Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 9

  • 419 152
  • 1 400
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 403
Да те питам щом си мъж какви симптоми имаш?
Приятел ти ми от няколко дена е с червени петънца по пениса,не го сърбят или болят , няма проблем при малка нужда . Беше на уролог  , пусна изследване на урина и д-ра каза ,че е баланит , ама до колкото разбирам този баланит се причинява от какво ли не  newsm78 . Казал му е че може да го хване от мръсни ръце, сапун и още ред причини , а можа и да са гъбички . Сигурно тези дни ще отида и аз на преглед ,за да съм сигурна дали не съм хванала гадните гъбички отново , миналата година по това време ги лекувам , но сега нямам познатите им симптоми ...

# 1 171
  • Мнения: 11
Да те питам щом си мъж какви симптоми имаш?
Приятел ти ми от няколко дена е с червени петънца по пениса,не го сърбят или болят , няма проблем при малка нужда . Беше на уролог  , пусна изследване на урина и д-ра каза ,че е баланит , ама до колкото разбирам този баланит се причинява от какво ли не  newsm78 . Казал му е че може да го хване от мръсни ръце, сапун и още ред причини , а можа и да са гъбички . Сигурно тези дни ще отида и аз на преглед ,за да съм сигурна дали не съм хванала гадните гъбички отново , миналата година по това време ги лекувам , но сега нямам познатите им симптоми ...

Чесно да ти кажа и аз сума ти време нямах абсолютно никакви симптоми освен петънцата наскоро ме засърбяваше за пръв път но премина.Благодаря за съветите на всички а тези изследвания скъпи ли са, на 17 години съм и сам се издържам.

# 1 172
  • Варна
  • Мнения: 263
http://www.statuslab.com/home.php?m=exams
Това са например цените на статуслаб, в различните лаборатории ползват различни материали за изследванията, различни методи и от там цената  е различна /за гаранцията за достоверността на резултата просто няма да говорим, ама това е ситуацията/. Иди при личната лекарка и си поискай направление или за андролог или за уролог поне, каквото дават. Ако имаш личен лекар, мини по здравна каса. Коментирай с лекаря изследванията и цените и дали не ти се полага нещо. Така няма да пускаш излишни изследвания и да даваш много пари за прегледа.

# 1 173
  • Мнения: 425
Вече е казвано няколкократно в темата, ама да кажа и аз. Ако имате упорита кандидоза, пуснете си изследване на кръвна захар. Бившият ми приятел е диабетик и няколко месеца не можа да се оттърве от кандидата заради високи стойности на захарта. Когато свали захарта, гъбичките се изчистиха.

# 1 174
  • Мнения: 4 569
Вево, от кой град си?
Гъбичките при полов акт ли си хванал или са от намален имунитет?
Намери си читав уролог/андролог. Спри да пиеш хапчета против гъбички щом няма ефект.

# 1 175
  • Мнения: 11
Вево, от кой град си?
Гъбичките при полов акт ли си хванал или са от намален имунитет?
Намери си читав уролог/андролог. Спри да пиеш хапчета против гъбички щом няма ефект.
Ефект има, но е много бавно почти незабележимо, от бургас съм хванах ги при полов акт на момичето и минаха за 1 седмица аз се мъча 1 година, тя ги е получила от цикал в горещите дни на работа явно.

# 1 176
  • Варна
  • Мнения: 263
Антибиотиците и те са чудесен начин да си ги прихванеш, даже насаме.

# 1 177
  • Мнения: 4 569
Да си ползвал презерватив, бе, пич! 10 минути кеф, една година лекуване.

# 1 178
  • Мнения: 376
Аз лекувах гъбички близо 7 години, а мъжът ми никога не е хващал гъбички, нито нищо друго. Гъбичките рядко се предават по полов път, по-скоро е лепнал някаква бактерия, трябва много изследвания да се направят.

# 1 179
  • Мнения: 11
Да си ползвал презерватив, бе, пич! 10 минути кеф, една година лекуване.
Тука си мнооого права ама случват се такива работи за нататък ще знам обещавам  Grinning човек се учи от грешките си най-вече кофти се получи, но какво да се прави
Аз лекувах гъбички близо 7 години, а мъжът ми никога не е хващал гъбички, нито нищо друго. Гъбичките рядко се предават по полов път, по-скоро е лепнал някаква бактерия, трябва много изследвания да се направят.
как така много изследвания микробиология и урина примерно, не е ли достатъчно, имам час за понеделник ще видим какво ще стане този път съм при друг не при некадърници да се надяваме препоръчаха ми го.

# 1 180
  • Мнения: 162
Здравейте, покрай моята постоянна борба с гъбичките до сега приятелят ми си е правил контролни прегледи при уролог, но сега видях мнението за уролог-андролог. Андролозите не са ли по-скоро специалисти по заболявания на мъжката репродуктивна система и разстройства на половата функция, т.е. в случая не е ли по подходящо да се посещава уролог? Сега ни препоръчаха доц.Салтиров- ВМА, като освен урина, да се пусне и микробиология, имате ли мнение за него?

# 1 181
  • Мнения: X
здравейте,
бих искала да попитам за заместител на Певарил  -крем. Имам предвид този, който е за кожа, а не вагинален. Спряли са го от продажба, а не знам кой е най-удачния заместител?!
Благодаря

# 1 182
  • Варна
  • Мнения: 263
Андролозите са аналога на гинеколозите, а на уролог ходят и мъжете и жените. Та полово предаваните болести са си грижа на половата система и на андролога, а болестите по пикучните пътища и пикучния мехур са си за уролозите. Ако мъж има репродуктивни проблеми, то те може да са следствие на заболяване, което може да е някаква инфекция като гъбичките, но например хламидии, папиломи и разни такива. Та андролога би бил най-компетентния за полово предавани болести, а поради това, че същите могат да инфектират и уриналния тракт стават грижа и на уролозите. Би трябвало да са компетенти и те за разните инфекции, които се редават полово, а сетне се нагнездват по пикучните канали. Затова кожния специалист е последния по компетентност в списъка. Това си е мое мнение и семеен опит от ходене по тези специалисти.

# 1 183
  • Мнения: 11
Здравейте,

Искам да попитам, някои лекувал ли е Candida Glabrata и дали е успял да я излекува? Дадоха ми вагинални глобули Макмирор Комплекс, някои слагал ли ги е и има ли ефект или това са пореднитя антибиотик за които да си хвърля парите на вятъра?

Последна редакция: ср, 20 май 2015, 14:54 от Danny_M

# 1 184
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Макмирор помага, колкото и другите антимикотични и широкоспектърни средства, които се прилагат при гъбичните инфекции. Помага, има ефект, убива ги. За колко време обаче? Има рецидиви. Сега преди раждането съм на дълга серия от Макмирор - 12 таблетки през ден, т.е. 24 дни нопрестанно тритиране. В момента съм сигурна, че гъбичките ги няма, но днес ми е последната глобула и после ... не знам, кога ще се завърнат гъбичките. От 4-5 месец на бременността /писала съм го/ минах през макмирор, гинопеварил, гиназол, полижинакс и т.н. и винаги в рамките на 2 седмици след края на "лечението" гъбичките рецидивират. При бременните било така, а и аз съм имала доста проблеми с гъбички и преди.
Цитат
някои пил ли ги е
Странен начин на изразяване за лекарствена форма вагинални глобули. За да не стават грешки. Вагиналните глобули не се пият, а се поставят във влагалището, обикновено вечер, за да има по-дълъг период на действие, докато лежим и спим, защото, когато станем започва да изтича част от разтопената глобула. В това отношение Макмирор си е гадост, защото е риванолено жълт. Подготви се с еднократна превръзка за през нощта и другата сутрин.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт