Подсъзнанието може всичко 45 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 100 974
  • 779
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 298
Проблема е точно в това,че всичко опира до пари специално за лечение,много хора имат този проблем,влезте примерно във фондацията за редки болести да видите за какво става дума.Или да ви кажат,че няма места по здравна каса за рехабилитация(няма да споменавам болницата),а ти нямаш пари и няма откъде да вземеш.Не можеш да започнеш работа защото трябва да го водииш на процедури,а нямаш пари да ги плащаш.За съжеление е така.
Дано бързо се събере необходимата сума,за да може детето да диша по добре през ноща.

# 751
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
От фонда са и препратили запитването на независим ексерт, който ще се пройзнесе в 14дневен срок. С тази жена пишем в една друга тема за шести клас и я познавам от там.  Ето това е нейният пост от др. тема.
 [/quote] author=мамаРаче link=topic=625084.msg20541032#msg20541032 date=1323876226]
Привет момичета   bouquet
От вчерашния ми пост до сега ме накарахте да се разплача, засмея и отново да повярвам че ще успея преди да е станало късно.  Моля, ви не се чувствайте виновни, че моето семейство не може да поеме разходите на детето си. Виновна трябва да съм аз, не вие. Знам колко е трудно да се отдели от семейния бюджет за да се помогне на някого. Спомням си за Птичка, аз която знам до болка какво е успях да и изпратя скромна сума и то  месец след като беше помолила за помощ. Веднага и казах само от коя институция може да потърси и къде има дарителски фондове.

На мен продължава да не ми е коледно. Обаче, ще ми се наложи да вляза във форма. Трябва да направя една пита за понеделник за училище. Мислех да потренирам тази вечер, но май няма да остане време. Тържеството им ще бъде в класната стая, което ме устроива.  Вчера и днас се прибра доста късно, украсявали след часовете. Щяло да има конкурс за най- стилно украсена стая.
При нас също са качени датите на класните и контролните на сайта на училището, но се разминават с действителността.  
[/quote]

# 752
  • Мнения: 100
ice, просто спри да четеш "хаотично". не мисля, че имаш проблеми, които сама не можеш да решиш, при това на съзнателно ниво, нито мисля, че твоята болка е за тук. Как Джон Кехоу или Луиз Хей могат да ти помогнат на теб? Ех, наистина на лична драма го обърнахме.



Даниела, нищо лично, но не е ли иронично точно ти, чийто проблеми се обсъждат от няколко дни и страници, първа да хвърлиш камъка по човек в сходно положение на твоето със студеното, раздразнено и обвинително „твоята болка не е за тука, ех, на лична драма го обърнахме?”  newsm78 Да, точно за тук е. Темата не е само Луиз хей и Джон Кехоу. И спам не са въпросите, които се задават, а отговорите които следват.

Макар на пръв поглед въпросите да изглеждат дразнещи, защото нарушават вибрацията на безметежност и както се оказва изливането на чисто празни приказки, това са чисто житейски ситуации, които се срещат всеки ден. Съдбата всъщност ги изпраща като тест, с който проверява доколко хората, пишещи тук са схванали идеята и са способни да приложат наученото.

В началото тук на всеки въпрос се отговаряше с техника, сега незнайно защо отговорите са в стил популярна психология или „мир и любов, айде чао, ходи си по живо по здраво да не ни разваляш рахата”.

Сигурна съм, че причината да се зададе въпроса тук, а не в раздел „лична драма” е именно очакването да се получат адекватни насоки по отношение на предложените техники на първа страница.
Всеки може да каже обичай себе си, ближния, проблема и т.н, но в тази тема поне в началото се обсъждаше КАК да стане това.
 Wink

# 753
  • Мнения: 100
И за да не съм голословна и да покажа какво имам предвид за начина на отговаряне:

Айс, много се надявам все още да четеш.

