Подсъзнанието може всичко 45 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 100 981
  • 779
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 2 840
Если хочешь идти - иди, если хочешь забыть - забудь
Только знай, что в конце пути никогда уже не вернуть

Только знай, что в конце пути никого уже не вернуть

Милве, прекрасно!!!  bouquet

И от мен:



The miracle of love will take away your pain...

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 22:34 от КЛОНКА

# 511
  • София
  • Мнения: 4 349
Если хочешь идти - иди, если хочешь забыть - забудь
Только знай, что в конце пути никогда уже не вернуть




Страхотна песен! Поздравявам всички! Приятни сънища!  Hug Hug Hug Hug


  http://vbox7.com/play:bdd16941

# 512
  • София
  • Мнения: 2 840



И пародията. Joy Joy Joy

# 513
  • София
  • Мнения: 2 840
Я ТУК поткрепета Богинята, че й е много важно да стане агент-провокатор.
Мечта, така да се каже Laughing

Ама, побързайте, че гласуването утре приключва.
Мерси Mr. Green

# 514
  • По света и у нас - за сега в Белгия :)
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!

И аз се присъединявам към обичащите. Обичам всички ви  newsm51 и ви прегръщам  Hug

Таня благдаря ти! И аз искам да пиша по-често, правя всичко по силите си. Блокажите и техниките са на дневен ред  Wink
Честит рожден ден на внучето ти! nbirthday Желая му (и на всички вас Wink ) щастливо и безгрижно детство изпълнено с много любов!    bouquet

Pinkito Честит Рожден Ден  newsm59 и поздравления за страхотния подарък, който си си направила!   ura

Много пъти вече прочетох във темата, публикации на момичетата, че всичко е в главата ни. Всичко се заражда там и от собствената ни глава идват и страданията ни. Та има една такава максима: Никой не може да те обиди, само ти сам можеш да се обидиш!
Прилагайки я към твойто предположение:

Цитат
Това да обясняваш на някой с голям проблем, че той го кара да израства, си е направо гавра според мен.

Никой не може да се гаври с теб, само ти сам можеш да си помислиш, че се гаврят с теб!

Доколкото знам, някои психолози много обичат да казват, че човек се обижда само ако позволи да го обидят. Аз обаче много не го вярвам това, защото твърдението им би означавало да няма никакви морални норми и принципи относно обида, унижаване, насилие и т.н. - значи обиждащият е съвсем невинен, не носи отговорност, пък той - обиденият е позволил да бъде обиден и отговорният е само и единствено той, защото не може да контролира емоциите си и интерпретира чутото или видяното като обида. Не помня точно коя от всичките теории беше, но съм я чела преди доста време...
А и обидата много често не е казана на 4 очи, защото идеята е тази реплика, подмятане или подобно, да бъде чута от другите, т.е. да се въздейства на тях, а чрез тях на получателя.

krem-karamel да си кажа и аз. Напълно си права! С това мое изказване нямам за цел да оневиня обиждащия. Ако някой намерено обижда, това си е факт, извършил е лошо .... и има кой да го накаже. Но това не сме ние!
Тук става въпрос да обичаш себе си до толкова и да си израсъл до такава степен, че да не се засягаш от обидите на който и да било . Защото си по-силен и мъдър да разбереш, че


...., един човек, постъпвайки по определен начин си има доста основателна причина за това. Ако тя е негативна, в повечето случаи, човекът е ръководен подсъзнателно. И дори, и да извършва действието съзнателно, то го прави защото някъде дълбоко в себе си е страшно наранен. За това ако успеем да видим Исусовото във всеки един човек и изкараме техните позитиви на преден план, може и да успеем да помогнем на човека... а може би и на света.
Но най-вече помагаме на себе си, защото израстваме и се учим да бъдем по-добри.
А както е казал също Л.Н. Толстой: Всеки иска да промени света, но забравя, че трябва да почне от себе си (перифразирам, не помня точните думи)



Още по-тъжно е, ако положителни постове в теми като тази, където се поддържаме и си помагаме, карат някого да се чувства обиден или засегнат. За това, в продължението на поста, който цитираш, аз написах:

... ако някой се е почуствал така, може би трябва да помисли, защо един положителен пост, който дава поредната алтернатива за решение на проблема го кара да се чувства така ....

... т.е. да потърси причината в себе си.

По въпроса който обсъждате, дали в подобна ситуация има печеливш и изгубил и дали е важна реакцията и на двете страни... Аз бих казала, че ... Важното е "обиденият" да е достатъчно мъдър, за да намери сили да Съжали, да Прости и дори да Помогне с каквото може на обиждащия да се справи с негативизма си. Тогава "обиденият" просто забравя за случилото се и дори дарява, частичка добро от себе си! И тогава обиждащият наистина може да спечели един истински приятел, а може би дори първата си крачка на прага на щастливия живот. А "обиденият" ще има удоволствието да изпита отново тръпката от Безусловната Любов.


"....если хочешь идти - иди...если хочешь забыть - забудь...только знай что в конце пути ничего уже не вернуть......"


milve благадаря ти за поздрава! Страхотна песен! Много точно и на място си променила нужната дума ...  Heart Eyes

КЛОНКА  Joy Joy Joy хахахаха Страхотна пародия! Благодаря!

Желая на всички Безусловната Любов да пребъде в сърцата Ви и в домовете Ви!

Последна редакция: чт, 24 ное 2011, 00:33 от Lyublyana

# 515
  • Мнения: 1 280
Момичета , Днес е Денят на Благодарността , Искам да ви Благодаря от цялото си сърце .. защото ви има, защото винаги сте готови да помогнете, знам, че когато и да дойда, вие винаги сте тук..  bouquet  Heart Eyes  Hug
Изкарах един прекрасен Рожден Ден ! Толкова щастлива и свободна се чувствам..всякаш сега проглеждам отново, всякаш душата ми се отваря наново...за нови мечти,  за нов полет... за нови планове..  Тъй като в момента се чувствам по много особен начин... изпълнена с много положителна енергия, с много любов и усмивката не слиза от лицето ми, душата ми ликува..... ви желая и на вас, да бъдете  също толкова щастливи и окрилени, да се сбъднат най-съкровенните ви желания.. Да знаете от мен, че дори и много време да минава, ако не се откажете  от мечтите си и се борите за тях, те просто се сбъдват.. тази сила,която ги е държала в плен, в един момент се предава... много вярвам в това, вече и от опит... Laughing

# 516
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Днес е Св.Екатерина! Да е честито името на всички Катета Peace  bouquet

# 517
  • София
  • Мнения: 1 462
Добро утро,

Честит имен ден, на висчки именници.

Момичета, утре е новолуние, може ли да пуснете какви желания е добре да си пожелаем?

Благодаря и хубав ден.   bouquet

# 518
  • Мнения: 0
Момичета , Днес е Денят на Благодарността , Искам да ви Благодаря от цялото си сърце .. защото ви има, защото винаги сте готови да помогнете, знам, че когато и да дойда, вие винаги сте тук..  bouquet  Heart Eyes  Hug
Изкарах един прекрасен Рожден Ден ! Толкова щастлива и свободна се чувствам..всякаш сега проглеждам отново, всякаш душата ми се отваря наново...за нови мечти,  за нов полет... за нови планове..  Тъй като в момента се чувствам по много особен начин... изпълнена с много положителна енергия, с много любов и усмивката не слиза от лицето ми, душата ми ликува..... ви желая и на вас, да бъдете  също толкова щастливи и окрилени, да се сбъднат най-съкровенните ви желания.. Да знаете от мен, че дори и много време да минава, ако не се откажете  от мечтите си и се борите за тях, те просто се сбъдват.. тази сила,която ги е държала в плен, в един момент се предава... много вярвам в това, вече и от опит... Laughing


Аз съм в св едно много вяло настроение напоследък..но след като прочетох този пост, ми стана някак светло и хубаво. Явно е писано от истински щастлив човек, за да може да зареди така положително някой друг. Поздрави Пинкито  bouquet

# 519
  • Мнения: 1 422
Да знаете от мен, че дори и много време да минава, ако не се откажете  от мечтите си и се борите за тях, те просто се сбъдват.. тази сила,която ги е държала в плен, в един момент се предава... много вярвам в това, вече и от опит... Laughing

  bouquet

# 520
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 735
Че те вижда нещастна.  Laughing Нали знаеш поговорката:
Я не сакам мене да ми е добре, сакам Вуте да му е зле!
Ама, то дори и да не се обидиш, той пак си се кефи само защото те е нагрубил по своите си представи. А и вероятно, дори да дадеш явни призначи, че хич не ти пука, той си вика"ех, как се преструва, ама всеки момент ще ревне..." Laughing

Така че, не мисля, че има някакво значение за обиждащия реакцията на обекта на неговата агресия. Него си го кефи фактът, че е груб. Разбира се, ако припадна на секундата, сигурно ще се изкефи максимално, но...и да не помръдна, пак ще е хепи.

Не виждам печалба от това дали ще го взема навътре, или няма да го отразя.
И тогава как да се постъпи newsm78 Честичко се сблъскавам с дискриминация етническа и хич не  е приятно. Вече не ме наранява толкова, но че боли боли.
Момичета , Днес е Денят на Благодарността , Искам да ви Благодаря от цялото си сърце .. защото ви има, защото винаги сте готови да помогнете, знам, че когато и да дойда, вие винаги сте тук..  bouquet  Heart Eyes  Hug
Изкарах един прекрасен Рожден Ден ! Толкова щастлива и свободна се чувствам..всякаш сега проглеждам отново, всякаш душата ми се отваря наново...за нови мечти,  за нов полет... за нови планове..  Тъй като в момента се чувствам по много особен начин... изпълнена с много положителна енергия, с много любов и усмивката не слиза от лицето ми, душата ми ликува..... ви желая и на вас, да бъдете  също толкова щастливи и окрилени, да се сбъднат най-съкровенните ви желания.. Да знаете от мен, че дори и много време да минава, ако не се откажете  от мечтите си и се борите за тях, те просто се сбъдват.. тази сила,която ги е държала в плен, в един момент се предава... много вярвам в това, вече и от опит... Laughing
Hug

# 521
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Честито на имениците.
Желая Ви един чудесен ден Heart Eyes Laughing

Продавач на надежда
Ако можех да имам едно
магазинче със две полички,
бих продавал...познайте какво?
- Надежда! Надежда за всички.

'Купете! С отстъпка за вас!
Всеки трябва надежда да има!'
И на всеки бих давал аз,
колкото трябва за трима.

А на тоз, който няма пари
и само отвънка поглежда,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.

Джани Родари

# 522
  • По света и у нас - за сега в Белгия :)
  • Мнения: 1
И аз искам да Ви благодаря в този специален ден!   bouquet

Благодаря Ви за това, че сте създали такава прекрастна тема, където споделяте, подкрепяте се и вдъхвате надежда!  Hug
Благодаря Ви за това, че зареждате с такъв позитивизъм, с което ме карате да вярвам, че светът върви към  усъвършенстване, а не към гибел!  Hug
Благодаря Ви за това, че споделяте успехите си и щастието си, с което помагате на мен и на другите да мислим, че наистина всичко е възможно и, че не всичко е загубено!  Hug
Благодаря Ви за това, че имам възможността да споделям знанията си!  Hug
Благодаря Ви за това, че от както Ви чета всеки мой ден е не само спокоен и щастлив, но и озарен от лъча на щастието и благодарността, за това, че просто живея!  Hug

Накрая бих искала да Ви предложа, ако вече не сте го направили и, ако това резонира с вътрешните ви чувства, да се обадите на родителите си и да им благодарите, че са ви дарили с живот, какъвто и да е той!
Ако нямате възможността да им се обадите, то им благодарете вътрешно с цялото си сърце. Сигурна съм, че ще има кой да чуе тази благодарност, пък дори и само това да е Вашият Висш Аз, Бог, Вселената или Природата (както ви харесва да го наричате). Това ще е достатъчно, т.к. благодарейки Вие изпращате послание, че сте доволни, че просто сте живи!

Благодаря Ви, Обичам Ви!  newsm51

# 523
  • София
  • Мнения: 84


 Еееее, Клоне, ти уби песента... Joy Joy Joy

# 524
  • Мнения: 1 346
Щом днес е Денят на благодарността, бих искала отново да кажа своето Благодаря на всички ви, които споделяте своят безценен опит и вдъхвате надежда на четящите!
Lyublyana още се чудя как да ти отговоря на питанката "Как съм се решила" да последвам вътрешния си глас в професионалната сфера, ще се опитам да го формулирам, ето така - просто вътрешното усещане надделя, беше по-силно от всякога, появи се възможност, която ме заплени и ме подтиква ежедневно да правя крачка след крачка и то с огромно удоволствие.

Весел празник на Благодарните и на Катерините Grinning!

Общи условия

Активация на акаунт