ли шезлонгът за разнасяне на бебето по консултации например?
Зимното покривало на тези колички достатъчно добре ли изолира от студа и вятъра? В случай, че детето е в космонавтче?

Не че портбебето е скъпа покупка, но вкъщи и без това вече съвсем ни се ограничи пространството, та не ми се иска да трупам вещи, ако се окаже, че няма да се ползват особено...

Споделете вашия опит и препоръки, моля.   Благодаря. yes

# 1
  • Мнения: 3 569
Опит нямам, но ще споделя какво сме решили ние с жена ми. Нашия бебок/бебка ще ни навести около Нова Година. Далече сме от мисълта да го извеждаме в най-студения период от годината и затова за момента не мислим да купуваме портбебе (хубава дума Simple Smile на фреснки закачалка е портманто, портмоне знаете какво е, а има и портпарол (този, който говори от името на друг (обикновено от името на шефа си). Милен Цветков е портпарол Wink ) Та за момента ще си купим едно кенгуру, с което да го водим на консултациите, а и за вкъщи става. Доста по-удобно е, а й за бебока е по-топлия вариант, според мен. Зимна количка имаме, но преди средата на Март разходките ще са малко. Това е нашия план Simple Smile Черпи идеи и от другите юзъри Wink

# 2
  • Мнения: 4 915
Е, благодаря ти много за кратката справка по френски.  Laughing

Аз пък се чудех за кенгуруто дали ще ми трябва зимата, при положение, че няма примерно да се разхождам в снега с него...Засега смятам, че е по-удачно да изчакаме пролетта и да минем на по-голям размер кенгуру, и да се шматкаме с таткото по близките градинки...

С кунгуру на консултации става - но ако ви е близко педиатъра, предполагам? Иначе, аз както обичам да правя пируети по леда - хич не съм за носене на бебето по този начин... Laughing
Иначе е полезна вещ - бебчо се чувствал на сигурно и уютно местенце до гърдите и сърцето на мама... Simple Smile

Мерси за отговора!  Simple Smile

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нашата количка е комбинрана с портбебе, покривало и всички тинтири-минтири. Портбебето го използваме често...но честно казано, ако не беше комплект с количката, едва ли щях да приритам. Шезлонга ми е супер удобство, защото става съвсем равен и го ползвам като легло за Диана вечер. Слагам я в него върху масата до нашето легло и ми е под ръка.

Според мен космонавт и покривало за зимата си е супер екипировка. И Диана ще е така.

Кенгурото е добър вариант, но не беше много препоръчително за съвсем новородени май....незнам. Аз Дана я пъхнах там когато беше на месец за кратки разходки.

а...забравих...за шезлонга и консултациите.
няма да е много удобно, ако трябва всеки път да го демонтирате от колата, но пък си спестявате една вещ - портбебето. Тъй като и в нас е тесничко...знам колко е важно това...Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 915
Цитат на: Reza

Кенгурото е добър вариант, но не беше много препоръчително за съвсем новородени май....незнам. Аз Дана я пъхнах там когато беше на месец за кратки разходки.


Сестра ми била чела, че кенгуруто не се препоръчвало за новородени, защото имало опасност от изкривяване на крачетата... Rolling Eyes  Чудя се, дали наистина е така, при положение, че бебето не стои с часове в него, а и нали има такива именно за новородени...Днес видях едно такова мъниче в кенгуру.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 569
Не съм забелязъл африканците от племената да са с криви крака...А както знаем те израстват в кенгуру на гърба на майка си Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 206
Извинете, на какво казвате портбебе?

# 7
  • MUC
  • Мнения: 571
Купихме портбебе 2 в 1, т. е. става и за чувалче за зимата когато бебка може да седи в количката. Просто се махат дръжките и плоскостта. Сега го ползваме в комбинация с количката (Chicco C1) и така беба лежи на равно. А и не исках да купувам целия комплект количка, вана и столче за кола.
Столчето за кола ни го подариха, пак е на Chicco и се прикрепя към количката. Така си спестих 200 евро, а ваничката след 6 месеца какво щях да я правя Confused

Шезлонга го ползваме по рядко в къщи, главно го носим като ходим на гости, да не лежи по дивани или в столчето за кола.
Като е хубаво времето я слагам в него на терасата.
Кенгуро също имаме, ползваме го след като беба навърши 1 1/2 месеца и след като го показах на ортопеда и той одобри(но не за особено дълги разходки). Но на бебка много и харесва да я носят в него:D

Един Confused: Какво е това зимно покривало за количката?

# 8
  • Мнения: 3 569
Цитат на: PoliaSp
Извинете, на какво казвате портбебе?

Това, което е като кошница - с 2 дръжки и обикновено таткото го носи в едната си ръка. Дано не бъркам Wink

# 9
  • Мнения: 4 915
Това е портбебе:

Някои колички ги продават с портбебета, а можеш и допълнително да си купиш.
Струват 20-25 лв.

Зимно покривало имат обикновено така нар. комбинирани колички. Всъщност представлява парче плат от непромокаема материя - същата каквато е и на количката, но се закопчава с ципове или копчета, или ластици - поставя се върху рамките, отгоре над бебето и така го изолира от студа. Като калъфка е.  Simple Smile  Ама го обясних!... Laughing

А за африканците - да, те са нашият светъл пример!!!  Laughing  Laughing Или "тъмен" е по-точно казано?... Rolling Eyes  Wink

# 10
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: Free Soul
Т

Зимно покривало имат обикновено така нар. комбинирани колички. Всъщност представлява парче плат от непромокаема материя - същата каквато е и на количката, но се закопчава с ципове или копчета, или ластици - поставя се върху рамките, отгоре над бебето и така го изолира от студа. Като калъфка е.  Simple Smile  Ама го обясних!... Laughing


Ясно, зацепих Laughing

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: PoliaSp
Извинете, на какво казвате портбебе?

едно такова като чанта с дръжки...Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 915
Цитат на: Reza
..за шезлонга и консултациите.
няма да е много удобно, ако трябва всеки път да го демонтирате от колата, но пък си спестявате една вещ - портбебето. Тъй като и в нас е тесничко...знам колко е важно това...Simple Smile


Виж, за това не се бях сетила... Bulb За демонтирането на столчето...

# 13
  • София
  • Мнения: 6 559
А как се казва на това - пластмасовото столче дето се закрепва и в колата - аз съм си поръчала 2 такива, иначе тези порт бебета ( от снимката горе) ми се виждат много дълги за новородено имам чувството, че ще се хлъзга напред - назад, а пък камо ли с две да балансирам.
В един магазин порт бебе викаха и на одеалото, дето се закопчава с копчета и цип  Shocked  Rolling Eyes  Shocked .

# 14
  • Мнения: 3 569
Преведено буквално- Глаголът "порте" (от френски) означава "нося", "бебе" няма да ви го превеждам . Т.е. означава бебеносачка Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: Future pere
Преведено буквално- Глаголът "порте" (от френски) означава "нося", "бебе" няма да ви го превеждам . Т.е. означава бебеносачка Simple Smile

, абе това е ясно, ама исках да разбера Free Soul за какво точно пита и да си изясним понятията, защото дотук, порт- бебе са точно 3 неща:
1. онова от снимката - вътрешното на количката
2. това за което аз питам - порт/ столче
3.  и въпросното одеалце с копчетата и ципа
иначе ми е ясно какво значи бебе-порт  Rolling Eyes

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако столчето за кола се монтира на седалката, трудно ще го разнасяте. Има и едни други столчета за коа, които приличат на кошница с дръжка, и съм виждала да носят бебета тях, но не зная как се фиксират в колата.
На мен порт-бебе ми се вижда излишно, при положение, че имате кола. Возите бебо в колата, като го извадите от там, слагате го в кенгуру.
Кенгуруто е подходящо за след 2,5 мес., и то не заради краката, а заради гърба на бебето. Трябва да има твърда подложка вътре, за да се обляга бебока.
По-малките бебета могат да се слагат в легнало кенгуру, прилича на лююлка и се носи през едното рамо, у нас ги няма много.
Според мен за зимата кенгуруто е най-добрия вариант - като аз слагам бебока под якето си и само нослето му се подава.

# 17
# 18
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми се роди през февруари. Към количката имаше портбебе. Не съм купувала шезлонг. Портбебето ми свърши много добра работа, а през пролетта и лятото се разхождахме в кенгуру. Не съм фен на излишните и "снобарски" покупки (не казвам, че шезлонга е такава, но не смятам, че едно бебе се нуждае едновременно от портбебе, шезлонг, кенгуру и не знам какво си още).

# 19
  • Мнения: 94
А всъщност тук във Франция наричат портбебе то ва което ние наричаме кенгуро А относно ходенето на консултации и въобще пренасянето на малко бебче за кратко извън колата най-удобна е кошницата-столче  тя се закрепя само с предпазните колани  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: firebird
Ако столчето за кола се монтира на седалката, трудно ще го разнасяте. Има и едни други столчета за коа, които приличат на кошница с дръжка, и съм виждала да носят бебета тях, но не зная как се фиксират в колата.
На мен порт-бебе ми се вижда излишно, при положение, че имате кола. Возите бебо в колата, като го извадите от там, слагате го в кенгуру.
Кенгуруто е подходящо за след 2,5 мес., и то не заради краката, а заради гърба на бебето. Трябва да има твърда подложка вътре, за да се обляга бебока.
По-малките бебета могат да се слагат в легнало кенгуру, прилича на лююлка и се носи през едното рамо, у нас ги няма много.
Според мен за зимата кенгуруто е най-добрия вариант - като аз слагам бебока под якето си и само нослето му се подава.


Да ама с 1 бебе - а с две - как ми виждате с 2 кенгура  Laughing  Laughing  Laughing , та тези порт бебета отдолу емат едно пластмасовко дето си седи в колата постоянно, а това с дръжката т.е. самия порт се закача и откача, така че да го носиш като кошница - това ми е варианта за носене около 500-600 метра да отида до майка ми, щото с количката в снега не бих могла да заора  Laughing , а докато отида до паркинга, да изчистя, колата , да я подгрея - тези двете ще се съдерат от рев, а и трябва да стоят сами  Sad - пак не става, та друго решение на виждам, макар, че кошниците са тежички сравнение с дургия бебе-порт, дето легнало стои бебето, ама пък там няма да мога да балансирам  Sad - мъка-а-а--аа-а

# 21
  • Мнения: 175
И моето бебе като на Туфи е февруарско. Купихме количка с портбебе, но тогава въобще не предполагах, че ще ми е толкова нужно. Оказа се много полезно. Водихме го на консултации с него, пъхах го вътре и после в количката и на разходка, когато ходехме да пазаруваме, а нямаше на кой да оставим детето- пак така го разнасяхме. Но добре, че беше таткото да го носи, защото на мен ми дотежаваше.
А пък с две такива- вижда ми се невъзможно.

# 22
  • Мнения: 197
[Сестра ми била чела, че кенгуруто не се препоръчвало за новородени, защото имало опасност от изкривяване на крачетата... Rolling Eyes  Чудя се, дали наистина е така, при положение, че бебето не стои с часове в него, а и нали има такива именно за новородени...Днес видях едно такова мъниче в .  Simple Smile[/quote]



Не е заради краката, а заради вратлето, защото главичката още е доста тежка, а вратлето е слабичко и се "набива"

# 23
  • Мнения: 4 915
Благодаря ви!  Simple Smile
Ами...засега май ще задържим покупката на портбебе /за Биби - точно онова от снимката имам предвид - което е за детска количка/.

Днес , буквално преди час, получихме подарък от сестра ми столче за кола-шезлонг на ЧИКО, което става и на люлка и което се прикрепя с колани в автомобила.  Laughing    Hands Clap
Не съм поставяла под съмнение нуждата от такова столче, защото с таткото обичаме да пътуваме, а и най-малкото, за да отидем до свекърите, преминаваме 1/3 от София...
Освен това, мога да си люшкам бебето в столчето и да си го мъкна с мен в хола/кухнята, когато имам работа там...

Може би ще си купим кенгуру ... Определено ще се ползва по-дълго, отколкото портбебето за количка, защото почне ли да сяда и да се върти, трудно ще го озаптим да стои мирно като пашкулче     jumpuu

Ами...до такива изводи достигнах, четейки отговорите ви.  Simple Smile

Thank you, people!   bowuu  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 6 559
м да -а-а--а - напълно съм съгласна с теб Free Soul  Laughing  - даже може и в него да се храни, приспива и т.н., поне така ми казаха вече мами  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 693
Нашата количка е същата, т.е. Маг Ингланд - Принцес. Таткото я купил заедно с портбебето. Последното беше употребено точно 4 пъти от нас - 3 консултации и едно гости у баба. За 4-тата консултация вече ми се струваше големичък за такова нещо, да не говорим, че му окъся... Rolling Eyes
На въпроса ти: космонафт + зимно покривало = топло бебе, сенника върши чудесна работа.

# 26
  • Мнения: 3 379
Ако имаш стобче за кола, не ти трябва порт-бебе. А ако нямаш кола, по-добре кенгуру... Абе и аз се чудя това порт-бебе за какво служи изобщо??? Освен че можеш да го вземеш в него от количката докъто таткото я качва по стълбите например  Confused

# 27
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Future pere
Опит нямам, но ще споделя какво сме решили ние с жена ми. Нашия бебок/бебка ще ни навести около Нова Година. Далече сме от мисълта да го извеждаме в най-студения период от годината и затова за момента не мислим да купуваме портбебе (хубава дума Simple Smile на фреснки закачалка е портманто, портмоне знаете какво е, а има и портпарол (този, който говори от името на друг (обикновено от името на шефа си). Милен Цветков е портпарол Wink ) Та за момента ще си купим едно кенгуру, с което да го водим на консултациите, а и за вкъщи става. Доста по-удобно е, а й за бебока е по-топлия вариант, според мен. Зимна количка имаме, но преди средата на Март разходките ще са малко. Това е нашия план Simple Smile Черпи идеи и от другите юзъри Wink


А в самата Франция-портбебе казват на кенгуруто...кое е тогава в България портбебе?
Защото тъкмо щях да отговарям че на мен ми върши много работа, но имах предвид кенгуруто... Grinning

# 28
Цитат на: Free Soul
Здравейте отново, аз продължавам с моите питанки!  #Milti  Simple Smile

Очакваме бебка да се появи октомври месец и съответно първите месеци от живота си ще се разхождаме в зимно време навън.  Simple Smile
Купихме си количка Маг Ингланд Принцес, със зимно покривало, познати ни обещаха  космонавтче, а тия дни сигурно ще се сдобием и с подарък столче за кола, което става и за шезлонг...

Смятате ли, че така оборудвани, ще имаме нужда от портбебе?
Ще е удобен ли шезлонгът за разнасяне на бебето по консултации например?
Зимното покривало на тези колички достатъчно добре ли изолира от студа и вятъра? В случай, че детето е в космонавтче?

Не че портбебето е скъпа покупка, но вкъщи и без това вече съвсем ни се ограничи пространството, та не ми се иска да трупам вещи, ако се окаже, че няма да се ползват особено...

Споделете вашия опит и препоръки, моля.   Благодаря. yes

Aз ти  препоръчвам горещо овча кожа, та бебока да си го разхождаш всеки ден при пек и мраз. Овчата кожа има свойството да подържа нормалната температура постоянна независимо градусите. Е, тук намерих една снимка
http://www.ikea.se/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?cata … tCats=10112*10286

# 29
  • Мнения: 4 915
Цитат на: mama-bena
Aз ти  препоръчвам горещо овча кожа, та бебока да си го разхождаш всеки ден при пек и мраз. Овчата кожа има свойството да подържа нормалната температура постоянна независимо градусите.


Ново двайсе!  Laughing
С овчата кожа се завива бебето в количката през зимата или то лежи върху нея?

# 30
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Free Soul
Цитат на: Reza

Кенгурото е добър вариант, но не беше много препоръчително за съвсем новородени май....незнам. Аз Дана я пъхнах там когато беше на месец за кратки разходки.


Сестра ми била чела, че кенгуруто не се препоръчвало за новородени, защото имало опасност от изкривяване на крачетата... Rolling Eyes  Чудя се, дали наистина е така, при положение, че бебето не стои с часове в него, а и нали има такива именно за новородени...Днес видях едно такова мъниче в кенгуру.  Simple Smile


За крачетата - точно обратното е! Колкото е по-разкрачено бебето - толкова по-добре!
Аз мисля, че след като навърши месец спокойно ще можеш да го слагаш в кенгуру.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 309
Е това с овчата кожа направо ме уби.... Аз съм от Коми където температурита през зимата падат до -40, но бебчета с овча кожа не съм виждала  Laughing  Laughing  Laughing

# 32
  • Мнения: 2 529
Мили бъдещи майчета, специално искам да ви обърна внимание, колко много неща ви спестява хубавата количка. Знам, че сте объркани и аз бях, но по-евтините колички със сигурност излизат скъпи, защото покрай тях се купуват още куп неща, а хубавата си има всичко Rolling Eyes
Ето предимствата на моята количка и сами преценете:
- зимен кош със сваляща се и перяща се вътрешна облицовка; външна непромокаема и термоизолационна материя, от която е покривалото и сенника, също се пере; може да се повдига при главичката на степени; целият кош може да се сваля и да се закрепи в колата посредством едни приспособления на които се закачват коланите; има и дръжки за носене
- кошница за кола, което става и на люлка, става и на количката, има си сенник, също му се пере облицовката
- летен кош, който всъщност си е основата на количката (цялата количка се сгъва на чадър с 3 движения и е много лека) с колан, сенник, дръжка за ръчичките и т.н.
- изключително маневрени предни колела (с 4 колела е), които ми позволяват спокойно преминаване навсякъде, могат да се застопоряват като качвам стълби например; силни спирачки
- раница, която ми събира всичко необходимо и само я мятам на гръб като сгъвам количката
- малък багажник
- покривало за дъжд

Може и да пропускам нещо Grinning

# 33
  • Мнения: 397
Цитат на: Future pere
Опит нямам, но ще споделя какво сме решили ние с жена ми. Нашия бебок/бебка ще ни навести около Нова Година. Далече сме от мисълта да го извеждаме в най-студения период от годината и затова за момента не мислим да купуваме портбебе (хубава дума Simple Smile на фреснки закачалка е портманто, портмоне знаете какво е, а има и портпарол (този, който говори от името на друг (обикновено от името на шефа си). Милен Цветков е портпарол Wink ) Та за момента ще си купим едно кенгуру, с което да го водим на консултациите, а и за вкъщи става. Доста по-удобно е, а й за бебока е по-топлия вариант, според мен. Зимна количка имаме, но преди средата на Март разходките ще са малко. Това е нашия план Simple Smile Черпи идеи и от другите юзъри Wink


Макар че моето бебче е още малко твърдо съм решена да го извеждам на разходка и през зимата. Доколкото знам педиатрите препоръчват, когато навън температурата е над 0 градуса по целзий детето да се извежда за от 15 до 30 мин. навън на чист въздух всеки ден естествено добре облечено. Ако го държите само вътре до печката рискувате да го изнежите, но всеки си постъпва както си прецени естествено.

# 34
  • Мнения: 397
Цитат на: Free Soul
Е, благодаря ти много за кратката справка по френски.  Laughing

Аз пък се чудех за кенгуруто Иначе е полезна вещ - бебчо се чувствал на сигурно и уютно местенце до гърдите и сърцето на мама... Simple Smile

Мерси за отговора!  Simple Smile


Действително е много полезно и удобно кенгурото, а и ни го препоръча ортопедът, каза, че честата му употреба предпазва от луксация, тъй като крачетата на детето, когато е обърнато с лице към гърдите на този, който го носи са много добре разположени - като на жабче. Имаме обаче само един проблем с това кенгуро - през лятото дори и с най-леки дрешки да е бебето ми се изпотява и спарва вътре и след това му излизат ситни червени пъпчици - казват, че са от прегряване. Затова стигнах до извода, че по този начин - с кенгуро мога да ходя само до магазините, но не и на разходки. Портбебето съм решила да го използвам за в количката, нашето е същия десен като количката, изглежда ми много защитено за през зимата, но ми казват, че до зимата бебето сигурно няма да може да се пъхне вътре Grinning  Честно казано страх ме е да нося бебчо в портбебе, все си мисля, че ще му ударя някъде главичката затова сега го използваме само, когато ходим някъде на гости да спи в него.

# 35
  • Мнения: 2 693
Цитат на: kiki27
Мили бъдещи майчета, специално искам да ви обърна внимание, колко много неща ви спестява хубавата количка. Знам, че сте объркани и аз бях, но по-евтините колички със сигурност излизат скъпи, защото покрай тях се купуват още куп неща, а хубавата си има всичко Rolling Eyes
Ето предимствата на моята количка и сами преценете:
- зимен кош със сваляща се и перяща се вътрешна облицовка; външна непромокаема и термоизолационна материя, от която е покривалото и сенника, също се пере; може да се повдига при главичката на степени; целият кош може да се сваля и да се закрепи в колата посредством едни приспособления на които се закачват коланите; има и дръжки за носене
- кошница за кола, което става и на люлка, става и на количката, има си сенник, също му се пере облицовката
- летен кош, който всъщност си е основата на количката (цялата количка се сгъва на чадър с 3 движения и е много лека) с колан, сенник, дръжка за ръчичките и т.н.
- изключително маневрени предни колела (с 4 колела е), които ми позволяват спокойно преминаване навсякъде, могат да се застопоряват като качвам стълби например; силни спирачки
- раница, която ми събира всичко необходимо и само я мятам на гръб като сгъвам количката
- малък багажник
- покривало за дъжд

Може и да пропускам нещо Grinning


О, съгласна съм, но не бих могла да отделя за бебешорска количка сума = на автомобил на старо... Затова съм с Маг, нямам рекламации за сега /всъщност няма и да имам, щото вече е на тавана, Емката е с колело/.

# 36
  • Мнения: 397
[quote/]Да ама с 1 бебе - а с две - как ми виждате с 2 кенгура  Laughing  Laughing  Laughing , [/quote]

Е кво толкова? Едното отпред,а другото на гърба.  Laughing

# 37
  • Мнения: 4 390
Цитат на: ala


Макар че моето бебче е още малко твърдо съм решена да го извеждам на разходка и през зимата. Доколкото знам педиатрите препоръчват, когато навън температурата е над 0 градуса по целзий детето да се извежда за от 15 до 30 мин. навън на чист въздух всеки ден естествено добре облечено. Ако го държите само вътре до печката рискувате да го изнежите, но всеки си постъпва както си прецени естествено.


Ако не вали и няма вятър, студеното време не е пречка за излизане.Дъщеря ми през зимата всеки ден е била навън на
-20, -30С

# 38
  • Мнения: 562
Цитат на: kiki27
Мили бъдещи майчета, специално искам да ви обърна внимание, колко много неща ви спестява хубавата количка. Знам, че сте объркани и аз бях, но по-евтините колички със сигурност излизат скъпи, защото покрай тях се купуват още куп неща, а хубавата си има всичко Rolling Eyes
Ето предимствата на моята количка и сами преценете:
- зимен кош със сваляща се и перяща се вътрешна облицовка; външна непромокаема и термоизолационна материя, от която е покривалото и сенника, също се пере; може да се повдига при главичката на степени; целият кош може да се сваля и да се закрепи в колата посредством едни приспособления на които се закачват коланите; има и дръжки за носене
- кошница за кола, което става и на люлка, става и на количката, има си сенник, също му се пере облицовката
- летен кош, който всъщност си е основата на количката (цялата количка се сгъва на чадър с 3 движения и е много лека) с колан, сенник, дръжка за ръчичките и т.н.
- изключително маневрени предни колела (с 4 колела е), които ми позволяват спокойно преминаване навсякъде, могат да се застопоряват като качвам стълби например; силни спирачки
- раница, която ми събира всичко необходимо и само я мятам на гръб като сгъвам количката
- малък багажник
- покривало за дъжд

Може и да пропускам нещо Grinning



 А каква е количката?

# 39
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: ala
[quote/]Да ама с 1 бебе - а с две - как ми виждате с 2 кенгура  Laughing  Laughing  Laughing ,


Е кво толкова? Едното отпред,а другото на гърба.  Laughing[/quote]

ще ме пишат по вестниците бе жена  Laughing  Laughing  Laughing  и ще трабва да си водя записки, днес, кое е отпред и кое отзад  Stuck Out Tongue  Twisted Evil , оф много ми е смешно сега, ама после ще видим  Rolling Eyes .
но пък няма да съм първата нито последната, мамите на близнета вече ме "отвориха" на някои номерца  Laughing

# 40
Цитат на: Free Soul
Цитат на: mama-bena
Aз ти  препоръчвам горещо овча кожа, та бебока да си го разхождаш всеки ден при пек и мраз. Овчата кожа има свойството да подържа нормалната температура постоянна независимо градусите.


Ново двайсе!  Laughing
С овчата кожа се завива бебето в количката през зимата или то лежи върху нея?


Бебето лежи върху нея, но то докато е малко може да се подвие отвсякаде.  Всеки който  живее на север знае за предимствата на кожата, това е един ефтин, удобен и сигурен вариянт. После овчата кожа не е директно съдрана от овцата и постлана, тя е обработена и пухкава. А ето и един от най новите модели т.н " шалове за носене на деца" от новородено до 3 год.Това нещо напоследък измества кенгурата в Швеция
http://www.barabarn.se/

# 41
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: mama-bena
Бебето лежи върху нея, но то докато е малко може да се подвие отвсякаде.  Всеки който  живее на север знае за предимствата на кожата, това е един ефтин, удобен и сигурен вариянт. После овчата кожа не е директно съдрана от овцата и постлана, тя е обработена и пухкава. А ето и един от най новите модели т.н " шалове за носене на деца" от новородено до 3 год.Това нещо напоследък измества кенгурата в Швеция
http://www.barabarn.se/

Да, тук също доста ги продават. Но май не са подходящи zа алергични бебета, доколкото си спомням.

# 42
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
тези шалове имат някакви ужасни цени в сравнение с кенгурата, а и в БГ ги няма..

# 43
  • Мнения: 421
Мили майчета, шаловете за които говорите са взаимствани от шарените парчета плат, в които африканките носят бебетата си. Тоест това не е някакво модно чудо, както може би някои смятат, а по-скоро бих го нарекла завръщане към корените. Понеже прекарах известно време в африка, мога да ви уверя че там понятието количка не съществува, и също така мога да ви кажа, че не видях хора с криви крака. Майчетата там си носят бебенцата по цял ден в тези шарени памучни чаршафи, за да могат да си вършат домакинската работа и лесно да кърмят когато бебчетата покажат че са гладни. Също така не видях и недоволни бебчета. Напоследък все по-често се правят изследвания на тези общества и се доказват положителните ефекти от начина им на живот. Като продължителното кърмене например или носенето на децата на кръста, което ги предпазва от луксации...
Надявам се инфото да ви е от полза ....и да се опитате да разширите мирогледа си за други нрави и култури. За отглеждането на деца, пък и за повечето неща от живота няма само един правилен вариянт...но е хубаво човек да е информиран, за да направи наи-добрия избор за себе си и за близките си.
Леко бременеене и живи и здрави бебоци Wink

# 44
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Gutnik
Мили майчета, шаловете за които говорите са взаимствани от шарените парчета плат, в които африканките носят бебетата си.


именно затова недоумявам защо са толкова скъпи
иначе изглежда супер удобно...

# 45
  • Мнения: 421
защото не ги произвеждаме аз и ти, а някой дизайнер и като ги внесат от Швеция например, кадето и без това е висок стандарта и ето ти високата цена. Но ако човек реши да прояви самоинициатива и да намери от някой сайт размерите, може и сам да си го направи и да бъде много оригинален Grinning

# 46
  • Мнения: 421
единствения проблем, който аз виждам е, че се изисква някаква техника на връзване и носене, към която човек трябва да привикне, и в този ред на мисли кегуруто може да се окаже по-лесно за ползване, но другото определено е по оригинално Grinning

за англочетящите мами:

http://www.pookababy.com/101/articles.html

Общи условия

Активация на акаунт