Първо, струва ми се, че от стреса с мъжа ти ужасно ти е паднала енергията. Самият факт, че те „ритна” дори и Даниела, която изглеждаше най-слаба и подтисната напоследък в темата, говори много. Тук дори се повтори и модела от семейството ти – каза си болката, а вместо това ти се развикаха, после стана спор, който отклони основния въпрос към това дали и кого трябва да се обича и накрая те отсвириха, щото не си била по темата, за сметка на обсъждане на здравни каси, набиране на средства (които не че не са важни, но си имат и собствена тема) , коледни сладкиши и тренировки и т.н   С една дума се потвърди усещането ти, че помощ отникъде няма да получиш.

Значи първо трябва да си повишиш енергията. Най-бързо ще стане с хомеопатично лекарство, цветята на Бах също става (това не е от първата страница)
ТЕС техниката може да ти помогне да премахне чувството на огорчение, гняв, вина, тъга, това, което изпитваш от поведението на мъжа си, може да повдигне самочувствието ти, усещането за собствените граници.
Две три страници назад Лени беше пуснала откъси от книгата на Свияш с шеговити техники за справяне  с отрицателни чувство.
Преди време беше пуснала и линк за Инелия Бенц, която също има симпатична техника за отстраняване на отрицателните чувства.
Има една статия на първа страница за Вирусът на жертвата.
Техника „намери десетте плюса” и др.

Целта е да се почувстваш и да станеш по-силна, да имаш по-силно излъчване, което да не привлича и да не позволява ситуации, които те измъчват, а добро отношение. (можеш да тестваш напредъка като пак зададеш въпрос в темата  Wink)

По отношение на мъжа ти – има техника за разговор с висшия аз на друг човек, помощ от ангелите (мисля, че имаше една техника да се помоли архангел Михаил да говори с другия човек, да му влее разум, така да се каже), обливане на болен човек със златна светлина от Тибетската книга, техника за постигане на хармонична връзка и т.н

И накрая общата ситуация – ритуал за спешна помощ, ритуал за намиране на решение и тн.

Това на прима виста.
 Wink Ако искаш, можеш да ми пишеш на лични и да ми зададеш конкретна задача .
 Wink

Последна редакция: ср, 14 дек 2011, 21:09 от Alexa JT

# 754
  • Мнения: 48
ice, просто спри да четеш "хаотично". не мисля, че имаш проблеми, които сама не можеш да решиш, при това на съзнателно ниво, нито мисля, че твоята болка е за тук. Как Джон Кехоу или Луиз Хей могат да ти помогнат на теб? Ех, наистина на лична драма го обърнахме.



Даниела, нищо лично, но не е ли иронично точно ти, чийто проблеми се обсъждат от няколко дни и страници, първа да хвърлиш камъка по човек в сходно положение на твоето със студеното, раздразнено и обвинително „твоята болка не е за тука, ех, на лична драма го обърнахме?”  newsm78 Да, точно за тук е. Темата не е само Луиз хей и Джон Кехоу. И спам не са въпросите, които се задават, а отговорите които следват.



Подкрепям напълно и двата ти поста  Alexa JT   , тъкмо започвах да си мисля ,че тук нещата всъщност не са такива каквито изглеждат, не бях попадал досега на тиква нападки към някой, които търси помощ, пък било то и за лична драма. Особенно пък да бъде нападната и от човек със сходен проблем, обсъждаха се страници наред, направо смешно, чудя се как никой не го отрази..... newsm78
Още като прочетох изказването на Даниела, и ми стана много странно, но като по нова тук , не посмях да се намеся, но ето, че имало ХОРА на които все още може да се разчита .
Помагайте, не съдете и не критикувайте, просто насочете човека , който е помолил за помощ, всичко останало е излишно и смешно, след като неможеш да дадеш съвет или насока към нещо, просто не пишете, няма смисъл, обидно е за човека, който е помолил за това. На мен ми стана толкова гадно от тези нападки, а ако бях на нейното място сигурно е още по гадно и отвратително. Naughty
За сега немисля, че бих поискала съвет или помощ тук в темата, а може би директно на лични към някого който смятам че би разбрал и отговорил адекватно.

Като цяло темата е страхотна, откакто я открих редовно ви чета и много ви се радвам , особенно на по-дългите постове  Heart Eyes

# 755
  • Мнения: 1 652
Syn,   25 +50  от Благоевград

Алеха,  добри идеи, добре си го казала, но човек трябва да се потруди, за да е добре. Ти подаваш- не става- здраве!

 Даром не се дава нищо. Да обвиняваш някого е лесно. Да поемеш отговорност за това, което ти се случва-трудно.

В живота на всяка от нас има  използвач, алкохолик, мъж който те изоставя заради друга жена- защото сме го позволили.който си е направил изводите- /алкохоликът е аут- дидиела Wink/ добре, който не- алкохоликът е виновен или оправдан, обвинен и оневинен.

На мен тази вечер Вселената пак ми поднесе голям подарък- видях радост в очите на 25 деца . Видях щастливи детски очи и съм толкова благодарна!Синът ми порастна!

# 756
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Някой от активните и следящи (събиращи нови матеряли) темата няма ли да направи нова тема + новите неща от тази (ако има такива)  Wink
Темата прехвърли 51  Sunglasses





Хубави празници от мен  Grinning

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 00:39 от Desss

# 757
  • Мнения: 170
Alexa jt,напълно съм съгласна с теб.Дадоха се съвети да си тръгне,а мъжа й да тъне в алкохолни пари.Ами ако това беше баща и или брат и?Това не е  ли крайното решение,тя има желание да се бори,да помогне,просто и трябва някой,който да я насочи. Усетила е топлина и разбиране в темата,попитала е,не е кой знае каква драма.И защо да не отговори с любов,както казва Lyiblyana.Нали любовта е в основата на всичко?Или е по-лесно да си обичаме леглото,в което спим,обувките,чантата и всичките предмети край нас,а мъжа,с който сме се събрали да делим добро и зло да го отсвирим?Ами да се пробва да му помогне,похвално е дори.Това не означава да търпи пиянски свади,но да си тръгне просто така?!Ами детето,какъв пример ще му даде?

# 758
  • Мнения: 287
Alexa JT , ужасно ме е яд на себе си и донякъде се чувствам виновна, че заради мен тук става нещо като изповедалня и някак се измества фокуса. Абсолютно си права - девойката търси съвет, както и аз. За мене нейното са "бели кахъри"/точно както за вас - моят проблем  Simple Smile/...емпирично съм установила - бивш алкохолик няма, освен ако той сам не изяви желание да си помогне. Не може някой друг да се намесва в чуждия избор, нали? А човек пие, защото е слаб. После вече - по навик. На айс бих казала, че всичко ще се оправи, когато спреш ти да си жертвата на пиянството на някой друг! Независимо от факта, че го разбираш. Не го оправдавай.
Мен лично проблемите, които съм имала през живота ми, са ме правили просто по-силна и някак по-адаптивна. Не някаква, която е била преизпълнена с любов и алтруизъм към Вселената, или хленчи по форумите, нито пък изпитвам мазохистична благодарност, за това, че са ми се случили, а такава, която прави каквото може, да си ги реши. И успявах!
Тази раздяла обаче изби в сериозен здравословен проблем, доколкото можех, не ви обременявах с детайлите, но нямах нито една причина да мисля, че ще я преодолея.
Мила беше писала, че спряла да се гримира, защото плачела много...Аз напуснах работата, града и детето ми, и отидох сама в едно забутано селце. Знаете ли какво е вцепенение? Даже не можех да плача. Криех се от хората. Изживявах самосъжалението до най-малката подробност, само аз мога през юни да не се изкъпя цели две седмици, защото стоя в една стая 7Х5 и ходя сама из гората, като призрак. Rolling Eyes Защо не се опитах да се самоубия? Защото знаех, че при мене нямаше да е опит. Confused
Просто не мога съзнателно да преодолея този проблем.  Върнах се у дома, не минава. Ходих на психиатър - не мога да се оттърся от идеята, че не съм луда и мястото ми не е там...как да ми помогнат? А и тя...слушаше радио, а иска да и обяснявам Thinking На човек не приличах, хем болна, хем в депресия, хем със самоунищожителна "любов"! И още е така, но поне е хронично, а не постоянно състояние, но както и да е.
Но има и нещо друго, което се сещам сега...ужасно мразя да ме съжаляват и аз да съжалявам някого. Съветите на Клонка  и Desss примерно са безкрайно подходящи за мене, защото там няма и грам съжаление, нито потупване по рамото, а само размисли и прагматични съвети!
Но същевременно си давам сметка, че понякога човек просто иска да се оплаче, да му олекне, просто търси съчувствие и подкрепа. А може и Айс да е от тях....А може и Любляна да е права, и човек трябва да обича в стил Исус, безусловно. Cry Преди много години един йогин ми беше казал, че тази любов започва първо от себе си. Това трябва да научим двете с Айс Blush

# 759
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да обичаме убийците , изнасилвачите и т.д. ....... ихУЙ всичко е ЛИБОФ  Whistling



Alexa jt,напълно съм съгласна с теб.Дадоха се съвети да си тръгне,а мъжа й да тъне в алкохолни пари.Ами ако това беше баща и или брат и?Това не е  ли крайното решение,тя има желание да се бори,да помогне,просто и трябва някой,който да я насочи. Усетила е топлина и разбиране в темата,попитала е,не е кой знае каква драма.И защо да не отговори с любов,както казва Lyiblyana.Нали любовта е в основата на всичко?Или е по-лесно да си обичаме леглото,в което спим,обувките,чантата и всичките предмети край нас,а мъжа,с който сме се събрали да делим добро и зло да го отсвирим?Ами да се пробва да му помогне,похвално е дори.Това не означава да търпи пиянски свади,но да си тръгне просто така?!Ами детето,какъв пример ще му даде?

Помага се до едно време не до безкрай   Sunglasses



Залегни Ангел прелетя  Wink





Извинете ме и приемете поста ми с любов  Grinning



# 760
  • Universe
  • Мнения: 1 556
За неосъждането

(Сливенски митрополит Йоаникий)

Древен мъдрец казвал‚ че всеки човек носи дисаги‚ т. е. двойна торба. Едната виси отпред на гърдите му‚ а другата - отзад на гърба му. Предната била напълнена с чужди грехове‚ а задната - със собствените. Като върви по житейския път‚ човекът има пред очи само торбата с чуждите грехове‚ постоянно бърка в нея и през всичкото време се занимава с тях. Собствените си почти никога не вижда и рядко-рядко се замисля върху тях.

Господ Иисус Христос е казал: "Не съдете‚ за да не бъдете съдени; защото с какъвто съд съдите‚ с такъв ще бъдете съдени; и с каквато мярка мерите‚ с такава ще ви се отмери. А защо гледаш сламката в окото на брат си‚ пък гредата в своето око не усещаш? Или‚ пък ще кажеш брату си: чакай‚ да извадя сламката от окото ти‚ а пък на‚ в твоето око има греда! Лицемерецо‚ извади първом гредата от окото си‚ и тогава ще видиш‚ как да извадиш сламката от окото на брат си" (Мат. 7:1-5).




Alexa JT,  svedd, лора др   thumbsup hug bouquet

Syn   Praynig Hug

darena    bouquet поздравления и благодаря за дарението Heart Eyes

ice, и на мен можеш да пишеш на лични  Two Hearts


даниела_ звучиш различно...  Peace




ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ

1. БЪДИ БЕЗГРЕШЕН В СЛОВОТО СИ

Говори честно. Казвай само това, което мислиш.
Не използвай словото, за да се самоохулваш или за да охулваш другите. Насочи силата на словото към истината и любовта.
Ако проумееш, че словото има силата да твори, че това, което казваш, подготвя твоето бъдеще и бъдещето на другите, ти ще станеш по-отговорен и към себе си, и към света.
Словото има силата на магия: бяла или черна - зависи единствено от теб. Дай на словото си любов и помни, че каквото изпратиш, това ще получиш.

2. НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО

Хората не правят нищо заради теб. Ти не си център на тяхната Вселена. Ти си център единствено на собствения си живот.
Това, което хората казват или правят, е проекция на собствената им реалност.
Когато не приемаш нищо лично, когато проумееш, че животът на другите е резултат от техния избор, тогава ти имаш имунитет срещу мнението и действията на другите и няма да станеш жертва на ненужно страдание.

3. НЕ ПРАВИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ

Намери смелост да задаваш въпроси и да изразяваш желанията си. Никой освен теб не знае твоите мисли, затова - изразявай ги максимално точно, за да избегнеш недоразуменията.
Ти не знаеш мислите на другите, затова не прави предположения, а задавай въпроси, за да избегнеш недоразуменията.
Общувай с другите възможно най-ясно, за да избегнеш недоразумения, тъга и нещастия.

4. ВИНАГИ ПРАВИ НАЙ-ДОБРОТО, НА КОЕТО СИ СПОСОБЕН

Най-доброто, на което си способен, е променлива величина.
При всички обстоятелства давай най-доброто от себе си и няма да се самоосъждаш, самобичуваш и самосъжаляваш, защото съвестта ти ще е чиста.






Някои обичат отговори в стил КЛОНКА  и Desss, други а ла Любляна...
Да приемем различието и да продължим напред към новата тема. И нека бъде изпълнена с любов и светлина
Two Hearts Two Hearts Two Hearts



# 761
  • Мнения: 13 512
Учение за слизането на карма в края на годинaта
ето тук ще намерите отговор на много от въпросите си и насоки за работа
Някой беше попитал защо по Коледа се правят благотворителните акции предимно. Явно  си има причина.

# 762
  • София
  • Мнения: 4 349

Alexa JT , ужасно ме е яд на себе си и донякъде се чувствам виновна, че заради мен тук става нещо като изповедалня и някак се измества фокуса.



Фокусът е винаги там, където не си струва, че искаме да го постовим. В една друга тема скачаха, когато публикувах снимки, тук скачат като се публикува личен проблем!  Mr. Green Mr. Green Това ми прилича като едно време - замитахме проблемите под килима, за да не ни разваля "блестящата" обстановка!  Mr. Green Mr. Green Я не измествайте фокуса моля!  Rolling Eyes Rolling Eyes

А иначе добро и усмихнато утро на всичи!

И малко коледно настроение ще ни дойде добре!!


# 763
  • Мнения: 959
Благодаря на всички момичета, които изразиха мнение и съвет по моя проблем!  Peace

Аз чета редовно тази тема от савото начало, но никога не взимам отношение или пък си казвам мнението точно за да не стават кавги и разправии, за това аз пак се извиняват ако съм нарушила спокойствието на някой, който е прочел моят проблем   bouquet От сега тататък ще питам само на лични.

Останете с мир  Heart Eyes

# 764
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694

Благодаря Ви момичета от сърце. Даже ме разплакахте.Прекрасно е че ви има и благодаря на всички , че помагате. darena, joya   и всички останали,   Heart Eyes  bouquet Съжалявам,ако съм обидила някой. По принцип съм ,много сдържан човек и рядко показвам емоции, но този път не се сдържах.Просто  в жената видях  и усетих един добър човек, който заслужава да не страда повече. Рядко в днешно време ,попадаш  на такива хора. Обичам Ви.Съжалявам.Простете.Благодаря.
 Относно ,пускането на нова тема, съм забелязала ,че има теми ,който са и над 100стр.Предлагам ,ако може и тази да стане така. Много са материалите в темата и е доста трудно да се пуска на всеки 50стр нова. Peace

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 16:49 от Syn

Общи условия

Активация на акаунт