ЛЮЛИНско другарче с чанта и букварче!

  • 46 617
  • 583
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 361
alo_madona,здравей!!!

Добре дошла в нашият отбор Hug

Аз също учих в НБУ,но магистратура Клинична психология.За съжаление не се дипломирах,защото си народих 2-те хлапета,но пък наистина беше интересно.Някога,като ми се върне акъла в главата,може да продължа Laughing

# 421
  • София
  • Мнения: 2 356
Момичета, отскоро се преместихме в Люлин 9. Имам няколко въпросчета, макар че Люлин не ми е непознат.

Търся кой може да ми претапицира диваните. Имате лли идея за фирми или да се продават готови облекла наблизо?

Къде може да се заведе 7 годишно събота неделя, гледам има деца пред блока ама като не ги познаваме...
Има ли нещо като танци песни през уикенда за деца, да се води?

Откъде да си купя панелни контакти?

Помагайте Simple Smile

# 422
  • София
  • Мнения: 9 899
Опа, Дени, добре дошла тук! Hug
За детето събота и неделя не знам къде има танци и песни, може друг да се включи.
Къде ще учи малката?

# 423
  • Мнения: 1 209
Здравейте Дами,

Едва ли ме помни някой, защото не съм писала от век Simple Smile и детето ми е вече на 6, но сега попаднах на темата. Ние сме си в 431.

Радвам се, че все още има тема на Люлинските мами. Едно време се изписваше за дни, но стройната тайфа се разпръсна децата попораснаха, имат си братчета и сестричета.

И за да не е само здрасти и да съм полезна:

Дъщерята на Мистрал, тапицер има в Люлин 10 отстрани на блока с пицария „Капри”. Не съм му ползвала услугите, обаче. На мен ми претапицира препоръчан човек - дойде взе мебелите и ги върна след 2 дни готови. 0877722993 - Христо. Изключително съм доволна.

Ан Мари, добре дошла. Ако не е късно, специализирано магазинче за препарати има и на Кооперативния пазар. Гледа към спирката на трамвай 8. Има изобилие и понякога правят доставки на препарати по поръчка. За колелото, видях, че са ти отговорили срещу сладкарница „Пчела” в 6ти, но да уточня, че първо е скъпо и 2ро - некачествено. Затова ние за помпане и поправка минаваме през някой гумаджия.

Калимби, моите отзиви за детски английски засега са в полза на Европа като , но е твърде вероятно да избера „Фарос”, защото е по-близо. Искам да чуя английския на преподавателката, обаче, защото недолюбвам лошо произношение. Не, че детето ми ще проговори, но поне да слуша правилно Mr. Green

# 424
  • София
  • Мнения: 39 896
С перилните препарати се оправихме, като скръцнах със зъби  Mr. Green
Колелата май ще останат за другата година. Щерката кара ролери и е доволна.

Доволна е от метрото, стига много бързо до у-ще. Успя веднъж сама да се качи и прибере, аз я посрещнах на Билата. Малко ме е страх де.
С дребния още не сме пътували до градината и не знам как ще бъде.

Дияна си взе китарата. Естествено изникна въпроса има ли читалища наблизо, или къде мога да я запиша на някакви курсове.

# 425
  • София
  • Мнения: 9 899
Ан Мари, читалището в Люлин 3, "Констнантин Величков" има всякакви курсове. За пиано съм сигурна, мисля, че и китара има.

# 426
  • София
  • Мнения: 1 182
С перилните препарати се оправихме, като скръцнах със зъби  Mr. Green
Колелата май ще останат за другата година. Щерката кара ролери и е доволна.

Доволна е от метрото, стига много бързо до у-ще. Успя веднъж сама да се качи и прибере, аз я посрещнах на Билата. Малко ме е страх де.
С дребния още не сме пътували до градината и не знам как ще бъде.

Дияна си взе китарата. Естествено изникна въпроса има ли читалища наблизо, или къде мога да я запиша на някакви курсове.
AnMary До къде пътува дъщеря ти?? И ние цяла седмица се учим да пътуваме с метрото. Но каквото и да правим 1час е пътя до училище. От понеделник се започва - излизане в 6,30ч #2gunfire Идва ми да се гръмна...

# 427
  • Мнения: 4 569
Ан Мари, читалището на Сливница?  Rolling Eyes
http://www.chitalishte.bg/pageview.php?chitid=1697

# 428
  • Мнения: 1 209
За музикално уроци проверете, освен в Люлин 3 и в: Люлин 4 до 96то, има клон на читалище- в зеления блок, в Люлин 7 - в читалището и комуто е удобно - в Читалище "Искра" на сп. "Вардар" на метрото , буквално на спирката на трамвай 8.

# 429
  • София
  • Мнения: 39 896
Ще проверя за читалищата, благодаря ви   bouquet

AnMary До къде пътува дъщеря ти?? И ние цяла седмица се учим да пътуваме с метрото.
До Надежда 2, спирка Надежда (старите хали).
На отиване пътува с баща си, т.е. той я сваля на спирката, после взима метрото за обратно.
2 пъти се прибра сама. Вчера се обажда "мамо качвам се на метрото", след 2 мин звъни и плаче "обърках входовете. Купих си билет и влязох от другия вход". Казах й да излезе, да отиде от другата страна и да обясни на касиерката. Прибра се, но й бяха потънали гемиите. Тя билетчета си купува от автоматите.

Беше свикнала пеша да ходи до у-ще и първият ден с метрото и беше малко чоглаво. Заяви "искам да ме преместиш" Simple Smile

Навремето аз с градският транспорт започнах да пътувам в 4ти клас, тогава се върнах в Сф и нямаше кой да ме води. Броя спирките, оглеждам.
Бях самостоятелна. Купувах си билетчета и пътувах от 1ва до последна спирка, само за да разбера аджаба тоя автобус до къде ходи Simple Smile Май само веднъж се бях загубила, леко.

И при баба ми на село ходех, с влак.
Моята щерка не бих пуснала с влак да пътува  Joy

# 430
  • Мнения: 4 569
Ан Мари, вземи я два - три дни от училище.  Peace
То и аз се губя в метрото нищо че съм дърта. Като ходя някъде се оправям, но връщането  ooooh! Знам че трябва на станция Люлин да сляза обаче като изляза от влакчето накъде?  Rolling Eyes като и от двете страни се излиза. Най - често излизам откъм Била макар че трябва да изляза от страната на трамвайната линия и Сиконко.
Идеята ми беше да я чакаш пред училището, да слезете заедно в метрото, да се повозите и на вашата спирка да ѝ покажеш че като спре влакчето и слезе, продължава по пътя на влакчето излиза и завива надясно примерно. Или слиза от влакчето, тръгва в обратната посока и като излезе от самото метро, завива наляво/ надясно /според случая/ и излиза от тази страна на метрото където ѝ е най - удобно.

# 431
  • София
  • Мнения: 2 356
Опа, Дени, добре дошла тук! Hug
За детето събота и неделя не знам къде има танци и песни, може друг да се включи.
Къде ще учи малката?

в Люлин 3 излезе едно ДТС Сълзица, имат съботно неделно

детето ще е първи клас в музикалното

английски съм я записала в Британика ама на Орлов мост, карали сме две предучилищни години и съм доволна

засега с метрото ми е супер до всички части на града, от Слатина до Младост пътувах за същото време

# 432
  • София
  • Мнения: 9 899
Сълзица са точно в читалището до нас ако не ме лъже паметта.

# 433
  • София
  • Мнения: 1 182
Ан Мари, вземи я два - три дни от училище.  Peace
То и аз се губя в метрото нищо че съм дърта. Като ходя някъде се оправям, но връщането  ooooh! Знам че трябва на станция Люлин да сляза обаче като изляза от влакчето накъде?  Rolling Eyes като и от двете страни се излиза. Най - често излизам откъм Била макар че трябва да изляза от страната на трамвайната линия и Сиконко.
Идеята ми беше да я чакаш пред училището, да слезете заедно в метрото, да се повозите и на вашата спирка да ѝ покажеш че като спре влакчето и слезе, продължава по пътя на влакчето излиза и завива надясно примерно. Или слиза от влакчето, тръгва в обратната посока и като излезе от самото метро, завива наляво/ надясно /според случая/ и излиза от тази страна на метрото където ѝ е най - удобно.

Това смятам да правя и аз. първата седмица водя, а ще се прибира сама. Обяснила съм точно от коя страна да излиза и влиза..

# 434
  • София
  • Мнения: 2 440
Не съм влизала от векове тук и даже се запитах има ли още или не такава темичка и приятно се изненадах като видях, че си е налична Grinning
Догодина синът ми ще е първи клас и вече се замислям за училище. Какви са ви впечатленията от люлинските начални у-ща? Най-близко ми е 33-то (в Люлин 3 сме) и ако някой знае коакви ще са госпожите догодина много ще ми помогне.
Лека и спорна работна седмица  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт