11-то Тортено предизвикателство - Октомври 2011

  • 19 342
  • 448
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 154
Добро утро! Влизам, за да изкажа мнение за днешните торти. И така:

ditsan , по тортата за кръщене мога да кажа, че е много нежна и красива. Цвета е приятен и розите са изящни. Подвързията е добре направена, а за панделката няма какво да се желае повече. Страхотна е! Мисля, че погледнато като тема "Книга" , тортата си се връзва чудесно. Ние нали това коментирахме преди да започне предизвикателството, че може да е както книга, така и сюжет, тъй че си се справила повече от добре!
Лично на мен тортата за кръщене ми е много на сърце, много е нежна и се радвам, че я включи в предизвикателството.

По втората ти торта ще кажа, че много е добра! Лебеда е супер, езерцето също /предполагам, че е от кристалина/,  а и цветята са красиви и се връзват чудесно на целия фон. Дървото също е много хубаво. Тортата е боядисана много добре с преливащи се цветове.
Тук въпроса ми е има ли нещо под Кристалината и ако е да, какво слагаш преди да я излееш?

 А сега за това, което не ми допада, все пак трябва да сме честни една към друга, за да има градация в работата ни.
Надписа на тортата с пожеланието на мен не ми допада. Но си мисля, че сигурно това са ти поръчали клиентите.
Някак си не ми се иска да пише за довършване на книгата на живота един вид. Поне така го чувствам аз. И другото е, че си допуснала правописна грешка и си написала "със" вместо "с".
Но като цяло тортата компенсира тази грешчица  Hug


metchopooh , чак не мога да повярвам, че за пръв път правиш торта на два етажа, защото си се справила блестящо! Замъка е страхотен! В повечето случаи кулите се правят от рула или слепени кръгли бисквити, а виж ти как си ги измайсторила по друга технология. Браво! Много ми харесват покривчетата на кулите.
Рапунцел също си я докарала добре на вид. Цветовете на тортата са много момически и нежно розови. Наистина е могло да се сложи тревичка тук таме на подложката, но хубавото е, че си сложила зелено на подложката. Аз също си давам сметка колко по-добре е когато подложката е покрита с ММ, но все не ми стига време и желание да я правя и нея  Grinning
metchopooh, не знам от кога се занимаваш с торти, но ако това ти е началото, значи има много потенциал в тебе. Справила си се страхотно!

# 151
  • Мнения: 616
Добро утро!
Чудесни торти за събуждане!
ditsan, и на мен синята панделка адски много ми хареса - като истинска е направо! С мм на Ирида ли я прави и нея? За тази торта единствено си мисля дали отблясъците от свещта не би могло да продължават и надолу по страната на тортата, а не да спират на ръба (над свещичката, острани са си екстра);
За другата торта общо взето и аз като angelova Simple Smile Дървото е страхотно!!! На лебеда шията една идея дълга ми се вижда, но като цяло изглежда много нежен и изящен, много добре се е получил.
Поздравления   bouquet

Мечо Пух, много хубав замъка!!! Покривчетата са станали много добре! Бордът от цветенца между етажите много ми хареса! И цялата торта ми харесва. Само едно нещо - тя Рапунцел не е ли затворена в кула без врата... какви  са тез огромни двери там, а  Mr. Green
Тези блатове от къде ги купуваш?

Хайде поздрави от мен!

# 152
  • Мнения: 148
Руми,благодаря много за хубавите думи и още повече за градивната критика.
За пожеланието си права,но беше написано и аз само трябваше да го препиша.За съжаление аз като имам вече даден надпис не се замислям и го правя автоматично/което го отчитам като грешка/така и със правописната грешка.Толкова се стремях да е написан добре,да не ми трепери ръката че не видях че има правописна грешка.Когато видях вече бях нанесла блестящият дъст,опитах от страни да забърша но ставаше сиво и не посмях да пипам повече.
А на въпроса ти за кристалината,няма нищо отдолу.Просто я изсипвам.
Ванилия Мадагаскарска ,благодаря!Да панделката е Ирида+Пикко и тайлоза.Сега като го казваш/за отблясъците/май действително щеше да е по добре.

# 153
  • Мнения: 264
ditsan Чудесна работа по изграждането на тортите. Благодаря ти за нагледното сглобяване, на мен не би ми хрумнало, бих сглобила правоъгълник и бих изрязвала до желаната форма.
За първата торта - много ми харесва, като цветове, много нежна и стилна. Няма претрупано, няма излишъци. Цветята ти са много красиви.
За втората много хубава идея ти е дало предизвикателството, това с книгата на живота ми допадна. Страницата с лебеда е страхотна като композиция навява романтика. На другата страница дървото като апликация много ми харесва, малко тези цветя като цвят са ми прекалено лъскави и кичозни - просто според мен в ляво е съвсем природно в дясно изведнъж някакви не естествени блясъци, според мен е добре да избереш или едното или другото и цялата торта да се придържа към един и същи стил. Лебеда е чудесен и дава много красота и нежност.
Като забележка и за двете торти не ми харесват страниците - ако направиш линиите по на гъстичко ще се получи по истинска книга - като на Марулка страниците например.
metchopooh Браво за двуетажната торта - да си призная на мен сглобките на самите торти още са ми трудни, за рождения ден на дъщеря ми се изложих с една прекомерно голяма двуетажна торта, която се смачка, така че разбирам че втория етаж е голямо предизвикателство. Замъка се е получил много красив. Харесват ми покривчетата с тези керемидки изглеждат много приказно. Чудесни елементи и като цяло тортата е много детска и весела. На мен би ми се искало Рапунцел да е фигурка, или поне да стърчи по раздвижено например от кръста нагоре  и аз бих пуснала косата и до долу. Но пък има много мило личице. Като цяло чиста и прецизна работа и свежи идеи и аз очаквам още много интересни работи от теб.

За темата на предизвикателствотона мен не ми пречи че всеки я е интерпретира по собствен начин, така се получиха повече и разнообразни торти. Аз самата първоначално щях да правя разтворена книга, като исках вътре да пресъздам сюжета с такива картонени прегъвки каквито има в много детски книжки ( в случая захарни прегъвки) но така или иначе до последно не ме осени вдъхновение и го обърнах на сюжет.

# 154
  • София
  • Мнения: 2 113
ditsan,
Синята торта има своята хубава панделка. Харесвам също и блясъка около пламъчето на свещта. Мисля, че цветът на надписа и размерът му биха се вписали по-добре, ако бяха малко "по-скромни". При по-малък размер на шрифта, той щеше да изпъкне по-добре и да не се бута за акцент. Не си правила опит за изобразяване на страници, но пък блатовете намекват за това. При следващата торта вече си опитала и такъв вариант - със страници. При втората торта много ми харесват жизнените цветове, релефът по страниците с картинки, лебедът е много крехък и нежен, с точната поза. Тук и лентата за разделител на страниците е по-тънка. Перличките в цветята могат и да са от фондан, по-мънички и несребърни, но това е въпрос на вкус преди всичко, сигурна съм, че друг би казал друго. Браво, че се реши да участваш! Важното в тези Предизвикателства е, че човек все нещо се опитва да извади от себе си в повече и го споделя с другите:)

metchopooh, какво апетитно розово! Рапунцел е чудесна приказка. Наскоро със сина ми гледахме Барби версията по телевизията, даже 2 пъти. Принцът в твоя случай ще трябва да е скоклив, защото косата не й стига до земята, но пъв във филмчето, което гледах нямаше такава функция дългата й коса изобщо. Харесвам решението ти да направиш кулите и покривите ядливи. Има си рискове, но пък като го постигнеш, удовлетворението е по-голямо, нали?

# 155
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Здравейте муцункии!

Дими  Hug

Сега на въпроса

Дитсан - прекрасни книги! Първата книга е прекрасна, нежна и изчистена. Панделката - върховна, розите - също. Не съм съгласна с Ванилия, че пламъците могат да продължават отстрани на тортата, защото това не е реалистично. Няма как да слязат надолу и да се плъзнат по книгата. Това е против законите на гравитацията. Не знам дали се разбира какво искам да кажа  newsm78. Аз по-скоро бих заложила на жълт пламък и отблясъци, макар да разбирам защо всичко е в синьо. Просто някак ме дърпа към по-голям реализъм, но това си е моя представа и не означава, че не харесвам твоята интерпретация. Перленият ефект е страхотен.

Втората книга е супер също. Тук си се справила по-добре със открояване на странички по борда на книгата. И аз не харесах надписа, но се светнах, че е поръчка. Но пък дървото толкова ми харесва, че си запазвам правото да крада идеята за направата му!  Hug Лебеда е страхотен - слагала ли си тел в шийката? Рисунъка и цветята също са супер. Много ми харесва.

Мечо Пух,
замъка ти е страхотен. А Рапунцел е станала върха. Всичко ми харесва и просто нямам никакви забележки или допълнения. Керемидките предварително ли ги суши, или после просто ги подви лекичко?! Впечатли ме факта, че долу по борда нямаш нищо, но е идеално гладко и перфектно  Shocked Браво, страхотен напредък, а ако не ме лъже спомена, това ти 5 или 6 торта. Или нещо такова?

П.П. Вече можете да видите тортата и на Копривка  Peace

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 10:41 от Tatitt

# 156
  • Мнения: 3 861
Привет дами! Ето ме и мен. Изпратих си снимките, сега официално си чакам датичката и другарчето, Райче  Hug

Започвам с коментарите.

Първа ми е Татит. Вероятно ще се повторя с другите.

Много добре си се справила с отделните елементи по тортата и си успяла да внушиш темата. Тортата ти крещи отвсякъде Япония! Добре подбрани и съчетани цветове.
Забележките: За ветрилата вече си знаеш, къси са. Може би ми липсва още някой елемент отгоре. Ако имаше например някой йероглиф изписан някъде отстрани на ветрилата щеше да ми запълни пейзажа още повече. Разсъждавам си.
За цветчетата, момичетата ги окачествиха като шнола. Така да бъде. Шнолата е прекрасна. В началото се чудих какво е това букетче, много красиво и нежно. Сега като си го представям като шнола бучната в гарваново черните коси  на една гейша, изящна, като статуетка и още повече ми харесва.
Като цяло те поздарвявам за тортата. Прекрасна е!


Марульо, много си задобряла , да знаеш! Пфууу, евала. Моделираш страхотно. Аз в твоята тема не мога да вникна защото не харесвам Пратчет и таз персона  ми е твърде непозната, но ще я разгледам като една истинска бабетка с вещерски облик.
ЖИстока е. Готина, закачлива със ЗЪБ. Направо е уникална. Имам чувството, че всеки момент ще рипне, ще забърка една отвара и с усмивка ще ми я излее в гърлото hahaha . Ако пък се дърпам ще ме лупне с метлата.
Останалите елементи по книгата, много са истински, реалистични.

За не е само хвалба, нещо ти се е изтумбила книгата отстрани. Като цяло не се вижда, но на мен ми се наби на очи тук http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/6240615637/in/set-72157627885487396 , но това е бял кахър. Споменавам го само и единствено за да вкарам един тъмнорозов нюанс в коментарът си! За въженцето отстрани вече са ти казали  Flutter

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 11:08 от доня КОПРИВА

# 157
  • Мнения: 148
Иглика,Дими,Татит благодаря ви момичета за всичко.За коментарите и насоките .
За страниците на книгата сте прави,колкото и да се опитвам нещо не ми се получават по гъсти,аз опитвам със линиика и някак тя винаги се намества точно по блатовете.
Иглика,права си за блясъка .Но нали знаеш че аз си падам по претрупване и кичозност и още се опитвам да се боря със навика си .Като почна няма спиране.
Дими, надписа на синята торта и на мен ми направи впечатление че цвета е много наситен и го дъствах допълнително със сребърно/защото аз го бях направила след като дъствах цялостно тортата/което тушира цвета и не беше толкова натрапчив,но забравих да снимам пак.Сигурна бях че едната критика ще е за него и я очаквах по рано.
Татит,да мила има цветарска тел във шията.Единият които направих нямаше и като изсъхна се счупи затова във втория сложих и всичко беше Ок.А за дървото няма проблем,радвам се че ти харесва.

# 158
  • Мнения: 3 861
Продължавам с днешните.

Дитсан, ти си  първа.
Като цяло тортите са хубави. ТИ обаче можеш повече.
Бебешката, много нежна. Цветята са хубави сами по себе си, но ми идват малко в повече на тази торта. Отблясъците на пламъкът по страниците ми е като нацапано. Някак не ми е реалистично. Разбирам, че гониш някакъв стил, но в случая син пламък и отблясъци ми е странно.
Това, което ме грабва с разкоша си е панделката. Много красива, много пищна. За нея те поздравявам.
Другата, определено е по-добрата торта. Повече си я пипнала. харесва ми как си постигнала релефът на езерцето. Може би ако го беше вкопала малко в страниците щеше да е още по-добре. Фонът е добър. Водата ми е малко едноцветна, твърде тъмно синя, но лебедът е хубав. Правила съм лебеди и знам колко е гадно и трудно да му оформиш шията хем да е съразмерна, хем да не се спльоква при съхненето, особено ако не ползваш тел. Ти тел слагала ли си? Дървото е страхотно. Клонесто, кичесто, много добро, наистина.
Има 2 неща, които ме тормозят в тази торта. Едното е цветята около езерцето. Хубави са, но не са на място. Несъразмерни са някак. Мащабите им са доста объркани. Според мен около това езеро щяха да стоят в пъти по-добре някакви дребни цветчета, ситнички за да не се чувства човек като в страната на гигантските цветя. Другото е надписът. Малко ми е пльокнат така  в средата и има грешка.

Поздравявам те за участието ти и се надявам да не ми се обиждаш за това, че съм критична. Виждала съм страхотни твои торти и затова си позволявам да ти изтъквам кусурите.

# 159
  • Мнения: 213
Дитсан - Панделката е наистина страхотна откъм обем и дипли, много е красива. На мен също ми идва малко в повече блясъка, особено с оглед на факта, че е торта за момче. И свещичката бих я направила с малко по-топъл пламък (оф, с мойте две леви ръце чак ми е неудобно да намирам кусури).

Втората торта е яка - особено лебедът и белите цветя са страхотни. Дървото също ми харесва много - хем е като апликация, хем има обем и движение.

Мечо Пух - супер сладурска торта. Много момичешка и много пипната. В кулите ми останаха очите. Само може би бих пуснала косата на Рапунцел до долу. Иначе е страхотна!

# 160
  • Мнения: 3 861
Мечо Пух, прекрасна торта за малка принцеса. Много чиста изработка.
Липсват ми малко детайли, нещо релеф по стените, мъхчета разни, оградите отгоре ми се искаше да са по-отчетливи. Това, че кулите се ядат е страхотен плюс. Много мразя картон в торта.
Имам една забележка и тя е по отношение на формата. Защо замъкът е кръгъл?
Имам и една препоръка. Харесва ми как си измоделирала личицето на прозореца. Ако прозорецът беше леко вкопан в тортата, сякаш е отворен и оттам се подаваше муцунката на госпоИцата щеше да е още по-добре.
Някъде прочетох, че това ти е първата двуетажна торта.  Шапка ти свалям за това. Очертаваш се като следващия талант в темата, който ще ни събира очите на Х.

# 161
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Привет дами! Ето ме и мен. Изпратих си снимките, сега официално си чакам датичката и другарчето, Райче  Hug
Датичката ти е 7-ми пиленце  Hug! Сега ще чакаме другарчето! Сигурна съм, че няма да ни изостави  Hug Heart Eyes

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Да покоментирам и аз.
Дитсан ти сега сложи двете торти та да събереш повече хвалби, а? Шегувам се естествено. Първо ти благодаря за снимките по сглобяването. Не ми е трябвало да правя книга и не съм се замисляла как бих я направила. Но сега вече ще ми е по лесно като ми се наложи. Получила ти се е перфектна формата и на двете торти. Панделката на първата е страхотна. Харесва ми и перления ефект. Розите са хубави,, но ми идват малко големи. Може би една идея по малки щяха да стоят по добре. Надписът също нещо не ме грабва. Прочетох , че после си го коригирала.
От втората торта фаворит ми е лебеда. Незнам колко си направила, но този е прелест. Хареса ми и как си оформила езерото. Дървото също се е получило перфектно. Единствено розовите цветя ми идват доста лъскави. Но ти така си го видяла, така си го направила. Всеки има различен поглед.
metchopooh замъкът ти се е получил много добре. Идеята и реализацията с кулите  е станала супер.  Харесва ми и решението за покривчето от листа. Цветовете също са много добре подбрани. И вече няма да казваш, че не си правила двуетажна торта. Правила си и то перфектна.

# 163
  • София
  • Мнения: 122
Ditsan, благодаря за коментара и за обяснението за оцветяването на тортата ти  Hug .
r.i.angelova много благодаря за топлите думи, първата си торта с фондан направих за 8-ми март, решена да се науча до първия рожден ден на малката ми кукла в края на април. Ще си позволя да сложа линк към тортата, понеже е по темата – Алиса в страната на чудесата
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=221861797823820&set=a … ype=3&theater
Ванилия Мадагаскарска хаха тотално ме уби, хич не се бях сетила за портата  Mr. Green. Блатовете купувам от Карфур или Верде
иглика333, благодаря. Да за косата и аз се замислих, но беше много късно/през нощта/ и нямах сили да я удължавам. Сигурно щеше да е много по- ефектно с фигурка, следващият път ще се пробвам с една принцеса в цял ръст.
dimitrina73 мда, май принца ще трябва да походи на уроци при Сергей Бубка  Mr. Green, нооо нали любовта надскача всички прегради Wink. За удовлетворението – ДААА, беше много голямо
Tatitt много се радвам, че ти е харесала тортата. Керемидките изрязвах и директно лепих, като леко ги подгъвах и в процеса на лепене нагоре дооправях спадналите. За бройката, понадхвърлила съм 5-6, но ги правя сравнително отскоро/както написах по- нагоре от март/ Използвам всеки удобен случай за упражнение  Wink.
Lovebug благодаря   bouquet
доня КОПРИВА - добра идея е вкопания прозорец, мога да се пробвам другия път. За формата- принцесата искаше кръгъл замък, освен това този крем задължително иска ринг, а тогава още нямах правоъгълен. За детайлите съм съгласна, щеше да е по- хубаво. Благодаря за препоръките.
nan4etobg много мило, благодаря ти  Hug

# 164
  • Мнения: 3
Понеже закъснях, започвам с коментарите на вчерашните торти:
Марулка ненапразно всички те хвалят за моделирането, и не е вярно че си имала застой и изведнъж си хвръкнала. Според мен, ти носиш дарбата в себе си, просто досега не си я изкарвала наяве. Още щом видях оня чИляк на семинара те заподозрях за клонинг на Валерианката и Свещичкова hahaha Та лелката си я докарала пИрфектно, както и всички джунджурии около нея. Срахотно, поздравления! Ще взема да го прочета и аз тоя Пратчет, че да се просветля. И да разбера по-точно що аджеба Нинчето си е сложила тоя ник на леля ти Ог?
Татитче ти определено си се предизвикала с тази тематична торта. Да си призная без поясненията, нямаше да се сетя, че става дума за кимоно и шнола. Съгласна съм, че ако тортата беше вита и по-висока, с по-малък диаметър щеше да осъществиш по-добре първоначалния си замисъл.Очите ми останаха ъв водопада от цветчета-благодаря за разясненията около направата!  bouquet
Страхотно начало момичета-представихте се блестящо!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт